DiablovoDoupě lite - text\ odkazy

Stránka o hře Diablo 2 LOD - archiv

 Hlavni strana        Archiv 


 


Nacházíte se v archivu příspěvků. Každý měsíc je archivován na zvláštní stránce.
V bočním menu dole je seznam všech archivovaných novinek po měsících
V archivu není možno filtrovat příspěvky podle kategorií.
Tlačítka Hlavní strana vrátí zpět do současnosti :-)
Boční menu funguje shodně s hlavní stranou


[ Pokec]     Jak to bylo s tou ježibabou        30. 6. 2004

Přišel čas na velké přiznání - jak to vlastně bylo s ježibabou a proč mám account old_witch na b.netu. Tento text se už před nějakým časem na netu objevil - trošku jinak a jinde. To jsem si tenkrát založila takový kecací zápisníček ale už jsem ho ukončila. Proč jsem začala a proč jsem skončila, to se dočtete, pokud ho najdete - máte na to týden, protože odjíždím s turistama na Slovensko a na net se dostanu až ve středu. Zůstalo tam jen pár krátkých textíků, dost jsem toho smázla, a něco se objeví postupně i zde, aby ty poklady ducha, které jsem tenkrát vyrobila, nezapadly v prachu dějin. Z lovu na ježibabu jsou vyloučeni ti, kterým jsem to řekla :-)

Ježi mi říkali nějakou dobu poté, co jsem se v záchvatu lidumilnosti zúčastnila akce na dětském dni, kde jsem dělala ježibabu. Seděla jsem v lese na pařezu, na hlavě paruku, dělala jsem blbé ksichty (kdy už z toho vyrosteš, ptávala se máma .. teď už je jasné, že nikdy, ale ona stejně doufá dál), a dětičky měly přijít a dotknout se kouzelné hole - byl to klacek nalezený v houští a plesnivý byl jen trošku, vážně. A haranti se báli tak, že mě obcházeli obloukem, ačkoli za odvahu mohli dostat tatranku
Dnes už jsem dospěla do stádia, kdy se mě děti bojí i bez paruky a šklebů a tatranky radši sežeru sama, tak si myslím, že mi tento nick doopravdy patří

Všeobecně se soudí, že ježibaby jsou zlé potvory, jejichž upalování bylo činností vysoce záslužnou, a jediný důvod k protestu mohli mít snad jen ekologové krzevá kouřové zplodiny. Nemyslím, že tomu tak kdy bylo, a nezaujatý pohled třeba na Perníkovou chaloupku vám odhalí hloubku vašich předsudků.

Ježibabička tráví poklidně důchod po těžkém lopotném životě, kdy se trmácela po lese a lovila netopýry, vykopávala mandragory a mlela štíry do lektvarů. Nyní se konečně může věnovat své vášni - pečení perníčků. A protože chaloupka chátrá, používá přebytečný materiál na opravy. Zajistit, aby se déšť vyhnul paloučku není pro ježibabu jejího formátu žádný problém.
A pak přijdou nějací haranti, sežerou okenice a začnou olamovat střechu. Co s takovými? Do chlívku s nimi Otázka kanibalismu je přinejmenším sporná, protože se jedná o zaujaté svědectví mladistvých zločinců, kteří ubohou stařenku podle zavraždili a teď se snaží to těmi báchorkami ospravedlnit. No a i kdyby, stáří má své libůstky, jsou společnosti, kde to ještě dnes patří k dobrému tónu, např tady

Dalším příkladem je třeba ježibaba z Mrazíka. Ubohá stařenka zneužitá a odkopnutá deviantně-narcistickým Ivanem je zde cynicky líčena jako odporná stvůra a zcela se pomíjí, jak ji Ivan zneužil (to bylo ve filmu samozřejmě vystřiženo) a jak cynicky šlapal chaloupce na kuří oko.

