Mod median 2008 - překlady

Amazonka - skilly a tipy

od verze 1.43
Překlad z Amazon

Amazonka aneb proč rychlost zabíjí. Ačkoli na papíře slabá, je to nejrychleji se pohybující postava ve hře a vynikajícím způsobem uhýbá škodě. Není omezena jen na luky nebo oštěpy, může také vyvolávat kouzla svých pohanských bohů a zabíjet nepřátele pomocí černémagie krve nebo odrážením škody.

Základní statistiky -

Síla : 25
Dexterita : 25
Vitalita : 15 (65 life)
Energie : 25 (25 mana)

+15 life, +15 mana za úroveň (na úrovni 120 : 1850 základ života, 1810 základ many)
Dostává +5 životů za bod do vitality
Dostává +5 many za bod do energie

Preferované zbraně : bow, spear, javelin, scepter

Dovednosti luku

Většina hráčů přirozeně dá amazonce luk a určitě to není špatný nápad. Má 10 fyzických dovedností pro luk, kterými může rychle anihilovat nepřátele. Vzpomeňte si, že je zde velmi málo fyzicky imunních potvor.

Název Ikona Efekt
GHOST ARROW skill icon Šíp, který dělá zvýšenou škodu a prostřeluje skrz nepřátele, překážky a zdi.
CATHARSIS skill icon Šíp, který prolétá skrz nepřátele a zvyšuje vaše rezistence a redukci obdržené škody, zatímco střílíte.
BARRAGE skill icon Střílí spoustu šípů v náhodných směrech okolo vás, a nepřátele, kteří jsou poblíž, zasahuje vícekrát .
RICOCHET skill icon Šíp, který nezasáhne přímo nepřátele ale roztříští se, když narazí do zdi, a uvolní spoustu odštěpků, které si samy hledají cíl mezi nepřáteli, kteří jsou okolo.
LEGION skill icon Vyvolá na cílovém místě řadu lučištníků, kteří nepřetržitě střílí jihovýchodním směrem. Tento skill má prodlevu před dalším voláním.
WRAITH ARROW skill icon Šíp, který při zásahu uvolní X duchů, kteří si sami hledají cíl, podle počtu okolních nepřátel.
GUIDED CHAIN skill icon Šíp, který si po určitou dobu hledá náhodné cíle, prostřeluje je, a hledá další nepřátele.
SCATTER SHOT skill icon Šíp, který prostřeluje nepřátele, zraní všechny nepřátele okolo cíle ale nikoli cíl samotný.

DEATH METAL skill icon Nechá vybuchnout mrtvé tělo, z něhož vyletí chumel bodců, které nesou určitý podíl ze škody luku.
DEATHCORE skill icon Nechá vybuchnout tělo, z nehož vznikne střelecká věž, která ostřeluje nepřátele bodci, které nesou škodu vašeho luku.

Závěr : K tomu se nedá moc říci, střílíte na nepřátele mnoha způsoby a oni umírají.

Většina skillů pro luk jsou spíše situační. Např. střílením Wraith Arrow na jeden cíl nedosáhnete ničeho. Ale měli byste mít spoustu volných bodů, tak investujte do několika skillů tak, abyste vzájemně pokryli jejich slabá místa.

Házecí skilly

Otrávení z Lightning Fury? V medianu jsou dva nové házecí skilly, které dělají z javazonky jednoho z nejlepších zabijáků bossů.

Název Ikona Efekt
SUNSPEAR skill icon Zásah udělá normální škodu, pak se odrazí k dalšímu cíli v cestě, prostřelí jej a omráčí, a tak postupuje dál.
ENFILADE skill icon Hází nepřetržitou řadu oštěpů v kadenci 8 za sekundu a dělá masivní škodu.

Závěrn : Jen dva skilly možná nevypadají jako dost na vytvoření postavy, ale mějte na paměti, že je tu málo fyzicky imunních. Házecí amazonky mohou postrádat plošné útoky ale mohou za pár okamžiků rozsekat bossy na kousky

Kopí a oštěpy nablízko

Panny s kopím (Spearmaiden) již nejsou ty okouzlující sebevražedkyně. Jsou rychlé a mohou dělat velkou škodu, mají vysokou obranu a jsou rychlé. Zmínil jsem se, že jsou rychlé?

Název Ikona Efekt
TRIUMPHANT STRIKE skill icon Útok nablízko, který dělá zvýšnou škodu a dočasně zvyšuje po útoku vaši obranu.
WINGED STRIKE skill icon Naběhne k potvoře a dělá velkou škodu, nebo kliknete na zem a běžíte velmi rychle k tomu místu.
LIGHTSWARM skill icon Útok nablízko, který uvolní několik světelných koulí, které se pohybují okolo, a honí a zraňují nepřátele.

