DiablovoDoupě lite - text\ odkazy

Stránka o hře Diablo 2 LOD - archiv

 Hlavni strana        Archiv 


 


Nacházíte se v archivu příspěvků. Každý měsíc je archivován na zvláštní stránce.
V bočním menu dole je seznam všech archivovaných novinek po měsících
V archivu není možno filtrovat příspěvky podle kategorií.
Tlačítka Hlavní strana vrátí zpět do současnosti :-)
Boční menu funguje shodně s hlavní stranou


[ Pokec]     Těšíte se do školy?        30. 8. 2003

Takhle se babička pravidelně na začátku roku ptává mých dítek. Před první třídou se oba těšili, až tak do 5.třídy se celkem těšili hlavně na kamarády, potom začali odpovídat neutrálně - "Hm, no jo". Letos to vybalili naplno. "Sme snad blbí?"
Babička zůstala konsternována jen na okamžik a bryskně kontrovala výroky jako: "Vždyť se učíte pro sebe. Abyste v životě něco dokázali. Budete mít lepší práci, víc peněz…".
Na tohle synáček odvětil: "Ale babi, peníze se přece nezískávají prací, kde to žiješ?"
Babička zalapala po dechu: "A jak tedy?"
"Neboj, já na to přijdu", odtušil synáček, avšak na nátlak připustil, že pro případ, že by to nezjistil, přece jen tu maturitu zkusí udělat.
Dcera argumentovala jinak: "Jak pro sebe? Za to může matka, že mě naučila matiku, takže jsem udělala přijímačky na gympl", (a měla bych mít svatozář za to, že jsem ji při tom nezabila).
Babička zakončila rozsáhlý komentář tím, že ta dnešní mládež (a moje zvláště), nemá žádné ideály, anžto jest špatně vychovávána.
Tak jsem se zamyslela nad tím, co vlastně motivovalo k učení mě. A dospěla jsem k závěru, že po ušlechtilých ideálech ani stopa. Učila jsem se hlavně proto, abych mohla vypadnout z domu na vysokou, a nemusela tyhle řeči poslouchat.
Tak milá krkavčátka, teď si užijete. Každý večer vám budu říkat, že se máte učit pro život, abyste dokázali víc než vaši rodiče …
To by bylo, abyste neměli samé jedničky :-)

[link]  Názory  


[ Zy-el]     Další artefakty v albu        28. 8. 2003

V albu artefaktů přibyly obrázky dalších artefaktů, celkem je jich už 13.

[link]  Názory  


[ Pokec]     300 letý dub a valašský přechodník       

Jak to souvisí? Nijak. Myšlenky se neptají, kdy přijít. Važme si toho, když se objeví. :-)

Včera ve televizních zprávách plkali něco o tom, že když je horko, padá listí a pak z toho udělali Zprávu ze zahraničí: "ve Versailles zhynul horkem 300 letý dub Marie Antoinetty, zasazený za Ludvíka XIV, pod kterým sedávala Marie Antoinetta ještě před tím, než skončila spolu s manželem na popravišti".
Proč ten dodatek "ještě než skončila na popravišti"? Domnívá se snad hlasatel, že by si někdo mohl myslet, že tam sedávala i poté? Nebo nám chtěl sdělit, že ON ví, že M.A. byla popravena?

