DiablovoDoupě lite - text\ odkazy

Stránka o hře Diablo 2 LOD - archiv

 Hlavni strana        Archiv 


 


Nacházíte se v archivu příspěvků. Každý měsíc je archivován na zvláštní stránce.
V bočním menu dole je seznam všech archivovaných novinek po měsících
V archivu není možno filtrovat příspěvky podle kategorií.
Tlačítka Hlavní strana vrátí zpět do současnosti :-)
Boční menu funguje shodně s hlavní stranou


[ Diablo]     Blizzardi dělali čistku        30. 9. 2003

a zařízli asi 86000 diablo accountů pro cheatování. A dělají bubu na uživatele maphacku, že jim zruší CD key, více na diablo2.sk

[link]  Názory  


[ Pokec]     O fanatismu a toleranci       

Arthur Dent psal nedávno o náboženském fanatismu a demagogii, o neschopnosti se domluvit a naslouchat. Mám také několik takových zkušeností, ať už s fanatiky náboženskými či politickými.

Ale na jednu debatu vzpomínám s úsměvem.
Jela jsem tehdy vlakem do Prahy. V kupé už seděli 3 pánové slušného vzhledu, tak jsem, nic netuše, zaujala místo u dveří a hlavu zachumlala do pověšené bundy, že dospím noc. Nešlo to, hned jak se vlak pohnul, obnovili svou, mým příchodem přerušenou, debatu. Přeli se usilovně, velmi zdvořile, a neustále při tom listovali v knize a různých příručkách. Házeli po sobě citáty, které četli nebo znali zpaměti. Připomínali mi tak trochu mého tatínka v obdobích jeho největší filatelistické vášně, kdy znal takhle nazpaměť asi 1000 stránkový katalog známek
Celý článek...

[link]  Názory  


[ Pokec]     Bezostyšná reklama        28. 9. 2003

je dnes všude. Ani zde jí neuniknete:
- Víte kdo je Honor Harringtonová?
- Jaký je její vztah k Davidu Weberovi?
- A co války mez hvězdami?
- A že sphinxské kočky sledují vaše pocity?
To vše a mnoho dalšího se dozvíte na harrington.webpark.cz

Zbláznila jsem se? jen trošičku :-). V poslední době jsem moc příšerek v diablu nepohubila, protože jsem konečně zrealizovala svůj dávný nápad, a udělala jsem českou Fan page k serii knih o Honor Harringtonové od Davida Webera. Jedná se military sci-fi a zbytek se dozvíte na webíku. Je to hotové tak z jedné třetiny ale hrubý obrázek by vám to dát mohlo a třeba mi vaše kritické ohlasy pomohou to nějak vylepšit. Jo a taky jsem při tom učila xhtml, tak pokud tomu rozumíte, a mám něco blbě, tak šup s tím do knihy :-)
Předem upozorňuju, že vím, že ta horní lišta z nadpisem je paskvil, ale do grafiky se pustím až nakonec. Teda, aspoň doufám, že se mi podaří vyrobit něco lepšího, až najdu a naučím se nějaký slušný free grafický editor :-)

[link]  Názory  


[ Zy-el]     Verze 3.2 ke stažení a překlad k realmu        25. 9. 2003

Verze 3.2 byla uvolněna ke stažení, je toho 11.5 MB .
Současně jsou k dispozioci i dokumentace v txt, doc nebo pdf formátu. Dll asi zůstávají nezměněné, tj z verze 3.0

JackNipper mi poslal link na český překlad pravidel a podmínek pro hru na realmu. Díky. Pak to přidám i do odkazů, zatím jen tady.

Postupně doupravím stránky pro verzi 3.2. Zatím jsou jen vyznačené změny v receptech pro 3.2 bohužel Kato asi neoznačil ty sekce, kde vyhazoval ty nefunkční recepty (viz popis vývojové verze dříve). To postupne prošmejdím a opravím, a dodělám popis verze 3.2 na hlavní stránku zy-el. To co je tady na uvodní stránce o verzi 3.2 je ale téměř kompletní.

