DiablovoDoupě lite - text\ odkazy

Stránka o hře Diablo 2 LOD - archiv

 Hlavni strana        Archiv 


 


Nacházíte se v archivu příspěvků. Každý měsíc je archivován na zvláštní stránce.
V bočním menu dole je seznam všech archivovaných novinek po měsících
V archivu není možno filtrovat příspěvky podle kategorií.
Tlačítka Hlavní strana vrátí zpět do současnosti :-)
Boční menu funguje shodně s hlavní stranou


[ Pokec]     Ted se nebudete bát ...        27. 6. 2003

Dhal napsal další povídku, tentokrát o smutném osudu 3 starobylých Slzy mi sice tekly, ale od smíchu, asi jsem nějaká cynická nebo co ... :-))

[link]  Názory  


[ Pokec]     Další povídka od Dhala        26. 6. 2003

Komentář autora řekne vše : "Trochu filozoficko-hororovej nálady na oživenie predpatchovej uhorkovej sezóny".
Tak se pojďte bát s Otrokářem duší

[link]  Názory  


[ Zy-el]     Zy-el tokeny       

Do sekce Zy-el jsem přidala něco o tokenech. Prosím připomínky od zkušených a moudrých :-)
Taky se trošku rozrostla sbírečka runových slov, díky Sappi :-) . Přispějte taky na chudé :-) , vaše jméno nebude nikdy zapomenuto.

[link]  Názory  


[ Pokec]     Zelený problém od A.Jey a pár linků        25. 6. 2003

A.Jey poslal povídku Zelený problém. otírá se vní o druidy, to si ještě spolu vyřídíme, vy ostatní si zatím počtěte.

A ještě 2 linky, na které jsem narazila při brousení, ať vám ten úsměv vydrží chvilku déle:
Výroky profesorů jedné školy :-)
výroky a ukázky z filmů

[link]  Názory  


[ Diablo]     Zas Blizzardi pustili chlup        24. 6. 2003

Na Arreat Summit se objevily dva nové obrázky - setový bonus k Trangs oul , který ukazuje ty nové setové bonusy a nekro jako vampýr, což má být nový setový bonus. No jestli je to to hnusné žluté tam v uprostřed :-( . Jedna věc je na tom dobrá, ty bonusy souhlasí s tím, co uniklo blizzardům tenkrát o nových věcech, takže to bude na stránkách o věcech z patche 1.10 asi dobře.

Zy-el Něco jsem přidala do dokumentu o runových slovech

[link]  Názory  


[ Pokec]     Dejte lamám šanci ... už zas :-)        22. 6. 2003

Dnes se dozvíme něco o Eliasovi.
Protože su pilná včelička, doplnila jsem i určitě s napětím očekávaný Jožinův návrat po bouřlivé? noci.

Zároveň se omlouváme za časté výpadky hlavní stránky a fora přes víkend, které jsou způsobeny upgradováním operačního systému na serveru pipni.cz. Držme adminům palce, ať se jim dílo brzy podaří.

[link]  Názory  


[ Pokec]     Poslední díl povídky od A.Jey        20. 6. 2003

A.jey poslal třetí, netrpělivě očekávaný díl své povídky o Mocných, která popsiuje zkoušku bojovníka. Ale ani koncem nic nekončí, myslím, že se můžeme těšit na další příběh.

[link]  Názory  


[ Diablo]     Zy-el centrála       

První dokumenty k zy-el, dostanete se na ně z levého menu z hlavní stránky. V menu dokumentů zy-el je odkaz na zyel-main :-) Je to ve vývoji, trpělivost a připomínky prosím.

[link]  Názory  


[ Diablo]     Zy-el centrála a Fan site chat k 1.10       

První dokumenty k zy-el, dostanete se na ně z levého menu z hlavní stránky. V menu dokumentů zy-el je odkaz na zyel-main :-) Je to ve vývoji, trpělivost a připomínky prosím.

