DiablovoDoupě lite - text\ odkazy

Stránka o hře Diablo 2 LOD - archiv

 Hlavni strana        Archiv 


 


Nacházíte se v archivu příspěvků. Každý měsíc je archivován na zvláštní stránce.
V bočním menu dole je seznam všech archivovaných novinek po měsících
V archivu není možno filtrovat příspěvky podle kategorií.
Tlačítka Hlavní strana vrátí zpět do současnosti :-)
Boční menu funguje shodně s hlavní stranou


[ Pokec]     PF 2005        31. 12. 2004

Tak vše nej do nového roku, ať nikdo neobjeví vaše tajné hříchy a ať si nemusíte dělat žádné předsevzetí, že budete lepší, protýže takoví už přece dávno jste :-)

A zkuste nakouknout na fotky čmáranic, které představují chabé pokusy o návrh jakéhosi loga tohoto webíku. Ta první je v obkreslený chrlič z jakéhosi chrámu, což ji v této podobě trošku diskvalifikuje jako ústřední motiv - musela bych ji "tvůrčím způsobem" upravit, ty další dvě jsou takové kresbičky, které jsem tvořívala ve škole na nudných přednáškách :-)
Můj favorit je ten hádek, jehož ocas by tvořil nějaký keltský uzel. Byl by to obrázek na levé straně záhlaví, ale vítám vaše návrhy.

[link]  Názory  


[ Pokec]     Proč tu nic není        28. 12. 2004

"Protože pařez", řekl by můj synáček.
Protože jsem v tom zas až po uši. Začala jsem hrát po dlouhé době na HC ladderu na bnetu, a vyrobila jsem za těch několik dnů slušnou sbírku lamáckých RIPů.
- Ne, u té Andy na Norm v tom slotu na opasku opravdu už žádná lahvička nebyla.
- Není dobré mít plnou ruku cukroví když vás něco otráví v Maggot lair a kolem jsou potovry a potřebujete sekat a bumbat naráz
- TP attack na Bremma doporučuje 9 z 10 sebevražedných atentátníků.
- Asska opravdu neustojí chumel Lordů, kteří jí přistanou na hlavě po otevření pečeti. Ne vždy je bezpečnější místo "o kousek dál"

Přesto všechno jsem již začala budovat své rozsáhlé (budoucí ... ) sklady, které již teď obsahují několik run ETH, ELD a dokonce 1 RAL. Deah meč, Umbral disc, Hsaru botky, Bladebone axe a Stoutnail club.
Takže až do Nového roku budu hrát, jíst při tom cukroví, truchlit, jásat a nadávat a prostě si to užívat :-)

[link]  Názory  


[ Pokec]     Vánoční nálada        23. 12. 2004

na mě už taky padla, přece jen, ať je člověk věřící nebo ne, tu atmosféru Vánoc si nese z dětství, kdy čekal, jestli se za dveřmi ozve zvoneček, že ježíšek přišel, ujídalo se cukroví (tajně) a s dárkama se spinkalo v postýlce ... Na pravém stromečku bývaly pravé svíčky a taky prskavky táta občas zapálil a máma se "tvářila", že to smrdí ... taky jednou chytla záclona ...
Tak tu pro vás mám jedno sice už starší ale krásně vánočně sentimentální video od Trans-siberian orchestra - Christmas Eve in Sarajevo (37mb). Ke stažení jen 3 dny.
A jinak to asi bude jako loni.

Přeji vám všem pohodové svátky, dárky, které jste si vysnili, a hodně času na tu naši skvělou hru :-)

[link]  Názory  


[ Pokec]     Lehce cynické předvánoční úvahy        22. 12. 2004

Nedávno v telce byla reportáž, jak přivezli betlémské světlo. Nějaká paní říkala, jak bude mít dobrý pocit, že má světýlko doma, nějaký farář to intelektuálně okecával, že to světlo vlastně symbolizuje Ježíše - jeho ducha, a na závěr nějaký kdosi na otázku, jak to světlo uchovat odvětil, že s ním zapálí v karmě a že tam vydrží. ..
Tak nevím, dušička spalovaná v ohřívači, to zas tak velký rozdíl oproti kotlům pekelným není... a potkáte tam spoustu známých ...

