DiablovoDoupě lite - texty a odkazy

Stránka o hře Diablo 2 LOD - archiv

 Hlavni strana        Archiv 


 

Nacházíte se v archivu příspěvků. Každý měsíc je archivován na zvláštní stránce.
V bočním menu dole je seznam všech archivovaných novinek po měsících
V archivu není možno filtrovat příspěvky podle kategorií.
Tlačítko Hlavní strana vás vrátí zpět do současnosti :-)
Boční menu funguje shodně s hlavní stranou

Úklid a pár linků

       31. 1. 2005

Vzhledem k velkému počtu "souborů" v hlavním adresáři - každý příspěvek generuje jeden souborek, jsem musela udělat nějaké přesuny - od nového roku se ukládají v podadresáři, což vás asi nemusí zajímat, ale jak se znám, určitě jsem někde něco zapomněla, tak mi prosím pište upozornění na chybky. Rovněž jsem přesekla kategorie na rok 2004 a aktuální rok.
Omlouvám se za případné problémy.

A jestli vás to rozčilí tak, že budete mít chuť něco zničit, můžete začít třeba likvidací počítače Teda já su asi béčko, na úplnou destrukci jsem potřebovala 179 úderů .. schválně, kolik vy ? Update Varování: ten web je prý prolezlý torjanama, buďte opatrní při dalším slidění.

A ještě hezký přehled "chybových hlášek" windows a možnost si vytvořit svoji vlastní chybovou zprávu (našla jsem na force17.net, kde je docela dost dalších zajímavých linků a dokonce i nějaké mládeži nepřístupné povídky ... pssst).

link  Názory  

Kalkulátor modifikované škody a absorb

       30. 1. 2005

damage kalkulátor založený na výpočtu škody a redukci škody podle T.Gustaffsona. Zajímavé v momentě, kdy chcete zjistit, jak to bude vypadat, když máte absorb, damage redukce nebo magic damage redukce, to se špatně počítá - a třeba v PvP to může pomoci při plánování postavy

absorb a res zas diskuse o výpočtu absorbce, a opět Adeyke s velmi jasným vysvětlením. Je nutno odlišit pořadí při výpočtu a pořadí při aplkaci.
Např máte -50% res a absolutní absorbci 51. Škoda je 100.
Při výpočtu se napřed zvýší damage na 150 (kvůli res). pak se provede výpočet absorbce - protže škoda je větší než absorb, absorbuje se 51 a stejně tolik dostanete života.Škoda bude 99.
Při aplikaci napřed dostanete 51 životů a pak se od výsledku odečte škoda.
Jsou tam i další příklady, tak nakoukněte. .. a nebo použijte výše uvedený kalkulátor :-)

link  Názory  

Tragický příběh o touze po svobodě

       27. 1. 2005

Jeho osud byl předurčen ještě před narozením. Pevně ukotven v řadě se svými druhy, v měkkém pelíšku, který mu poskytoval teplo, oporu i potravu, rostl s sílil. Miloval sladkosti a ty pomíjivé chvilky, kdy ho pohladil teplý dotyk Velké Medůzy.
Povídal si se sousedy i s kamarády odnaproti.
Práce bylo málo, většinu jí udělali ti před ním, byl totiž předposlední v řadě, skoro u temného vchodu do tunelu, kam se nikdy nepodívá, stejně tak, jak se nepodívá k východu z doupěte.
Nikdy neuvidí to, co ti šťastnější u vchodu, kteří stejně seberou to nejlepší, co Velký do doupěte pošle.
Čím byl starší, tím víc chtěl ... chtěl cosi jiného, nového, dobrodružství
Musí pryč. Ale jak ?
Je pevně spojen s doupětem, nemůže bez něho žít - tak mu to řekli ... nebo lhali?
Určitě lhali a za obzorem čeká jiný svět plný vůní, světla a dobrot.
Začal se vrtět, hýbat ve své kóji, vytahoval obslužné hadičky, snažil se odhrnout ochranný val řady. Jeho aktivity neušly pozornosti, protože narušily systém zásobování, drenáže a výživy v několika sousedních kójích.
Určitě Mozek něco tuší, v poslední době čím dál častěji jsou omamování vyššími a vyššími dávkami alkoholu.
Je otupělý, zdá se, že Mozek útočí i chemickými omamnými látkami, ale nevzdá to, už jen kousek, a bude svobodný.
Náhle ho zaplavilo světlo, vchod je široce otevřen a dovnitř se plíží chapadla jakéhosi cizího tvora.
Kovově se lesknou, jdou po mně.
Néé, já nechci, pomozte mi přece, kamarádi. Ale přátelé, s kterými strávil celý dosavadní život, lhostejně přihlížejí, už mají dost toho věčného remcala, který ruší jejich klid.
Chapadla ho nemilosrdně svírají a prudkým škubnutím ho vypáčí z pelíšku, kterého se náhle křečovitě drží.
Maminko, já nechci, já už budu hodnýýý ... pozdě.
V posledním záblesku vědomí vnímá jasné světlo všude okolo, to světlo, po kterém celý život tak toužil, a které je náhle nepřátelské a vysmívá se jeho nahotě. Je mu zima.. tak strašná zima. ...