Nové: překlad Fan site chatu, který měli na diabloii.net s představiteli Blizzardu. Počtěte, si slintejte, nadávejte ..jak libo :-))

[link]  Názory  


[ Pokec]     Než přijde patch...        19. 6. 2003

A patch nejde a nejde …koušete si nehty netrpělivostí, nic vás nebaví ..co teď?
Čtěte :-)
* Povídky A.Sapkowského - fantasy
* Stránka M.Žambocha s fantasy povídkami
* Povídky na Fantasy planet
* Pirátský román o Harry Potterovi :-)
Anglicky:
* Fantasy a military sci-fi
* Mýty a legendy z celého světa
* Klasická literatura
* něco kratšího? třeba citáty
A pak je tu jeden trošku zvláštní odkaz, nevím jak dlouho bude fungovat. Jsou tam knihy ke stažení a o legálnosti by se dalo s úspěchem pochybovat. Na druhou stranu, proč ne ? Když si něco přečtu na webu a zaujme mě to, jdu si koupit knihu, protože knižka je knížka. A na příkladu Baen.com lze vidět, že to může být i druh obchodní strategie. Berte to tedy jako inspiraci pro vaše nájezdy do knihkupectví :-) .

Tohle je jen takový náhodný seznam z toho,co mám v oblíbených, nijak zvlášť jsem nikde neslídila. Jestli máte nějaké další tipy, podělte se s ostatními a napište mi prosím do knihy. Přidám to sem.

[link]  Názory  


[ Pokec]     Změna vzhledu :-)        18. 6. 2003

Určitě jste si všimli jistých "nepatrných proměn" :-).
I když skoro všechny diablovské stránky jsou dělány bíle na černém nebo aspoň světlé písmo na tmavším, rozhodla jsem se pro kacířskou změnu. Ta úvodní stránka se tak dobře četla, byly tam velké písmenka a vždy, když jsem pak přešla dál, připadalo mi to malé a nečitelné a vůbec, su slepejš, tak jsem zvětšila a změnila písmo a udělala světlý podklad. Snažila jsem se zachovat aspoň trošku podobu s Gorashovým webem výběrem barev - černá, zlatá a šedivá.
Ta změna měla několik variant,můžete se kouknout na několik z nich:
* skoro stejné jen v modré odkazy v menu
* žlutý ulet :-)
* modrý návrh, tady hezký ale místama moc akvárko
* šedý s modrým menu nad tímhle jsem docela váhala
Jestli máte připomínky nebo něco je blbě, šup s tím do knihy. Možná se dokopu i k anketě, ty změny jsou dělány celé jen pomocí CSS, takže není problém to překopat. Ale černá už nebude, leda by bylo přepínání stylů ...chce to javaskript a musela bych asi sáhnout do stránek, tak zatím ne, moc tomu ještě nerozumím.
Tak se moc nezlobte a užívejte si čtení :-)

[link]  Názory  


[ Diablo]     Nové recepty v horadrické kostce        16. 6. 2003

Na Arreat Summit se objevil nový recept do Horadrické kostky:
3 JAH runy+Flawless ruby = CHAM rune. Platí pouze pro Ladder a Open chars.

Heh, určitě teď budou JAH runy padat aspoň tak jako ELD ..je od nich milé, že vymysleli něco , jak se jich zbavit :-))

Nové: G.Frazier zdůraznil v diskusi o receptu ,že MNOHO, skoro se dá říct většina, nových receptů v Horadrické kostce vylepšuje runy.

[link]  Názory  


[ Pokec]     Pokračování povídky od Dhala       

Dhal napsal další část povídky o Atamim a Harasovi, pěkně se nám to zamotává, do hry vstupuje Pán mrtvých

[link]  Názory  


[ Diablo]     opatření proti PK ?        15. 6. 2003

Z diabloii.net
Blizzardi napsali do fora (ale pak to smazli), že do hry přidali nějaké opatření proti PK. Jedno z nich je 5 sekund zpoždění po vyhlášení nepřítelství. Až po těch sekundách bude hráč schopen použít portál. Tohle je namířeno proti některým PK hackům a umožní únik těm, kterým bylo vyhlášeno nepřátelství.