Chvilku jsem si pak četla nějaký překlad z angličtiny. A ejhle, přechodníky. Nás ve škole učili, že jsou zastaralé, a brzy vymizí, a věnovali jsme tomu asi tak hodinu. Dlouho mi ani nevadilo, že si pletu množné a jednotné číslo. Dokonce jsem si říkala, že je to možná dobře, že v tom mám zmatek. To když jsem si kdysi přečetla kritiku překladů sci-fi literatury, kde se ta paní rozčilovala, jak strašně jí vadí v soustředění, když je to špatně. Mě to nevadí, protože to nevidím a můžu si spokojeně vychutnávat děj.
Ale pro překladatele, kteří v tom taky plavou, mám zlepšovací návrh: používejte tzv "Valašský přechodník", tam množné a jednotné číslo není a s časem si taky hlavu netřeba lámat.
Např: "Iďaci dom, dostál po čuni". (když šel domů z hospody, dostal po hubě). Všimněte si stručnosti vyjádření, není třeba upřesňovat odkud šel -z práce a z kostela se chodí napřed vždy do hospody. Není třeba upřesňovat ani čas, je jasné, že po zavírací hodině.
Obdobně třeba : Dívaja sa i dívaci sa, buďaci (jsa, jsouce, byv..), viďaci ...

[link]  Názory  


[ Pokec]     Jen tak        26. 8. 2003

Update: Dodělala jsem odkazy do archivu. Link vás hodí přímo na příspěvek v archivu. Přečtěte si info o archivu třeba v seznamu archívů zpráv (tlačítko Archiv). Možná nechám v archivu bílé pozadí, aby se to nepletlo ..
A máme RSS. Kdo netuší, dočká se vysvětlení ve stylu "lama lamám" někdy příště, odborníci dostanou asi záchvat :-)

Nevím, jestli si pamatujete na pokec o přesnosti vyjadřování, na hlavní stránce už není, ale přes filtr ho ještě najdete . Objevila jsem link na Záznam diskuse o češtině v Radiožurnálu a opravdu je to hezké počtení.

K řetězovému dopisu mi přišel mail od Lookase (Díky moc). Prý to má ještě konec. Ten můj ho neměl, byly tam jen nějaké řeči o božím požehnání a tak. Ale o tohle bych vás přece nemohla připravit, tak dodatečně :
"Profesor odešel z hodiny a jeden z jeho žáků vzal láhev piva a její obsah nalil do již plné nádoby. Co z toho vyplývá?
Ať máte v životě kolik chcete starostí, povinností, radostí a málo času, místo pro pivo se vždycky najde. :-)))"

Včera přišel technik, že těm tupým kompům ukážem, kdo je tady pánem (tedy on, já jen vařila kafe. Ale náhodou vařím docela dobré kafe, nic neříkal. Radši). V pozdní večer jsme odcházeli se skore asi 20 : 1 - ten jeden bodík jsme uhráli tím, že fungování sítě při našem odchodu aspoň vzdáleně připomínalo situaci než jsme začli. Ráno se ukázalo, jak moc vzdáleně :-) Takže díky všem za tu skvělou diskusi v guestbooku, která mi pomohla přežít dnešní i včerejší den s úsměvem na rtech.

