DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

Paladin - Tesladin

pro verzi 1.10

Autor: Kefir
(převzato z fora diablova doupěte s laskavým svolením autora)
Hardcore realm-for party paladin

Aury typu holy shock holy frezze a holy fire jsou vlastní kastou útočných aur jež mohou využívat paladinové již od nízkých levelů…. zraňují nepřátele v určitém radiu + přidávají elementární poškození k vaší zbraňi.
Paladin jehož primární útočnou aurou je Holy shock je velice rychlý build a nepotřebuje bohatou výbavu oproti jiným buildům.

Tedy v kostce je to :
Zeal 1
Holy shock 20
Resist Lighting 20
Sacrifice 20
Conviction 15+
HS 10+


Rozveďme to:
O aurách typu holy freeze,holy shock či holy fire se říkalo že sou to sobecké aury jen pro paladina a nic pro partu dovolil bych si oponovat protože například holy shock u mého paladina zraňuje všechny monstra 3-945 v okruhu 24 yardu.
Hypoteticky bude li v tomto okruhu 10 monster tak je zraňuji v průměru 470/t dmg a na jedno monstrum to pak bude 4700/t
To vše je pro partu takže už nemůžeme říkat že tento paladin je NO party

Ale rozebereme si výhody a nevýhody této aury.
To co nám bezesporu přináší tato aura je brutální dmg už od nízkého lvl kdy ušetřené body odkládáme do resist lighting (sinergie pro holy shock) po dosažení lvl 24 a zaktivování holy shock máme ze sinergie resist lighting již přísun 100% dmg.Velice rychle a bez zvláštních věcí sme schopni proplouvat Normal i Nightmare takřka sem nezachytil problém do hellu snad jen pár PK
Další a to nespornou výhodou je, že děs všech melee postav IM se nemusíme bát protože jen přepnu na switch kde mam jen štít a fackuju lordy pěstí i s IM nad hlavou.A nic se mi nestane
Dmg vaší rukavice na kterou působí IM je okolo 20-30 ale zaplá aura holy shock vám dává dmg okolo 3500 takže je zábavné vidět zděšeni ostatních baru a fana palu jak vypisuji na obrazovce ze mate IM nad hlavou než pochopi vo co go.

Kvůli rádiusu, jež má Holy shock, se stává dost často, že zraňujete monstra, které ještě ani nevidíte, a než k nim dojdete jsou již mrtvá, a to i v hell dost výhodné například v táborech šamanů atd… kdo se má honit za těma zbabělýma fallenama nebo u monster u kterých si netroufáte na blízky kontakt běháte okolo, než je aura udolá

To vše mluví jasně pro………….. proti mluví dvě věci máte lightingovou škodu tedy problémem bude zřejmě imune to lighting a v hellu jich není zrovna málo.
Monstra typu tainted, death mauler, Stygian Harlot, Night Lord, Tomb Viper, Storm Caster,Skarab,ThornedHulk, atd… to je jen výčet + jako by to nebylo málo monstra mají resisty na lightingovou škodu.

Proto je nutné zvýšit fyzickou stránku dmg synergií sacrifice jež dává 12% dmg per lvl a mercem s aurou might. Takže jediné monstra které nám budou dělat problémy sou ( boss PI, imune to lighting) k tomu účelu si jen zaktivujeme vengeance staci bod.
Možná paladinské gosu hráče napadne už teď proč místo sacrifice nevymaxovat vengeance když je to logičtějši pro už namyšlenou conviction?
Ano asi by bylo ale já sem to tak hrát nechtěl vedl mě k tomu fakt ze veng není zrovna úsporný skill chce manu a nechce ji zrovna málo bere si kolem 10 many to je první předpoklad a za druhé nemáme kde tu manu nasát a v hellu už vůbec nezapomínejte na 1/3 redukci na leech.
Oproti tomu moje koncepce je vyzkoušená na hell a s primárním zealem takřka nemám problémy těch pár potvor co je LI PI v klidu pozabíjím s veng i na jednom bodu +charms ale hlavně nemusím přepínat a i u LI uplatním položky %LL bez přepínáni stále ve stejné pozici
Tzn. nemusím přepínat na veng + conv při jakémkoliv LI.
Proč tedy conv? Je to pro monstra PI+LI a hlavně pro ostatní členy party.I se zapnutou conv nebo resistovou aurou například u bartuca mam dmg okolo 2K (zeal+sac) jednak dávám resist lighting 95 pro ostatní v partě a i killuju takže samé plusy.