"Tak tady je, ten váš fešák"
Podívám se do odpadní misky u zubařského křesla.
Sbohem, šestko vpravo dole.

link  Názory  

Pro oko i ucho

       24. 1. 2005

Předělala jsem galerii hráčů - použila jsem jiný program na generování, který mi více usnadní práci. Protože je hráčů již hodně, rozdělila jsem náhledy na dvě části (podle abecedy), aby se rychleji načítaly. Náhledy jsou trošku větší než dříve a obrázky jsou opět klikací a můžete listovat vpřed / vzad po obrázcích. Navigace a názvy obrázků jsou v liště nahoře.

Zuřivě jsme fotili a nějaké zimní zcela amatérské obrázky přibyly ve fotkách. Něco jsem vyházela, neb to nelahodilo oku, a protože jsem dostala po ušách, že je to zkomprimované moc a moc mrňavé, tak jsem většinu fotek zvětšila (max šířka je 640, max výška 480), což ale znamená delší načítání fotek, jsou větší - 60-150K. Rady a připomínky zkušených ke kvalitě, kompozici apod jsou vítány :-)

A ochutnávka pro Sonika, který chtěl vědět, co že je to za mix - metaloví Savatage a Trans-siberian orchestra a Beethowen - orchestrální předehra (4mb) a mefistoles přišel na pokec (6mb). Bohužel je to postahované z kazaa už kdysi dávno, udělala jsem si z toho audio a teď zas zpátky mp3, protože jsem původní ztratila. Takže kvalita tak prostřední. Těch skladeb je 22. Tohle je jedno z CD, které bych si asi koupila, kdybych na ně narazila ..ale zatím se mi to nepodařilo :-(

link  Názory  

Něco pro amazonky z AB

       21. 1. 2005

Srovnání windforce, a luků s runovým slovem Faith. Velmi technické, velmi zajímavé. Začíná až od 4. příspěvku v tématu, autorem ja War_Master_Ares.

Diskuse o inner sight. Ama používá innersight na vysokém levlu a dotaz zněl, jak to dopadne, když některá rogue pomocnice vyvolá také. Bude platit ten, který je vyvolán později. Inner sight není kletba, s ničím se neskládá. Můžete vyvolat inner sight a pak slow missile a oba budou účinné. Inner sight nijak nenaruší nekro kletby, ani jimi není rušen. Je tam i hezký nástin buildu axezonky, která používá inner sight, aby nemusela investovat do dex a prý to funguje dobře

link  Názory  

Runová slova podle použití

       18. 1. 2005

Ve foru AB, které je opět nedostupné, byla debata o tom, jak je svět, a Blizzardi zvláště, nepravedlivý ke spearzonkám, ohledně skillů i runových slov. Adeyke pak poslal tento přehled, jak jsou runová slovap použitelná pro různé třídy zbraní. Mělo by to zahrnovat i ta nová ladderová slova.