[link]  Názory  


[ Pokec]     Měsíční kredit na mobil ...        24. 8. 2003

Opravdu je měsíční kredit na mobil součást povinné péče o dítě ?
Moji drazí potomci by si představovali, že když už teda z nás vyrazili mobily, že jim budeme měsíčně kupovat 200 korunové kredity (minimálně - hodní rodiče by koupili za 400) . Tvrdě jsem odmítla automatický paušál, kredity budou za zásluhy o rozvoj domácnosti. Ani argument "Ale mami, všem to rodiče kupují, fakt", mě nerozhodil. Ze zkušenosti vím, že informační hodnota takového tvrzení je "možná aspoň jednomu to rodiče někdy koupí".
Dítka argumentovala nedostatkem, či dokonce ztrátou sociálních kontaktů - "ale když nemám kredit a XY mi napíše a já neodepíšu, bude si myslet, že …". XY bývá jeden z tlupy kamarádů/přátel/přítelů (nepochopila jsem ty jemné nuance a tak se každému momentálnímu "nejlepšímu kamarádovi" mé drahé dcery v rodině říká pracovně milenec). Odtušila jsem, že pravá láska by nezhynula na nedostatku kreditů, a že naopak zkoušky a protivenství svazky utužují.
Přitvrdili. "Mít mobil je úplně normální ale bez kreditu je na nic, a vy jste povinní nám zajistit standardní péči a životní úroveň. Co když si budeme stěžovat na lince důvěry, že nás zanedbáváš, že jsi krkavčí matka?" Nadšeně jsme to s manželem schválili, řka, že krkavčím rodičům jsou děti odebrány a umístěny do výchovných ústavů, kde jim a) nikdo kredit nekoupí a b) bude na ně výchovně působeno, aby se napravily škody, které jsme my, krkavčí rodiče svým nedbalým přístupem způsobili". Krkavčata sklapla zobáky.
Poslední pokus bylo otevřené vydírání "Ty na nás kašleš teď ale počkej, až budeš v důchodu, šoupnem tě do domova důchodců, kde nebude počítač, ani internet a nebudeš moct hrát diablo". Tak tohle mě skoro zlomilo, prožila jsem několik bezesných nocí ale už jsem to vyřešila. Ty 4 stovky měsíčně si dám na penzijní připojištění, čímž si zajistím klidné stáří s kompíkem, a ve výchově dětí zůstanu důsledná, pro jejich vlastní dobro, samozřejmě:-)

A v návštěvní knize si můžete přečíst i "předdiskusi tří "K", díky, kluci :-)

[link]  Názory  


[ Diablo]     Změna skilů nekra - překlad       

Přeložila jsem ( velmi stručně) článeček o změnách u nekra ve verzi 1.10. Je umístěn, stejně jako ostatní, v sekci Beta 10 (v tipech a tricích). Do jednotlivých chlívečků to budu zařazovat až u finální verze 10.

[link]  Názory  


[ Zy-el]     Artefakty a nové bugy        22. 8. 2003

* V albu artefaktů přibyl Angst a Might.
* V přehledu chyb přibyly nějaké chyby z verze 3.1, hlavně některé nefunkční redukční recepty.
* Připravuje se update seznamu unikátní bižuterie, jestli chcete přispět, pošlete své objevy, ať se to vsákne najednou, díky.

[link]  Názory  


[ Pokec]     Přišel mi řetězový dopis       

Znáte to, ..a pošli to všem co znáš a když nepošleš, čeká tě xx měsíců / let neštěstí. Nikdy to nedělám. Ze zásady. Ale tenhle je moc hezký. Tak ho dám sem. Pro vás, přátelé...
Jestli víte, odkud to pochází, dejte mi prosím vědět, ať sem dám odkaz na zdroj

Učitel filozofie jednoho dne přišel, do třídy. Když se studenti usadili, vzal ze šuplíku nádobu a naplnil ji až povrch kameny.
Potom se zeptal studentů, zda si myslí, že je nádoba plná? Studenti s ním souhlasili, že je.
Potom profesor vzal krabičku s kamínky a vysypal je do nádoby s kameny, zatřásl nádobou a samozřejmě, že kamínky popadaly mezi kameny. Profesor se zeptal znovu. Je teď nádoba plná? Studenti se pousmáli a souhlasili, že je.
Ale profesor vzal krabičku s velmi jemným pískem a vysypal ho do nádoby. Samozřejmě písek vyplnil i ty nejmenší mezírky mezi kameny. Teď už byla nádoba opravdu plná.
Potom profesor řekl :" Touto ukázkou jsem chtěl znázornit že život je jako tato nádoba.
Kameny znázorňují důležité věci ve vašem životě, jako jsou vaše rodina, partner, zdraví, děti..., všechno, co je tak důležité, že kdybyste to ztratili, bylo by to velmi zničující.
Kamínky znázorňují ostatní, méně důležité věci. Například vaše zaměstnání, dům, auto...
A písek je všechno ostatní. Drobnosti.
Když dáte písek do nádoby jako první, nezůstane vám žádné místo pro kameny.
To stejné platí v životě. Když budete ztrácet čas a energii na drobnosti - materiální věci, nikdy nebudete mít čas na věci, které jsou skutečně důležité.
Věnujte pozornost rozhodujícím věcem ve vašem životě. Hrajte si se svými dětmi, vezměte svého partnera tancovat... Vždy bude čas jít do práce, uklidit dům, uvařit oběd, nakoupit...
Dejte si záležet na kamenech
Určete si své cíle.
To ostatní jsou jen kamínky a písek"