Stats:
Síla:jen na nošení věcí opravdu zkoukněte výbavu a sílu jen na stats
Např heavens might chce 125, GA chce 118 sily takze zaklad 100 bohatě stačí )
Leviatan chce kolem 170 takze tady uz musime pridat
Co ušetříme na síle dáme do vitality

Dexterity:ovlivňující faktor zde je vaše šance blokovat a AR přimlouvám se na hodnotu 100 vložených bodu
Vysvětlení viz níže u popisu skillů

Life:vše ostatní

Mana: Proboha NIC

Skilly:
Ofensive auras:
Might: 1 bod (pro postup a v ranných fázích hry vám zvedne dmg)
Holy Fire: 1bod (pro postup)
Thorns: 1(pro postup)
Holy Frezze: 1 bod (pro postup)
Holy Shock: max (primární utočná aura)
Sanctuary: 1 bod (pro postup)
Conviction: 15+ (Snižuje resisty a def a může i odbourat imunitu)

Defensive aura:
Prayer: 1 bod (pro postup)
Resist Fire: 1+ bod (Sinergie pro Vengeance a hlavně maximalizuje váš resist)
Defiace: 1 bod (pro postup)
Resist Cold: 1+ bod (Sinergie pro Vengeance a hlavně maximalizuje váš resist)
Cleansing: 1 bod (redukuje dobu prokletí )
Resist Lighting: max (synergie pro Holy shock)
Vigor: 1bod (Stojí to jen bod a zaručuje rychly přesun)
Salvation: 1bod (sice mate všechny elementy ale toto stoji jen bod a party vám bude vděčná třeba u fire,cold enchanced)

Combat Skills:
Sacrifice:max
Smite 1 bod (pro postup)
Holy bolt: 1 bod (pro postup)
Zeal: 1 bod (stačí bod naženeme to + all skilama)
Charge: 1 bod (pro postup)
Vengeance: 1 bod (stačí bod Na PI sou charmy,holy shock a jiné způsoby.)
Blessed hamer: 1 bod (pro postup)
Holy Shield: 10+ bodů

Rozebereme skilly:
Holy shock: je vaše primární utočná aura proto max jak sme si řekly přidává bleskovou škodu.Bezesporu výhodou této aury je že můžete používat low zbraně.Orientace zde bude ne na základní dmg zbraně ale na + skilly.idelaním příkladem je stormeye http://www.diablovodoupe.cz/layout.php3?soubor=uniquescepters který vám krásně postačí.vy využíváte jen auru a to konkrétně +3 k holy shock.

Lze používat jakékoliv zbraně meče sceptery s dmg 10-16 i do hell

Od verze 1,10 lze zbraně vylepšovat na exceptional:
1 Ral Runa + 1 Sol Runa + 1 Perfect Emerald + Normal Unique Weapon
A elitní verzi:
1 Lum Runa + 1 Pul Runa + 1 Perfect Emerald + Exceptional Unique Weapon (Jen lader na Realmu)

Sacrifice:
Co se stane uváděnými recepty,v podstatě se zvýší požadavky na str a dex a zvyší se základní dmg zbraně.Proč to dělat když brutální dmg není z fyzického poškození ale z bleskové škody?
Má to důvod ten aby položky x % life/mana per hit byly vůbec k něčemu.Z bleskové škody žádný život ani manu nenakradete.A kdyby ste si nechali normal verzi zbraně tak ani 50% life leech vám k ničemu nebude.
Proto je důležité vymaxovat i synergii pro zeal sacrifice která dává 12% dmg per lvl do zealu.Ve výsledku máte 240% dmg to zeal
V NM je redukce na sání ½ v hellu je 1/3 takže toto je bezpodmínečně nutné a od obtížnosti hell byste se měli orientovat na zakladní dmg zbraně kvůli kradení života.

Resist lightning:
je pro sinergii Holy shock dává mu 12% dmg per lvl
(holy shock má ještě jednu sinergii a to salvation která přidává 4% dmg……………. No kdo chce za 20 bodu obdržet 80% dmg je to jeho volba mě to za to nestojí opravdu přídavek je malý šel bych cestou 1 bod salvation na all resisty pro partu)

Resisty obecně:Jistě ste si všimli, že je aktivovaná jak aura salvation tak aury res fire a cold je to kvůli maximalizaci vašeho resistu a resistu v parte je to par bodu které na konci stejně nebude kam dat tak proto
V případe resistu na jeden element je lepší dávat tuhle resovou auru ( Resist fire například u fire enchanced než salvation má jednak větší resist jednak maximalizuje váš resist.)