Závěr : Spearmaidens by měly využívat co nejvíce Winged Strike. Je to nejen silný útok proti jednomu cíli, ale také velmi užitečné turbo tlačítko, jak se rychle dostat z průšvihu. Ty další dva skilly jsou také velmi užitečné.

Kouzla s přímou škodou

Je libo obětovat trošku lidskosti? Pohanské kněžky Hefaetra, Karchea a Zerae mohou přivolat na své nepřátele krvavý déšť. Jestli jste někdy chtěli udělat kouzlící amazonku, teď máte šanci.

Název Ikona Efekt
BLOODSTAR skill icon Pomalu se pohybující ohnivý útok proti jednomu cíli, který vysává váš život, ale dělá velkou škodu.
BLOODSTORM skill icon Vyvolá na cílové místo létající lebku, která pak na napřátele útočí hvězdicemi.

MAGIC MISSILES skill icon Vyvolá několik magických samozaměřujících střel, které útočí na náhodné nepřátele, a mohou zasáhnout vícekrát.

Závěr : Ohnivá a magická škoda, dost na zabití většiny nepřátel ve hře. Ačkoli kouzlící amazonka je neobvyklý build, má nástroje na to, aby uspěla a může získat speciální sceptery s +skilly pro amazonky.

Léčivá kouzla

Abyste zůstali naživu, potřebujete léčivé kouzlo, ledaže byste dali přednost vypití lahvičky pokaždé, když vás něco zraní. Amazonka má dvě léčivá kouzla.

Název Ikona Efekt
DEATH COIL skill icon vystřelí blesk, který děláí škodu založenou na chybějících životech a krade většinu životů zpátky. Tento skill má prodlevu.
PACT OF BLOOD skill icon Krátce dává partě schopnost léčit se po zásahu v boji zblízka. Tento skill má prodlevu.

závěr : Jestliže bojujete nablízko, dáte asi přednost Death Coil kvůli jeho okamžitému naplnění životů a extra škodě. Dálkové buildy možná upřednostní Pact of Blood, protže se záměrně nechají zranit a pak z bitky utečou zpět.

Aktivní podpůrné skilly

Tyhle podpůrné skilly nikam nelze zařadit. To samozřejmě neznamená, že jsou neužitečné.

Název Ikona Efekt
BLADES OF LIGHT skill icon Když toto zakouzlí na sebe nebo přátele, odráží se procento obdržené škody zpět na útočníka.
BLOODLUST skill icon Dočasně zvyšuje fyzickou a elementální škodu vyvolávače a členů party, kteří jsou nablízko.

Závěr : Tohle jsou skilly, o kterých se rozhodnete, jestli je chcete. Bloodlust silně zvyšuje škodu, pokud máte body, které byste sem investovali. Ale není nutný.

Zcela odlišný skill je Blades of Light, což je vlastně Thorns aura na kliknutí. Může to být neobvyklý způsob, jak hrát amazonku ale funguje to. Dokonce i na vyšších obtížnostech to může rychle likvidovat útočníky nablízko.

Pasivní podpůrné skilly

Život dobrodruha není jen zabíjení démonů ale také snaha zůstat na živu, aby mohl zabíjet i zítra. Stejně jako u ostatních postav v Median 2008, pasivní skilly jsou kritické pro vaše přežití a znamenají rozdíl mezi dobrou amazonkou a mrtvou amazonkou.

Název Ikona Efekt
DEFENSIVE HARMONY skill icon Pasivní, dává šanci, že vaše útoky budou nepřerušitelné, a silně zpomaluje útočníky, kteří na vás útočí.
BALANCE skill icon Pasivní, zvyšuje vaši celkovou obranu o určité číslo, podle úrovně skillu.
WINGS OF WRATH skill icon Pasivní, zvyšuje rychlost amazonky o určité procento a zvyšuje staminu.

Závěr : Defensive Harmony zpomaluje nepřátele, Wings of Wrath vás zrychluje. Tohle kombo udržuje amazonku naživu na vyšší obtížnosti. Když vás nechyti, nic vám nemohou udělat. Jestliže nepoužíváte luk, přidejte ještě Winged Strike, abyste zvýšili rozdíl rychlostí ještě více.

Vyvážené je to lépe než to vypadá. protože hodnota přídavných bodů se zdvojnásobuje na úrovni 8, 16 a 24. Přidejte nějako dobré brnění a jste téměř nezasažitelní.