[link]  Názory  


[ Zy-el]     Jewely a artefakt anthem a rerol setů        20. 8. 2003

Ze screenshotů od sappi i mých, a z dat v od Jacka Nippera jsem vyrobila Tabulku bižuterie ze svitků a také excel na stažení Ani zdaleka to není kompletní, ale třeba vám to trošku pomůže. Ta stránka je zatím umístěna v sekci tipy, vede na ni odkaz z popisu věcí.
Ondra K poslal nový artefakt do verze 3.1, je to Anthem vyrobený z narrow charmu. přegenerovala jsem album, na první stránce jsou artefakty starší, na druhé stránce budou artefakty pro verzi 3.1
Až včera jsem si vzpomněla, že jsem zapomněla :-) : ve verzi 3.1a došlo ke změně u reatribute receptů (reroll neunikátních věcí), lze rolovat setové věci - set + crf jwl + elix - nový set. Na stránce receptů už by mělo být vše aktuální.

[link]  Názory  


[ Pokec]     Demagogie na druhou       

"Hele, utři ten prach, už jsem ti to říkala včera"
"Byla jsem na koupáku, nebyl čas. A všechno musím dělat já, v jiných rodinách nedělají děti nic, a matky se starají..."
"Starala jsem se dost, když jste byli malí, se děláš, že si dospělá, tak makej".
"Jo, vy jste si pořídili děcka, aby za vás měl kdo dělat, protože jste líní, jiní rodiče mají děti pro radost".
"Jojo, ostatní rodiče z nich můžou mít radost, ale co já? Starou nemocnou matku bys nechala prach utírat".
"Tss, furt opakuješ, že si stará a nemocná, tak to není pravda".
"???"
"Pravdu stačí říct jen jednou ale lež se musí stokrát zopakovat, aby to byla pravda" zakončila dcera vítězně.
A byla jsem utřená jak bábovka :-) .

[link]  Názory  


[ Zy-el]     Excel od Jacka Nippera        18. 8. 2003

Stáhněte si aktualizovaný excelový soubor složených runových slov v úpravě Jacka Nippera (díky)

[link]  Názory  


[ Pokec]     Grrrrrr       

Je vedro a mám den blbec. Lepí se mi všechno ke všemu, odpoledne mě rozbolela hlava a jak jsem jela domů na kole, hrkal mi mozek tak, že se mi doma neudělalo volno. Cestou do mě narazila kamikadze vosa, bodla mě do krku, z toho leknutí jsem se kousla do jazyka a tak sedím, nehýbám oteklým krkem a zuřivě huhlám.
Za všechno může počasí.
Meteorologové jsou naprosto neschopní co se zařizování deště týká, navrhuju odebrat jim prémie. Ani časté výkřiky "Bože ať už prší", které slýchám okolo, nemají žádný účinek. Je nutno obrátit se na jinou instanci, a proto volám:
"Ó Alláhu, dej nám vláhu"
(hele ale s tou rouškou to nemůžeš myslet vážně, že ne, a o tom harému si ještě promluvíme...)