Amazon bows - luky ama: 14 runewords
Amazon spears - kopí ama: 14 runewords
Axes - sekery: 24 runewords
Bows - luky: 16 runewords
Claws- drápky: 6 runewords
Clubs - klacky: 2 runewords
Crossbow - kuše: 16 runewords
Daggers - dýky: 5 runewords
Hammers - kladiva: 20 runewords
Maces: 17 runewords
Orbs - kozelická koule: 1 runeword
Polearms - dřevcové zbraně: 22 runewords
Scepters: 17 runewords
Spears - kopí: 14 runewords
Staves - tyče: 18 runewords
Swords - meče: 26 runewords
Wands - hůlky: 3 runewords

Barbarian helms - barb helmy: 5 runewords
Body armours - brnění: 13 runewords
Druid pelts - druid helmy: 5 runewords
Helms, circlets - helmy, čelenky : 5 runewords
Necromancer heads - nekro štíty: 2 runewords
Paladin shields - pala štíty: 9 runewords
Shields - štíty: 8 runewords

Kdysi dávno jsem udělala podobnou, trochu podrobnější tabulku "použití slov" a zajímalo by mě, jestli vám kdy k něčemu byla, případně jestli byste tam chtěli přidat ta nová ladderová slova.

Testík - jaké je to runové slovo, co se dá udělat v orb ?

link  Názory  

O ceně run

       15. 1. 2005

Pršelo. Zvedal se vítr a lezavé vlhko na náladě nepřidalo. Hledaly už dvě hodiny. Přes les plný malých drzých fallenů, kteří zákeřně vybíhali z úkrytů za stromy, se dostaly celkem snadno. Shadow je omráčila mindblastem a Marfuša pokládala pasti, a oni se jen bezmocně zmítali v křížové palbě jako mouchy v pavučině. Viditelnost byla malá, protože stále kouzlila cloak of shadow na obranu proti lučištníkům. Teď procházely loukami a zbaveny ochranného krytu stromů, chvěly se zimou i napětím. Za terénními nerovnostmi se skrývaly skupinky rogue - kdysi obránkyně tábora, dnes pokorné služebnice Andariel a Komtesy.
Ano, té Komtesy, která sídlila někde tady, v opevněné věži, té Komtesy, jejíž bohatství umožňovalo vybavit tlupy stvůr všude okolo.
Marfuša se v duchu ušklíbla, jak ušlechtile to zní. Klidně nechá Akaru žít v domnění, že jejím cílem je nezištná pomoc. Hodila si do úst pár oříšků a úderem ruky na spodní čelist je rozlouskla, vyplivla skořápky, a flegmaticky sledovala, jak se v blescích 5 pastí smaží několik koster, které se je snažily z dálky odstřelovat. Křižující se blesky protínaly mlhu i umělou tmu, kterou vyvolala, a náhle se na okamžik odkryl pohled na kamennou zeď. Věž.
Marfuša se usmála. Shadow, odraz její duše prý, se usmála taky. Byly u cíle.
Tady jsou ty poklady, které jim pomohou vrátit se do civilizace - hory zlata a hlavně ty nejvzácnější runy, za které dá sehnat úplně všechno, včetně místa v karavaně do bezpečí, která odjíždí zítra, a pak zas dva roky nic.
Pryč z téhle hnusné, mrtvolami, zombíky a stvůrami zaneřáděné krajiny, kde prý bojují hrdinové a slavní válečníci pro slávu a čest. Marfuša se zamračila, ji tedy nikdy nikdo za hrdinku považovat nebude, není ani krásná, ani šikovná, a z domova utekla po té ostudě, kterou jí doma ve vsi udělala ta mrcha Nasťa, která se vyspala se starým Mrazíkem, s Ivanem (a asi i s tou bandou lupičů - proč by se s nimi jinak Ivan tak porval?) a pak přišla s tou historkou o ubohé chudince utlačované. Jasně, že jí všichni věřili - lidi vždycky naletí na krásnou tvářičku a nevinný úsměv a ta druhá, tlustá a pihovatá, co se nesměje na každého jak debil, netváří se, že bez pomoci nedojde ani pro dřevo, ta musí být ta zlá. Vrátí se do vesnice v kočáře, jako velká dáma a všem jim vytře zrak ..
Doběhly k věži a bez váhání seběhly dolů do prvního podzemního sklepení. . Hned za dveřmi číhala smrt. Rogue-boss, imunní na blesky i oheň, stone skin, multiple shot. Marfuša zkusila mind blast a položila pastičky, aby dostala poskoky, death sentry sice pak potvoře ubrala kus života, ale stejně to zůstalo na shadow. Marfuša se krčila za rohem a neustále posílala svoji koncentrovanou mysl ve formě shadow mastera vpřed. Cítila, že jí dochází mentální energie, protože to trvalo nekonečně dlouho, ale nakonec zvítězily. Ona a její stín. Z chodeb se k nim sbíhaly rogue, imunní na blesky, posílala proti nim shadow a házela na ně fire blast, ale ztrácela přehled, protože shadow také kladla pasti, chodby byly naplněny kouřem z bombiček a blýskavé světlo pastí oslepovalo oči. Několikrát jí život zachránil jen elixír. Konečně se probojovaly do pátého podzemí. Opět tlupa rogue, opět s imunní vůdkyní. Ale když to zvládly jednou, zvládnou to i podruhé. Zbývá sama Komtesa a její ochranka. Chudinky, jsou imunní na chlad, to vám proti bleskům nepomůže. Pasti položené do vchodu udělají svou špinavou práci a Marfuša opět flegmaticky žvýká ořechy. Jen ruka se jí třese. Teď se to všechno rozhodne. Konečně je v místnosti ticho, překračuje mrtvoly ochranky a čeká, až se rozptýlí mlha po smrti komtesy.
Na zemi leží runa. EL.
Marfuša sedí na zemi, louská oříšky a náhle je úplně klidná. Zmizel třes rukou, stejně jako naděje na cestu pryč. Měla by brečet, být zdrcená, ale jak tam tak sedí, v podzemní kobce, v které je stále cítit zápach spáleniny, po zatím nejtěžším boji v Hell, přemýšlí, proč vlastně se chtěla vracet. Nikdy nemyslela dál, než na to, jak ohromí vesničany. Ale co by tam dělala potom? Nudila se v té díře? Vzala si nějakého burana a vyprávěla by mu historky, které by jí stejně nikdy neuvěřil?
No jo, asi se holt stanu tou hrdinkou .. nebo mě něco zabije, nebo se stanu hrdinkou a zabijou mě až potom ... a tlustá už taky nejsem a barbaři milujou pihovaté holky, a zrovna včera nějací přijeli do tábora, je čas na návrat.
Zvedá runu EL, kterou lze najít kdekoli na normal, a kterou zahazují i ti nejposlednější lameři, kteří se tam motají okolo Rogue kampu, a ukládá ji do batohu.
Jako připomínku. Jako oblázek z prvního výstupu na Mount Arreat, jako řetízek z pouti od první lásky.
Bezcenný kamínek.
Priceless.

