DiablovoDoupě lite - texty a odkazy

Nejen o hře Diablo2 LOD

Všechna runová slova na single pro verzi 1.11

       19. 8. 2005

Někdy je dobré vyzkoušet nejdříve na single, jak bude postava dobrá či špatná s některým runovým slovem, a tady narážíme na problém tzv "realm only" runových slov.

Ve verzi 1.10 tato slova nebyla zahrnuta do souboru mpq pro single a proto nefungovala. Ve verzi 1.11 tam jsou ale jsou označena příznakem "server only" - tzn., že na single nejdou vytvořit. Zde je ale dost podstatná změna oproti 1.10: jestli jste to realmové slovo na single někdy složili v nějakém modu pro 1.10, tak ty vlastnosti slova má i v čistém patchu 1.11, protože je soubor runes.txt zná.

Jak to tedy udělat, aby se daly v patchu 1.11 složit?
Jsou mi zatím známy dva způsoby. První je použít mod Plugy, o němž se vše podstatné dozvíte ve foru. Plugy zároveň umožňuje spustit na single realmové questy. Plugy jsem zatím netestovala.

Druhý způsob je přinutit diablo, aby používalo upravený soubor runes.txt. Tento soubor je nrmálně obsažen v MPQ a zakódovaný, ale je možné,a používá se to pro mody, pomocí parametrů diablu oznámit, že si ho má vzít přímo. Jak na to?
1. vyrobte si v adresáři Diablo II podadresář data, v něm podaresář global a v něm podadresář excel.
2. Stáhněte si upravený runes.txt od RTB. Nejlépe pravým klikem a "uložit odkaz jako" přímo do podaresáře excel vytvořeného výše.
(celá cesta pak vypadá asi takto: Diablo II/data/global/excel/runes.txt
3. Zkopírujte si ikonu pro spuštění diablo na ploše (nebo si vytvořte novou) a pravým myším klikem zvolte Vlastnosti a záložku Zástupce.
Za text diablo.exe" dopište:-direct -txt (viz obrázek).

4. A je to. Máte teď dvě ikony pro spouštění diablo. Vlastně tu ikonu s parametry potřebujete jen pro vytvoření realmových slov. Jakmile program jednou slovo "pozná", bude si ho pamatovat, i když pak spustíte jen čistou verzi 1.11. Když runové slovo omylem vytvoříte v čisté verzi, bude mít jen vlastnosti run - nezoufejte, stačí spustit verzi s parametry a spraví se to.
Pro hru na bnet používejte diablo bez parametrů :-)

link  Názory  

Předcházející příspěvek: Ďalší ďábelská sekaná
Následující příspěvek: Nový bojovník v galerii a nějaké drobnosti