[link]  Názory  


[ Zy-el]     Nové artefakty        17. 8. 2003

Ve verzi zy-el jsou nové "tajné" artefakty ale asi to utajení dlouho nevydrží. Ve foru v Phrozen keep se objevily názvy 4 věcí a příslušných artefaktů:
Zy-El's Child (War Fist)
Zy-El's Anthem Narrow Charm
Zy-El's Strike Thunder Maul
Zy-El's Might(??) Cuirass
A Ondra K mi poslal screenshot artefaktu Vengeance ( díky moc), který se dá udělat do divine scepteru. Screenshot si můžete vychutnat v albu artefaktů

[link]  Názory  


[ Pokec]     Mouchy, CD a speed metal       

Máme přenosný CD přehrávač, který si pouštím při práci v kuchyni. Tento přístroj má zvláštní přitažlivost pro hmyz. Vrací-li se z nějaké venkovní akce, lezou z něho mravenci či škvoři, na jeho opatlaná tlačítka s rozkoší přistávají mouchy. Věž, která je v obýváku, tuto přitažlivost nemá. Jen jednou jsem v přítmí výklenku, kde je umístěna, zahlédla dvě zamilované můry, které mě zcela ignorovaly a tak zemřely spolu ...jako Romeo a Julie.
Moucha v kuchyni? no to snad ne, co by na to řekla pí doktorka z televizní reklamy s tím ohnutým malíčkem, chudinka by si ho asi vykloubila. Sledovala jsem tedy mouchu ostřížím pohledem s plácačkou v ruce. Konečně usedla ... na přehrávač, z kterého se právě linul Farewell od Freedom Call. Ostrým švihem jsem mouchu poslala ..kam ? Plácačka dopadla na horní stranu přístroje jak je ten čudlík, co se zmáčkne, když chcete otevřít chlívek pro CD. Čudlík zafungoval jak měl, a točící se CD dostalo takovou pecku, že povyskočilo ven, pak zas zpátky, zachrochtalo na roztočené mechanice a pak zůstalo zvadle ležet. Ehm. CD je škrábnuté ale hraje, mrtvá moucha byla nalezena uvnitř, nedaleko čočky laseru.
V čem je tedy problém? Speed metal prý povzbuzuje agresivitu. Plácla bych takhle zuřivě, kdyby mi hrála třeba Má vlast? Vím já?.
Situaci nejlépe vystihuje citát z jedné knihy:
"A je to dobře nebo špatně?"
"Odpověď zní: Ano".

Zkuste si pustit něco třeba od renesancí a barokem inspirované Rhapsody (sample mp3 - sekce download), nebo hymnický Freedom Call nebo rychlou a melodickou Sonatu arcticu do sluchátek, a běžte vyčistit třeba Bloody Hills ..a pochopíte.
Pro ty, kdo tápají v tmách, je tady odkaz na metalové diskografie: Přehled metalu podle žánru, názvu kapel a zemí

[link]  Názory  


[ Zy-el]     Verze 3.1a       

UpdateKato vydal novou verzi 3.1a, která opravuje:
1. chybu v demon boxech
2. odstraněny recepty na redukci dmg to mana
3. oprava reroll receptů (změna v doc ??? nenašla jsem)
4. přidány reroll recepty s Demon boxy: 3DB- nový DB nebo DB+crf jwl+elix - nový DB
5. pozadí v inventáři je neprůhledné.
Je potřeba znova stáhnout MPQ patch 11MB
U Kato je nová verze dokumentace 9MB - je tam 3.1 i 3.1a ....grrr (na stránkách spravím během dneška) ale moc změn tam není, skoro nestojí za to to stahovat, jestli jedete z modemu.
**** Jestli vám stačí textová verze dokumentace 3.1a, stáhněte si ji zde 43kB ****

[link]  Názory  


[ Pokec]     Zcela neďábelská povídka        15. 8. 2003

Dhal se rozhodl rozšířit naše omezené dábelské obzory i do jiných světů. Ale nevím, nevím, už na začátku to nevypadá moc přívětivě.. už ten název ... Bestiarium ... možná, že v Chaos Sanctuary byste se báli méně ...
Povídka je, stejně jako ostatní umístěna v sekci Fan Fiction, kde jsem to trošku poskládala do polic podle autorů :-)