link  Názory  

Krátké zprávičky a dva odkazy

       13. 1. 2005

- Web amazonbasin je již opět v provozu, takže odkazy na buildy a tabulky jsou opět funkční

- Zajímavý screenshot je na webu wfh - fens se svou amazonkou lvl 99 na čele ladderu - gratuluju.

- Saesa slaví 18.narozeniny. Taktéž gratuluju.

- Kundihrabka má na své webové stránce přímo poklady pro hráče singlu, testovací postavy pro PvP, zajímavé prográmky a taky udělátko na nová ladderová slova pro single - Kundiho pokladnice

- Nedávno jsem náhodou zabrousila na hlavní stránku Lurkerlounge, (vždycky chodím přímo na forum) a koukala jsem jak puk, jak je to tam hezky předělané - přímo ďábelsky. Tuším tam mají i nějaký image rotator - ty obrázky postaviček se mění ....

link  Názory  

sae - omluva a odkaz

       11. 1. 2005

Tak nám hackli web ...
Saesův webík o PvP byl předevčírem hacknut nějakými odpornými cizáky. Podle způsobu provedení to vypadá na útok proti použitému redakčnímu systému. Tak jsem šla na domovskou stránku autora onoho systému zjistit, jestli není nějaký nový patch, a co nevidím .. site temporarily closed because of security issues. No super .-( . A takovej to byl ochočenej, přítulnej systémek. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál, asi se poohlédnu po něčem jiném ... chjo, sry sae. Něco jsem opravila, zrušila jsem forum a uvidíme dále, zatím to funguje.

