Mod median 2008 - překlady

Druid - skilly a tipy

Překlad z Druid

Tato zcela nová třída postav se jen vágně podobá druidovi z klasického D2LOD. Na přímou likvidaci nepřátel může používat skilly pro luk a elementální skilly nebo může používat očarování nepřátel a poštvat je vzájemně proti sobě. Ačkoli je možná i specializace, většina druidů asi bude preferovat mnohostrannost a bude investovat jak do větve na poůsobení škody, tak do očarování.

Základní statistiky

Síla : 25
Dexterita : 15
Vitalita : 25 (75 životů)
Energie : 20 (20 mana)

+18 životů, +12 many za úroveň (na úrovni 120 : 2217 základ životů, 1448 základ many)
Dostává +6 životů za bod do vitality
Dostává +4 many za bod do energie

Preferované zbraně: bow, staff

Dovednosti pro luk

Začíná lovecká sezóna. Druid lučištník čili ranger, je možná docela neobvyklý build ale jeho skilly pro luk jsou přinejmenším rovnocenné se skilly amazonky a jeho Mark of the Wild jim ještě přidá ostří.

Název Ikona Efekt
BLINDSIDE skill icon Vystřelí na náhodného nepřítele v okolí šíp, který dělá zvýšenou škodu a na dlouhou dobu omračuje.
CASCADE skill icon Vystřelí šíp, který se rozdělí na mnoho šípů zaměřených na všechny nepřátele v dosahu.
SPORE SHOT skill icon Vystřelí šíp, který se při zásahu rozdělí na dva, a ty se při zásahu zas rozdělí na dva ...
PHALANX skill icon Skrytí lučištníci střílejí šípy, které přeletí přes obrazovku, a na své cestě všechno zraňují. Tento skill má prodlevu před dalším vyvoláním.
NOVA SHOT skill icon Vystřelí kruh šípů a zasahuje všechny viditelné nepřátele. Čím jsou nepřátelé blíže, tím víc škody dostanou.

Závěr : Nejobvyklejší kombo je Nova Shot pro boj na krátkou vzdálenost, Cascade pro ostřelování a Blindside pro boj s bossy. Přidejte k tomu Mark of the Wild a stanete se nejobávanějším lovcem v Sanctuary.

Elementální kouzla

Zlikvidujte své nepřátele spoustou různých způsobů - ohněm, hladem a jedem.

Název Ikona Efekt
ELEMENTAL skill icon Kouzlí běžícího ohnivého ducha, který se zaměří na nejblížšího nepřítele, a exploduje skrz všechny nepřátele na své cestě.
FIRE FOUNTAIN skill icon V oblasti kolem kouzelníka vytvoří koberec explozivních ohnivých bodců, které detonují, když na ně nepřítel stoupne.

HUNTING BANSHEE skill icon Ledový duch, který následuje náhodné nepřátele v okolí dokud neexploduje jako ice nova.
SHADOW AVATAR skill icon Avatar temné strany přírody, který se vznáší nad oblastí, a ostřeluje ji mrazivými výbuchy. Tento skill má prodlevu.

POISON FLASH skill icon Výbuch, který na krátkou vzdálenost zasáhne všechny nepřátele, kteří jsou nablízku, a dělá velkou jedovou škodu.
PLAGUE AVATAR skill icon Avatar, který se vznáší nad oblastí a emituje oblaka jedu. Tento skill má prodlevu.
GAMMA FIELD skill icon Otráví zem okolo kouzelníka a nakazí všechny vidizelné nepřátele pomalou jedovou škodou, která působí po dlouhou dobu.
SUMMON ACID FIENDS skill icon Vyvolá mnoho jedovatách příšer, které mají devastijící jedový útok a auru, která zvyšuje vaši jedovou škodu.

Závěr : Základní elementální kouzla. Nejsou zde žádná kouzla pro opravdovou kontrolu davu a nejúčinnější přímé kouzlo, Fire Fountain, je účinné jen proti pohybujícím se cílům.

Všechna jedová kouzla jsou svým způsobem účinná. Plague Avatar dělá rychle hodně škody ale jen když nepřítel setrvá v jedovém oblaku. Gamma Field způsobuje pomalou ale stálou škodu, která určitě nepřítele zabije, ale za velmi dlouhou dobu. Ale i když je jiným způsobem zabijete dříve, je to pořád dobrá přídavná škoda. Poison Flash je něco mezi těmi dvěma kouzly.

Acid Fiends mají nejsilnější jedový útok ve hře a dělají i slušnou fyzickou škodu proti jedově imunním, a to umožňuje udělat životaschopný build vyvolávač, za předpokladu, že všechny své body nacpete do synergií.