[link]  Názory  


[ Zy-el]     Recepty do verze 3.1       

Update2Aktualizovala jsem sekci pro instalaci a základní info, a také popis známých chyb. Konečně jsem se dokopala k těm demon receptům. přidala jsem je nakonec k ostatním. A teď už konečně budu jen hrát :-)

UpdateVe verzi 3.1 je nový bug: Při otvírání demon boxu demonickým klíčem dostanete vždy jen std gem. Bude to opraveno až ve verzi 3.2. Tak nebuďte zvědaví :-)

Upravila jsem recepty pro verzi 3.1. Ty, které jsou nové, jsou šedě podsvícené. Přibylo mnoho receptů na redukci atributů, ty jsem dala na zvláštní stranu (dostanete se na ni i odkazem z ostatních receptů) ale bohužel tím vypadly ty redukční recepty, které byly jen pro předešlé verze. Zkusím to pak projít a nějak označit ale myslím, že na verzi 3.1 stejně přejdeme všichni :-)

[link]  Názory  


[ Zy-el]     Verze 3.1        14. 8. 2003

Stáhněte si verzi 3.1 11.5 MB

[link]  Názory  


[ Diablo]     Změny u nekra ve verzi 1.10       

Narazila jsem na pěkný popis změn u nekra v beta 1.10. Je to anglicky, přeložené z německého originálu, na který je tam odkaz. Jsou tam zmiňovány i vlastnosti, které nejsou zřejmé z popisu skilů a proto vám vřele doporučuji to přečíst. Až dodělám změny v zy-el, zkusím to přeložit, pokud bude zájem.

A ještě jeden odkaz, tentokrát na docela obsáhlý seznam anglických zkratek v češtině

[link]  Názory  


[ Zy-el]     Přehled změn v receptech       

změny ve verzi 3.1, stručný přehled:
1.přidány overload (200%) a megaload (2000% se zy-el scroll) recepty pro: recepty s elixíry a craftované jewely (i pro stack = přidávání na tu samou věc)
2.přidání skilu na "class specific" craftovanou věc:
overload :+3 skily, megaload: +12 skilů
3. přidány overload a megaload recepty pro šípy/šipky, vlastnosti se zvyšují podle počtu gemů (+ příp elixírů u stack receptů)
4. stack recepty pro šípy/šipky
5. podstaně rozšířena možnost redukce atributů
lze snižovat to co dřív + dmg, stats, resistence, absorpce, redukce vlastností "based on level"
6.přidány další zy-el artefakty ale bez specifikace věci, do níž se dají udělat
Z výše uvedeného vyplývá, že se pořádně zapotím, než to přidám na stránky.

Dnes večer už by měla být ke stažení verze 3.1. Můžete to občas zkontrolovat v seznamu downloadů pro zy-el nebo bezpečnější bude sledovat info u Kato

[link]  Názory  


[ Zy-el]     Dokumentace k 3.1        13. 8. 2003

Od včerejších pozdních nočních hodin je k dispozici Dokumentace k verzi 3.1. Jen jsem to zbežně prohlédla, přibyly tam nejaké overload recepty s runami a elixiry a dokonce i s zy-el scroll, kde to přidává 2000% dané vlastnosti nebo třeba 12+skilů.
Zkusím to nějak zpracovat během zitřka.

[link]  Názory  


[ Pokec]     Přesnost vyjadřování        11. 8. 2003

..prý klesá , říkali včera v rozhovoru v Radiožurnálu. Hostem byla profesorka lingvistiky a debatovalo se o i klesající úrovni vyjadřování oficiálních "spíkrů" v televizi i v novinách. Často jsme nuceni uhádnout význam sdělení podle kontextu. Bohužel jsem to neslyšela celé ale utkvěl mi jeden příklad, který tam byl uveden: "šlechtična chtěla vrátit majetek" . Člověk by až zajásal nad její šlechetností ale ve skutečnosti je tomu naopak. Klasický případ špatné zkratky. Nevíte, jestli se obsah rozhovorů radiožurnálu dá najít někde na webu ?

