Home   D2rozcestník   Median 2008   Odkazy   Archiv blogu 

Chaos Sanctuary

Jak využít "web 2.0" pro své podezřelé záměry

Pondělí, 30. leden 2006   Webovitosti
radí Seth Godin ve třech modifikacích brožurky Flipping the funnel. Ke volnému stažení jsou tam tři verze - pro komerční sféru, nekomerční a pro politiky. Zmiňuje tam využití del.icio.us, squido.com, flickr.com i blogů.

Další takový, který chce využít oné nádherné myšlenky webu č.2 bez hranic, kde všichni budou bratři a budou si nezištně pomáhat, pro komerční účely, je David M. Scott. Nabízí k volnému stažení brožuru The new rules of PR: How to create a press release strategy for reaching buyers directly
Jen krátký úryvek, abyste věděli, co se na nás řítí:

• nevydávejte tiskové zprávy jen když se něco velkého stane. najděte dobrý důvod, proč je vydávat pořád
• místo abyste je cílili na pár novinářů, zaměřte se na zákazníky
• pište zprávy plné klíčových slov .
• vytvořte v nich odkazy, které vedou zákazníky nap říslušné stránky na vašem webu
• optimalizujte je pro vyhledávání
• nasměrujte jimi lidi na proces prodeje

A to prosím web2.0 začal jako vize sdílení a předávání zdrojů s využitím co nejvíce open source ...

Pololetí

Pondělí, 30. leden 2006   Pokec
"Mami, víš, jak jsem měla z angličiny mezi jedničkou a dvojkou, tak budu mít dvojku", řeklo kuřátko otráveně.
"Ale, a na čem tě načapala?"
"Dala mi přepadovku, měla jsem blbě jen 3 modální slovesa .. ".
Povzdech.
"Prý to bude pěkná dvojka ... Já bych klidně radši hnusnou jedničku".

Tak se mi při tom vybavila hláška jakéhosi sportovního komentátora:
"Střílí ... a těsně vedle. Těsně.
Ale i těsně vedle je vedle".

Hezky si to pololetí užijte, kuřátka :-)

Pár věcí z fora DD

Neděle, 29. leden 2006   Diablo2LOD
Protože forum je stále dole (jestli vám to hází debug error, zkuste smazat cookies - dostanete se pak aspoň jako anonymní na prohlížení), a tak vůbec, pro jistotu, ať to dopadne jakkoli, začínám postupně přidávat nějaké věci z FAQ sem. Zatím nevím, kam to nalinkuju, patřilo by to do technické sekce ale tam už je toho hrozně moc, tak než si to rozmyslím, tak budou linky jen odsud:

Jak zabít Mefa pro MF, Jak zabít Andy, Jak zabít Baala pro MF a Jak zabít Diabla pro MF od Kasos

Uber Diablo od Matýska.

V sekci barbar jsem opravila odkazy na Berserk od Matýska (now proudly hosted here :-)) a rozšířený barbaří FAQ o další kousky z diskuse na DD - Barbar - základy, rovněž z pera Matýskova.

Budu v tom ještě pokračovat a přidávat sem postupně odkazy.

FoxTrot komix - o diablu

Sobota, 28. leden 2006   Pokec
Na dii.net jsem našla odkaz na krátký strip o tom, co všechno vám může dát hraní do života - Komix

Stručný překlad:

1. Jasone, jsi ještě moc malý na to, abys psal paměti
říkáš ty!

2. Máš jen 10 let, ještě jsi toho moc neprožil

3. Rád bych, aby sis uvědomil, že jsem už zabil víc démonů než všichni prochlastaní spisovatelé na světě

4. Hraní Diablo se nepočítá
a Diablo2 a expansion pack ...

Co je to blogger

Čtvrtek, 26. leden 2006   Pokec
Blogger je člověk, který si píše deníček

Jdu do práce a je zima jak v ruském filmu. Asi -18, ale co, pořád lepší než včera, to bylo -25. Protivný vítr mi fouká do tváře, omrzá mi nos a začínají mi, jako obvykle, slzet oči. Slzy se hromadí na spodním okraji brejliček a tvoří tam jezírka. Když je stírám, promoknou mi rukavice. Chodník je plný žlutých psích značek, sem tam hovínko, radši brejle sundávat nebudu.

Konečně na zastávce, v závětří. Dívám se na zamrzlý potok s ledovými obrazci, zasněžené kopečky keřů a růžový přísvit na obzoru. Je krásně.

Chvilku.
Než začnu cvakat zubama, protože autobus má zpoždění.

V práci sundávám brýle, bude trvat aspoň 10 minut, než přestanou mlžit. Skoro poslepu zapínám komp a už je tu první telefon. Výživný.

„Ty kalkulace jsou nějaké divné ..,“ bodejť by nebyly, když jsou z divných dat, ale klídek.
„Tak mi pošlete nějaký příklad, co je tam blbě, kouknu na to“.