[link]  Názory  


[ Diablo]     Přehazování/převod věcí v beta 10s        23. 9. 2003

- Na diabloii.net se objevil odkaz na zajímavý prográmek, který by měl umožnit:
a) převod věci z první verze Beta 10 do druhé (beta 10s) - to je aplikace ATS.
b) přehazování věcí mezi postavami ve verzi 10, prý lépe než shadowmaster či Jamella - to je aplikace ATMA IV
Nemohu to vyzkoušet, protže beta10 už na muj hard nesmí, takže pokud to někdo otestujete, dejte mi prosím vědět. Jestli to bude fungovat, spáchám i překlad návodu pro neangličtináře.
ATMA II je prý pro přehoz ve verzi 1.09

- Web Theamazonbasin.com je dočasně mimo provoz v důsledku havárie (hurikán) a znova se instaluje, a v průběhu několika dnů by měl být zase v pořádku..

[link]  Názory  


[ Pokec]     Je to nalevačku        21. 9. 2003

Znáte ta rčení je to na levačku, je levej jak šavle, má obě ruce levé…. Používáte je zcela běžně ale uvědomujete si, že jsou to výroky politicky nekorektní, že jde o urážlivý útok proti menšině/skupině obyvatel?

Ano, jsem levák. A co hůř, jsem přeučený levák. Mám v tom chaos. Píšu pravou i levou, a to tak, že to po sobě občas ani já nepřečtu, kreslím levou, lžící držím levou, příbor normálně, stříhám pravou, nůž držím levou, myš pravou, žehlím levou .. Zajímavé je, že tohle rozdělení je fixní, opravdu to druhou rukou nejde.
Postupem času jsem si vypracovala obranný systém proti nepochopení okolního světa. Na výkřiky mojí maminky "Bože cérko, dyť ty máš obě ruky levé", jsem začala reagovat tím, že má asi pravdu a tuhle práci prostě nemohu vykonávat, a půjdu radši číst. Přečetla jsem toho opravdu hodně.
"Jak to držíš, kdo se má na to dívat?" jsem řešila tím, že jsem dotyčný nástroj upustila a nechala příslušného remcala, ať práci vzorově udělá. Tam, kde jsem nemohla odejít, jsem asertivně opáčila: "Máš s tím problém? nech se vyšetřit".

Že jsem povaha mírumilovná a duše něžná, jsem prokázala tím, že autoři následujících výroků stále žijí bez újmy na zdraví.
- Brácha kdysi: "Ve škole jsme se dnes učili, že leváci se nemají přeučovat, prý to má vliv i na mozek. Víš, že kdyby tě nepřeučili, mohlas být i docela inteligentní?"
- Manžel, pozorující kráttce po svatbě, jak levačkou porcuju maso: "Bože, co si mě to vzalo…".
- Dceruška, když jsem ji vnucovala žehličku: "Jak se to mám naučit, když ty to držíš úplně blbě?"
Určitě toho bylo víc, zlatá skleróza...

Jdu loupat brambory. Nožem. V levé ruce. Nějaké námitky?

[link]  Názory  


[ Zy-el]     Termín pro verzi 3.2 Zy-el        19. 9. 2003

23.9. bude dokumentace a 25.9. bude verze ke stažení.
Zároveň se podařilo zkomprimovat ten hudebí soubor na "pouhých" 55MB, takže zavilí hudební fandové to možná ocení (já to nestahovala, nic víc k tomu nevím).

[link]  Názory  


[ Pokec]     Na doupě ďáblovo dopadla bomba ...        17. 9. 2003

To Dhal poslal další povídku, druhý díl příběhu království Landijského.
A nic už nebude jako dřív.
Pravdu o Perníkové chaloupce odhalí Král Jan.
Jak jen to teď svým dětem vysvětlim? Těžko je bořit mýty a připravit je o jednu z mála jistot, kterou si nesou z dětství - že ježibaby jsou nejlepší pečené.

