Mod median 2008 - překlady

FAQ Mod median 2008

od verze 1.43
Odpovědi na časté otázky - překlad z faq

Proč je stamina tak malá?
Rychlost chůze je teď blízká běhu (rozdíl je jen 11%). V diablo2 je defense(obrana) rovna nule, když běžíte a v tomto modu je defense docela důležitá. Chůze je nejlepší způsob pohybu, dokonce i když máte dost staminy na běh během boje.

Co znamená 'Short Sword (1)'?
Číslo za názvem věci je item tier (něco jako kvalita věci). Vyšší tier má lepší statistiky ale také vyšší požadavky. Existují recepty do kostky, kterými můžete věci vylepšovat (upgrade) na další vyšší tier. Seznam statistik věcí tříděný podle tieru je tady

Proč mě léčivé lahvičky neléčí?
Lahvičky na healing a manu zvyšují obnovu života a many. Není nic, co by léčilo okamžitě, snad kromě jednoho nebo dvou skillů.

Zabila mě truhla s pastí
Truhly s nástrahami vysílají silné kouzlo nova nebo fireball. Varováním může být zvuk, který se ozve než to bouchne, utíkejte.

Jak to můžu přežít? Právě mě zabili
Defense je velmi důležitá. Získat dobrou defense je docela jednoduché ale musíte se tomu věnovat.

Mám málo resistencí
Existuje několik runových slov pro nízké levly, které dávají velké bonusy k resistencím. A když říkám nízké, tak myslím EL-EL a podobně.

Jak se vyhnu explodujícím goatmen? (ti týpci, co bouchnou po smrti)
Zabijte napřed jejich kněze - Goat Priest. Ten ty exploze iniciuje.

Jak zabiju Andariel?
Andariel potřebuje, abyste před ní utíkali a mohla na vás házet sprchu meteorů. Tankujte (stůjte proti ní) ji a zabijete ji snadno

Co to sakra je se Sumonerem?
Sumoner skutečně .. vyvolává příšery. Abyste ho porazili, dostaňte se k němu dřív, než vás zavalí potvorama. Jak prosté.

Jak zabiju Duriela?
Jeho normální útok nedělá moc velkou škodu ale když zůstanete na místě, přeskočí jiskra z útoku Time Strike, která dělá velkou škodu Pohybujte se

Blackened Temple je nemožný.
Když se přiblížíte k temple (vchod k mefovi v Travincalu), změníte se na Zakarum priest, protže na vás působí aura, kterou vysílá priest boss Lachdanan. To vám nebrání používat skilly, jen vás to zpomalí a sníží vaši obranu. Nevběhněte do Temple jako šílenec ale čekejte venku a zabijte všechno, co vyleze ven.

Minotaurs (Obsidian Lords, etc.) mě zabíjejí.
Obtížné na nich je jejich mocný útok Time Strike (nestůjte ve výboji). Pohybujte se nebo velmi rychle dostanete spoustu škody, když vám Time strike vybuchne do tváře.

Co jsou to uber quests?
Uber quests jsou speciální nepřátelé, kteří jsou těžší než Baal. Měli by se o ně pokoušet jen silní hráči ale ta odměna z nich za to stojí. Více se dozvíte tady

Co jsou to crafting points?
Crafting Points odemykají některé recepty v kostce. Oblečte si věci, které je mají, a pak proveďte recept.

+xx% to Buff/Debuff/Cold Skill Duration?
Tento modifikátor ovlivňuje hráčovy vyvolané buffs (kouzla na vlastní vylepšení), kletby a chladové a mrazicí skilly. Neovlivňuje kouzla, která na vás sesílají nepřátelé. Některé skilly (Titan Strike, Black Sleep, Charm, Inner Fire, Gift of Rejuvenation, a item-only Possess) tím nejsou ovlivněny kvůli technickým a důvodům a vyváženosti.

Udělal jsem runové slovo a ono nefunguje.
Nevěřili byste, kolikrát jsem tuhle otázku dostal. Runová slova fungují jen na nemagických soketovaných (šedých) věcech.

Moje mrazicí skilly nemrazí
V obtížnosti Terror a Destruction mají potvory šanci být imunní na chlad a mráz a s tím nic neuděláte.

Death Coil/Mana Coil nedělá žádnou škodu.
Občas skilly na přímé střely selžou. To je bug ve hře, který nemohu opravit. Na druhou stranu, občas se vám díky němu podaří prostřelit víc potvor.

Lightning Shield se nespouští na skillech 'on death'.
Efekty Death-skill se nespouští, když je nepřítel zabit pomocí Lightning Shield. Toto vám umožní vyhnout se mnoha ohavným 'on death' efektům z různých potvor - ale také to přeruší skill Vindicate a interferuje to s různými uberquesty.

Jak mohu zaměřit Storm Crows/Magic Missiles?
Nemůžete. Zaměřují se samy.

Je tento mod pro single nebo multiplayer?
Mod může být hrán na single nebo (tcp/ip a open battle.net), za předpokladu, že všichni hráči ho mají nainstalován. Nefunguje na closed battle.net

Slyšel jsem, že některé mody mají svůj realm
Ano, a je to ilegální. Jestli máte problém s nalezením lidí pro hru, zkuste to tady v phrozen keep

Musím platit, abych mohl hrát tento mod?
Nemusíte ale Fileplanet skrývá přístup přes free account docela dobře, zkuste servery v dolní části stránky

Podporuje tenhle mod Plugy?
Plugy dává nekonečnou, sdílenou truhlu pro všechny postavy. Mnoho modů má plugy zahrnuto v sobě ale na tcp/ip to bývá nestabilní a nefunguje na MAC, takže jsem ho dal jako volitelný. Plugy můžete stáhnout tady.

Přesun skillů v plugy nefunguje.
Plugy má možnost, která vám dovolí přesunout investované skill body do jiných skillů, když to ale zkusíte na verzi 1.11 a mod Median 2008, o ty body přijdete kvůli bugu v plugy. Aby k tomu nedošlo, přidal jsem PlugyFix, který to znemožní.