DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

Střípky - Kouzelnice

Technická debata o nova sorcce
výbava, skily, max damage Kundiho amazonky a jak přežít stygian dolls (opět )


Nějaká strategie na sorcku ?
co člověk, to názor ..blokovat ? neblokovat ? počtěte si


Blokovací sorcka
ze science sekce drc, docela hezká inspirace pro blokovací sorcku. Opravdu mohu i z vlastní zkušenosti potvrdit, že se s ní hraje dobře ale není nesmrtelná, zvláště pokud pro ni nemáte třeba takovou výbavu jako popisuje Prospektor.


cold mastery ..jak funguje ?

Dhal CM znižuje odolnosť voči chladu, robíš síce viac dmg (ak má potvora 0% odolnosť voči chladu, tak nie - pod nulu s tým odolnosti znížiť nevieš), ale na obrazovke sa ti to neukáže. Maxuje sa len pre duely, proti príšerkám ti stačí 1 bod.
Tharn Proč pouze 1 bod v PvM? Protože drtivá většina monster má buď nulovu rezistenci na cold (pak to nepomůže) anebo má zase imunitu (pak to taky nepomůže). Nekonec to je dobré obvykle pouze na bossy s Cold Enchanted, Magic Resistant nebo Spectral Hit a na těch pár případů ti stačí (jak už bylo řečeno) ten 1 bod + skilly.
Technická poznámka: CM funguje jinak než Lower Resist a Conviction a snižuje rezistenci procentuálně, vzoreček je:
Konečná rezistence = Rezistence * (1 - Cold Mastery)
Dhal Zaujímalo by ma ako funguje spolupráca CM a Conviction alebo Lower Resist keď sú rezisty v mínuse. Pravdepodobne je to tak, že je dosadená hodnota vyššia (trebárs -100 z Conv), ale nezabudli to náhodou v Blizzarde upraviť? Podľa toho vzorca by totiž CM zápornú hodnotu rezistov vylepšoval...
Tharn Nejdřív jde Conv+LR. Asi se sčítají, ale těžko říct. Pak jde na řadu CM. *Myslím*, že při záporné rezistenci se CM neaplikuje. Alespoň podle toho, co dělá Conv+Orb na Normal při PvP a když jdeš s nekrem nebo paladinem na krávy (0% CR normálně), tak taky najednou padají o hodně rychleji.
Dhal snáď som na to prišiel, pri kalkulácii resistov sa zrejme berie najprv do úvahy vplyv Cold Mastery, až potom Conviction a Lower Resist. Potom výpočet vychádza bez nejakých zádrhelov. Conviction a LR sa asi spočítavajú, ale vo väčšine prípadov je to jedno, pretože narazia na hranicu -100% resist, tú dokáže dosiahnuť aj Conviction samostatne.


Hydra nebo fw? Možná vám pomůže názor Gorthaura:

Obidve su na nieco dobre; hlavne vypeckujte Fire Mastery a rozdelte body aj do Hydry aj do FW - FW je na spomalenych, prip. stojacich nepriatelov, napr. na druhej strane rieky v jaskyniach a pod., kde su vsetci skoro Immune to Cold, Hydru mozete castovat spoza rohu, ak je tam nejaky MSLEB, prip. na Nihlathaka... Chimaera vyuziva obidve, aj ked je pravda ze pri runoch vyhradne FW; ale kym normalne klasicky prechadzala, tak 2/3 FW, 1/3 Hydra...