[link]  Názory  


[ Diablo]     Doupě stále nic a patch 10 taky ne ..ach jo        15. 9. 2003

UpdateRodné DiablovoDoupě už jede, protže sir Gorash je prostě the best, a patch 10 stále není, protože Blizzardi jsou saláti :-)
-------------------------------------------------------------------------------------
Diablovodoupe.cz je stále nedostupné. Situace na serveru je nedořešená, některé domény už fungují, jiné čekají na obnovu dat ze zálohy adminů. To je náš případ, protože naše záloha je dost stará :-(.

Na diabloii.net se objevil před několika dny článek od G.Fraziera, v kterém reaguje na falešnou informaci , že blizíci se na patch 10 vykašlali. Říká v něm, že to není pravda, patch je skoro hotový a každý v Blizzardu ho testuje. Jen by mě zajímalo, jestli to "každý" má takový význam, jako v poslední době v našich novinách - celá republika žízní = vyschl jeden až dva potoky, národ šílí kvůli fotbalu = Pražáci si šli na Staroměstské náměstí zahulákat, republika trpí průjmy = několi příslušníků jisté menšiny dostalo úplavici. Stejně zas neřekl termín. Ale určitě se vám bude spát lépe, když teď víte, jak na nás všichni v Blizzardu myslí :-)

[link]  Názory  


[ Zy-el]     Vývoj 3.2, runová slova a +skily       

Kato zas přidal nové info o verzi 3.2 , předělává hitpointy potvor v šílených lokacích, házecí unikátní zbraně by měly mít auto-doplňování množství a recept do kostky na to doplňování .

Do přehledu o verzích to přidám až to bude kompletní. Tak přidal odkaz na Reaverovu stránku o zyel, kde je přehled runovách slov, podobně jako na Yonderově stránce - jsou tam screenshoty. Je tam toho docela dost a já začínám pochybovat, jestli má cenu ten přehled slov v textovém tvaru dělat. Co myslíte vy? Mám svolení od Yondera, že můžu jeho slova převzít. Tak co s tím? Řekněte :-)

Je tam taky zajímavá informace, že když máte na class specifickém předmětu víc jak +127 skilů, tak se to sice blbě zobrazuje v obrazovce skilů, ale funguje to jak má. Maximum + skilů na class specific věci je 3071. Maximum skilů na opasku je 127.

[link]  Názory  


[ Diablo]     Nedostupnost hlavní stránky        13. 9. 2003

Hlavni stránky - Diablovodoupe.cz a forum jsou mimo provoz. Data se budou obnovovat ze zálohy na serveru během víkendu. Podle vyjádření adminů by to mělo být hotovo do neděle.
Objevuje se buď chyba 404 - nenalezeno (not found) nebo 403 - zakázáno (forbidden)
Nezbývá než držet adminům palce ať se dílo podaří.

[link]  Názory  


[ Pokec]     Opět na vás dělám pokusy:        11. 9. 2003

Zatím jen na hlavní straně, posléze to udělám i v archivu, pokud nebudete moc protestovat :-)

[link]  Názory  


[ Pokec]     Chleba se sádlem.       

Moje oblíbené jídlo. Chleba s posoleným sádlem a jabko. Taky se hodí přikusovat nakrájenou broskev anebo rajče (pro konzervativce).

Nejlíp to chutná, když se dívám na nějaké vychrtlé scípliny v televizní reklamě, jak se cpou margarinem, co prý voní po másle, a jogurty bez tuku (copak to asi v nich je, že netečou ? škrob - ale pssst, někdo by si mohl vzpomenout, že se po tom taky tloustne), a zapíjí to vodou bez čehosi.

Můj chleba se sádlem se stal pověstným i na mém předešlém pracovišti. Jednou u nás byla mladá konzultantka z Francie a měla cosi nainstalovat. No docela to zpackala a snažila se to spravit až do večera. Asi v 6 večer se mi jí, hladové a nervózní, zželelo natolik, že jsem jí nabídla svůj (poslední!) chleba se sádlem. Podívala se na to nedůvěřivě:"what is it?" Hm, kruciš, jak se to vlastně řekne? Nakonec jsme pracně složili, že je to "pig fat". Zezelenala, zamávala freneticky rukama a přiškrceným zajíkavým hlasem "Oh no, no, no", odmítla. Když se zas zrestaurovala do lidské podoby, začala opatrně vyzvídat mé majetkové poměry a jak je tu drahé máslo …
Ještě několik let se mě pak ptali: "Nemáš chleba se sádlem, abychom uctili návštěvu?".

