Mod median 2008 - překlady

Barbar - skilly a tipy

Překlad z Barbarian

Každý ví, co znamená barbar - síla, obrana, útok nblízko a dost života na to, aby dobyl jakoukoli zemi, kterou si vyberete. Avšak zde má i neobvyklé házecí a vyvolávací dovednosti.

Základní statistiky

Síla : 30
Dexterita : 20
Vitalita : 30 (80 life)
Energie : 5 (5 mana)

+21 life, +9 mana za úroveň (na úrovni 120: 2579 základ života, 1076 základ many)
Dostává +7 životů za 1 bod do vitality
Dostává +3 many za 1 bod do energie

Preferované zbraně: sword, axe, spear, polearm, mace

Bojové dovednosti

nejobvyklejší bojový build ale není jediný. barbar má velmi rychlý útok se dvěma zbraněmia některé vemi silné druhy útoku nablízko.

Název Ikona Efekt
CAUTIOUS STRIKE skill icon Útok nablízko, který působí zvýšenou škodu a dočasně zvyšuje vaši obranu a redukci škody. Vyžaduje dvě zbraně.
TITAN STRIKE skill icon Útok nablízko, který dočasně zvýší vaši sílu, dexteritu, obranu a regeneruje životy.
HAMSTRING skill icon Útok nablízko, který umožňuje, aby vaše následující útoky zblízka omračovaly cíl
THUNDER SLAM skill icon Útok nablízko, který vysílá výbušnou šokovou vlnu, která omračuje a odhazuje nepřátele. Tento útok má prodlevu než může být znova vyvolán.
SHOWER OF ROCKS skill icon Útok nablízko, který na krátkou dobu vyvolá déšť kamenných bloků, které padají do oblasti okolo cíle.
CONQUEST skill icon Útok nablízko, který dočasně dává imunitu proti vší škodě kromě jedu, a zvyšuje vaši rychlost pohybu. Má prodlevu (která je o hodně delší než jeho trvání).

Závěr : Je tu mnoho buffs (které zvyšují škodu jiného skillu) a můžete je skládat jeden na druhý, abyste nepřátele ještě víc zranili.

Většina barbarů, kteří bojují nablízko bude chtít použít Shower of Rocks na zvýšení škody a Thunder Slam, který umožňuje vypořádat se s velkým davem. A samozřejmě, Titan Strike je také velký buff (navýšení škody).

Házecí dovednosti

Unaveni z Double Throw? hlavní rozdíl mezi dovednosti pro házecí sekerky v Median 2008 a klasickým LOD, je, že tady opravdu dělají škodu a zabíjejí nepřátele. No představte si to.

Název Ikona Efekt
BEAR CLAW skill icon Házecí útok, který dělá zvýšenou škodu, vždy pierce (proletí nepřáteli), omračuje a odhazuje (skoro všechno) ale má krátký dosah.
Pozn SuE: s přidanými body se zvyšuje jen dosah ale aby to bylo použitelné, něco tam dát je potřeba. Je účinné i na zástupy, které si nalákáte za sebou, i těsné tlupy. Lze používat s úspěchem i v Destruction.
STAMPEDE skill icon Háže nekolik sekyrek vedle sebe v řadě (něco jako multishot). Má prodlevu (a ta se s investotvanými body zvyšuje, ačkoli přibývá i hozených sekerek).
Pozn SuE: ta prodleva z toho dělá jen situační skill, vhodné třeba pro vyvolávače.
EAGLE FLIGHT skill icon Házecí sekera, která nezasáhne nepřátele přímo, ale rozbije se o stěnu a pošle na nepřátele hromadu úlomků, které sice dělají menší škodu, ale zato je jich moc.
Pozn SuE: výborný skill na neuspořádané tlupy v dungeonech. Prostě se otočte ke zdi, a (se shiftem, pokud to máte na levém tlačítku) házejte sekeru proti zdi. Úlomky se zaměřují samy a je to hodně brutální. Stačí 1 bod a pak +skilly
HAWK TALONS skill icon Umístí minu pod nohy barbara, a ta detonuje, když na ni nepřátelé stoupnou, a vystřelí spoustu sekerek ve všech směrech.
Pozn SuE: asi silně použitelný skill, v angl. foru je popsán build, který je na tom založen

STORMWIND skill icon Pasivní, o něco málo zvyšuje rychlost letících sekyrek a zvyšuje základní škodu zbraně.
Pozn SuE: na tu základní škodu se pak teprve nabalují všechny zvýšení škody (ED), takže to má dost velký účinek. Doporučuju max, pokud chcete fyzickou škodu

Závěr : házecí skilly jsou skutečně životaschopné za předpokladu, že si pořídíte alternativní útok prolikvidaci fyzicky imunních potvor v obtížnosti Destruction. Většina házecích skillů je silná ale podivná a mají kratší dosah. Musíte si dávat pozor na schopnosti přežití.