Příklad:
max resist lighting:131 % + 20% maximum pro párty resist
max resist salvation:108%

ale pokud bude cold enchanced fire enchanced asi bude lepší salvation.(stačí bod zbytek naženete +all skills nebo + defensive auras)

Holy Shield:
V komunitě paladinů se vedou diskuze zda HS je důležitý skill pro palu nebo stačí mít block na štítu bez HS.
Pro HS mluvi jednoznačně hodnoty FBR a zvýšeni defense atd.. proti mluví fakt, že než využijete plně HS musíte zainventovat 5 bodu preq a do HS kolem 10 bodu což nam dělá +/- 15 bodu pryč.
Některá strategie si to může dovolit bez HS (frost crusader…..) jiná ne.
Proto si rozmyslete HS pokud máte věci s položkami typu DR a dobry štít je paladin na HC hratelný i bez HS a znám spoustu lidi co tak bez problému hraje……. pokud ale ne a zainventujete do HS uvědomte si strátu 10 bodu minimálně než HS budete moci používat.
Výhodou HS je procentuální zvýšení vaší defense.Počítám li hráče i jeho výbavu +all skills průměrně dostávám +250% defense což je krásný bonus.
Je spousta hráčů co si voli k tomuto účelu def merce z norm já nejsem zastánce vysoké defence upřednostňuji spis fakt, že čím rychleji zabijete monstra ti míň se do vás mohou strefit a v případě nevymaxování defense hodně vysoko je to k ničemu a v hellu bude vždy pár potvor co se do vás trefí.
Ale rozumná míra defense je víc než dobrá.
Důležitější je mít na mysli jedno pravidlo:
V této strategii zabiji rychlost čím menší čas strávíte na zabití monster tím mají méně času se do vás trefit.

HS je tedy stanoven na 10+ což odpovídá successful blocking 30% .Paladin používající HS dostává +50 efekt FBR tedy rychlejší blokování.Není tedy problém vzpamatovat se po bloku po 2 framech na jeden fram potřebujeme ještě 86 FBR.
Tady nelze stanovit přesný nástup bodů určující zde bude vaše výbava.Snažte se dodržet max block.Hodnotu zjistíte když najedete myší ve vašem screenu na defense a chvíli postojíte tak zjistíte kolik ste schopni vyblokovat.
Já mám vložených bodu jen 8 a vyhnáno +all skills ale minimální hodnota by se kvůli hratelnosti a pohodlného projití hell měla pohybovat kolem 10+.


Co jste schopni vyblokovat závisí na druhu štítu (%bloku na štítu), úrovni postavy a dexteritě viz tento vzorec:

Celkové % blokování = (%blokování * (Dexterity - 15)) / (level postavy * 2)

Vidět s toho je to že:
1. čím vyšší % blokování na štítu ,tím líp pro vás
2. čím více dexterity, tím líp kolik dexterity třeba viz kalkulátor
http://www.euro-pvp.net/info/blockcalc.asp nebo http://diablo2.ingame.de/tips/calcs/block.php

Pokud nedáte do dexterity za lvl, pak při každém zvýšení levelu, vaše šance na blok klesne.
Ja jsem zastánce HS v 1,10 samozrejme je mozne HS vypustit a soustředil body jinam.(vengenace,salvation) ale jen pro zajimavost se podivejte na FBR s Holy shieldem a bez nej http://www.hut.fi/~tgustafs/hitrecovery.html#FBR opravdu je z toho videt o kolik se priblizime vysnene 1 framove hranici

Vezměme to takhle:
První co de do styku s mečem Blood lorda je vaše defense pokud projde přes vaši defense nastává úloha pro váš štít čím míň budete nuceni blokovat štítem tím lip pro vás proč?
Protože o to víc můžete rány rozdávat a nehrozí stav kdy se dostanete do block locku to je tehdy kdy jen blokujete a žádné rány nerozdáváte stane se to například tak že :
Vaše plechovka blokujete rychlostí 5 framů tedy blokujete 5 krát za sekundu a ejhle monstro vás seká 6 krát za sekundu (tedy jeden útok málo přes 4 framy), tak vás pravděpodobně buď zasáhne či vás zaklesti do block locku tudíž budete jen blokovat a nebudete utočit