Ťukání na dveře. „Hele dneska se musí poslat ten Intrastat...“.
„Njn, tak mi to dej, já to pošlu“. Spouštím IE, oblíbený prohlížeč našich ministerstev. IE se odmítá spustit. Něco je špatně, kdopak si to tuhle hrál s .. no radši nic, tak to přeinstalujeme, no. Tak to přeinstalujeme, Prohlížeč ožívá ale aplikace mrčí cosi o špatné konfiguraci ... kruciš, kde pak se to jen ...

„Hele, co je s těma kalkulacema?“
„No jo, jdu na to.“ Čučím do toho jak puk, všechno je spočítané dobře. ... Ale je to prý blbě. Hm, copak tu dělá tohle? Další hodina, než se vyjasní,že levá ruka neví, co dělá pravá noha, a zjistíme, že se sice změnil postup, ale jen někde ...

Tak zrušíme ty sazby a bude to. A kdopak je zruší? Proč se všichni dívají na mě? Ach jo. Ale až odpoledne, teď ten intrastat.

Peču na to, zkusím to na jiném kompu v účtárně, tam to kdysi taky fungovalo. Nefunguje, chyba jakási, sviňa sviňsky svinutá, prý čtěte FAQ, ať čtu jak čtu, chyba je tam furt. Rezignovaně vrčím, že to asi odsud neodešlu.

„No my jsme si to myslely, když jsme tě viděly, jak prskáš,“ říká účetní, „a tak jsem to přepsala ručně a poslaly jsme to už ve 12.“
Důvěra potěší. A včasná informace taky. Chjo.

No nic, tak ty kalkulace. Konečně je to hotové, rozesílám nové kalkulace, vlastně ne nové, vyprané v Perwollu - to zní líp, a končím.
Stejně nevím, jestli je to dobře. Ale mám aspoň večer a noc, než se přivalí další průšvih ...

Jdu domů, už je tma, sníh mi křupe pod nohama.
Tyy jo, to byl zas den blbec, myslím si.

To blognu

Nechcu být blogger, pár takových dnů a je po mně :-)

Web 2.0 - co si myslí lama

Čtvrtek, 26. leden 2006   Webovitosti
V minulém článku o web 2.0, který je podle nadšených odborníků budoucností internetu a světa vůbec, jsem se pokusila o něco jako definici. Budiž, v anglicky mluvících zemích je to hit ale co to přinese lamám a běžnému MČČ?

Odbočka: MČČ neboli malý český člověk je termín, který používal jeden vyučovatel marxismu pro označení těch, kteří se nepodíleli na budování světlých zítřků v řadách té pravé a jediné správné Strany, a tak si myslím, že se tohle označení dá nosit hrdě :-). Jinak to ale byl dobrý učitel, a my, kteří jsme z jeho přednášek pochopili, co to vlastně marxismus je, jsme do strany nikdy nevstoupili. Njn, já vím, něco podobného pronesl i jeden americký prezident, ale zas u něho je pravděpodobnost, že do KSČ nevstoupil hlavně díky perfektní znalosti marxistické filosofie, poměrně nízká.Konec odbočky

Nuže dobrá tedy, vezměme lupu a pojďme pátrat po projevech pokroku a světlých zítřků v Česku a česky

I v Čechách nastal rozmach blogů – uživatelé tvoří nový obsah, místo aby jen konzumovali. S blogy přišel rozvoj RSS. Existuje několik portálů, na nichž si můžete založit vlastní deníček a prostě psát o čemkoli, např bloguje.cz nebo blog.cz, na obou máte návod jak to udělat.

RSS se objevuje na mnoha webech. RSS může použít koncový uživatel třeba tak, že si nainstaluje rozšíření SAGE pro Firefox nebo si nainstaluje do počítače RSS čtečku. Těžko nějakou doporučit, asi bych poslechla Ronyho – zkuste rsspoint Tss, řeknete si, nějaké blogy jsou mi ukradené. A co informace o hrách? Třeba Bonuswebcz nebo Hrej.cz má RSS kanály, které sleduji a další herní weby nečtu – prostě pohodlíčko.

RSS kanály využívají i webové agregátory – to jsou stránky, které shromažďují informace z RSS kanálů různých webů a nabízejí pak návštěvníkům přehledy např zpravodajský pravednes nebo přehled blogů - blogportal.cz

Máte-li stránky, můžete si nějaké RSS kanály na ně přidat – obohatíte svůj web o informace z podobně zaměřených webů. Není to složité a jde to podle návodu i bez znalosti php. I já jsem to zvládla třeba na webu o hellgate:london (jak nenápadná reklama, hihi). Je to dělané pomocí lastrss

Zajímavá je agregace zpráv na atlasu, kde se opravdu sleduje podle relevance a důležitosti zpráv v různých novinách - novyden

Aplikace s AJAX – snad nějaké freemaily, fakt nevím. Pokud byste chtěli něco zkusit napsat, jednoduchý příklad AJAX popsal nedávno Medhí, samozřejmě, zdrojů se vyrojilo hodně, v jeho článku najdete další odkazy a odtud další ..

