Home   D2rozcestník   Median 2008   Odkazy   Archiv blogu 

Chaos Sanctuary

Jedovatá víla - nic pro ekology

Čtvrtek, 29. červen 2006   Diablo2LOD
V Lurkerlounge.com jsem našla odkaz na Toxic fairy - jedová amazonka od Othin. Velmi obsáhlý návod, který podrobně vysvětluje způsob výpočtu i působení jedu, popisuje varianty buildů, jednotlivé skilly i výbavu. Přeložila jsem z něho krátký úryvek, týkající se taktiky boje, protože tohle jsem v jiných návodech neviděla. Jsou tam obrázky, tak se na příslušnou stránku gameplay určitě podívejte:

Jedové skilly mají plošný účinek. Tlupy musí být naháněny dohromady tak, aby to zasáhlo co nejvíc potvor. Poisonzon chce, aby co nejvíc tlup stálo nebo vešlo do jedovatého mraku. K tomu používá decoy a valkyrii, které tlupa obklíčí a je zasažena jedem ...

Použití pois jav a plague jav se trochu liší, protože plague jav uvolňuje další mrak při dopadu. S pois javelinem zamíříte vedle cíle a snažíte se ho minout. Jen když bojujete s jedním cílem, je zásah povolen. Někdy je užitečné zasáhnout překážku ale obecně se snažíte, aby oštěp letěl co nejdál. Tak jedovatý mrak pokryje největší oblast.

Pois jav je používán proti jednomu protivníkovi. Vytváří dlouhý úzký mrak. Podstatné je nalákat protivníka do cesty mraku. Javelin sám o sobě není důležitý. Když se protivník pohybuje, hoďte to do oblasti, kam jde.

Kde je to možné, snaží se amazonka nalákat protivníka pomocí svých pomocníků na místo, kde se nebude hýbat. Amazonka stojí asi čtvrtinu až polovinu obrazovky od nepřítele, když hází oštěp. Proti koncovým bossům je lepší pois jav, protože má delší dobu působení a větší množství jedu.

Tlupám se napřed srazí rezistence pomocí Lower resist (viz sekce věci). Pak hází pois javelin ve směru nepřátel dokud nejsou všichni otrávení. Většina nepřátel skape hned po prvním zásahu, při více hráčích ve hře musíte proceduru opakovat.

Plague Javelin se běžně používá proti tlupám. Proti potvorám nablízko se použije decoy doprostřed tlupy. Amazonka se pohybuje v kruzích okolo a hází své plague jav.

Může se taky použít taktika, že amazonka obíhá tlupu a hází pak javeliny diagonálně ke směru pohybu (nakoukněte na obrázky v orig). Tlupa ji následuje a vběhne do mraku. Následně amazonka pokračuje v kruhovém pohybu, dokud nejsou všichni zasaženi. Mrak by měl být ve středu toho kruhu.

Může taky vyvolat decoy za sebe. Hodí pois jav na decoy a pak se posune asi o třetinu či čtvrtinu obrazovky za ni. To se nedoporučuje u rychlých tlup, ostatní se napřed zdvořile zastaví na pokec s decoy a uživají si vzdoušek.

Vzdálení nepřátelé. Použije se decoy na jejich nalákání a pak plague jav. V místnostech lze použít decoy k jejich zahnání do rohu – když ji vyvoláte před něm, couvnou.

Kombinace pos jav a plague jav. Proti tlupám s oživovacími bossy se decoy se umístí do středu tlupy, nejlépe těsně za bosse. Pak se směrem k oživovačům hodí pois javeliny, kromě toho, kde je decoy, to už se kolem ní shromáždí všichni potvoráci a pak se proti nim hodí plague jav.

Při nepředvitalném pohybu nepřátel se hodí jeden pois jav nalevo, jeden napravo a doprostřed plague jav. Tohle se často dělá i v PvP.

4 Komentáře

Zobrazit komentáře jako (Lineární | Vláknové)

#1 Matysek v 02.07.2006 01:57
SuE nechci ti brat iluze, ale tohle v PvP tezko pujde ... jen si to zkus :-) Jak by to takova ama provedla? :-)
Nerikam, ze neni PSN Java hratelna, ale .... Zkus toto napr proti necrovi, nebo proti blizne ci amazone :-) Javelin nema tak dlouhy dolet na to, aby jsi nezkoncila v bliz locku, ga locku ci na tebe letelo dost spritu a tim zacalo fungovat Dodge/avoid/Evade (zalezi co proti tobe stoji)....
#1.1 SuE v 03.07.2006 08:07
njn ale idea je to hezká. Kdysi mě v pubu ukecali na duel, protže jsem měla javazonku v době, kdy to skoro nikdo nehrál, a docela jsem pár lidí otrávila .. jenže to byly lamy jako já -)
#1.1.1 Matysek v 03.07.2006 16:02
Ona dokaze v TvT java obzvlaste slepicimu teamu poradne zatopit a tam uplatnis taktiku schovej bowu do oblacku ci otravis zivot rushujicimu boonovi :) V 1v1 je to mnohem horsi a da se rici, ze takrka nehratelny z hlediska vyrovnanosti vuci ostatnim charum. Stupidni druidove, kteri potrebuji same ulevy jsou na tom obdobne.
#2 Anetheron v 16.09.2007 19:58
Ahoj ,

Predem diky SuE za tento web,moc mi pomohl a casto jsem tu prosedel cele dny :).
Ted Plaque/tixic - zonku jedu,v singlu ,s parametrem - /players 8 ,bojim se ze dmg nebude na Hell stacit precejenom maji moc zivotu,a fakt nevim co bude az prijdou Poison+physical immune ,spravna vybava se na singlu i parametrem tezko hleda,ale asi proto me to bavi vic jako vyzva ... kdybyste meli nejake navrhy rad je prijmu,jsem ochoten podnikat nekonecne nalety na superunikaty a bosse donekonecna takze kdybyste poradily co z koho pada,aby mi to ladilo do vybavy budu rad ,ted myslim nightmare ,ted se jeste do hellu bojim ... Mejte se lidi.

Autor neumožnil přidávat komentáře

Dál už to nevede, ale můžete se vrátit nahoru nebo proslídit archiv blogu nebo nakouknout do ďábelského fora nebo na odkazy. Kontakt: sue@centrum.cz TOPlist