Mod median 2008 - překlady

Assassin - skilly a tipy

od verze 1.43
Překlad z Asska

Asska jen tak zabíjí lidi. Dělá to arzenálem fyzických a elementálních útoků nablízko, elementálních dálkových útoků a vrhacích dovedností. Dobrý nápad je vymyslet si build a zůstat u toho.

Základní statistiky -

Síla : 20
Dexterita : 20
Vitalita : 25 (75 life)
Energie : 20 (20 mana)

+12 life, +18 mana za úroveň (na levelu 120 : 1503 základní život, 2162 zákl mana)
Dostává +4 života za bod do vitality
Dostává +6 many za bod do energie

Preferované zbraně : dagger, claw, polearm, pěsti (fists)

Fyzické skilly nablízko

Nejsnadněji pochopitelná větev z asskiných dovedností jsou její fyzické útoky. Můžete je použít se zbraní s vysokou škodou nebo zkuste útok holými pěstmi, které jsou velmi rychl, a přidejte k tomu nějakou elementální škodu, a zaboxujte své nepřátele do země.

Název Ikona Efekt
TIME STRIKE skill icon Útok nablízko, který dělá normální škodu, po němž následuje další úder s bonusovou škodou.
CRUCIFY skill icon Útok nablízko, který vystřelí do kruhu 8 bodců, které jsou samonaváděcí, a každý náhodně zasáhne.
SHADOW REFUGE skill icon Útok nablízko, který dělá zvýšenou škodu a na krátkou dobu zrychlí rychlost pohybu a redukci obdržené škody.
OVERPOWER skill icon Útok nablízko, který je následován několika zpožděnými údery s redukovanou škodou na úder.
HADES GATE skill icon Teleport k mrtvole, který zraňuje a odhazuje nepřátele blízko těla. Má prodlevu - než může být znova vyvolán, musí uplynout nějaká doba.

Závěr : Buildy, které dělají nablízko fyzickou škodu, jsou obvykle velmi jednoduché - vemte Crucify a Hades Gate, nechte Crucify na 1 bodu a maxujte Hades Gate. Samozřejmě, uvažujte, co udělat s ostatními skill body.

Elementální útoky nablízko

Přáli jste si někdy zabít nepřítele pouhým dotekem? Teď si to můžete splnit. Elementální útoky nablízko vždy zasáhnou, jejich škoda je plošná a to bez ohledu na to, jak špatnou máte zbraň nebo jak nízký je váš attack rating. Mají maličkou nevýhodu - nefungují 2 sekundy potom, co vás nepřítel zasáhne. Pohybujte se.

Název Ikona Efekt
BLACK LOTUS STRIKE skill icon Útok nablízko, který uvolní spirálovitý výbuch jedu, který působí smrtelnou škodu v celé oblasti.
DEATH BLOSSOM skill icon Útok nablízko, který uvolní vlnu ohně, která zasáhne cíl a a všechny nepřátele poblíž.

WAY OF THE SPIDER skill icon Pasivní, přidává jedovou škodu k vašim útokům a zvyšuje procentuálně všechnu vaši jedovou škodu.
WAY OF THE PHOENIX skill icon Pasivní, přidává ohnivou škodu k vašim útokům a zvyšuje procentuálně všechnu vaši ohnivou škodu.

Závěr : Snadno získatelná škoda bez ohledu na vaši zbraň. Musíte se vybavit spíše jako kouzelník než válečník, věcmi, které přidávají bonusy k ohni a jedu a +skilly.A pamatujte na to pravidlo o dvou sekundách.

Pasivní bonusy mohou ze začátku vypadt malé ale na úrovni 8, 16 a 24, se přímá elementální škoda získaná ze skillů zdvojnásobí. Jestliže používáte nějaké elementální útoky, maxujte tyto skilly a vemte si buď velmi rychlou zbraň s velmi dobrými bonusy ke skillům nebo použijte holé pěsti.

(podívejte se také na synergii k Shadow refuge, která přidává bonus ke všem jedovým skillům, pokud jste pod vlivem shadow refuge. To je další vrstva jedové škody po Black Lotus Strike a Way of the Spider)

Dovednosti pro házecí nože

Je to směs fyzické a elementální (jed a magické) škody, ale kus vaší škody bude fyzický + jakýkoli bonus z Way of the Spider/Phoenix.

Název Ikona Efekt
SCORPION BLADE skill icon Přidává smrtící jedovou škodu k vrhacímu útoku, která zasáhne jeden cíl.
(pozn SuE: spolu s way of spider to dává velkou celkovou škodu ale za dlouhou dobu. Jak tohle snížit, se popisuje v angl foru velmi odborné. I bez toho je to ale velmi dobře použitelné na bossy a nepřístupné cíle v uberquestech)
STORM CROWS skill icon Několik samonaváděcích nožů, které si vybírají náhodné cíle nebo několikrát zasáhnou stejný.
(Pozn SuE: tohle jsem používala jako hlavní útok - je to popsáno tady, čtěte i komentáře, hlavně o maelstrom)
DARK EMBRACE skill icon Omračuje nepřítele při zásahu.
MAELSTROM skill icon Letící nůž, který emituje výbuchy bodlin, pokud letí, a celá oblast je rozsekaná železem.
(Pozn SuE: viz komentáře tady a tady, je to asi nejlepší skill na tlupy, strategii tam popisuje kundihrabka)
SHADOW BLADE skill icon Dělá docela slušnou magickou škodu ale má prodlevu (pozn SuE: pozor na tu prodlevu, velké zlé potvory na jeden zásah určitě nezabijete)