Tagování a doporučování/hodnocení obsahu – nic moc zatím. V Česku existuje několik katalogů pro weblogy ale tam uživatelé kromě zařazení do kategorie (a někdy ani to ne), moc neudělají.

Pokud aspoň trochu umíte anglicky, můžete zkusit i jiné vymoženosti, například sociální sítě.

Sociální sítě jako del.icio.us, nebo flickr můžete samozřejmě používat, ale ty anglické zdroje v popularitě ty české vždycky převálcují, takže hledat podle toho, co je nejpopulárnější, nemá moc smysl. Ale na ukládání vlastních odkazů či fotek je to fajn. Rony vyrobil i návod k použití del.icio.us

Další podobná aplikace je last fm – kde se můžete přihlásit a sdílet s ostatními názory a na hudbu, která se dá poslouchat. Více o tom píše Jan Brašna

Google mapy pro Česko zatím nejsou v potřebné podrobnosti k dispozici ale to by se mohlo brzy změnit.

Pochybnosti skeptické lamy

Nádherné světlé zítřky nás čekají, nicméně, když sundám růžové brýle, vynoří se spousta otázek

  • najde se opravdu dost zdrojů ochotných sdílet data? Amazon.com je sice hezký příklad ale všechna jejich data vedou k prodeji. Co noviny, které žijí z reklamy, kterým by sdílený obsah čtený někde jinde jinou aplikací zlikvidoval příjem z reklamy? Budou ochotny takové weby vůbec nabídnout to rozhraní?
  • Příklad s google mapami je sice hezký ale vlastně skoro všechny ty odvozené aplikace vznikly nelegálně, jako hack. Jak dlouho bude trvat, než se tomu vlastníci dat začnou bránit? Ještě větší otazník vzbuzuje to, že je to ve všech zdrojích, které jsem četla, jediný takový příklad.
  • Sociální sítě a folksonomie budou ohrožovány spammery, kteří tam budou cpát svoje weby na prodej čehokoli.
  • A co když lidi budou špatně zařazovat data – taková Inženýrská odysea v designu, hm? Nebo Esmeralda v očním lékařství ... Ale i když pomineme podobné exoty, vždycky tam budou rozdíly ve zvyklostech uživatelů z různých prostředí.
  • Co když se do RSS kanálů dostane reklama? Přestanou je lidi používat? Ale jak jinak zajistit zisk zdrojovým webům?
  • A na závěr jedna lehká webdesignérská provokačka :-) Je opravdu XHTML budoucnost webu? Není úplně jedno, v jakém značkovacím jazyku jsou dělány dokumenty, když pro agregaci nemají tyto jazyky (X/HTML) dostatečné sémantické značky třeba pro odlišení menu, obsahu, poznámek, autora, adresy, datumu. Tohle všechno se stejně bude předávat přes rozhraní buď přes API nad databází nebo přes XML/RSS. Proč by se lama měla hmoždit s nějakou Xcosi normou, když XML/RSS dělá redakční systém? Validita je vyhledávačům ukradená, doctype taky, x/html verze taky, tak pokud se zachová základní sémantika jako hierarchie nadpisů …

Lamy jsou v klidu, co vy?

Další ďábelské střípky z AB

Úterý, 24. leden 2006   Diablo2LOD
RTB píše, že zabugovaní leapeři, které nelze normálně zabít, mohou být zabiti telekinezí.

Adeyke píše
-% monster defense funguje jen pro danou zbraň, jen pro ten úder, nesnižuje defense potvory pro ostatní a nesčítá se s předchozími údery. Na bossy funguje jen s poloviční účinností. Funguje to i na zbraních na dálku. S úspěchem to může použít třeba frenzy barbar v kombinaci s cb.

- X defense odečítá daný počet bodů defense po každém úderu a toto na potvoře "zůstává", takže teoreticky se lze dostat až na 0 defense ale v Hell mají potvory def tak velkou, že by to trvalo dlouho. Význam to má spíše na Norm a Nightmare

skill s -%defense funguje plně i na bossy (singer).

Diablo webík

Ďábelské odkazy

Sekce blogu

Komentáře

parajumpers k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 14.10.2013 06:24
Pozdrav ze záhrobí :) - Chaos sanctuary
Rantalion k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 27.08.2013 09:39
Zdravím SuE. Čirou náhodou jsem se vráti l na Tvé stránky a vzpomenul, koli [...]
MartinXC k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Ne, 25.08.2013 13:49
Zdravím SuE, po letech okénko nostalgie. S Diablem 2 jsem skončil před let [...]
melcz k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Čt, 08.08.2013 23:41
dobra zprava, rad si prectu nove prispev ky :) A D3 je pro me takova oddych [...]
anonym k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
St, 17.07.2013 14:54
Zdravím SuE. Jsem rád že ještě žiješ:). Jinak všem diablistům co jsou zár [...]
Temno k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 24.06.2013 22:42
Jsem rád, že to tu neumřelo... A taky, ž e nejsem jedinej blázen, kterej už [...]
A.Jey k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 18.06.2013 23:26
ahoj .-)