DiablovoDoupě lite - texty a odkazy

Stránka o hře Diablo 2 LOD - archiv

 Hlavni strana        Archiv 


 

Nacházíte se v archivu příspěvků. Každý měsíc je archivován na zvláštní stránce.
V bočním menu dole je seznam všech archivovaných novinek po měsících
V archivu není možno filtrovat příspěvky podle kategorií.
Tlačítko Hlavní strana vás vrátí zpět do současnosti :-)
Boční menu funguje shodně s hlavní stranou

Co je lepší než chlap

       29. 5. 2005

Když konečně potkáte ideálního muže, zjistíte, že on hledá ideální ženu.
Zjistila nedávno i moje dcera. Ze schůzky se vrátila otrávená jako hadí zub.
"Mami, a já jsem myslela, že on je ten ideální ..."
"???"
"A prý já nejsem ta pravá ... je to na houby ... mám depku...."
Radši jsem tedy ani nepoukázala na binec v pokoji.
"Jdu do obchodu, nepůjdeš se mnou?", řekla jsem místo toho.
Po dvou hodinách jsme se vracely domů, cestou jsme napůl snědly čokoládu, a v tašce měla mikinu, lak na vlasy, nějaké krémy (výzbroj na nový lov - to mi bylo zcela jasné).
Po otrávenosti ani stopa.
"Žádný ideální chlap stejně neexistuje" prohlásila večer.
"Někdy je lepší nová mikina", zakončila filosoficky.

link  Názory  

To jsou mi věci

       25. 5. 2005

Gorogův web, který byl nějakou dobu nepřístupný, znova ožívá, u amazonky jsou vidět nějaké úpravy pro verzi 1.10, a hlavně sekce download je opět v provozu včetně česky otitulkovaného videa a češtin. (ostatní downloady jsou asi jen pro verzi 1.09)

Na Abanově kobce se rovněž plánují změny, Frozen Hero dostal hesla a chystá se upgrade na verzi 1.10.

Na diablo2.sk Gorthaur přeložil zajímavý build Furysin od RogueMage.

A já si toho všimla až po 5 dnech .. no ostuda. Hluboce se stydím ale to je tím, jak jsem slídila po informacích o Hellgate: london, protože byl herní veletrh E3. Blizzardi na E3 neoznámili žádné plány ohledně D3, což ostatně kromě zarytých optimistů asi nikdo ani nečekal. Ale jestli jste ještě neviděli oficiální video k Hellgate: London, tak si ho stáhněte a koukněte, stojí to za to. (všechny 3 jsou stejné, liší se jen kvalitou -- pozor: to největší se na slabších kompech trhá) . A když už si tu dělám promotion na webík, tak se ještě poplácám po rameni, poněvadž se dostal do oficiálního fansite programu :-)

No ale zpátky k Diablo, konečně jsem do sekce Kouzelnice zařadila buildy od Meifferta a Žabičky z fora, ještě jednou díky za svolení.

Odkazovou smršť se mi zatím zpracovat nepodařilo, tak aspoň tu máte link, ať to nemusíte hledat dole.

Začínám opět uvažovat o redesignu tohoto chaotického doupěte .. asi na chaos sanctuary, jak jinak u mě :-)

link  Názory  

Zy-el 4.0

       21. 5. 2005

Kato se probral ze zimního spánku a vydal další verzi Zy-el. To už jsem fakt ani nečekala, myslela jsem, že naběhne na Myradu a 1.09 Zy-el už odloží k ledu ..

Změny:
-postava může mít až 10000 levlů
-Je to těžší, dostáváte jen 1 skill bod za level, max 120 skill bodů v jednom skillu
-Novinkou jsou "přestavitelné charmy" - charm of making. Můžete si je vyrobit z rare charmu a pak podle potřeby jim v kostce pomocí předepsaných ingrediencí vyrobit něco, co zrovna potřebujete. Pozor, fungují tak trochu jako demonické věci, a když jsou v inventáři, užírají postavě zdraví nebo jiné stats.
- asi zvýšen level, kdy můžete mít některé věci .
- do modu je zakomponován Plugy - volitelně, podle toho, kterou verzi si stáhnete

Jiné změny jsem při zběžném prohlédnutí dokumentace nenašla, ale může toho být více
Odkazy na download jsou na oficiální stránce modu ale míří na fileplanet - musíte se tam registrovat. Mirrory ještě nefungují.

Nabídka pro strýčka Jacka: ceš přeložit ty CHoM do info stránek?

link  Názory  

Edguy - neznáte?

       19. 5. 2005

V nedávné diskusi u filozofa i pod jedním mým pokecem jsme se bavili o metalovém nebi - koncertech a kapelách, které přijedou na Masters of rock. Nikdo tam nevzpomněl německou kapelu Edguy. A přitom je to speed metal přímo ukázkový.

Opravdu neznáte třeba typickou Hymn (6MB) nebo baladu Sands of time (7MB)? (obě jsou ze staršího cd Vain glory opera). Na oficiální stránce jsou k poslechu dvě skladby z novějšího alba Hellfire club .
Existují i pěkné české fan stránky, kde se dozvíte spoustu zajímavostí.