A poučení? NIKDY nenabízejte cizincům svoji svačinu. Jsou divní.

[link]  Názory  


[ Pokec]     On the dark side of my mind        8. 9. 2003

Jsou chladné krajiny plné temných stínů, démoni nočních můr, zkamenělé obrazy polosnů chmurného rána, vetřelci, i peklo Hieronyma Bosche..
Dark art je tohle všechno.
Občas, když mám depku, zabrousím na stránky, kde Pán chaosu zanechal svou stopu. Utápím se v melancholii, v ruce skleničku, a těší mě, že v tom nejsem sama :-) Pojďte snít se mnou..

Začneme klasikem - Salvator Dali, a zrovna si tam můžete zaskočit na návštěvu do pekla k Hieronymu Boschovi. Další podobná galerie s klasiky je Webmuseum.
Moderní Dark art se nachází například v temné budově muzea Morpheus. Porozhlédněte se, a jestli se vám zalíbí vetřelci, zkuste si projít třeba tuto Gigerovu galerii. Za bližší průzkum určitě stojí podivný svět Beksinského. Jedním z mých oblíbených je DavidHo. A jestli vás zajímá, co bude potom, podívejte se, jak si žijí kostry a zombíci :-)
Pěkná přehledová galerie, která obsahuje kromě dark art i fantasy, a vlastně cokoli, je taky Epilogue. Velký přehled odkazů na galerie i umělce je v Archetypal gallery.
A na závěr (překvapivě) další web s příznačným názvem Surrealities. Tam je mi taky dobře.

Zajímá vás to? Chtěli byste zkusit něco vytvořit? Navštivte Deviantart.com, což je server pro komunitu amatérských výtvarníků. Můžete tam poslat své dílko z jakéhokoli žánru a dozvíte se, co si o tom myslí ostatní. Podobný je asi i Digitalart.org

[link]  Názory  


[ Diablo]     Hammerdin od Dhal       

Dhal poslal svůj build Hammerdina pro verzi 10. A máte o čm přemýšlet. V porovnání s buildem od Ragnaroda je dost odlišný... Oba buildy jsou v sekci pro Beta 10 a čas ukáže...

[link]  Názory  


[ Zy-el]     Chystá se verze zy-el 3.2       

Kato zas vyrábí další verzi, co v ní bude?
plánované datum verze zyel 3.2: konec září
Změny: změna v receptech pro přidání skilů pro danou postavu (class specific
Nižší požadavky na level u některých unikátů
Megaload recepty pro craft jewel, elixir recept a missile dávají 3000%
Megaload recept pro skily dává +16 skills
Přidáno: 200 demon boxů se setovými předměty
100 common, 100 uncomon, 100 secret, 200 arcane cube scrolls na přidání minimum damage
recepty do kostky na přidání minimum damage
nová "Vorloon" zbraň
recepty na valepšení gemů - 9gemů = gem o dva stupně lepší
1 gem od každého druhu = lebka stejné kvality
cube scrolls na přeměnu (reroll) setových věcí
recepty na přidání větve skilů (tab skills) na craftované ringy/amulety
recepty na přidání skilů na craftované charmy
opravy: recept na redukci energie
odstraněn recept na redukci dmg-to undead/demon
battle/war gauntlets dávaly špatný typ bonusu
redukce náhodného zvýšení thunderstormu u sorcky
downgrade craft charm na rare charm

[link]  Názory  


[ Diablo]     Hammerdin - překlad pro verzi 10        6. 9. 2003

Hammerdin bude ve verzi 1.10 asi jeden z nejpopulárnějších buildů . Rady a tipy pro začátečníky i pokročilé.
Pozn: všechny články k verzi beta 10 jsou zatím umisťovány do sekce tipy a triky. Z menu se tam dostanete přímo přes odkaz na beta10.