Stance - aury

Stance jsou aury, které poskytují efekty pouze jen barbarovi - zvyšují škodu, životy, resistence a nebo mnoho jiných věcí. Jejich účinky jsou velmi silné a s pasivním skillem Shaman's Path se účinky aury přenášejí i na spojence. Můžete mít jen jednu auru najednou.

Název Ikona Efekt
LION STANCE skill icon Stance - vysoce zvyšuje fyzickou škodu ale také škodu, kterou utrpíte, když na vás nepřátelé zaútočí.
SNAKE STANCE skill icon Stance - přidává extra jedovou škodu k útoku zbraní. Tento bonus je modifikován skilly, které ovlivňují škodu zbraně.
PHOENIX STANCE skill icon Stance - dává absorpci ohně, bonus k životům a odráží ohnivou škodu, když jste zasaženi v boji zblízka.
EAGLE STANCE skill icon Stance - pomalu regeneruje procento vašich životů za sekundu.

SHAMAN'S PATH skill icon Pasivní, umožňuje, aby stance ovlivňovaly spojence, a zvyšuje bonus ke škodě kouzla Bloodlust, které používá Protector spirit (viz níže).

Závěr : Velmi málo skillů barbara nemůže být namapováno na levé tlačítko myši, takže obecně byste měli používat stance pořád. Všechny stance jsou užitečné a v destruction mezi nimi možná budete chtít rychle přepínat.

Vyvolávání

Ancienti vás sledují. Je to trochu neobvyklé pro barbara - tyto skilly poskytují mocné pomocníky, kteří bojují po vašem boku, zabíjejí nepřátele a/nebo za vás absorbují škodu. Můžete mít více spiritů, pokud máte dost bodů Greater Manifestations ale jen jeden typ spirita najednou. Vybírejte moudře.

Název Ikona Efekt
GUARDIAN SPIRIT skill icon Vyvolá ducha Madawc the Guardian, který útočí na nepřátele házecími skilly, včetně Bear Claw, Stampede a Eagle Flight.
DEFENDER SPIRIT skill icon Vyvolá defensivněji orientovaného ducha s velmi vysokým životem, obranou a skillem Retaliate (to je útok paladina)
PROTECTOR SPIRIT skill icon Vyvolá útočného ducha a mocným útokem nablízko a kouzlem Bloodlust, které zvyšuje vaši fyzickou a elementální škodu.

GREATER MANIFESTATIONS skill icon Pasivní, umožňuje vyvolat více duchů a zvyšuje životy a škodu jednotlivých duchů.

Závěr : Duchové (spirits) se mohou zpočátku zdát slabí ale Greater Manifestations je velmi posílí. Maxujte tento skill, dokonce i na úkor vyvolávacích skillů. 6 Guardian spiritů s 10 000 životy od vás dokáže odvrátit hodně horkých chvilek

Pasivní a defensivní

Jestliže jste někdy chtěli mít dálkový útok nablízko, zabíjet nepřátele aniž byste něco dělali, nebo předčit teleportovací kouzelnici, měli byste se podívat na tohle.

Název Ikona Efekt
GUARD TOWER skill icon Vyvolá na cílové místo strážní věž, která na nepřítele útočí šípy, jejichž škoda je založena na vaší škodě. Tento skill má prodlevu mezi vyvoláními.
FORTRESS skill icon Vyvolá kruh strážních věží okolo vás. Jejich umístění můžete ovlivnit pomocí okolních zdí. Tento skill má prodlevu mezi vyvoláními.

LIGHTNING SHIELD skill icon Vykouzlí bleskový štít na barbara nebo spojence (příp. žoldáka) a nepřátelé, kteří zblízka útočí, dostanou škodu z blesků toho štítu.

BERSERK FURY skill icon Pasivní, zvyšuje rychlost útoku, hit recovery (vzpamatování po zásahu) a rychlost pohybu o příslušné procento.
MOUNTAIN KING skill icon Pasivní, zvyšuje vaše atributy (sílu, dexteritu, vitalitu a energii) o příslušné procento.

Závěr : Ten podivný skill Fortress je jeden z nejsilnějších ve hře, protože dělá škodu, zatímco vy děláte něco jiného, třeba bojujete nablízko nebo házíte sekyrky. Když maxujete Fortress i obě synergie, může dokonce být jako primární útok. Pro maximální efektivitu ho vyvolejte do rohu, aby se všechny věže naskládaly jedna na druhou, a zabily všechno v dosahu.

Pasivní skilly jsou také velmi mocné. Pokud nemáte hodně dobrou výmluvu (např vyvolávač nebo specialista na Fortress), měli byste investovat aspoň nějaké body do Berserk Fury. Mountain King vám pomůže v mnoha ohledech a také si zaslouží aspoň několik bodů.

A nedělejte si legraci ani z Lightning Shield, protože na vysokém levlu může dělat až 8-10K škody, a můžete ho vyvolat i na svého pomocníka.