DiablovoDoupě lite - texty a odkazy

Stránka o hře Diablo 2 LOD - archiv

 Hlavni strana        Archiv 


 

Nacházíte se v archivu příspěvků. Každý měsíc je archivován na zvláštní stránce.
V bočním menu dole je seznam všech archivovaných novinek po měsících
V archivu není možno filtrovat příspěvky podle kategorií.
Tlačítko Hlavní strana vás vrátí zpět do současnosti :-)
Boční menu funguje shodně s hlavní stranou

Pomocníci - levly

       28. 6. 2005

Teď bude pár příspěvků o pomocnících. Trochu jsem je zanedbávala :-)
Začnu starší diskusí z lurker longe, kde Crystallion udělal rozbor toho, jak pomocníci získávají zkušenosti.
Budu používat slang
zkušenosti = experience, expy
úroveň pomocníka, potvory = level

- Pomocník vám neubírá expy (body zkušeností), za potvory, které on zabije, dostáváte zkušenosti i vy, jako byste tu potvoru zabili vy.
- Pomocníci nedostávají expy od ostatních členů party - jen od vás a vašich poskoků (minionů - valkyrie, shadow, kostry ...)
- Pomocníci nedostávají bonus k expům ze skill shrine
- Body zkušeností potřebné pro level jsou pro pomocníky jiné a asi tam není ani to omezování po levlu 70 jako u hráčů
- Pomocníci mají penalizace na získávání levlů u těch, kteří jsou pronajati později +40% expů potřebných pro level navíc pro pomocníky pronajaté na obtížnosti Hell oproti těm z Normal. Taky se to liší podle typu pomocníků.
- Pomocníci mají do levlu 25 velké penalizace za rozdíl oproti levlu potvor - dostávají jen 5% expů.
- Pomocníci neztrácejí expy při smrti
- Pomocníci mají limit expů za jednu zabitou potvoru - 1/64 z počtu expů potřebných na další level.. Co tohle znamená?
Aby se pomocník dostal další úroveň, musí zabít 64 potvor - minimálně. Proto lze tvrdit, že minimální zkušenost za jednu zabitou potvoru je rozdíl expů mezi jednotlivými jeho úrovněmi / 64. Pokud za jednu zabitou potvoru dostane méně, než je toto číslo, pak jich musí zabít více, aby nashromáždil potřebné body zkušeností..
Když zabíjíte vy, dostává pomocník jen jednu třetinu toho, co by dostal, kdyby potvoru zabil sám. Takže když vy zabíjíte a pomocník okukuje, pak musíte zabít 3*64 potvor, tj asi 200, aby dostal level.

Když najmete rogue na normal, má základ 100. Experience pro level 2 je 1200.
Takže aby dosáhla z 100 na 1200, musí zabít 64 potvor, z nichž za každou dostane max (1200-100)/64 = 17. Rogue dostane maximálně z každé 17 bodů, když zabíjí ona, a když zabíjíte vy, dostane max 5 bodů (17/3) .
Z tohoto také vyplývá, že players x moc nepomůže.

Jak levlovat pomocníky:
- Když je pomocník pod levlem 25:
1. bojujte v oblastech kde jsou potvory na úrovni +/- 5 levlů od levlu pomocníka a nechte ho zabíjet
2. nebo jestliže zabíjíte 3 krát rychleji než on, zabíjejte vy
3. nebo jestliže můžete rychle zabíjet potvory na mnohem vyšším levlu, než je pomocník tak, že i po penalizacích (5% * 1/3) jsou expy vyšší než pomocníkovo maximum (1/64 z rozdílu levlů) viz výše, bojujte kdekoli.
- Když je pomocník nad levlem 25, bojujte tak, jak to vyhovuje vaší postavě.. Neměl by být problém s levly.

Chcete-li zjistit, kde máte zabíjet: Počkejte, až pomocník získá level (když se cítí silnější - I feel much stronger now). Podívejte se, kolik má expů a kolik je na další level (obrazovka "O"). Odečtěte to a vydělte 200 - to je max počet expů, které může dostat, když zabíjíte vy. Něco zabijte a podívejte se, jestli mu tohle číslo přibylo. Jestli přibylo méně, zabíjejte tužší potvory nebo se vraťte do oblasti, kde jsou potvory na jeho úrovni.

link  Názory  

Obrázkovosti

       25. 6. 2005

hlavně pro milovníky black metalu a nebezpečných krásných žen.
To je web Timo Wuerze - designera, tvůrce komiksů a grafika.
Doporučuji zvláště sekci downloady s tapetami na plochu, kde si na své přijdou i milovníci revoluce :-)
Tak kde se ďábel ještě zastavil? V sekci Ilustrations v Evil gallery, v sekci Comics - Black metal a také trochu fantasy v Drakkan.
Ani obvykle krotký Design nezůstal ušetřen krve - v Music CD začněte od konce - posledních 6 je Acheron, a v sekci Audiobooks rovněž - předposlední a dalších 5 před ní jsou perfektní obrázky ze serie Faith.
Nepřehlédněte ani odkaz na special web věnovaný komixu Black metal - vstupte a klikněte pak na ty jednotlivé hlavy .. a uvidíte.