Očarování

A teď něco úplně jiného. Tyto skilly vám umožňují konvertovat potvory tak, aby bojovaly za vás, posílit nebo oslabit je pomocí různých skilůů a dívat se, jak se zabíjejí navzájem.

Vtip je v tom, že ty příkazy - jakoby aury - které ovlivňují jen konvertované potvory, na nich zůstávají navždy. Dokonce i když přepnete na jiný povel, dokonce i když se potvora odkonvertuje. To není nutně špatné, může to vést k zajímavým strategiím. Ale dávejte si pozor na to, co děláte, okay?

Název Ikona Efekt
CHARM skill icon Konvertuje malou oblast potvor, aby bojovaly za vás.Tento skill má prodlevu.

KILLER INSTINCT skill icon Povel, zvyšuje fyzickou škodu vaššich konvertovaných potvor o určitou hodnotu.
BRAMBLES skill icon Povel, umožňuje konvertovaným potvorám odrážet utrpěnou škodu na nepřátele, kteří na ně útočí.
THRILL OF THE HUNT skill icon Povel, přidává konvertovaným potvorám k fyzickému útoku crushing blow
TRANQUIL SPIRIT skill icon Povel, způsobí, že konvertované potvory zpomalí všechny, kteří na ně zaútočí zblízka.
SURVIVAL OF THE FITTEST skill icon Povel, redukuje procentně fyzickou resistenci vašich konvertovaných potvor.
EXTINCTION skill icon Povel, redukuje procentně resistenci na jed u konvertovaných potvor.

DIRE CHARM skill icon Pasivní, způsobí, že kouzlo Charm ovlivní větší oblast potvor.
FRIENDSHIP skill icon Pasivní, zvýší dosah povelů pro konvertované potvory.

Závěr : Velmi speciální sbírka kouzel se speciálními strategiemi. Můžete nejen očarovat potvory (Charm) a zlepšit jejich vlastnosti, ale také jim je snížit, ale když konverze vyprší, jejich bonusy nebo redukce resistencí jim zůstávají.

Základní taktika je Charm na několik potvor, hodit na ně Brambles, což způsobí, že cokoli zasáhnou, zemře po pár úderech. Opakovat s polovinou přeživšich nebo je zabít jinými kouzly. Výhoda prvního přístupu je, že všichni co přežili, jsou patrně dřívější zkonvertovaní, a mají na sobě permanentní Brambles, takže budou odrážet škodu vzájemně.

Brambles je velmi mocné, snadno odráží až 20K+ škody v obtížnosti Destruction ale funguje jen v boji zblízka, takže nemůže být použito proti vám odkonvertovanými potvorami (kterým konveze vypršela). Jestli chcete trošku riskovat, přidejte Killer Instinct. Přidání +10K škody ke každému úderu nevypadá jako mnoho, ale když potvora pak útočí na jinou, která má na sobe Bramble, je odražená škoda značná. 60K odražené škody je okamžitá smrt pro většinu potvor. Samozřejmě potvory po konverzi nesmí přijít blízko k vám, jinak vás umlátí na dvě rány.

Možná byste mohli přidat Survival of the Fittest k negování globální fyzické resistence v Terror a Destruction.

Jestliže nechcete očarování používat jako primární útok, tak jen hoďte Charm na tlupu potvor a zakouzlete na ně Survival of the Fittest a Extinction. Nechte očarování vypršet a potvory budou polomrtvé, budou dostávat dvojnásobnou fyzickou škodu a zvýšenou jedovou škodu. Pak už stačí se na ně jen zle podívat a je po nich.

Charmer se dostává do problémů proti bossům - všichni minioni bossů jsou nekonvertovatelní. Na druhou stranu kouzelníci a lučištníci podporu skillů z větve charm uvítají. Už víte, co znamená mnohostranný?

Pasivní a obranné

Mnoho postav se spoléhá na pasivní skilly, které často znamenají rozdíl mezi úspěchem a selháním v Destruction. Druid mezi ně nepatří.

Název Ikona Efekt
MARK OF THE WILD skill icon Poskytuje sobě nebo spojencům na krátkou dobu bonus k fyzické škodě a elementální škodu.
PAGAN RITES skill icon spálí všechna těla v okolí a z každé oběti uzdraví se o určité procento. Tento skill má prodlevu.
CIRCLE OF LIFE skill icon Pasivní, vrátí malé množství životů, když něco zabijete.

Závěr : Mark of the Wild je velmi užitečný pro lučištníky a kouzelníky. Pagan Rites je užitečné uzdravovací kouzlo a Circle of Life je jen hezký bonus.