Na blizzardím foru je i reakce zřejmě na toto téma, kde se dále říká, že hydra Pking se ještě diskutuje.

[link]  Názory  


[ Pokec]     Dejte lamám šanci 4.a 5.část        13. 6. 2003

Měla jsem dovolenou, ale slunce moc svítilo, voda byla moc mokrá, domácnost vyhlížela zanedbaně.. (no ale přece nebudu uklízet, když mám dovolenou) a u kompu příjemně hučel větráček ... Tak jsem psala. Doufám, že se to vedro na tom moc neprojevilo :-). K lamám se přidala Taťána

[link]  Názory  


[ Diablo]     Zy-el nekro od Kasos       

Převzato z fora - jak Kasos hraje nekra v zy-el

Na Arreat Summit zrušili u monster jejich statistiky, prý se to bude v 1.10 všechno hodně měnit a není čas, a nebude to udržovat. Heh, jestli takhle přistoupí Bliz ke všm změnám v patchi 1.10 ...

[link]  Názory  


[ Diablo]     Opět detekce Maphacku..Kecají Blizzardi nebo ne ?        12. 6. 2003

Utržky diskuse na foru na Battle.netu
G.Frazier v jedné diskusi řekl:
...Dali jsme maphackerům varování. Identifikovali jsme lidi, kteří maphack používali. Takže jestli budou chyceni v budoucnu, že ho používají, měli šanci toho nechat a nevyužili jí. Byli varováni. Hráči si myslí, že to ve skutečnosti nevíme a kecáme.
Jednu věc by si lidi měli o Blizzardu zapamatovat, nemluvíme o něčem, dokud si nejsme rozumně jistí, že že se to stane (nedáváme datumy, tak tohle nepoužívejte jako argument )
...Těch 112 000 accountů, které byly odstraněny si také mysleli, že nemohou být chyceni. V tomto kole bylo chyceno několik cheatů a hacků. Možná také používali spolu s tím maphack.
...Maphack je také hack a jeho uživatelé podléhají stejným pravidlům.
...Důvod, proč někteří uživatelé maphacku byli zasaženi, je ten, že používali maphack, který dělal další hacky navíc k hackování mapy. Hráči si obvykle nejsou vědomi všeho, co to dělá nebo může dělat.

Dále je diskuse, jak lze detekovat maphack. Maphack jede na klientském počítači. Neposílá data na server. Nežádá o data. Jak tedy ?

* například drophack. Když aplikujete drophack na hru, můžete předpokládat, že ten, kdo zůstane ve hře po 30 sekundách, užívá maphack.
* Dalším důvodem pro detekci může být chicken hack - velmi rychlá reakce opuštění hry, pokud se to opakuje …
* Nebo server posílá úmyslně něco, co maphack na vaší obrazovce zobrazí, co by normálně program nezobrazil Třeba nějakou špatně vygenerovanou potvoru, kterou by normálně hra nezobrazila a když na ni zaútočíte, jste označeni.
* Ale co je důležité ..oni nedetekují maphack , ale dělají jej detekovatelným, tim, že MH dělá neúmyslně něco, co se dá zjistit
* Blizz má právo měnit software pomocí patchů, takže má asi i právo nakukovat do obsahu RAM
* Mohli by tam dát malý kousek kodu, který by detekoval, co běží na vašem počítači ale to by nebylo legální, tak o tom pochybuju
* Blizz asi používá něco podobného jako drophack občas , ale velmi zřídka, ale v průběhu delšího období. Když jste legit hráč, máte pocit, že je nešťastný den na b netu. Maphacker tam zůstane, protže drophacku zabrání, protže je to tam jako defaultní volba … a blizz dosud drophack nepatchovali (stále funguje).. Velmi spolehlivé a nevyžaduje to nic ..blizz jen testují, kdo spadnul a kdo ne.. Samozřejmě se to dělá jen občas aby se lidi moc nenakrkli a nezačli mít podezření. Ale v průběhu delší doby to zachytí hodně maphackerů
* Využití toho, že maphack manipuluje s lokálními soubory d2client.dll a d2common.dll. Není potřeba Einsteina na to, aby si uvědomil, že Blizz mohou tyto DLL volat i v síti , žádat o jejich proměnné a jestli je něco divné, tak jste maphacker. Je si autor MH jistý, že Blizz nemůže volat funkci, která řekne jak velké procento mapy je odhaleno ? je-li to 100% ..jste maphacker
Tohle je věc, které se dá zabránit, pukud o tom autor programu ví …vi ?
* Maphacker zanechává stopy v logovacím souboru diablo II a jestli ted blizz nemůže do toho adresáře, co mu v tom zabrání v patchi 1.10?
* Kdyby se bliiz chtěli zbavit MH, nejlepší způsob je asimilovat ho, třeba prodávat mapové svitky u NPC