Ano, ježibaby nejsou škůdci ale oběti A nikdo to nechápe a nikdo je nemá rád, fňjuk.

[link]  Názory  


[ Zy-el]     Poslední příspěvek k Zy-el        29. 6. 2004

Dneškem uzavírám aktualizaci stránek o Zy-el. Pokud tam nenajdu vyloženě chyby, nebudu dělat další změny. Stránky jsou upraveny pro verzi 3.7 - 3.7d. Tato verze se co do funkcí patrně nebude delší dobu měnit, takže recepty a základní info bude stále platné. Protože Zy-el už nehraju, předávám štafetu Jacku Nipperovi. Na jeho stránkách naleznete aktuální info o verzích a chybách a rady a tipy pro poslední verze. Jack možná také převezme dokumentaci, takže to tam bude všechno pohromadě a zde zůstane jen tichá vzpomínka na časy zašlé slávy :-)

[link]  Názory  


[ Pokec]     Kohen a padlá vláda        27. 6. 2004

Kryska nám předkládá další, 5. kapitolu Kohenových dobrodružství, tentokrát plnou krvavých bojů v Tal Rashově hrobce. Povšimněte si však i jejího náznaku možného vývoje mezilidských vztahů v odpovědi na můj komentář.
Jestliže by tohle byla obecnější tendence u dávných válečníků, pak se není co divit, že se vlastnosti jako odvaha, hrdinství a nadšení pro boj se silami pekla v průběhu generací vytratily, jestliže je tito bojovníci svými geny nepředali budoucím generacím :-) .

Že se takoví hrdinové určitě nevyskytovali v naší vládě je více než zřejmé :-) Nesdílím sice nadšení spousty psavců na internetu - padla vláda, bude líp, protože nejsem takový optimista, abych si myslela, že v ČSSD nemůže být nic horšího než Špidla, ale po dlouhé době jsem si opět se zájmem přečetla jeden politický rozhovor, plný klasicky zemanovských jedovatostí. Jestli se vám nechce to číst celé, skoukněte aspoň článek F.Rožánka, kde jsou vybrány nějaké "perly" a jestli vás to zaujme, pokračujte na článek, na který je tam dole odkaz.

[link]  Názory  


[ Diablo]     Konec ladder sezony na Battle.net        26. 6. 2004

Zpráva na Arreat Summit:
Update 28.6.
* Hráči z ladderu 1 budou přesunuti do té samé populace jako non-ladder 1.10 (to je dobré)
* Hráčům z ladderu 1 zůstanou jejich ladderové věci
* Začíná 2. sezona
* Bude update na serveru platný jen pro druhou sezonu
* Budem sledovat jak si vede každý hráč v nové sezoně .
* Bude specialní odměna
* připravte se na nové výzvy
Očekávejte brzo další změny
--------------------------------------------------
Ladderová sezona číslo 1 brzy skončí a Blizzard děkuje všem hráčům - novým, těm, kteří se vrátil i veteránům - za to, že to byla dobrá sezona. Jako speciální odměnu vrcholovým hráčům, 10 prvních postav v Expansion a Expansion hardcore pro každý druh postavy uděláme nesmrtelné. To je 140 postav na každém realmu.

Postavy z ladderu č.1 budou mít svou vlastní populaci, až sezona skončí. Čekejte zde další podrobnosti o budoucích sezonách.

Blizzardi také uvolnili další, poměrně depresivní wallpaper.

[link]  Názory  


[ Diablo]     Daggerbarb        25. 6. 2004

od Dhala se mi objevil v poště o hodinu později. Dhal napsal již jednu strategii pro daggerbarba pro verzi 1.09 (je na diablo2.sk) A já jsem myslela, že tohle by asi v 1.10 nefungovalo. Dhal si to ale nemyslel a vyzkoušel nový build v praxi. A jak to vypadá, dočtete se ve strategii Daggerbarb - barbier.

