Home   D2rozcestník   Median 2008   Odkazy   Archiv blogu 

Chaos Sanctuary

Runy a kalkulátory a d2clone tip

Pátek, 31. březen 2006   Diablo2LOD
Na AB udělal Flick Přehled použití run v runových slovech. Je to tabulka, kde je u každé runy vypsán seznam slov, v kterých se vyskytuje a v závorce je u každého vždy uvedena nejvyšší runy daného slova. Pokud je nejvyšší runou ta, ke které se seznam vztahuje, je uvedena žlutě.

Taky jsem tam někde našla dva kalkulátory runových slov. Možná jsem už na ně někdy už odkazovala ale nepamatuju si to, tak to vydržte znova, no :-).

D2 rune tool
zatrhnete runy, které máte, a dole případně zvolíte, do čeho se mají slova dělat, zda se mají vypsat jen ta, na která máte všechny runy, nebo i nekompletní. Taky tam můžete zvolit, zda chcete vidět crafty nebo recepty do kostky, u kterých by se runy mohly použít. Asi nejpříjemnější kalkulátor run, jaký jsem dosud viděla. Je i pro verzi 1.11

Rune word catcher
je rovněž kalkulátor podobný jako nahoře. Musíte vždy zvolit, pro co to chcete dělat, jsou možné i vícenásobné volby (s přidržením ctrl). Dobrá vlastnost je "Sockets" - když zvolíte "exactly a napíšete počet děr, které máte ve své nalezené zbrani, vypíší se jen runová slova pro daný počet soketů.

Dole jsou nějaké odkazy na další dobrůtky pro hledače run.

Pozn: To forum, ke kterému tahle stránka patří, je zaměřeno na world event 1.10. Nahoře je odkaz na přehled serverů, kde je uvedeno, kde se kolik prodalo SoJů, a tady je FAQ jak najít Dclona. Kdosi se na tohle ptal a já to nevěděla, tak včil už vím :-)

Zas jsem šmejdila po AB

Úterý, 21. březen 2006   Diablo2LOD
Pro odborníky to bude spíše opakování, ale bohužel, žádné převratné novinky jsem dnes neobjevila :-)

V tomto tématu se mluví o skillu Sanctuary. Sanctuary snižuje všechny imunity u undead potvor na nulu. Mělo by to fungovat i pro kopací assku. Funguje to jen pro toho, kdo tu auru má na sobě. Sanctuary v partě bude přepsáno amplify a decrepify, čímž se jeho účinek ztratí.

A tady je možná odpověď na otázku o pořadí maxování synergií a mastery pro Fire ball, která tu kdysi byla, a na níž nikdo neodpověděl. Mělo by být aspoň 30 bodů v synergiích v době, kdy je maxlé mastery, pokud chcete dostat maximum hlavně z Fire ball (za předpokladu +5 skillů)

Kdy zasáhne Guided arrow a bone spirit, přesněji - kdy nezasáhne a proč se řeší tady. Oba skilly mají autohit a měly by zasáhnout stojící cíl se 100% účinností, pokud neblokuje (GA může být vyblokován štítem, BS i GA můžou být vyblokovány weapon blockem u assky). Ale před BS se dá utéct, má jen určitý dosah a má také jen omezenou AI (inteligenci) a za některé překážky prostě neleze. Totéž platí o GA, tam je navíc známo, že když stojíte těsně za překážkou, tak se nezalomí. GA také někdy hůře hledá cíl, pokud nestřílíte v dobrém směru. Fuguje to tak pro všechny potvory včetně bossů. Defense nemá význam žádný
Tohle je zásadní rozdíl proti věcem s ITD (ignore target defense), které mají max 95% šanci na zásah a nefungují na bossy.

Generování věcí - kap 11 a 12

Neděle, 19. březen 2006   Diablo2LOD
Po delší odmlce opět další kapitolky z veledokumentu o generování věcí. udělala jsem z toho další stránku - Generování věcí 2. Jsou to kapitoly o generování affixů a věcí v obchodě. No složité je to jak rádio :-)

Diablovodoupe.cz je zaříznuté od hostingu kvůli překročení trafficu, takže bude nepřístupné asi až do konce března. Došlo k problémům s platbou za hosting, a tak ho přesunuli na free, kde je nízký limit. Další informace zatím nemám.