Stačilo ďábelskostí? Nakoukněte do sekce Production design na Cars - Porscheeee
nebo se vraťte k ilustracím a prohlédněte si zvířátka :-)

link  Názory  

Odposlechnuto v autobusu

       24. 6. 2005

"Pravili v rádiu, že sa nemá chodiť na slúnko, prý sú v tej ozónovej ďúře velké ďúry".

Tož tak, dávejte si pozor, boť ďúra v ďúře - to bude fakt nebezpečné - něco jako díra na druhou? Radši to nandejte v zatemněné místnosti pár diablovým poskokům :-)

link  Názory  

Rychlostní hra D2 LOD

       22. 6. 2005

Tak jsem na Bonuswebu našla krátký článeček s odkazem, že kdosi dohrál diablo v čase pod dvě hodiny - prý závod s časem. Tak jsem tam nakoukla. Jsou to stránky, která evidují tyhle rekordy pro různé hry. K tomu ďábelskému je tam popis hry a video v několika částech

Ten run je jen pro obtížnost normal, od založení postavy po zahubení Baala, na single, players 1.
Trochu to ošvindloval s mapou - jestli jsem to dobře pochopila, předgeneroval si ji, prozkoumal a pak uložil znova schované soubory, aby už pak věděl, kam jít .. takový "malý maphack" .. ale tvařme se, že to není podvod, že.. tssss.
Nijak se nesnažil o levly, na anciky šel na 20, hrál to s trapkou specializovanou na wake of fire a burst of speed. Fire imunní u diabla řešil cold pomocníkem z 3.aktu. Jel to jen s nalezenými věcni, zaměřoval se na resisty, hlavně fire, a rychlé botky. Dost toho jen probíhal, baalovy miniony musel jen odlákat. Baal mu připadal nejtěžší - pro kouzlící postavu to už tak bývá.

Nijak obdivně to komentovat nebudu, protože mi vadí ten trik s mapou. Na druhé straně, když se mapa vygeneruje špatně, tak v 3.aktu klidně zabijete hodinu a z tohoto důvodu mi rychlostní hra D2 LOD připadá nepoměřitelná...

link  Názory  

Pro hledače pokladů

       20. 6. 2005

Michcho napsal pro diablo2.sk Přehled nejlepších MF lokací a bossů

A Matysek napsal pro diablovodoupe návod, jak určit cenu nalezené věci pro trade

A SuE nenapsala nic, protože si přečetla Dhalův komentář k Matýskovu bersekerovi, a došlo u ní k recidivě závislosti na Ribcrackeru... už má Bersík level 16!

link  Názory  

Ďábelské drobky z AB

       18. 6. 2005

Vysvětlení display bugu, kdy postava , kterou vidí spoluhráči, nemá v ruce zbraň a vypadá, jako by bojovala pěstičkama.
Způsobují to charmy, které přidávají +dex/+str, pokud je máte v inventáři.
Dá se mu vyhnout tak, že napřed oblečete všechnu výbavu, pak si vezmete zbraň (v inventáři nemáte žádné charmy) a teprve pak dáte do inventáře charmy

Nákup +3 warcries
Nejlepší místo na nákup řvacích zbraní pro barbara (oštěpy s +3 warcry) . Nezáleží-li na damage, pak už na NM u Fary, Malah nebo Anyi, jinak na Hell u Anyi.

Něco k FE bugu
je tam hezký přehled:
FE bug stále trvá na single a snad i na Bnetu na obtížnosti NM. Způsobuje abnormálně velkou damage u následujících kombinací vlastností:
FE + CE když boss zemře, emituje ohnivou a chladovou škodu, každou dvakrát
FE+ LE (včetně brouků): kdykoli se boss dostane do hit recovery (vzpamatování po zásahu) , emituje neviditelný ohnivý výbuch (fire)
CE + LE (včetně brouků): kdykoli se boss dostane do hit recovery (vzpamatování po zásahu) , emituje neviditelný chladový výbuch (cold)
Cold + Fire + LE (nebo CE + FE beetle): kdykoli se dostane do hit recovery, emituje ohnivý a chladový výbuch, a když zemře, emituje ohnivý a chladový výbuch, každý dvakrát

Ten hit recovery bug se dá překonat tak, že máte hodně rychlý útok, hodně AR, abyste se trefovali, a knockback a umlátíte ho proti zdi. Nebezpečí je, když se netrefíte nebo když je jich tam víc a oni trefí vás a tím se váš útok přeruší. Brouci se dají zmrazit a pak se nedostanou do hit recovery ale na bossy to nefunguje.

link  Názory  

B.Roper - o dabingu her

       13. 6. 2005

B.Roper a úvaha o dabingu her.
Ve vývojářském blogu flagshipstudios jsem našla článeček o podílu herců - dabérů na hrách. Jestli vás zajímá, kdopak to v Diablu mluví, čtěte dál ...

