DiablovoDoupě lite - texty a odkazy

Stránka o hře Diablo2 LOD

[ Pokec]     On the dark side of my mind       

Jsou chladné krajiny plné temných stínů, démoni nočních můr, zkamenělé obrazy polosnů chmurného rána, vetřelci, i peklo Hieronyma Bosche..
Dark art je tohle všechno.
Občas, když mám depku, zabrousím na stránky, kde Pán chaosu zanechal svou stopu. Utápím se v melancholii, v ruce skleničku, a těší mě, že v tom nejsem sama :-) Pojďte snít se mnou..

Začneme klasikem - Salvator Dali, a zrovna si tam můžete zaskočit na návštěvu do pekla k Hieronymu Boschovi. Další podobná galerie s klasiky je Webmuseum.
Moderní Dark art se nachází například v temné budově muzea Morpheus. Porozhlédněte se, a jestli se vám zalíbí vetřelci, zkuste si projít třeba tuto Gigerovu galerii. Za bližší průzkum určitě stojí podivný svět Beksinského. Jedním z mých oblíbených je DavidHo. A jestli vás zajímá, co bude potom, podívejte se, jak si žijí kostry a zombíci :-)
Pěkná přehledová galerie, která obsahuje kromě dark art i fantasy, a vlastně cokoli, je taky Epilogue. Velký přehled odkazů na galerie i umělce je v Archetypal gallery.
A na závěr (překvapivě) další web s příznačným názvem Surrealities. Tam je mi taky dobře.

Zajímá vás to? Chtěli byste zkusit něco vytvořit? Navštivte Deviantart.com, což je server pro komunitu amatérských výtvarníků. Můžete tam poslat své dílko z jakéhokoli žánru a dozvíte se, co si o tom myslí ostatní. Podobný je asi i Digitalart.org

[link]  Názory  

Předcházející příspěvek: Hammerdin od Dhal
Následující příspěvek: Chleba se sádlem.