Než se to vyřeší, včetně dd fora, můžete si pokecat v místním Chaotickém foru :-)

Společné rysy designu webů2.0

Středa, 15. březen 2006   Webovitosti
Jak udělat udělat stránky, co vypadají jako „web2.0“ i když neznáte z AJAXu ani ťuk, píše Roman Mittermayr v článku Web 2.0 Design ... in a nutshell. Zabývá se tím, co takové moderní „web20“ stránky mají společného vzhledově - nikoli technologií web2.0 (AJAX a spol)

V článku je ke každému bodu uvedeno vždy několik odkazů, které dané tvrzení ilustrují, takže se určitě podívejte. Je to opravdu zajímavé.

Obecně je spojuje jednoduchost kombinovaná s velkými fonty, lehkými stíny a podivnými názvy.

 • Zaoblené tvary. Je možné je kombinovat s obdélníky. Např obdélníkový rám okolo webu a zaoblené boxy pro interakci nebo zaoblený rám okolo stránky a pravoúhlé boxy a navigace.
 • Stíny Nesmí se to přehnat ale je dobré podstínovat boxy.
 • Písmo - bezpatkové Nedávno byla cool velikost fontu 8-10, teď je okolo 14 a více.
 • Pastelové barvy Jsou tu už déle, nové je jen kombinování pastelu s plnou zelenou, modrou nebo červenou. Pozadí a interface šedé, bílé nebo velmi světlé.
 • Patičky. Nikdo je nečte ani nekliká ale aby to vypadalo profesionálně, musí tam být.
 • Tlačítka Je to známka přesunu z offline aplikací na webové. Tlačítka jsou většinou velká.
 • Velikost písma: převeliké Velké fonty – velké hlavičky, osamocené. Střední mezinadpisy. Nesmí být velké bloky textu – to je klíčové.
 • HTML (XML styl) Tohle je nutné. Co nejjednodušší html. Udělejte web ze seznamů a nadpisů a odstavců. Vrací se retro styl obyčejných seznamů odkazů (modré).

Já vám nevím, čím víc se na ty cool moderní web 2.0 stránky dívám, tím míň se mi líbí. A jen doufám, že se brzo najdou nějací vzbouřenci :-)

Bylo, nebylo - Obchodní rozhovor

Úterý, 7. březen 2006   Pokec
Telefonní rozhovor:

Nabízeč: dobrý dén, já jsem z firmy Ofisgurú a nabízímé vám pomůcký pro výpočetní technikú zadarmo v ceně 5000 korún. Přijdé vám balík a máté 7 dní na tó abysté se podívalí jestlí se vám to hodí

Kancelářská krysa: A co je v tom balíku?

Nabízeč: Sada čističú na výpočetní technikú, monitorý, lcd panelý, kopírký, a vezmete si to có budete chtít a pro zbytek si přijedemé

Kancelářská krysa: Obávám se, že ..

Nabízeč: tak jdi do prdele ..

cvak

Použitelný web pro důchodce

Sobota, 4. březen 2006   Webovitosti
Často vidím články o použitelnosti a přístupnosti pro čtečky, pro lidi s textovýmí prohlížeči, bez javaskriptu, pro exoty s vypnutými obrázky či styly... Kolik jich je? Mnohem více je důchodců, kteří by rádi na internet, a jsou z toho otrávení, protože „to funguje divně“, a moc článků o tom, jak jim přizpůsobit stránky, jsem teda neviděla.

Už jste někdy zkoušeli naučit staršího člověka – babičku, dědečka třeba – používat internet?

Já ano, a zjistila jsem pár zajímavých věcí, například, že je pro ně mnohem jednoduší použít tlačítko zpět, když si přečtou článek, než se orientovat v menu – zvláště je-li tzv výrazné – barevné, složité a s blikacími či reklamními ikonkami okolo. Když byl vprostřed článku obrázek ( nebo reklama) přes šířku stránky, často si ten článek nedočetli, protože si mysleli, že je to celé. Spíš než na linky z menu klikali na linky z článku.

