DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

Střípky -barbar

Rychlost a damage ww s 2 zbraněmi
Dhal:
Damage z dvojzbraňového whirlu je dosť častá otázka, párkrát sa to už preberalo aj tu.
1. display ukazuje damage tak, akoby bola pre WW použitá len jedna zbraň
2. obraz o damage si teba doplniť vlastnými matematickými schopnosťami, údaj v okienku prenásobiť 1,5
3. o tom, z ktorého meča sa 1,5-násobok počíta, sa vedú už dlhší čas diskusie. Podľa môjho názoru je to z meča "vodiaceho", teda toho, čo udiera prvý. Mal by to byť potom skutočne 1,5-násobok čísla z obrazovky stats.
Okrem toho kolujú v diabolskej verejnosti verzie o náraste počtu úderov alebo o znížení framerate útoku (obidve sú určite nesprávne) a o 75% damage so súčtu obidvoch mečov (to už je reálnejšie a je to číslo takmer rovnaké, ako pri prvom spomenutom spôsobe počítania).
Musím sa ale spoľahnúť na cudzie údaje a vlastné dedukcie, lebo postavu, na ktorej by som si to mohol overiť, nemám.
Inak whirl s dvomi zbraňami nie je veľmi výhodný. Pokiaľ má byť bez štítu, tak je podstatne silnejší so zbraňou dvojručnou. So štítom je zase oveľa bezpečnejší a rozdiel v rýchlosti zabíjania je len veľmi malý.
Občas som v texte písal o mečoch, ale platí to samozrejme pre všetky zbrane :))


hybrid thrower
..a co takhle twitchthroe ?


leaper - frogger podle Dhala

O vlastnostiach LA som písal pomerne podrobne v príručke Compendium Barbariae II, všetko čo by som napísal teraz, by bolo len opakovanie.
Takže len krátke zhrnutie: s LA sa dosť ťažko triafa a nie je to vhodný skill na početné skupiny (náročných bossov ale zabíja veľmi spoľahlivo!). Treba k nemu ešte nejaký doplnok, najštýlovejší je skill Concentrate - túto zostavu používa napríklad Korlic z Ancientov. Poslúžiť ale môže aj Whirl na nižšom lvl, v krajnom prípade Berserk - ale ten by som pre túto postavu používal radšej len ako pomocný skill na nižšom lvl.
Ako výzbroj je najlepšia dlhá ťažká dvojručná zbraň, možno kopija - Spear mastery funguje aj na oštepy, takže postava môže nosiť aj štít a je variabilnejšia.
Hovoril som, že je to náročnejší build, neznamená to ale, že sa nedá hrať! Veľká skupina príšer sa dá oklamať tak, že pred nimi trebárs ustupuješ a občas skočíš kúsok naspäť (bez mierenia, na to je dobré mať pri skoku stlačný Alt a LA mať nastavený na pravom myšítku). Alebo príšery zhromaždíš do jedného húfu a preskakuješ ich tak, že zabíjaš potvoru z opačného konca skupiny, potom kúsok odbehnúť a skok naspäť.Leap Attack treba "dostať do ruky"


Opravy elitnich a cruel sekyrek
jste furt bez peněz ? nejste sami ..je to normální


Co soketnout do dommbringera?
ohm nebo amn ?


Rychlost útoku u sekyrkového frenziera
tak čtěte :-)


HC barbar podle Kundihrabky
Co ten tvůj barb nosí ? jaké skily ? co měl na začátku ? Taky ste zvědaví ? klikněte na odkaz nebo na výcuc zde


MF barb
v téhle dlouhé diskusi o něčem jiném, se vyskytl hezký popis MF barba od Dhala:

MF výbava pre barbara môže byť veľmi jednoduchá:
- 2X ring, amulet a brnenie z Angelic set (100% MF, prípadne soketovaný topáz v brnení, ďalších 24%)
- topánky, opasok a prilba zo sigona (50% MF + topáz 24%)
- unique hrabivé rukavice Chance Guards, 25-40% MF
- 2X Alibaba, ak má v soketoch Ist, tak je to až do 318% MF, podľa levelu (len preboha nesoketovať topázy...).
Ale aj bez tých rún sa dostávaš na veľmi slušné MF číslo a celá výbava je úplne triviálna. Okrem toho máš 70% resist fire a 40% resist cold, to sú v tomto prostredí najdôležitejšie odolnosti.
Možno by sa hodila aj vlastnosť cannot be frozen, ale WW barbar sa zaobíde aj bez toho. Pre bojkov teda doplniť Death`s opasok a nahradiť Chance Guards Sigonmi.


throwing weapon - rychlost pro WW?
Stručná diskuse, ze které se dozvíte, že max IAS na házecích zbraních je 40% a že harpuny a hyperion javeliny dosáhnou ve WW (u hybrida) jen na 1. breakpoint


Jak porazit Bowzonku s GA s frenzy barbaroem?
Kundihrabka odpovídá,že těžko, protže nemá o co aktivovat frenzy , a stejně jako Dhal doporučuje vysokou rychlost chůze/běhu a Berserk


headstriker na barbovi a DS u 2 mečů odpovídá Dhal

Deadly Strike sa počíta len z jedného meča, z toho čo zasiahne. U Headstrikera by to ale bolo jedno, po 67. leveli máš beztak 100% šancu. Horšie je, že u barbara DS nevyužiješ. Vo Weapon Masteries je bug, každý zásah, ktorý tvoj barbar spraví (predpokladám, že nejaké body v Sword Mastery má), je kritický. Critical hit sa pritom s DS neznáša, buď jeden alebo druhý. Takže DS už vlastne máš aj bez Headstrikera (CS a DS je vlastne to isté, dve pomenovania pre jednu vec), hľadaj silnejšiu zbraň...


STUN effect sa redukuje?...A buildy na Frenzy barbara
Stun z warcry se nezkracuje podle obtížnosti, jednoduchá odpověď ale tahle diskuse se nakonec vyvrbila tak, že zde najdete spoustu info o tom, jak hrát Frenziera, tak už na to kruciš klikněte nebo výcuc je zde


MF a max mf na barbovi
ideální mf barbar podle Kundihrabky


Concentrate alebo Berserk
Podle Petera je lepší berserk s War Cry a dvouruční zbraň, Dhal porovnává oba skily - jen velmi stručně: Concentrate je nepřerušitelný a leechuje a přidáváá defense ale má nižší damage, Berserk je silnější a neleechuje a defense je 0 , více se dočtete v diskusi.


Nej meče a stit pro barba
dobrá výměna názoru. Stojí za to ,přečíst celou diskusi


OHM do Grandfatera - ok?
Podle Dhala je pro barbara nejlepší "jewel ED/IAS, zrýchli ti whirl aj berserk. Damage sa príliš nezvýši, Ohm spraví u GF asi 32 max dmg navyše, budeš robiť s berserkom zhruba o 300 max dmg viac. Rýchlosť ale dokáže zvýšiť celkovú účinnosť zbrane o nejakých 15-20%, je to napríklad o 1 zásah s whirlom viac".