Co štve mě, je fráze "měl něco udělat", která se používá místo "prý něco udělal". Když mám něco udělat a udělám to, tak je to přece dobře ale ve zprávách z černé kroniky se objevují rozhořčené komentáře, že "pan xx měl převést z konta společnosti yy nějaké miliony na konto svoje..". Měl to udělat a udělal to, pak je to v pořádku ..nebo to neudělal a proto ten humbuk okolo ? :-)

Češtině se, možná shodou okolností, věnují v poslední době i některé weblogy, např Pixy nebo Artur Dent, který má češtině vyhrazenu celou sekci. Tam jsem si početla o slově "hustý", které prý označuje cokoliv. Jiný kraj...u nás na dálném východě je teď v módě "drsný".

A tohle jsem zaslechla nedávno:
Dvě mladé dámy: "honem, poď sem, tady mají úúúplně orgasmické botasky". Tak jsem se šla taky podívat. Opravdu jsem poctivě prohlédla celý regál s botaskami… a nic :-(

[link]  Názory  


[ Zy-el]     Runová slova - další přírůstky        10. 8. 2003

Do sekce runových slov přibylo dalších asi 40, tentokrát převážně do 2-3 soketových zbraní. Teď už je toho 5 stran a v vysvětlivkách najdete i odkazy na stažení ve formátu txt a excelu.
Dále si dovoluji upozornit na Yonderovu stránku se seznamem slov, kde je možno intarektivně třídit slova podle různých hledisek.

Jack Nipper mi poslal nějaké unikátní jewely, zkusím tam přidat to, co mám já a snad to nekomu pomůže v rozhodování, zda nějaký svitek přetavit či nikoli. Zvlášť na začátku to docela naštve, když z toho vyleze nějaká ptákovina :-)

[link]  Názory  


[ Pokec]     Prometeus unchained        9. 8. 2003

Dhal napsal další skvělou povídku "přímo ze života" o Wirtovi, tak to vypadá, když se někteří "utrhnou z řetězu" - Prometeus unchained. 4Kasos.

[link]  Názory  


[ Pokec]     I survived Hell       

Předpovědi počasí tvrdí, že v horách je ve výšce 1000 metrů jasno, 23 stupňů a fouká vítr. Tolik teorie.
V praxi zjistíte, že jste k slunci blíž a ono si vás pěkně vychutná. Větřík nefouká když:
1. jste v údolí
2. jdete klečí nebo lesem
3. jdete úbočím (jste vždy na závětrné straně; v zimě na běžkách je tomu přesně naopak)
Vítr fouká na vrcholech (prý). Nemohu to s jistotou potvrdit, protože na každém vrcholu jsem se amébovitě složila na nejbližší šutr, vytáhla láhev s vodou a chlemtala jak velbloud v poušti, a moje mozková kapacita by stačila tak na onu proslulou frázi z tanečních "Pane/slečno já se potím jako prase. Potíte se taky tak ?"

Výjimkou byl Praděd. Tam nahoře vítr foukal a skutečně nebylo tak vedro. Ožila jsem natolik, že jsem se kochala výhledy a sledovala okolí. A to byla chyba. Na té asfaltové silnici, která vede nahoru k věži od parkoviště u Ovčárny, se to hemžilo Pupkáči bez košil. Pánové středního věku, kteří hrdě nesli před sebou svoje objemná, určitě těžce nabytá bříška. Že by dokonalé opálení takto vystavované na odiv mělo být stejným estetickým zážitkem jako tělo vypracované v posilovně ? Jak nepatrný je rozdíl mezi spalováním tuků a opalováním tuku :-).