Proto mě zaujal i pokus na webcredible.com, kde prováděli testy souběžně se staršími i mladšími uživateli. Vypadá to, že angličtí senioři reagují podobně jako ti naši :-)

Pár příkladů co tam zjistili a co doporučují:

 • Všichni starší lidi dávali přednost rozlišení 800*600!
 • Všem vadilo malé písmo (menší než 12pt) ale neuměli si ho v prohlížeči zvětšit. Dávali přednost jednoduchému a „velkému“ designu.
 • Měli velkou averzi ke stahování a instalování čehokoli – báli se. Platí to třeba i pro pdf.

Co se doporučuje, aby stránky byly pro starší lidi použitelné:

 • Nějak dát najevo, že stránka není v ohybu ukončená a je potřeba skrolovat
 • Označovat odkazy konzistentně a odlišovat navštívené odkazy
 • Věci, které přitahují pozornost – nadpisy, ikonky, atd by měly být odkazy (mají tendenci na ně klikat)
 • Dělat html verzi ze všeho, co je jen trochu možné (viz nechuť ke stahování a instalaci)
 • Poskytnout volbu „zvětšit písmo“ přímo na stránce.
 • Dávat jasné návody, přikazovací tvar slovesa pro instrukce k akci – klikněte pro detaily, najděte ...

Až ze mě bude důchodce, asi budu mít taky rozlišení 800*600 a bude mi vadit malé písmo, pdf nesnáším už teď (tyhle averze se prý stářím zhoršují) a určitě si nebudu pamatovat, které odkazy jsem navštívila :-)

Ale ten článek není o nás, zavilých brouzdalech, ale o těch druhých – kteří jimi ještě nejsou, a když jim stránky nezpřítulníme, tak ani nebudou.

Staré plakáty

Středa, 1. březen 2006   Obrázky
beaman Dnes to bude trochu retro, hlavně válečné a ruské plakáty ze sbírek z anglických webů.

Začneme americkými plakáty z první světové války ze sbírky authentichistory.com Až si je prohlédnete, prozkoumejte i boční menu, jsou tam tuny dalších pěkných obrázků, tohle je jeden malý adresář na nalákání. Z tohoto webu je i ukázka vlevo. Upřímně, takovéhle touhy jsem nikdy neměla - vlézt na nějakou podezřelou skořápku a uhnat si mořskou nemoc ... tsss, tohle fakt můžou udělat jen chlapi

Britské válečné plakáty z druhé světové války prostě musíte vidět na nationalarchives.gov.uk. doporučuji proslídit všechny volby v menu, stojí to za to.

cross

A na závěr ruské plakáty budovatelské i válečné - digitalgallery.nypl.org - kolekce 1 a digitalgallery.nypl.org - kolekce 2. Ta galerie je přímo nabitá poklady, doporučuji k průzkumu na dlouhé zimní večery :-)

 

Diablo webík

Ďábelské odkazy

Sekce blogu

Komentáře

parajumpers k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 14.10.2013 06:24
Pozdrav ze záhrobí :) - Chaos sanctuary
Rantalion k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 27.08.2013 09:39
Zdravím SuE. Čirou náhodou jsem se vráti l na Tvé stránky a vzpomenul, koli [...]
MartinXC k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Ne, 25.08.2013 13:49
Zdravím SuE, po letech okénko nostalgie. S Diablem 2 jsem skončil před let [...]
melcz k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Čt, 08.08.2013 23:41
dobra zprava, rad si prectu nove prispev ky :) A D3 je pro me takova oddych [...]
anonym k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
St, 17.07.2013 14:54
Zdravím SuE. Jsem rád že ještě žiješ:). Jinak všem diablistům co jsou zár [...]
Temno k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 24.06.2013 22:42
Jsem rád, že to tu neumřelo... A taky, ž e nejsem jedinej blázen, kterej už [...]
A.Jey k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 18.06.2013 23:26
ahoj .-)