Tímto chci říct defefense a váš štít je jediná bariera před hordou fanatických extrafast extrastrong fire enchanced light enchanced stone skin cursed krav

Conviction:
15+ tato aura byla zvolena kvůli ostatním v partě zvláště v hellu pak pro PI+IL (.Zeal+conviction s charmama a obstojnou zbrani nebudou problem).
Tato tolik oblíbená aura nám dělá dvě věci snižuje defensi a resistence monster užitečný lvl této aury je lvl 25 kdy máme -150 resist a -92 def monster.V případě party s čarodějkami nebo pokud budete mít cold Mercenary s 3 aktu tato aura bude velice užitečná nehledě na to že netřeba vysoký atack rating aby ste se trefili.
Conviction umí prorazit i imunitu u monster na imunní potvory působí conviction / 5 , tedy jedna pětina hodnoty skillu.ta se odčítá od hodnoty resistu monstra a v případě že je výsledek menší než 100% monstrum strácí imunitu.

FoH sem vypustil záměrně protože nepotřebujeme další bleskovou škodu.
Je lepší pokud bude Paladin umět jednu věc dobře než 10 věcí špatně toto bych opravdu nedoporučoval.

V celé hře vám bude dělat jediný problém boss (PI a imune to lighting) osobně to řeším charmy či vengeance+conviction v záloze.

Mercenary:
Byl zvolen kopiník z NM offensive má auru might což pro sání life/mana potřebujeme.
Druhy skill který používá je Jab. K přežití bude potřebovat slušnou zbraň a kolem 6%ll
Co budete používat za merce se rozhodněte na začátku a aktivujte ho jak to bude možné.
Rozdil mezi jeho nakoupeni třeba v norm a hell je i 3 lvl.

Příklad:
Barbarian najatý v normal má na lvl 98 skilly:
Bash lvl 20
Stun lvl 16

Barbarian najaty v hell ma na lvl 98 skilly:
Bash lvl 18
Stun lvl 14

Rozdíl jasně patrny že jo )

Kvůli kontrole davu je vyzkoušený i Cold mercenary s třetího aktu chce to ale FCR.
Kouknou jak rychle bude ten váš kouzlit můžete třeba tu http://diablo2.ingame.de/tips/calcs/zauberspeed.php
S hodně FCR sype glacial a ice blasty jeden za druhým.K auře conviction jak dělané
Nevýhodou je asi nejpomalejši FHR ze všech mercenarů a to 17 framu a to že má štít neznamená že umí blokovat neumí

Výbava:
Obecně se dá říct že s Holy Shock nemusíte mít žádnou zraň a stejně budete fackovat s dmg 3K.Vyjmenovávat zde unikáty typu zakarum's hand nebo death cleaver či heaven's light nemá moc význam spíše řeknu na co si dá t pozor a čeho se držet:

Přes norm i nm je to jedno ale v hellu by ste se už měli orientovat na co největsi fyzickou dmg vasi zbrane kvuli LL

IAS snažte se dodržet zeal na 5 fpa
Tu je kalkulátor: http://diablo2.ingame.de/tips/calcs/weaponspeed.php?lang=english
Než začnete socketovat runy shael nebo 40/15 jewely podívejte se do kalkulátoru zda vůbec dosáhnete breakpoint.

Opět příklad:
Já nosím v hellu Heaven's Light (thnx cukor) je to Mighty scepter tedy base speed je 0 po dodání do kalkulátoru dostávám že pro 6 fpa potrebuji 20%IAS to už mám na scepteru a na 5 fpa potřebuji celkem 63% IAS:
Tzn 20% IAS mám na zbrani a ještě 43% budu potřebovat někde na výbavě.
Pokud bych socketl dvě shael (2 x 20%IAS) do tohoto scepteru nic se nestane budu mít 60% IAS a budu na 6fpa a utočit budu 4,1 krát za sekundu jako kdybych tam ty shael nedal, protože break je až na 63% proto pozor na to kde je break.
Na 4 fpa budete potřebovat 200% IAS.