[link]  Názory  


[ Diablo]     Sladká kouzelnice       

od Cukrika mi dnes přistála v mailu :-). A tak se můžete pokochat Energy shield sorckou. Build je určen hlavně pro ty, kteří neradi kopou hrobečky svým sorcinkám, případně nemají peníze na neustálé vyzvedávání zválených šatiček z čistírny. zároveň jsou v zásadě mírumilovní a rychlost vraždění není pro ně na prvním místě.
Taky by se dalo říct - lepší zůstat naživu a vychutnat si to pomalu, než zírat na hory mrtvol zespoda :-)

[link]  Názory  


[ Diablo]     Varování před Trade hackem        23. 6. 2004

Na dii.net se objevilo varování před možným trade hackem na battle.netu:
"Slyšeli jsme hodně zpráv od podvedených. Podvodníci stále tou věcí v trade okně pohybují ale pořád to vypadá OK. Dokud neodsouhlasíte obchod a nenajdete v inventáři něco jiného. Např jinou runu, z Ist se stane Tir. Nevíme, jestli je to nějaký nový hack, který tohle znemožní detekovat, nebo něco jiného (slight of hand ??) ale vždy najeďte myší na tu věc a chvilku tam setrvejte, než potvrdíte obchod a když někdo hodně zastavuje (stalling ??) a pohybuje s věcmi okolo, buďte velmi podezřívaví. Je lepší obchod neuzavřít než být podveden.

Protože si tím překladem nejsem moc jistá, zde je originální text.
We've heard a lot of recent reports of trading rip offs. The scammers keep moving the item around in the trade window, but it still looks okay. Until you agree on the trade, and find something different in your inventory. A different rune, Ist becoming Tir, for example. We don't know if there's a new hack that's making this undetectable or it's just slight of hand, but always make sure you hover on the item before you check it, and if someone is stalling and moving their item around a lot, be very suspicious. It's better to not trade at all than to get ripped off.


[link]  Názory  


[ Pokec]     Ďábelský hlodavec        21. 6. 2004

na Ostrově - Kryska napsala další , již čtvrté, pokračování příběhu barbara Kohena a zas je to počteníčko.
A jak jsem tak listovala jejím skvělým deníčkem zpět po proudu času, znovu jsem objevila jeden z pokladů moudrosti, jež hlodavci zahrabávají do svých nor. Dovolím si citát, shrnující těžce vydobyté poznatky bojovníka

1. Vždycky je dobré uhnout. I pro Barbara je lepší uhnout a nestát v palbě jak největší trotl.
2. Je dobré se mrknout doprostřed obrazovky nahoru, kde se píše, jakou obludu v nejbližší době inhumujeme. Když tam píšou, že je imunní k ohni, je prima nápad přestat na ni házet firebally. Pokud je hážeme dál jak kousnutí tarantulí, tak se pak nedivíme, až si klušeme pro mrtvolku.
3. Každý máme nějakou zvláštnost. To ale neznamená, že díky minimální odolnosti vůči jedu budeme stabilně zelení.
4. Kdo chce zapalovat, musí hořet, ale kvůli tomu nebudeme stát uprostřed ohňového útoku a mírně se na nepřítele usmívat. Že, Barbare!
5. Ta červená baňka musí být pořád plná, fakt.
6. Andariel umí být pěkně jedovatá.


Dky, Krysko :-)

[link]  Názory  


[ Diablo]     Enchantress - hotovo        20. 6. 2004

Dnes se můžete poprvé pokochat hotovým překladem /Enchantress guide od MongoJerry. Enchantress je kouzelnice, která k likvidaci nepřátel používá převážně dovednost enchant - očarování zbraně ohněm.