Jako obvykle, odkazy na ukázky budou funkční týden

Taky jsem tu trošku čechrala kožíšek - udělala jsem zvlášť stránku neďábelských odkazů, ať si je tam postupně můžu dát všechny, a přilepila jsem svoje webíky na hlavní stránku .. ať mám milášššky na očích :-)

link  Názory  

Několik lehce úchylných nekrů

       15. 5. 2005

Na diabloii.net se již před nějakou dobou objevilo pár návodů do strategy compendium. K bližšímu prozkoumání jsem se dostala až teď. Jsou tam zajímavé (rozuměj - lehce úchylné) buildy pro nekra. Pojďme se na ně krátce podívat.

komandomancer od TheKbob
Nová verze návodu - nekro, který bojuje nablízko podporován hordou koster. Spoléhá se na Poison dagger bug: - máte-li p.dagger jako hlavní skill (vedle koule zdraví), dává AR k jakékoli zbrani a nedává pois.damage. Tohoto se v buildu využívá, takže se jako zbraň doporučují runová slova jako beast nebo passion. Doporučuje se shromáždit co nejvíc věcí, které dávají aury. Dovednosti - max skeleton mastery a skeleton, dále dle uvážení, používá se decrepify, life tap, atract. 4-5 bodů do p.dagger a samozřejmě +skilly.

Daggermancer od darnocpdx
Krome synergií pro p.dagger se doporučuje clay golem, lower resist, dim vision a confuse. Ten výpočet jedové škody je tam asi nepřesný ale jinak je to hezký návod. Ten build by měl být hratelný i pro "untwinked" postavu (bez dobré výbavy).

Jailkeeper od Leuchovius
Nekro, který používá útočná kouzla a bone prison na tankování, nalákání a ovládání potvor. Bone.prison stojí na vysokém levlu jen 1 bod many a láká na sebe potvory z okolí, vydrží 24 sekund. Bone prison je synergie pro bone armor.
Bone prison je vhodný jen pro single hru nebo pro partu s kouzelnicí, jinak ne! Nemá smysl ho používat u diabla a baala ale jiní bossové se na to nachytají.
Jako pomocník se doporučuje fire rogue. Nedoporučuje blokování - je pomalé a bude mít stejně bone armor.
Bone wall používat k rozdělení oblasti, třeba v chaos sanctuary.
Dále jsou tam varianty jailkeepera - s jedem nebo bone spear nebo skeleton mages nebo nablízko s dlouhou zbraní nebo s lukem.

link  Názory  

Hellgate je na suewebiku

       12. 5. 2005

Jojo, už je to tak. Nestíhám. Přes víkend jsem byla pryč a na webík jsem ani nehrábla .. mohlo by se zdát. Ale to je pouhý klam, démoni shromažďovali síly a tiše našeptávali "udělej nám bránu". A já jsem podlehla a tak mnohem dříve, než bude Hellgate v Londýně, je tady: hellgate.suewebik.net.

O čem to je? no přece o chystané hře Hellgate:London, kterou vyvíjí bývalí programátoři hry Diablo.
A protože su líná něco dalšího vymýšlet, budu citovat z úvodní stránky:

Proč právě tahle hra?
Přečtěte si info o hře a hrajete-li Diablo, už se divit nebudete. Nehrajete-li, máte nejvyšší čas začít, abyste byli připraveni, až se brána pekel v Londýně otevře. Neboť pak bude potřeba každé odvážné duše, každé ruky, která udrží myš ...


Tak nakoukněte, zastavte se ve fóru a zanechte otisk tlapky, máte tam i ďábelský pelíšek a pokec, jestli vám to tady chybělo.

Stránky jsou jen takové provizorní, hledám redakční systém ale dokud hra nebud vydána, tak to zas moc nespěchá, ono těch informací zas tolik není. Někdy snad vyrobím i pekelnější design.

A kdybyste někdo měl zájem se zúčastnit, ozvěte se :-)

link  Názory  

Pyromania na kolmo

       6. 5. 2005

aneb Jak efektivně používat Firewall. Překlad velmi zajímavého mini guide o firewallu od Platypus. Obsahuje spoustu obrázků. Je určen hlavně pro začátečníky ale za skouknutí to stojí už kvůli těm screenshotům. Tak neváhejte a klik klik.
Do středy nebudu na netu, tak si hezky čtěte :-)

link  Názory  

Mít prsa o číslo větší

       2. 5. 2005

"tak na to nedosáhnu",
pravila jsem, když jsem se sápala mezi skříň a stůl pro síťovou šňůru, která odstřelila dolů, do klubka prachu za stolem, kterým se nedalo hnout, jak je plný nesmyslných papírů, stejně jako ta skříň.

Teď sedím a přemýšlím, je náš život předurčen?
Věděl někdo tam nahoře, jaké budou potřebné rozměry, když se tvořil můj genetický kód?
Kdo zařídil, že ta mezera byla přesně taková?
Na druhou stranu, jak to, že tohle je ta jediná příležitost, kdy se to projevilo kladně?
Je to snad zlomová událost v mém životě?
Co by se stalo, kdybych tu šňůru nezapojila?
Raději ani nemyslet, třeba jsem zachránila svět ...
No ale nemohla jsem ho zachraňovat třeba se čtverkama .. vždyť ta skříň mohla být o kousek dál ...

link  Názory