[link]  Názory  


[ Diablo]     Zy-el info o hře        11. 6. 2003

Přidala jsem další informace o Zy-el. Protože ta diskuse ve foru je hodně dlouhá, vyčlenila jsem překlad od Sappi do zvláštního dokumentu. Zatím se na Info o Zy-el dostanete jen z odsud, pořád nevím, do jakého chlívečku to zařadit :-)

[link]  Názory  


[ Diablo]     Zakázané accounty, nové Střípky a Zy-el        10. 6. 2003

Blizzardi zas udělali bubu, zakázali 112 000 accountů, prý umí detekovat i Maphack a koho odteď chytí, toho zahubí ... více si můžete přečíst ve foru

Přidala jsem 3 nové střípky - jeden je zajímavá spekulace o výpočtu damage v patchi 1.10, další o pravděpodobnosti, s jakou se zchlazená příšerka rozprskne a poslední o tom, jak historicky znemožnit Baala a Diabla :-)

Taky jsem přidala něco z diskuse do zy-el a jestli nechodíte na bonusweb, tak se podívejte na to, co si o tom modu myslí po delší době hraní Kundihrabka

[link]  Názory  


[ Diablo]     Nové skily - tentokrát druid        9. 6. 2003

Na Arreat Summit se objevily 3 screenshoty.
Podívejte se na jak vypadají nově skily druida Molten Boulder, Volcano, a Hurricane.
Pokud by byl AS moc pomalý, podívejte se na výřezy: moulten boulder , volcano, hurricane

[link]  Názory  


[ Pokec]     Dejte lamám šanci       

Přidala jsem třetí část

[link]  Názory  


[ Diablo]     Zy-el - moudří opět promluvili        8. 6. 2003

Aktualizovala jsem pokec o zy-el z fora, přibyl tam návod pro nováčky od Sappi a diskuse o nějaké truhle :-)

[link]  Názory  


[ Pokec]     Skvělá povídka od Dhala        7. 6. 2003

Dhal, autor přelomových vědeckých děl Compendium barbariae a Tradio templi, příruček pro barbary a paladiny, které na Slovensku i v Čechách dlouho chyběly, vstoupil i na pole beletrie a poslal mi svou povídku o setkání paladina a mladého barbara, který hledá svou "cestu bojovníka"
Už se těším na pokračování jak malá holka na večerníček :-))

[link]  Názory  


[ Diablo]     Zy-el z fora.. pro tebe, Vosy :-)        6. 6. 2003

Archivovala jsem z fora diskusi o modu Zy-el na přání uživatele, kterého filtr nepustí na diablovské stránky. Někdy je to i výhoda, mít neutrální adresu :-)
Nové: Ve foru se objevil odkaz na stránky od Shadoow info o zy-el v češtině
Ještě novější :-) : Dostala jsem odkaz na další stánky o zy-el v češtině od MCLobo

[link]  Názory  


[ Pokec]      Dejte lamám šanci       

Přidala jsem druhou část :-)