[link]  Názory  


[ Diablo]     Enchantress - první část překladu        18. 6. 2004

Protože už jsme tu dávno neměli žádný ďábelsky přelomový text, nabízím vám první část překladu rozsáhlého guide od MongoJerry o Enchantress Dozvíte se tam co to vlastně Enchant je, jaké speciální a zajímavé vlastnosti má, jak se dá využít v partě i v solo hře, a třeba se rozhodnete ukrátit si víkend založením nové podivné kouzelnice - enchantress. Překlad by měl být dokončen během týdne, takže pokud to nepřepálíte, měli byste se podrobnosti, které budete potřebovat okolo levlu 50, dozvědět včas.
Sama jednu Enchantress hraju a je to - jak jinak - můj miláček na single. Dělám ji jako hybridní, tzn, že občas střílí z luku, občas seká mečem ...a mezitím čaruje ono tajemné kouzlo .. Enchant.

Upozorňuji, že jde o pracovní verzi, později budou doplněny odkazy na kapitoly i obrázky z originálu, ale i tak je myslím co číst :-)

[link]  Názory  


[ Pokec]     Jako by toho nebylo dost,        15. 6. 2004

co se na vás řítí na diablovu doupěti, i starý jezevec SuE tapetuje noru.

Protože bylo nutno převést komentáře ke mně na web - dosud byly na serveru autora Easyblogu - musela jsem přejít na novou verzi programu. To sebou nese některé věci příjemné, a některé méně.
Na hlavní ránce by změna neměla být vidět.

V kategoriích je vždy jen tzv. perex - začátek článečku, a proto nenabíhá stránka tak dlouho.

Když se už dostanete na jednotlivý článek (třeba i z hlavní stránky kliknutím na "link" nebo "celý článek"), můžete se pak pohybovat článcích dopředu a dozadu pomocí linků dole pod textem
Upozorňuji, že ty linky nerespektují kategorie a to ani tehdy, když jste se tam z kategorie dostali - nežijeme v nejdokonalejším ze všech světů :-)

Tím, že jsem to celé přegenerovala, došlo ke změně názvů článečků a tak budu muset upravit odkazy, pokud vedou třeba ze sekcí postav a střípků. To bude nějakou dobu trvat ale budu se snažit, fakt. :-)
Komentáře vypadají poměrně hnusně, pokusím se jim ušít nějaký slušivý kabátek ... maňana

[link]  Názory  


[ Pokec]     Pokec, ale ďábelský        13. 6. 2004

Jen krátká zprávička: Kryska napsala 3. pokračování příběhu barbara Kohena . Bojím, bojím, aby se něco Kyoko nestalo, když minule sappi měla námitky proti slaďákům. Já chci slaďák s čistou láskou a né horror :-)

A Gorash předělává diablovodoupě.cz na redakční systém. Mělo by to být přítulnější na ovládání. Zvolil si PhpNuke a tvrdě na tom maká. Jen je škoda, že se zas přechází na další forum, to původní je zamklé ... to už je po páté, chjo. Ale jinak good job a držme palce :-)

[link]  Názory  


[ Diablo]     Mstitel - svatý nebo ďábelský?        10. 6. 2004

Dnes tu máme další lahůdku pro diskutéry a paladiny zvláště, odvážný Activator zaslal svůj build Avengera. Zas cosi, co jsem nikdy nehrála, zkoušela jsem kdysi elementálního zealota, protože jsem se bála, že avenger bude pomalý. Nikde v buildu není ale nic o rychlosti útoku ...

[link]  Názory  


[ Pokec]     Co si zas povídaly dvě čarodějnice        9. 6. 2004

vážné (a zcela zbytečné) katastrofické varování budoucím matkám a Krysce zvláště :-)
zas úryvek z rozhovoru na chatu:

A: jj to mi povídej, včera jsem se zas rafla s dceruškou ... v 10 večer vylezla na chodbu a hodinu kvokala s bývalým "přítelem" jak mu ta jeho současná nerozumí
B: :-)))))) vyřešili něco?
A: hoďku předtím se lísala s fyzikou, a pak jsme na sebe ječely, že ji nechápu :-))
B: no chápat ji nemůžeš, protože tak čisté a nesobecké duše, které mají porozumění pro bližní... na to už jsi stará
A: jj, že ona mu musí pomoct, protože je to bývalá první láska a to je něco jiného a vůbec, už su stará a žádnou první lásku jsem určitě neměla
B: :-))))
A: tak to dost nechápu .. jestli si myslí, že jsem začínala grupáčem nebo co ...
B: muhehe... dyt to povídám. Hele, jestli si myslí něco takovýho, nech ji při tom, páč ti bude potichoučku závidět :-)
A: já mám pocit, že si myslí, že je podhozené dítě, protože TAK blbé rodiče by přece normálně mít nemohla :-)
B: to si občas myslej všichni a někteří ti to i řeknou :-)) to se u nás taky probíralo
B: nemohla... máš ještě mladého, ale ten grupáč je dobrej nápad :-) zkus ji příště říct, že to fakt nechápeš, že za našich mladejch let se začinalo grupáčem
A: Ale mladej je určitě taky kukaččí mládě ... po kom z nás by moh asi bejt tak chytrej Hmm … V tom případě bych totiž mohla být ještě panna a to by vysvětlovalo můj nedostatek pochopení ...
B: Počkej, bude hůř... dojde do věku, kdy ji zkritizuješ nebo napomeneš a ona ti řekne: "jak ste si mě vychovali, taková sem... když ste neschopný"... a nebo se dozvíš, ze to je dedičná vlastnost a hádej, po kom sem ji zdědil? :-)
A: to už máme taky za sebou .. na to se dá reagovat jen: "ach jo, a já myslela, že se mi to podařilo, no není nikdy pozdě, dnes nikam nejdeš a budeš se učit …"
B: na to by ti správně měla říct: "to už je pozdě, starýho psa novejm kouskum nenaučíš" .... Na dětičky po 10tém roku věku by měla být úschovna
A: myslíš jako odložit, počkat až se zakuklí a dospějou , aby na nás mohly vydělávat?
B: a vyzvednout by se měly dát tak kolem třicítky :-)

[link]  Názory  


[ Pokec]     Poprvé .. aneb zcela nepatřičná vzpomínka        8. 6. 2004

Na pár stránkách, které pravidelně navštěvuji, jsem v poslední době našla články, či úvahy o "poprvé". Prý pak bude líp .. ehm.

"To máš jako s panenstvím, napoprvé nic moc ale potom se ti to zalíbí, však víš", řekl mi kdysi s takovým tím mrknutím "my-dospělí-víme-o-čem-je-řeč" můj bývalý spolužák, jenž se stal řízením osudu dodavatelem software do naší firmy. Chtěl po mně, abych udělala naostro zásah do jakési databázové tabulky a já jsem skuhrala, že o tom nic nevím, protože jsem právě nastoupila, a ještě nikdy …
Ukecal mě a já to udělala. Do databáze jsem pak hrabala ještě mockrát ale, mezi námi, nic moc teda, žádné orgastické pocity se mě nezmocňovaly. Přestala jsem doufat.

Až tehdy, po vánocích ...
Byla jsem ve firmě skoro sama, všude zima, jen v kanclu mi foukalo teplovzdušné topítko a na stole vonělo kafe, a já odtučňovala trošku přerostlou databázi. Snad ten vandalský pocit z toho, že ničím čísi dvouletou práci, kombinovaný se zbytky vánoční "uklízecí mánie" .. stiskla jsem enter ...aaa … to teplo, které se šířilo od nohou, cítila jsem jak se mi palce kroutí blahem .. Zavřela jsem oči a zaposlouchala se do vrnění disků, na nichž mizely megabyty dat - teď si to konečně vychutnám.

Probral mě zápach spáleniny. Škubla jsem sebou jak přerostlá treska před sekáčkem a shodila jsem na zem kafe. Doutnaly mi podrážky bot, jak jsem natáhla nohy pod stolem k tomu topidlu. Takže zas nic :-(
Chjo, co jsem udělala špatně? Možná jsem měla umazat víc než jen těch 18% ...