A další pořad ... "hospodyňky zchvácené vánočním úklidem ocení .. bla bla". Jaké hospodyňky? Jestliže se ženská strhá vánočním úklidem, nutně z toho vyplývá, že je to šmudla, která měla celý rok doma nehorázný binec. A proto nebudu uklízet. Ne že by nebylo co ale musím se maskovat za vzornou hospodyňku .. celý rok uklizeno .. ehm .. no nic :-)

Jenže ...Večer někdo zvonil. Za dveřmi dvoučlenná domovní hlídka složená ze sousedky zespoda a paní domovní správcové. A prý jestli máme v dětském pokoji poblité okno. Okno poblité bylo .. jen trošku, hlásila dcera, která se to vydala prozkoumat. Dámy odkráčely o patro výše v detektivním pátrání po zloduchovi, který znečistil paní sousedce umyté okno a parapet.
A já mám dilema. Mám to umýt? Nezničím korpus delikti? Nemělo by součástí trestu dopadeného pachatele být umytí všech špinavých oken v domě? Pak bych oslabila výchovné působení ... Ještě si to nechán projít hlavou. Útěchou mi je, že to okno předtím umyté nebylo :-)

[link]  Názory  


[ Diablo]     Nekroencyklopedie - kletby        20. 12. 2004


Tak konečně překlad druhé části nekroencyklopedie - přehled kleteb - vzorce, účinky, použití. Ať mají vaši nemrtví hezké vánoce :-)

[link]  Názory  


[ Pokec]     Tak už taky máme foťák        18. 12. 2004

digitální a jsme "in" :-) Tak jsem začala výzkumničit, jak udělat webovou galerii, abychom byli ještě víc "in", a zatímco můj chlap na kopci v tom lezavém mrazu fotil, stáhla jsem SPG galerii a po několika experimentech jsem stvořila fotky. Kvalita těch fotek odpovídá prvnímu pokusu ale to podzimní pošmourno vystihují myslím dobře.
Spíše než na ten obsah bych chtěla upozornit na tu galerii samotnou jako tip pro všechny kdo fotí, a chtěli by snadno vystavit fotky na netu.
Ta galerie se ovládá velmi jednoduše - nainstalovat podle návodu (nezapomenout do configu přidat verzi GD knihovny .. jako někdo .. ehm), na počítači doma si nachystat adresáře s fotkama (ty fotky zmenšit na nějakou slušnou velikost, galerie zobrazí max 640 * 480 v defaultním nastavení) - co adresář na disku, to adresář v galerii, a pak to prostě přes ftp celé adresáře s obrázkama hodit na web. Galerie si sama očichá přírůstky, vyrobí náhledy a navigaci. Není co řešit :-)

[link]  Názory  


[ Diablo]     Jak zabít Diabla        15. 12. 2004

Přišel mi mailem zajímavý návod, jak zabít diabla s postavou na nízké úrovni. Neznámý dobrodinec poskytuje návod nešťastníkům, pro které se zabití diabla na obtížnosti Normal stalo noční můrou jejich snů. Je to pro začátečníky ale možná budete mít při jeho čtení problém s použitými termíny. Autor je zjevně zkušený hráč a bohužel, všichni ten slang v označování věcí, postav a skillů (dovedností) používáme tak automaticky, že už ho ani nevnímáme.

Pokud jste tedy začátečník a přečtete si tento návod, napište do komentářů, čemu nerozumíte, pokusím se tam dodat vysvětlivky

[link]  Názory  


[ Diablo]     Nová runová slova na ladderu        12. 12. 2004

Před dvěma dny se na Arreat Summit objevil seznam 23 nových runových slov a hráči byli vyzváni, aby doplnili příslušné vlastnosti. Ačkoliv na AS tento seznam ještě není kompletní, narazila jsem na battla.net foru na tento odkaz - fan stránku s kompletními slovy, která byla vytvořena podle dnes známých screenshotů. ještě nejsou známy rozsahy vlastností tam, kde jsou proměnlivé.
Tato runová slova platí jen na battle.net ladderu. Nelze je sestavit na single hře (a nepůjde to, dokud tam nebudou přidána dalším patchem, bude-li jaký)