Bill Roper, dříve zaměstnanec Blizzardu, nyní jeden z tvůrců hry Hellgate, se ve svém článku zamýšlí nad požadavky asociace Hollywoodských herců, aby jim herní průmysl poskytoval nějakou částku z každé prodané hry, ve které namluvili nějakou postavu. B.Roper je nyní v pozici toho, kdo hledá a najímá takové herce - dabéry. Aby ukázal, že ví, o čem mluví, i z pozice takového herce, dal tam odkaz na svůj profil - namluvil třeba Diabla, Hadriela nebo Ogdena - pravda, nejsou to moc ukecané postavy, ale měl i role v jiných hrách. (když rozkliknete název hry, uvidíte kompletní obsazení)

B.Roper říká: Když se vám povede nějaká hra, odměňte vývojáře, designéry, programátory, kteří tomu dali kus života a probdělých nocí. Herec přijde a dva-tři dny čte text, který někdo jiný připravil. Herci dostávají, a měli by dostávat, velké peníze za role ve filmu. Ale ke hře - k úspěchu hry - prostě nepřispívají tolik jako ostatní.

Ačkoli má herní průmysl mnoho společného s Hollywoodem, je také v mnohém odlišný. Tvrdá pravda v herním průmyslu je, že hollywoodští herci tam nejsou nezbytní na rozdíl od Hollywoodu.

Tom Hanks je skvělý herec. Důvod, proč vydělává tolik peněz ve filmu je, že používá svůj hlas, řeč těla, rukou, oči nejen ke hraní ale také reaguje na ostatní. Tyto klíčové schopnosti, které z něho dělají brilantního herce, jsou ale pro herní průmysl většinou nezajímavé. Ve hře nevidíte herce, ani s ním nepřijdete do kontaktu. Jen přečte nějaký text. Jistěže chceme dobré herce, kteří by hovořili za postavy ve hře, ale potřebujeme ty, kteří dobře mluví, nic víc.

Ale co je nejdůležitější, hry jsou podstatně odlišné od filmu v tom, že jsou interaktivní. Tom Hanks vás může přimět cítit to, co cítí on. Aby to fungovalo, tak musí. Na film se díváte. U hry hrajete.vy. Spojení hráče s postavou ve hře může být mnohem těsnější než u filmu, protože to vy se podílíte na jejím osudu. Vy jste ten hrdina, který rozseká draka, zachrání princeznu a zdědí tůn. Vy jste ten vesmírný pirát, který se proplíží na palubu vlajkové lodi , aby hacknul počítač. Tohle může být doplněno hlasem herců, kteří uvádějí postavu do děje.

Film trvá 2-3 hodiny a je úspěšný nebo propadne díky schopnostem režiséra a herců. U hry je to jinak. Dobří herci mohou vylepšit herní prožitek. Ale úspěch hry tvoří dobří vývojáři.

link  Názory  

Pokusná změna vzhledu

      

Zatím jen na hlavní stránce. Další budou až se tohle trochu odzkouší. jestli se něco zobrazuje divně, napište - a s čím to prohlížíte. A jakékoli připomínky - čitelnost, přehlednost ...

link  Názory  

Něco pro barbíky a street art

       7. 6. 2005

Matýsek mi kdysi v diskusi vyčetl, že na barbíky kašlu, a že je jim to líto. A měl pravdu, takže dnes to napravím a k barbíkovi jsme přidala nějaké odkazy:
Z diablova doupěte Berseker od Matyska a užitečné vědomosti pro barbíky.
Na diablo2.sk je nová strategie na Warcry frenzy od Evos.

A jeden úplně nesouvisející odkaz na článeček, který s tím má společného snad jen to, že mnozí považují grafiti za babarství - Banksy -street art s duchem - stojí to za to, nakoukněte.

link  Názory  

DD realm

       3. 6. 2005

aneb sir Gorash zprovoznil soukromý server pro hraní D2 LOD verze 1.10. Originální CD key zde není podmínkou. Je potřeba stáhnout tento Gateway editor a zadat do něj číslo IP uvedené v příloze. Další informace sledujte ve foru, kde také najdete další podrobnosti o tom, jak to rozchodit.

link  Názory