[link]  Názory  


[ Diablo]     Tož na chvilku odejdu a hned zas diablo řádí ...        6. 6. 2004

na dii.net se objevila zopráva, že bylo objeveno další runové slovo na battle.netu:
Wind (Sur + El)
2 Socket Melee Weapons
10% Chance To Cast Level 9 Tornado On Striking
+20% Faster Run/Walk
+40% Increased Attack Speed
+15% Faster Hit Recovery
+120-160% Enhanced Damage (varies)
-50% Target Defense
+53 To Attack Rating
Hit Blinds Target
+1 To Light Radius
Level 13 Twister (127 Charges)

A jestli už vám z toho jde hlava kolem, přečtěte si další pokračování příběhu barbara Kohena od Krysky (první část)

[link]  Názory  


[ Diablo]     Pár obecných střípků ... pro začátečníky? :-)        3. 6. 2004

Kam se vyvolá Inner Sight, Slow Missiles, a Cloak of Shadows? Je středem hráč nebo to místo kam kliknete?
Adeyke odpovídá že je to místo, kde stojí hráč (klikat můžete kam chcete) a i když se pak ten hráč přesune, ta oblast zůstává fixována na místo, kde původně stál. Jakmile je to vykouzleno, zůstává to na potvorách, které byly v dosahu. (podle diskuse v AB

Jak je to s přepisováním kleteb a kouzel? Např Cloak of shadow zruší nekrovy kletby? Je něco, co může zrušit Attract:? A co taunt? Odpovídá ledrug (diskuse v AB)
Podle všeho CoS a Taunt přepíšou nekrovy kletby i sebe navzájem. Zdá se,že cokoli, co má animaci nad hlavou hráče nebo potvory je technicky kletba - nekro kletby, barbarovy pokřiky, Cloak of Shadows, baal blood a defense curse a některé efekty ze svatyň (shrines). Jediná výjimka je asi stun a energy shield. Nižší grafické efekty jako inner sight a conversion do této kategorie nepatří. Každá postava (hráč, pomocník, minion - vyvolaný tvor, potvora) mají v daném okamžiku aktivní jen jednu z těchto obecných "kleteb" a jestliže přijde nová, prostě přepíše tu původní. Platí, že dim vision nemůže přepsat confuse a nic nemůže přepsat attract. Jinak se přepisuje cokoliv čímkoliv z výše uvedené skupiny.
Svatyně (shrine) , které vám dají něco nad hlavu (armor, combat, exp, resisty, stamina. Skills. Mana regen), přepíší jakoukoli kletbu, kterou na sobě máte. Studny (wells) jsou odlišné - odstraní kletbu z vás, pomocníka a minionů. Studny nemají vliv na efekty svatyní. (pozn. Protože svatyně jsou chápány podobně jako kletby, snižuje aktivní fade u assky trvání efektu svatyň)

K buildům sorcky jsem přidala tabulky fast cast rate - rychlost kouzlení pro lightning/chain lightning a pro ostatní kouzla.

A ještě jeden odkaz na "Všeobecný FAQ na všechno", který vyrobili (vysosali) na dii.net z různých zdrojů, které jen zřídka specifikovali ... jak překvapivé :-). Mno, nevim Zharousovy tabulky mi připadají lepší...

[link]  Názory  


[ Zy-el]     Maličký pokrok       

Postupuju sice šnečím tempem ale s vytrvalostí buldoka (líného) a tak lze nyní spatřiti téměř konečnou podobu úvodní stránky zyel, tokeny a demon boxy.

Konečně je na světě i minigalerie od WesternDigital , která na dvou miniposterech ukazuje rozmanitost možných vlastností. Autor má vlastní stránky s dalšími obrázky posterů

[link]  Názory