Prohlédla jsem několik diskusí, abych si udělala přehled o názorech hráčů. Většina si myslí, že jsou příliš silná na to, jak nízké runy některá slova potřebují. Je pravda, že se kombinací runových slov u postavy a pomocníka dají vyrobit skutečně zabijácké buildy. No a? Opravdu všechny baví shánět vysoké runy, jak magor vyrábět hellforge questy? Nebaví. Takže super slova mají dnes jen ti, kdo hrají pořád, tradují, nebo boteři nebo dupeři.
A tohle je šance i pro příležitostné hráče, jak si vyrobit silnou postavu, třeba i v začátku. Mně se to líbí. V 1.09 taky byla buriza overpowered a měl ji "každý". Otrávilo to snad někoho tak, že přestal hrát?

[link]  Názory  


[ Diablo]     Dva odkazy a galerie        09. 12. 2004

Na diablo2.sk dali dohromady docela zajímavý FAQ - tedy pro začátečníky zajímavý. Kromě stručného (někdy až příliš) vysvětlení některých pojmů, je tam hodně často používaných zkratek, které by zmateným začátečníkům mohly usnadnit porozumění diskusím třeba i na diablovu doupěti.

Znáte server hrej.cz? Je to projekt, který má informovat o novinkách ve světě her i poskytnout přehled o hrách starších. Na rozdíl od některých jiných herních portálů je rychlý. Tím myslím, opravdu rychlý v načítání stránek. A má jednu velkou přednost - poskytuje ty nejsprávnější informace o diablo scéně v českých zemích ... hihi. No nakoukněte na info o dalších místech na www. Pokud by se vám tam zalíbilo a chtěli byste přispívat do diskusí, musíte se přihlásit do seznam.cz - založit si e-mail asi.

A do galerie hráčů přibyl šílený nobloch :-)

[link]  Názory  


[ Diablo]     Úvaha o ladderu na dii.net        08. 12. 2004

Na diabloii.net je zajímavá úvaha o tom, zda se blíží konec ladderové sezóny na battle.net, jak se domnívá mnoho hráčů. Minulá sezóna trvala 8,5 měsíce a byla ukončena možná předčasně kvůli zhroucení ekonomiky vyvolaném masivním dupováním run. Tato sezóna trvá teprve 5 měsíců, ekonomika je relativně v pořádku, u Blizzardů mají všichni na práci něco jiného a není žádná známka toho, že by se něco chystalo. Navíc je v ladderu ještě 20 neobjevených runových slov a postav na levlu 99 je zatím málo.
Tato sezona může tedy trvat stejně dlouho jako minulá nebo i déle, nebo do nekonečna. V každém případě Blizzardi vydají před případným ukončením upozornění.
Takže se doporučuje klid a nohy v teple :-).

[link]  Názory  


[ Pokec]     Bylo, nebylo 2        07. 12. 2004

(1.část) VSS potřeboval odejít co nejrychleji. Začal tedy tvrdit, že vlastně bude pro dobro firmy, když odejde a bude pak pomáhat za mrzký peníz jako externista po večerech - přijede, kdykoli to bude třeba, a firma ušetří na mzdách, odvodech a tak vůbec.

Jiného správce ani není potřeba, ty jednoduché věci zařídí Paní a problematické počkají do večera.

Paní v lehkém hysterickém afektu vřískala, že jí za celou dobu nic neřekl a všechno tutlal jak tajný agent. VSS odtušil, že všechno je TAK jednoduché, že i ženská to pochopí, a sepsal seznam tiskáren a potřebných tonerů, sesmolil jakýsi seznam čehosi, co se má občas udělat, který Paní nikdy nedokázala rozluštit, a napsal 4-bodový návod, jak reinstalovat windows .. "a to ostatní ... to vyhnije".

Který management by neslyšel na slovo "úspory", podepsali mu odchod, aniž by si položili otázku, proč tam celou dobu ten spráce vlastně byl, když bez něho bude líp ...

Paní tomu moc nevěřila, že bude mít VSS večer čas.

Posléze se ukázalo, že i tak byla naivní.

Neměla tomu věřit vůbec.

Po odchodu VSS se tedy stala Amatérským Správcem Sítě (Dále jen ASS).

Hned druhý den napsala uživatelům dopis, v němž je varovala, aby na nic nesahali, do ničeho nešťourali a pokud možno to radši ani nezapínali, protože VSS ... již není.