[link]  Názory  


[ Diablo]     Nové schopnosti potvor        5. 6. 2003

Na Arreat summit se znova objevil obrázek phoenix strike a assassinky v akci a Blizzardi potvrdili to, čeho si někteří všimli, že Serpent Magi ve Worldstone Keep může teď používat nekromancerský skill Bone spear, jedno z mnoha vylepšení potvor v patchi 1.10

[link]  Názory  


[ Pokec]     Dejte lamám šanci       

Ne každý barbar je velký bojovník, ne každá kouzelnice si pamatuje všechna kouzla …. A tento příběh bude o tom, jak bojovali ti, kteří v očích ostatních byli předem poraženi. Ztroskotanci, bez nadání a bez schopností, kterým nejde o slávu ale o přežití. Právě proto budu líčit jejich boj, protože každé vítězství bylo mnohem obtížnější než u těch z první ligy. A jestli se u toho budete i bavit, tím lépe. Za námět děkuji Sappi. Bude to složeno z krátkých epizod, které budu přidávat jak budu mít čas a chuť. Tak čtěte první část

[link]  Názory  


[ Pokec]     Končí Vosanajazyku ..:-(((        4. 6. 2003

Jedn z nejzábavnějších weblogů, Vosanajazyku, končí.

Tak nasaďte vážnou tvář a běžte se podívat na pohřeb, ona vás ta vážnost stejně přejde, jak se začtete. Ale stejně je to škoda ...

[link]  Názory  


[ Diablo]     D2Data.net a zprávy o patchi 1.10 - ranní update :-)       

D2Data.net - je stránka o věcech v diablu. Vím o ní už nějakou dobu ale teprve nedávno jsem kromě běžného prohlížení zkusila také vyhledávání. Nemá to chybu. K tomu vyhledávání jsem napsala takový pokec o d2data.net s pár jednoduchými příklady. Jinak ho najdete v sekci tipy a triky.
Tak si to užijte a jestli tam najdete nějaké nesrovnalosti, tak mi to napište do knihy, ať to doplním.
Pozor - uprava v textu k prohledávání - je nutno zadávat správně třídu zbraně, viz rozbalovací shortcut menu - např helmet místo helm (pak není nutno specifikovat pomocí OR jednotlivé typy jako mask, hat apod)

Patch 1.10
Na diabloii.net je nekolik screenshotů vytvořených pomocí modu, jak by vypadal ribcracker, steeldriver, godstrike arch a buriza (už se nedivím, že to na ni nebude fungovat ) po přeměne na elite. Zvlášť ten ribcracker je brutální, moji vlčci budou šťastní :-)). Nezapomeňte, že je to jen konstrukce na základě momentálně dostupných informací, může to nakonec být jinak.

Smutno je mi... sbohem elitní burizky :-( G.Frazier v tématu něco jako "Buri ownz wf ?" na blizzardím foru prohlásil, že nový recept nebude platit na Burizu, zřejmě jako jediná zbraň je z tohoto receptu vyjmuta.

Další neblahou zprávou je, že zřejmě i některé nové recepty v horadrické kostce budou platit jen pro ladder.

[link]  Názory  


[ Pokec]     Novinky a Easyblog a CSS layout        3. 6. 2003

Easy blog je nástroj pro bloggery.. hezká definice :-) . Blog je něco jako deníček, osobní , profesní, cokoli co má chronologicky seřazené kratší zprávy. Nejlépe to poznáte na příkladech, můžete proslídit třeba tento seznam odkazů na blogy

Ne, nechci z téhle stránky udělat blog ale použila jsem Easyblog k usnadnění práce. Proč právě ten ? Není to o php jako většina redakčních systémů, (webpark php nepodporuje) je pro wokna a je použitelný i pro lamy… přesně to pravé pro mě.
Easyblog je offline generátor html stránky, tvořené z krátkých textových příspěvků. Ty příspěvky se skladují v adresáři na pc nebo webu v textovém tvaru, lze je editovat a podle šablony v html se pak vygeneruje stránka. Dělá se to pro každý měsíc a ty staré se skladují v html archivu. Na web pak stačí uploadnout hlavní stránku, archiv, a případně kategorie, pokud je využijete, tedy pár souboů. BTW. nechcete mi někdo udělat osvětu na téma RSS ?