[link]  Názory  


[ Pokec]     Fotka       

Proč někteří nechtějí vidět moji fotku a proč já váhám ji sem dát?. Možná jste si nevšimli této diskuse, která se udála v guestbooku někdy před 2 měsíci (už zmizela):

- Sappi: ...Druid shapeshifter s lukem/kuší není bug a zůstane to tak (gogo my buriza bear) To je radosti pro ty (tebe :-)) co hrajou vselijaky uchyly. :-))
- SuE: všechna zviřata, co se měni na lidi jsou uchylná a je jedno co nosí :-) ..jestli kuš, kladivo nebo kudlu :-)
- Dhal: ?? Že by nová postava? Wereman? (slovensky, resp. česky Ľudodlak // Lidodlak)
- SuE: no ,vlastně to až tak neobvyklé asi není, když si vezmu,z kolika hezkých koček se stávají staré ježibaby :-)
- Sappi: podle ceho tak soudis? :-)
- SuE: ále , tuhle jsem se koukla do zrcadla...
- Dhal: Pekný príklad zo života (nechcem sa nikoho dotknúť...), to ma nenapadlo, aj keď mám podobný proces možnosť sledovať doma.
- SuE: ty se jenom modli, at si to tvoje žena náhodou nepřečte :-)
- Dhal: Moja zena je tolerantna, proces u nej este neprebehol uplne. Za toto by som dostal nanajvys hodinku klacat v kute a na tri dni zarazene vychadzky. Moja svokra sa uz transformovala dokonale, takze ak geny zapracuju, po par rokoch to bude Hardcore.
- Sappi: :-) Tak vezmi svokru na nejakou partu a "nahodou" ji ponech treba v cs, v Throne of Destruction, pripadne v ancients' way. De.Seis, Lister nebo Moon Lordi jsou prece moc "pekni kluci". :-)
- Dhal: Obávam sa, že by to nebolo riešenie, pretože existujú len nasledovné možnosti:
a) že by sa tí chudáci vôbec nechytali, nevieš si predstaviť, akú paseku narobí War Cry na 70.leveli
b) že by sa k nim pridala, v tom prípade by bolo na dobu neurčitú pozastavené udeľovanie titulu Guardian
- Sappi: ROFL...., ale zas v pripade reseni a) by konecne doslo k poradne inovaci hry a v pripade reseni b) taktez a navic by hrani teto varianty podstatne zkvalitnilo tvuj trening na dobu "po par rokoch" :-)
- SuE: blbý je to, že tahle přeměna je posléze nevratná, dá se sice nějakou dobu shapeshiftovat pomocí magických lektvarů, mastí a kouzel jako "make-up" a "lift-up" ale když se to přežene, dojde k přeměně na zombie (viz např. Helena V.) a to už je skoro lepší ta ježi :-)
- Sappi: co je "lift-up" ? to je neco jako Faster Cast Rate? :-)
- SuE: spíš neco jako "stone skin"
- Dhal: Zatiaľ sa definitívne nedokázalo, že táto premena je nevratná. V pokročilom štádiu pokusov sú zásahy exorcistov. Najviac sa ale stále osvedčuje klasická metóda aplikovaná (okrem mnohých iných) na Majstrovi Husovi a Johanke z Arku.. Ja mám inak tú svoju svokru vcelku rád - a čím je ďalej odo mňa, tým radšej...
Teď už chápete, proč se Dhal obává kruté skutečnosti (ne, já taky nemusím vidět foto jeho tchyně). A asi také tušíte, proč se nehrnu zveřejnit svoji identitu. To klasické řešení otázky přeměn ve mně vzbuzuje jisté obavy ….

[link]  Názory  


[ Diablo]     Trap assassin ve verzi 1.10        4. 9. 2003

Přeložila jsem výtah z diskuse o trap assce pro verzi 10. jedná se o změny ve skilech, a také o změny v již dříve přeloženém buildu trap assky. Vypadá to dost dobře :-)

[link]  Názory  


[ Pokec]     Demokracie, menšiny a reklama       

Často vidím na internetu negativní reakce na reklamu. Myslím, že se jedná o naprosté nepochopení. Tato reklama není určena vám, ale těm jiným, odlišným. Protože podle vztahu k menšinám se pozná hodnota demokracie (zas jedno heslo co nechápu). Takové reklamy poznáte snadno - objeví se, nějakou dobu jsou intenzivně opakovány, a jakmile jsou cílové menšiny saturovány příslušnými produkty, zase zmizí. Ale někdy existují i alternativní řešení….