Poté, co si uživatelé dopis přečetli, zahrnuli do svých večerních motliteb za blaho firmy, zdraví svých šéfů a chléb vezdejší, i dodatek "God save our ASS".

[link]  Názory  


[ Diablo]     Střípky - players x, trvání slow a ITD        05. 12. 2004

Na AB je zajímavá diskuse o příkazu players x - jak to celé funguje s životy potvor a hlavně dropem - padáním věcí. Dotaz tam zní, zda a kdy ovlivňuje změna počtu hráčů počet vecí vypadnutých z potvory. Asi tušíte ale neškodí si to připomenout. Má, a to v okamžiku její smrti - čím víc hráčů, tím větší šance, že něco vypadne. A hned se nabízí špinavý trik pro hledače: hrát na players 1 a těsně před smrtí třeba Mefa nebo Baala zadat /players 8 - mělo by toho vypadnout víc. Samozřejmě je to nečestné a nesportovní, jak by řekl Mirek Dušín :-)
Takže shrnutí: počet životů potvory záleží na počtu hráčů (nebo nastavení players x) v okamžiku jejího vygenerování, počet (nikoli kvalita) vypadnutých věcí záleží na počtu hráčů (players x) v okamžiku její smrti.

Podle této diskuse na AB by mělo zpomalení (slow) nepřítele trvat asi 30 sekund.
Taky je tam debata o účinku věcí, které snižují obranu nepřítele (-%defense) - na unikátní potvory a bossy stejně jako na hráče působí tato vlastnost jen s 50% účinkem. Pokud je to vlastnost ze skillu, funguje normálně.
Dobrá zpráva je tam o ITD aneb ignoruj obranu nepřítele - funguje asi na více potvor, než si někteří mysleli, patrně i na normální unikáty i championy.

[link]  Názory  


[ Pokec]     Jak jsem nepřidala příspěvek        03. 12. 2004

Včera večer jsem se rozhodla, že cosi ďábelského pro fajnšmekry najdu, i prohledala jsem AB forum, a začala číst tajné vědění největších ďábelských mágů tohoto světa.
Leč v tom probliklo cosi dole na liště. Koukám a na ikonce připojení je takový hnusný červený křížek - síťový kabel byl odpojen. He? že bych ho vykopla? Soukám se pod stůl, nic není vidět, šátrám, hm, vypadá to v pořádku, pootočím kompík a koukám, jestli to není povytažené .. není, ale tím pootočením zřejmě přetekla poslední kapka pro síťovou kartu, která (jak jsem po rozebrání skříně zjistila) nebyla přichycená šroubkem, anobrž jen tak volně vložená, a milá karta vypadla ze slotu. Síťový kabel stále držel. Řekla jsem několik opravdu, ale opravdu nehezkých slov na adresu svého nepřítomného synáčka, kterýžto tu kartu do kompu kdysi montoval, když chtěli pařit s kámošem po síti (a tohle má být někdy strojař? Vrátím se na stromy až potkám něco, co zkonstruuje).
I našla jsem šroubovák, odšroubovala, zarazila, zašroubovala ... problém trvá - síťový kabel odpojen. Tak tohle nebude na našem příjimači, vážení. Druhý den ... zas nic, ted kabel funguje, síť nefunguje. Až odpoledne. Prý v našem domě na chodbě včera zdechla elektrika.
Tak proč tu skuhrám a neštu si dál a netvořím? Protože přijede brácha se svišťama a .. lehká změna plánu, bude spát u nás. Tak jsem se rozhlédla kolem sebe po bytě očima cizinca ... a začala uklízet, pár spřátelených pavoučků jsem vyplašila, něco prachu poprášila, dceru uklidit v pokoji donutila, krmivo nakoupila ..a ted popíjím kafe, ještě udělat pořádek v koupelně (rozuměj - odstranit vše pryč, protože bude určitě vodní bitva) a přijedou. A já se těším, jak je budu zas kazit, a blbnout s nima v parku, a kecat s bráchou a ... a na diablo nebude asi čas. Tak hezký víkend přeju.
PS. Taky musíme okoštovat tu slivku, co jsem včera koupila :-)

Jo a myslíte, že jsem tu síťovku přišroubovala?

[link]  Názory