Layout šablony jsem zkopírovala z vzorového 3sloupcového layoutu od Pixyho. Ty udělátka s podbarvením odkazů jsem obšlohla taky, možná to dám i na zbytek webu. CSS na hlavní stránce je lehce chaotické, to časem upravím, nebo taky ne …když to funguje :-)

Mé díky tedy patří:
Pixy webdesign za inspiraci a zdroje pro CSS
Yuhů Jak psát web jojo, kdybych to byla přečetla hned na začátku...
EasyBlog eLKa za skvělý prográmek

[link]  Názory  


[ Diablo]     Ještě k Receptu z Horadrické kostky       

Dnes jsem se koukla na blizzardí forum a tam jsou doplněny nejaké informace:
* funguje to s Etherealními věcmi, zůstanou etherealní, jen se zamění ta základní věc
*funguje to se všemi Normal/Unique Unique Weapons ..hm tady chtěl asi napsat normal/exceptional , aspoň doufám :-(
*pokud máte něco soketlého,nezmění se to po té proměně, takže se toho nemusíte bát
*pro Rare ani sety nejsou podobné recepty ani pro runová slova

[link]  Názory  


[ Diablo]     Recept vHoradrické kostce - patch 1.10        2. 6. 2003

Na arreat summit se objevil další bonbonek, tentokrát to stojí za to. Protože AS je neobvykle pomalý, jsou v článku odkazy na výřezy obrázků uložené přímo na webparku.

V patchi 1.10 přidáme mnoho receptů do horadrické kostky. Některé z těchto receptů vám umožní vylepšit unikátní zbraně. Např 1 Ral Rune + 1 Sol Rune + 1 Perfect Emerald + 1 Normal Unique Weapon vytvoří Exceptional verzi této zbraně se stejnými unikátními bonusy. Tímto receptem bude třeba axe transformována na cleaver. Je to užitečné pro zvýšení damage unikátních zbraní. Můžete použít jiný recept a vylepšit ji na Elitní zbraň1 Lum Rune + 1 Pul Rune + 1 Perfect Emerald + Exceptional Unique Weapon vytvoří Elitní verzi zbraně se stejnými unikátními bonusy.

Těmito novými recepty mohou hráči tvořit nové specialní verze zbraní, které dříve nebyly možné. Dále lze do těchto zbraní udělat socket.

Dneska už nemám sílu dát to do pokecu o patchi, takže až zítra, zatím sněte o elitních burizách :-)

[link]  Názory  


[ Pokec]     Všechno je jinak       

Zhluboka se nadechněte, uvolněte se, a v klidu se usaďte. Váš prohlížeč se patrně nezbláznil, opravdu je všechno jinak.

Vidíte před sebou zatím zcela nehotovou novou podobu úvodní strany, která od teď bude generována pomocí editoru Easyblog. Trošku mi to usnadní práci a vám možná i orientaci, novinek bude učitě hodně. Na levé straně v menu jsou odkazy na hlavní web, odkazy na info o patchi 1.10, a dále dva nové chlívečky.

Kategorie umožní prohlížet novinky podle dvou hledisek - informace o diablu a pokec o čemkoli co mě napadne, a co sepíšu, jestli neovládnu své grafomanské pudy.

Archiv se automaticky člení podle měsíců a budou se v něm skladovat články z novinek chronologicky. Zbytek webu zůstane zatím zachován v současné struktuře a nejspíš budu provádět jen kosmetické úpravy.
staré novinky do dneška zůstanou archivovány v původním tvaru a naleznete je podle tohoto odkazu.

Další změnou je, že nejnovější zprávy budou vždy nahoře.
O tom, co je to Easyblog a jak a odkud jsem co obšlohla, bude některý z dalších příspěvků, i s odkazy

[link]  Názory