DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

Obchody a item level

pro verzi 1.10

Autor: Saesa

Obchodování (dále budu označovat jako shopping) probíhá u vendorů, jejichž seznam najdete na kterékoliv seriózní české d2 sajtě, ale nás víc než jména zajímají, jaké předměty mohou prodávat.

Když vstoupíte do hry a zajdete k obchodníkovi a kliknete na něj, nastaví se ilvly věcí v obchodě jako ilvl = clvl + 5. Tohle platí pro případ NM a Hell her. Normalové hry mají, jak jsem již zdůrazňoval, omezení ilvlů podle aktů. Maximální ilvly se tedy v normálu ustálí takto:

Ilvl jejich předmětů je vždycky (tedy vždy v případě obchodováni :) lvl vaší postavy +5 (clvl + 5). V normální obtížnosti je omezení těchto ilvlů:

Akt 1 12
Akt 2 20
Akt 3 28
Akt 4 36
Akt 5 45

V nightmare a hellu je jsou všechny ilvl věcí omezeny na ilvl 99.
Příklad: Postava na 50. úrovni uvidí ilvl 28 věci v normálu aktu 3, ilvl 55 věci v nightmare aktu 3 a ilvl 55 věci v hellu aktu 3.

Vysvětlivky

Možná by se hodilo dělat nějaké vysvětlivky, všiml jsem si, že tomu všichni nerozumí.

 • clvl je character level, úroveň vaší postavy. Nic míň, nic víc – jednoduché.
 • ilvl je internal (v některých kruzích považován za item level – stejná věc) level. Tahle hodnota je nastavena v okamžiku vytvoření předmětu. Pro dropy u příser je ilvl roven mlvlu (ilvl = mlvl) obvykle je to tedy rovnou area levelu, kde se dané monstrum nachází - to už je obtížnější.
 • Takže si to shrňme:

 • U příšer: ilvl = mlvl
 • U vendorů: ilvl = clvl + 5 s omezením aktů (viz výše), které platí na normal, ale už ne na NM a HELL
 • U gamblování: ilvl = clvl – 4 až clvl + 5 (náhodně)
 • U imbue: ilvl = clvl + 4
 • A cubingu: různé druhy receptů mají různé ilvly (standart gemy mají 25, flawless 30...)
 • Když ovšem přijdete a pokecáte s obchodníkem až poté, co to udělá váš kolega ve hře, nastaví se ilvl podle něj. Opět podle stejného pravidla ilvl = clvl + 5 se stejnými omezeními pro normál. Dejme si konkrétní příklady: Vlezete a normálové hry na clvlu 49, jste v aktu 2 a chcete se podívat na zbraně – zajdete tedy k Faře, ilvl věcí se ustálí na lvlu 20. Ve chvíli, kdy se díváte po zbraních, přijde do aktu 2 postava na clvlu 11 a zajde (překvapivě) k Faře. Co uvidí? Ilvl 20 věci. V případě, že byste po prohlédnutí věcí opustili akt 2 ještě předtím, než by se v něm objevila postava na clvlu 11, viděl by ilvl 16 věci. Nejasnosti? Myslím, že to je jasné.

 • alvl = affix level. Pro předmět je to level, který používáme ke srovnání levelu a maximálnímu lvlu, určujeme podle něho všechny vlastnosti předmětu, jež najdeme v prefix a suffix tabulkách. - moc obtížné
 • qlvl = quality level. Tuhle hodnotu najdeme v kódech hry a mimo jiné jsem i sestavil seznam qlvlů všech zbraní a brnění ve hře :) Tahle hodnota se také používá k vytváření weapXX a armoXX treasure classes. To jsou třídy zbraní a brnění, které obsahují base itemy (a z nich vyplývající setové, rare a unikátní itemy) - mega obtížné. Hmm, zkrátka je to pevně daná hodnotu u každého typu věci. Všechny ward bowy budou mít qlvl 80, bez ohledu na to, jestli jsou magické, rare, unikátní nebo setové (žádný takový není :P).
 • magic_lvl = bonus magického levelu se vyskytuje jen na málem množství předmětů, konkrétně na hůlkách (wands) (normálních a exceptional, ale NE na elitníc ), holích (staves), orbech (všechny mají hodnotu 1) a circletech (circlety mají 3, coronety 8, tiary 13, diademy 18). O magic levelech toho vím zdaleka nejmíň a jsou nejvíc obtížné na pochopení ze všech vypisovaných lvlů :)

 • Ale ještě přidám maximální počet socketů. Maximální počet socketů je počítán z ilvlu předmětu a jeho base typu. V případě krisu je maximální počet socketů 2/3/3. Co to znamená? Že v rozsahu ilvlu 1-24 může mít 2 sockety, zatímco v obou následujících případech, tedy pro ilvl 25-39 a ilvl 40+, může mít 3 sockety. Vzhledem k tomu, že kris koupený v aktu 2 normálu může mít maximální ilvl pouze 20 (viz. omezení aktů na ilvly), vždycky bude v první, jak to nazvat.. záložce? 2/3/3. Larzuk mu dá přesně 2 sockety a cube recept má šanci mu dát max 2 sockety. Otázky?

  otázka:
  Ako sa dá vygenerovať v kocke na (povedzme) 20. pokus z tej istej zbrane prefix Cruel, keď ilvl po prvom pokuse je v tom lepšom prípade 30 a na Cruel je potrebný ilvl 54?

  ilvl je omezen na 99 v mnoha pripadech, takze NEMUZES ziskat predmet s ilvlem 100 od vendoru.
  ilvl veci od vendoru je clvl + 5. V normalu je to omezeni zalozeno na aktech: 12 v aktu1, 20 v aktu2, 28 v aktu3, 36 v aktu 4 a 45 v aktu 5. V normalu a nightmare, je vsechno capped na 99. Takze napriklad lvl 50 char uvidi ilvl 28 veci v normalu aktu3, ilvl 55 veci v nightmaru act3 a ilvl 55 veci v hellu act3.

  Taky je tu rozdil mezi ilvlem a alvlem. Magickej predmet potrebuje alvl 51 nebo vyssi k zisku cruel. Rare veci potrebuji alvl 56 nebo vyssi pro cruel.

  Jakykoliv predmet s ilvlem 75+ bude mit alvl 51+
  Jakykoliv predmet s qlvlem 75+ bude mit alvl 51+

  Nekdy muzou mit veci s ivlem a qlvlem, ktere je nizsi nez 75, alvl 51+ - to by ses musel podivat do Runavalovy tabulky zavislosti qlvlu/ilvlu ( ale to uz je celkem komplikovane )

  Tohle znamena, ze kdyz zvednes predmet s qlvlem 75+, nezalezi na tom jak nizky nebo vysoky je ilvl ( jak se dela tucne nebo kurziva? vi nekdo? .) Vzdycky to bude mit sanci na cruel. Takze tohle je ve strucnosti, jak funguje cubing pro cruels.

  Vlastne da se rict, ze ilvl pro chippy recept je nastaven na 25 a na 30 pro flawless a standartni recept, nezalezi na tom, jaky byl ilvl predtim. Pouze na BASE ITEM ( kvuli qlvlu ) zalezi. Stejnej base item ti da stejne mozne vysledky, bez ohledu na to, kde byl originalni predmet nalezen.. snad ti to pomohlo, borce ^^