TTT (těžká turistická trasa) se opět zvrhla ve VPV (velkou pivní výpravu), neboť Jeseníky jsou oblast civilizovaná a pivní žízní vás umřít nenechají. A pak že prý si na dovolené upevníte zdraví. Myslím, že návrat k jednomu pivu za týden v hospodě za kopcem a pravidelné odreagování stresu v Chaos Sanctuary mému zdraví prospěje mnohem více. Ani si při tom nespálím krk :-). Ale možná bych přece jen měla věřit moudrosti starších, vyjádřené v tomto valašském přísloví?
"Valach aj gdyš pije moc, nigdy nepije dosť"

[link]  Názory  


[ Zy-el]     Verze 3.1 se blíží ...        6. 8. 2003

Verze 3.1 je nyní v finální fázi betatestingu.
Datum uvolnění: dokumentace 12. srpna, soubory 14. srpna.
Ve specifikaci přibyla nově úprava receptů na šanci na blok a byl vyhozen modifikátor kick pro assku, protože stejně nefungoval.
Přidána nová chyba - když máte moc life (přes 180000). Teď už nemám sil, pak to přidám do příslušných sekcí.

[link]  Názory  


[ Pokec]     Dovolená ..       

Dovolená ve dvou...
Máme spokojené manželství. Po většinu roku, pokud můj drahý pocítí nutkání vyvíjet fyzickou aktivitu, uspokojuje svoje deviantní choutky sám v bazénu nebo pobíháním po kopcích.
Dovolená však všechno změní, protože "aspoň o dovolené by rodina měla být společně". Letos děti projevily natolik tuhý odpor, že to hlava rodiny vzdala, "nebudeme se s nimi otravovat, šak si budou jednou vlasy rvát, že proflákali takové krásné dny". Začala jsem litovat, že nejsu taky držkatý puberťák.
Dnes došlo na lámání chleba. Cyklistický výlet ve dvou ..jako za mlada (ehm). Moje kolo, už dávno dospělé, odmítlo předstírat, že je vrak, a prošlo technickou prohlídkou i přes mé nesmělé protesty .."málo to brzdí", "stejně jezdíš z kopce jak blázen bez brždění" … "nesvítí světlo", "budem doma do večera" (aspoň nějaká jistota).
I vyjeli jsme. V plánu cesty jsou asi 3 velké kopce. První z nich je Soláň. Zavile šlapu. Pomalu ale jistě. V duchu si opakuju jako zaklínadlo. "když sem to k**** vyjela před 20 rokama, vyjedu to do p***** aj včil". Dojela jsem na vrchol, a kdepak je můj drahý ? Až za 10 minut se objevuje v zatáčce pod vrcholem. Prý mu padala přehazovačka, tak musel jít pěšky. Neříkám nic, ale v duchu jsem velmi, velmi happy .. přehazovačka ..to určitě, hehe.
Vražedné tempo výletu se od této chvile zpomalilo, teplota stoupá, na cestě je mnoho míst, kde člověk může bojovat s alkoholem a likvidovat ho, nezanedbáváme tuto misi a tak další kopce flákáme oba. Na ten poslední už si neseme v bříškách 5 piv, kolo slouží jako opora pro vratký krok. Poslední vrcholové a dlouhý sešup až domů. Měl pravdu, v žilách pivo, vítr ve vlasech, při tom sjezdu jsem nebrzdila.

Zítra jedeme na pár dní do Jeseníků. Když vidím ty naplánované trasy (pěšky), je pravděpodobné, že toto je můj poslední příspěvek. Trasa delší než 30 km v tom vedru bude mít určitě fatální důsledky:
1. Pojdu někde tiše v houští u cesty.
2. Zabiju ho.
3. Tak dlouho budu protestovat, až zabije on mě.
4. Možnost, že bych držkovala tak dlouho, až by zvedl mobil a vyhrál dovolenou pro dva, na které by mě mohl utopit v moři, je vyloučená, protože nemá mobil.

Tak se mějte do neděle hezky :-)

[link]  Názory