Občas tady dávám odkazy na stránky, které mě zaujaly, provokují k zamyšlení, nebo jsou zábavné a saesa.bloguje je jednou z nich. Saesa, flamermaster všech ďábelských for, jak ho neznáme :-)

link  Názory  

Spousta čtení pro amazonky

       7. 1. 2005

S laskavým svolením Kundihrabky jsem převzala dva jeho návůdky na amazonky z fora Diablova doupěte, protože byly schované v jiných diskusích a špatně se hledaly a určitě stojí za přečtení - Magic find javazonka a Bowzonka.
Také jsem splácala návůdek ze svých starších článků na tittulní stránce a diskuse pod nimi Daggerzonka s LF, hlavně aby se to lépe hledalo.

V anglických odkazech v sekci Amazonka přibyly IAS tabvulky pro javazanky a Strafe. A několik dalších buildů z AB - Furyzon, spearzon, cosi o javazonce a Medůza. Hlavně ta Medůza obsahuje hodně zajímavých informací o některých modifikétorech jako je slow, freeze, blind a jejich skládání.

link  Názory  

Bylo, nebylo - sponka

       5. 1. 2005

Firma zakoupila notebook s dokem, aby se nemusela pořád přepojovat myš a síťový kabel a napájení a no zkrátka, notebook si seděl spokojeně v domečku. Jednoho krásného dne přestalo fungovat spojení na síť
Zavolali ASS ("Amatérský Správce Sítě"). ASS se zatvářila moudře, zkusila druhou šňůru .. nic. Zkusila s tím poverglovat ... nic. Zkusila zapojit síť přímo do notebooku .. a hele funguje; ASS se poplácala po rameni a vydedukovala, že chyba je v doku a zavolala dodavateli; že takhle tedy ne, soudruzi, a dok nedokuje, a chceme jiný.
Dodavatel v osobě bývalého Velkého Správce Sítě (VSS) přinesl nový dok. Notebook se přestěhoval, a síť síťovala a všichni byli opět šťastni ...
Druhý den notebook opět zahájil dráhu singla a odmítl se přes dok připojit; ASS se už neplácala po rameni, protože to začalo vypadat, že chyba je ve stroji, a majitel notebooku, který ho již stihl naplnit svými cennými daty a rodinnými fotkami a jiným neméně důležitým materiálem, a hlavně už tam měl nastavenou svou oblíbenou tapetu, se odmítl miláčka vzdát.
Přijel VSS, prohlédl dok, prohlédl notebook a rozhodl, že chyba je v kontaktu .. "koukni na to ..vidíš tenhle jeden pin je trošku vyhnutý. zkusím to spravit". ASS samozřejmě neviděla nic, ale moudře přikyvovala, protože tím se nedalo nic zkazit.
VSS vzal kancelářskou sponku, vrazil ji do slotu v notebooku a páčil. ASS již nepřikyvovala ale vyděšeně zírala, notebook pištěl, jak se dřel kov o kov, VSS nadával a šuchtal sponkou ve slotu
"Tak to zkusme". A zkusil. Od té doby sedí znásilněný notebook v doku a neodvažuje se činit nejmenší problémy.
A ASS pochopila, že tudy vede cesta - hrubé násilí.
Hbitě se zmocnila dotyčné sponky a zařadila ji mezi nástroje pro opravu elektronických zařízení. Problém je, že nemá na práci s tímto hi-tech nástrojem patřičné certifikáty, takže asi i příště bude volat VSS ...

link  Názory  

Runewordwizard doplněn

       2. 1. 2005

Na diabloii.net se objevila zpráva, že prográmek Runeword wizard, který pomáhá se sestavováním runových slov, podle toho, jaké runy máte, či do čeho to chcete udělat, byl doplněn o nová "jen ladderová slova". Můžete si prohlédnout screenshot a stáhnout si ho tam (ten link s verzí 1.10)

link  Názory