* Třeba jogurty pro blondýny, které chtějí mít střevní pochody jako malé děti (viděli jste někdy posr*** plínku? to bylo fakt jen pro blondýny, není jiné řešení)
* Oskar pro příslušníky těch rodin, kde složit a zapamatovat si jednoduchou větu vyžaduje soustředěného hodinového úsilí všech jejich členů (těm už nepomůže asi nic)
* Intimky pro alko/workoholické manažerky, které zapomínají …(pomohlo by možná do diáře poznačit co dvě hodiny pěti minutovou přestávku na návštěvu WC)
* Old spice pro mladé hokejisty s nepřekonatelným odporem k vodě (měl by být dodáván i kartáč na odlupování koláčů zaschlé, nicméně voňavé špíny)
* Bref pro lékařky s panickým odporem k bakteríím (nepomohlo by pár cvičných rozborů stolice?)
* Calgon pro frigidní hospodyňky, které už nikdy, ale opravdu nikdy nechtějí vidět toho mužného opraváře praček v kostkované košili a sexy montérkách s laclem (klidně to kupte, kdybyste změnily názor, trocha písku do ložisek to jistí)
* Fernet pro masové vrahy, kteří "mají své dny" v krvavých nocích (typické, chlapi chlastaj a co my, tiché trpitelky?? My nedostanem?)
* Super prášek pro fetišistické čichačky, které kradou ve veřejných prádelnách "Manželovo" propocené smradlavé tričko, a snaží se vykecat z krádeže tím, že ho pak dokonale vyperou (dámy, co takhle nechat se zaměstnat v prádelně armády spásy? )

Buďme tolerantní, dopřejme jim tu trochu štěstí, oni za to nemohou ...

[link]  Názory  


[ Diablo]     Archivace z fora        2. 9. 2003

Po delší době jsem provedla archivaci strategií z fora. Moc hezký PvP build na trap assku od Ares, který je ve foru už delší dobu, ale moc jste nediskutovali, plantážníci. Ta Beta vám pěkně zamotala hlavu. Taky jsem už zrovna vzala ty dva nové druidy od Karbi, případnou diskusi tam doplním - Elementalista a Shockbear. Doplnila jsem nějaké příspěvky z diskuse k Frenzierovi od A.Jey.

[link]  Názory  


[ Pokec]     Lama lamám: o RSS       

RSS slouží pro cucání informací z webů - kousek z obsahu a odkaz na článek. Nemusíte nikde bloudit a slídit, jestli tam něco přibylo. Všechno, co musíte, je stáhnout si RSS čtečku a nakrmit ji linkama, nebo se zaregistrovat na nějakém portálu, který vám vyhovuje svým výběrem zdrojů. Ta čtečka je podle mě lepší. Používám Feed reader ale jsou i jiné.
* Vše podstatné se dozvíte v článku od Miruna - Jak použít RSS. Odkazy a vysvětlení.
* Portál je třeba Hlava.net nebo Pooh nebo Pravedenes nebo Minasite. Po registraci si na portálech můžete vybrat, co chcete vidět.
* Pro vážné zájemce: O RSS na root.cz

No jo, je to víc odkazů než textu. Proč jsem toho nenapsala víc?
a) odpověď pro ty, kteří věří, že konzumace jogurtu Danone udělá z ducaté blondýny vampa s kostkama na břiše, že Mistr Proper za Vás rád všechno vyčistí, a že dárky na vánoce nosí Ježíšek: vrozená skromnost mi brání těžit z cizích podkladů
b) ti ostatní tuší, že jsem líná, tak to asi neokecám :-), ale někdy příště vám třeba prozradím, kde šmejdím já.

Jo a ještě jeden zcela off topic link pro milovníky HP . (Nějakej Fénix či co, berte to pdf, asi 1.8MB). To su zvědavá, jak dlouho to tam bude…

[link]  Názory