Pokud používáte zeal máte 7 fpa tedy utocite 3,5 za sekundu
Pokud se dostanete na 5 fpa utočíte 5 krat za sekundu
Pokud na 4 fpa utočíte hodnotou 6.2 za sekundu


Zbraň:
Pro zealota je IMHO ideální headstriker (v elitní verzi) pro jeho DS pokud máte směle ho tam dejte a upravte na elitní verzi.Dobré je, že vám může padnout už u balla na normal a jak už sem říkal můžete používat jakékoliv sceptery s dmg 10-16 důležité sou pro vás +all skills.Na hell už by to ale chtělo ale nákou tu fyz. dmg
Pro tento build je více než důležité posílit fyzickou stránku poškozeni tedy ohližejte se na položky DS a CB pokud neni headstriker tak například Butchers pupil nebo setová helma Guillaume's face či boty goreridery, gobliny.Je opravdu dobré se orientovat tímto směrem.

Třeba se kouknout i na runová slova například :

Famine 4 Socketed Axes/Hammers Fal + Ohm + Ort + Jah

Štit:
U štítu dbejte na vysoký block a resisty je to vaše jediná bariera před nafrenzovanýma Blood lordama.Duležité sou hodnoty:
o rychlosti blokovaní
o resisty
o a výšky defense k vylepšení je možno použít do štítu runy SHAEL a pro šanci na block ELD.

Osobně používám lunu (thnx Ajey) http://www.diablovodoupe.cz/layout.php3?soubor=expuniqueshields ,když mate štěstí padne vám už od pindleskina na NM, pro její cold absorb a přírůstku dexterity.
Ušetřeny body na dex = investované do life
Kvůli resistům do štítu socketnout bud perf diamant nebo počkat na runu UM resisty nepodceňovat nikdy !!!!!

Hledejte 4 socketový (vortex) štít pro runové slovo Exile Vex + Ohm + Ist + Dol.
Nebo 3 socketový stit pro Sanctuary Ko + Ko + Mal či z 109 Ancient´s Pledge

Amor:
Tady bych vyzdvihl Brnení GA http://www.diablovodoupe.cz/layout.php3?soubor=expuniquearmor jež má mimo jiné +30% Faster Block Rate. Tedy i s průměrným štítem dosáhnete pohodový block.I GA lze vylepšit na elitni verzi na to nezapomínejte.
Dále Temlar's might, leviatan, Chains of Honor 4 Socket Body Armor Dol + Um + Ber + Ist
či Enigma 3 Socket Body Armor Jah + Ith + Ber pro dmg reduced.

Helma:
Pokud budete zealotit s celkem slušnou zbraní je jako stvořená pro vás setová Winter helm Guillaume's face ze sady orphan's call pro DS a CB.Dále pak helmy ze sad tal rasha's nebo sazabi's a natalya's.výběr celkem bohatý dle aktuálních požadavků jsou setové helmy paráda.
Z unikátů bych vyzdvihl vampiregázu a rockstoper salet (i gaza lze transmutovat na elitní verzi a padnout vám může od mefíka na NM) a z elitních třeba crown of ages či andariel's visage nebo nightswing's veil ovšem tyto helmičky vám nevypadnou dřív než na hell .Jediná andariel's visage vám muže padnout už na hell mef ostatní až v pátem aktu aktu pindl a spol….

Nezapomínejte na runo slova z 109 jako například lore

Opasek:
Moje volba je pro string of ears upgradnutý na elitní verzi dále pak setový credendum ze sady disciple nebo immortal king's detail.

Boty:
Muj subjektivni nazor asi vždy bude pro waterwalky pro +/- 100 k life

Bižuterie: je na vás nezapomínejte na blood crafty

Nebojte se použít polozky Typu DR ale to je asi zbytečné připomínat tedy string, schaft, leviatan atd..
Mejte nekde CBF.
Dále se soustřeďte na resisty poku máte GA supr pokud ne máte zaktivovanou auru na res která vám pomůže dát víc než 75% res vůči elementu.

Přeju vám hodně zdaru a málo ripu

Slovníček:
PK Player killer snad jasne
CBF Cannot be frozen nezmrazi vas
DS Deadly strike dvojity zasah
CB Crusing blow sance ze jednim uderem uberete x% life ¼ ci 1/8 na bossy
DR Damane reduced redukuje dmg
FHR Fast hit recorvery jak rychle se vzpamatujete po uderu
FBR faster block rate jak rychle blokujete
Ll life leech kradeni života
GA Guardian Angel unikatní Brnčo