Závěr : Většina házečů se spoléhá škodu ze Storm Crows a Maelstrom používají proti velkým tlupám. Ty ostatní házecí útoky jsou situační a maxujte hlavně storm crow, ačkoli se správnou výbavou i Scorpion Blade může garantovat zabití a určitě stojí za průzkum.
(Pozn SuE: na storm crow je nejlepší balanced knife, který ale vyžaduje vysokou dexteritu na vyšších tierech, pozor na to při přidělování bodů. Dex také zvyšuje vaši škodu, tak investujte.)

Miny a bomby

Povolte svým anarchistickým pudům. Jsou to elementální kouzla, která dělají plošnou ohnivou nebo bleskovou škodu. Dejte si je k nohám a ony buď vybuchnou, když na ně nepřátelé stoupnou, nebo zmizí, když vyprší jejich časovač.

Název Ikona Efekt
RUNE OF FIRE skill icon Umístí minu, která detonuje při dotyku, a dělá ohnivou škodu v malé oblasti.
RUNE OF ICE skill icon Umístí minu, která detonuje při dotyku, dělá škodu a mrazí nepřátele.
NOVA BOMB skill icon Umístí časovanou bombu, která po krátké době vybuchne, a emituje velkou a silnou bleskovou škodu.
IMMOLATION BOMB skill icon Umístí časovanou bombu, která po krátké době vybuchne, a vystřelí explozivní ohnivé koule.
RUNE OF MANA skill icon Umístí minu, která dělá plošnou škodu, jejíž velikost je založena na rozdílu mezi vaší aktuálním a maximálním množstvím many. Má prodlevu před dalším použitím.

Závěr : Jsou tu některé z nejsilnějších skillů ve hře, ale vyžadují build specializovaný na elementální škodu, aby vynikly. Zacházejte s nimi jako s kouzly kouzelnice. Můžete potřebovat třetí zdroj škody v případě, že potvora bude imunní jak na oheň, tak na blesky. ...

Jiná kouzla

Ne všechna magie je tu proto, aby věci vybuchovaly. Tady je něco, co je roztrhá na kusy. Jestliže vás bomby a miny neupoutaly, zkuste tahle kouzla.

Název Ikona Efekt
STARBURST skill icon Vyvolá roj samonaváděcích nožů ve všech směrech, které zasahují náhodné nepřátele magickou škodou. Používá vaši rychlost útoku. (pozn SuE: kdosi to na angl foru pomlouval, že ta škoda nestačí jako hlavní skill)
RAIN OF BOMBS skill icon Zasypává cílovou oblast deštěm bombiček a způsobuje nepřátelům velkou škodu.

Závěr : Rain of Bombs se podobá normálnímu kouzlu ale Starburst je speciální. Je založen na vaší rychlosti útoku, nikoli na fast cast (rychlosti kouzlení). Dělá magickou škodu a může v okamžiku rozsekat na kousky malou tlupu.

Pasivní a obranné

Tohle potřebujete, abyste zůstali naživu. Ano, opravdu to potřebujete.Věřte mi, bez nich jste mrtví. Jen se podívejte na své statistiky, assky jsou slabé

Název Ikona Efekt
BLINK skill icon Teleport k cílovému bodu, přičemž se omráčí všichni nepřátelé v okolí. Toto kouzlo má prodlevu než může být znovu použito.
PREMEDITATION skill icon Pasivní, snižuje prodlevy všech kouzel(Shadow Blade, Rune of Mana, Hades Gate a Blink).
PERFECT BEING skill icon Pasivní, dává šanci vyhnout se škodě z jakéhokoli zdroje bez ohledu na typ škody.
DOOM skill icon Prokleje nepřátele a přidává bonus k veškeré fyzické škodě, kterou dělá parta.

Závěr : Pro boj zblízka máte málo životů, máte nízkou obranu a nepohybujete se tak rychle jako jiní. Zkrátka, potřebujete ochranu z Perfect Being nebo zemřete. Maxujte to bez řečí. Může vás ochránit před až 70 % škody.

Když vymaxujete Blink a Premeditation, budete moci stunovat potvory na delší dobu než je prodleva u Blinku, což vám umožní udržovat menší dav permanentně omráčený. Blink je taky velmi užitečný pro cestování a únik.

Další užitek z Premeditation je, že zkracuje prodlevu Hades Gate, a možňuje volat častěji Shadow Blade. Jestli používáte nějaké skilly s prodlevou, bude se vám Premeditation hodit.

Doom může přidat slušnou škodu ke Crucify a Storm Crows, ale není nezbytný pro to, aby ty skilly byly skvělé. Pro útok na jeden cíl je to plýtvání manou