Home   D2rozcestník   Median 2008   Odkazy   Archiv blogu 

Chaos Sanctuary

Jedovatá víla - nic pro ekology

Čtvrtek, 29. červen 2006   Diablo2LOD
V Lurkerlounge.com jsem našla odkaz na Toxic fairy - jedová amazonka od Othin. Velmi obsáhlý návod, který podrobně vysvětluje způsob výpočtu i působení jedu, popisuje varianty buildů, jednotlivé skilly i výbavu. Přeložila jsem z něho krátký úryvek, týkající se taktiky boje, protože tohle jsem v jiných návodech neviděla. Jsou tam obrázky, tak se na příslušnou stránku gameplay určitě podívejte:

Jedové skilly mají plošný účinek. Tlupy musí být naháněny dohromady tak, aby to zasáhlo co nejvíc potvor. Poisonzon chce, aby co nejvíc tlup stálo nebo vešlo do jedovatého mraku. K tomu používá decoy a valkyrii, které tlupa obklíčí a je zasažena jedem ...

Použití pois jav a plague jav se trochu liší, protože plague jav uvolňuje další mrak při dopadu. S pois javelinem zamíříte vedle cíle a snažíte se ho minout. Jen když bojujete s jedním cílem, je zásah povolen. Někdy je užitečné zasáhnout překážku ale obecně se snažíte, aby oštěp letěl co nejdál. Tak jedovatý mrak pokryje největší oblast.

Pois jav je používán proti jednomu protivníkovi. Vytváří dlouhý úzký mrak. Podstatné je nalákat protivníka do cesty mraku. Javelin sám o sobě není důležitý. Když se protivník pohybuje, hoďte to do oblasti, kam jde.

Kde je to možné, snaží se amazonka nalákat protivníka pomocí svých pomocníků na místo, kde se nebude hýbat. Amazonka stojí asi čtvrtinu až polovinu obrazovky od nepřítele, když hází oštěp. Proti koncovým bossům je lepší pois jav, protože má delší dobu působení a větší množství jedu.

Tlupám se napřed srazí rezistence pomocí Lower resist (viz sekce věci). Pak hází pois javelin ve směru nepřátel dokud nejsou všichni otrávení. Většina nepřátel skape hned po prvním zásahu, při více hráčích ve hře musíte proceduru opakovat.

Plague Javelin se běžně používá proti tlupám. Proti potvorám nablízko se použije decoy doprostřed tlupy. Amazonka se pohybuje v kruzích okolo a hází své plague jav.

Může se taky použít taktika, že amazonka obíhá tlupu a hází pak javeliny diagonálně ke směru pohybu (nakoukněte na obrázky v orig). Tlupa ji následuje a vběhne do mraku. Následně amazonka pokračuje v kruhovém pohybu, dokud nejsou všichni zasaženi. Mrak by měl být ve středu toho kruhu.

Může taky vyvolat decoy za sebe. Hodí pois jav na decoy a pak se posune asi o třetinu či čtvrtinu obrazovky za ni. To se nedoporučuje u rychlých tlup, ostatní se napřed zdvořile zastaví na pokec s decoy a uživají si vzdoušek.

Vzdálení nepřátelé. Použije se decoy na jejich nalákání a pak plague jav. V místnostech lze použít decoy k jejich zahnání do rohu – když ji vyvoláte před něm, couvnou.

Kombinace pos jav a plague jav. Proti tlupám s oživovacími bossy se decoy se umístí do středu tlupy, nejlépe těsně za bosse. Pak se směrem k oživovačům hodí pois javeliny, kromě toho, kde je decoy, to už se kolem ní shromáždí všichni potvoráci a pak se proti nim hodí plague jav.

Při nepředvitalném pohybu nepřátel se hodí jeden pois jav nalevo, jeden napravo a doprostřed plague jav. Tohle se často dělá i v PvP.

Dnes dva ďábelské odkazy

Čtvrtek, 29. červen 2006   Diablo2LOD
První je na český velmi obsáhlý a dobře udržovaný web diablo2lod, kde byste mohli najít vše, čeho si vaše zvrhlé duše žádají, a co já tu nemám ... ehm - přehled věcí, questů, potvor a postavy na stažení, nějaké prográmky a něco ke GWODu.

Druhý je baronsbazaar, který se věnuje legit obchodování, ale jsou tam i njaké návody a hlavně velmi obsáhlý FAQ

Proč nemám ráda podcast

Úterý, 27. červen 2006   Webovitosti
přesněji informační podcast. Rozrůstá se to jako houby po dešti a občas bohužel musím nějaký přetrpět, když se chci něco dozvědět.

Podcastem se dnes nazývá kdeco - mp3, které se stáhnou přes itunes, odeo či něco podobného, zvukový záznam na stránkách, který přehrajete přes nějaký zabudovaný player, nebo někdy jen odkaz - tu si stáhněte náš podcast.

A protože nadšenců pro podcast přibývá i u nás, bojím se, že brzo bude hodně blogů, kde si dotyčný sedne k mikrofonu, namluví nějaký text a bude přesvědčen, že to je to pravé ořechové a vůbec, kdo by cosi četl, že ...

V čem vidím problém?

Je to pomalé. Musím to celé poslechnout, abych zjistila, jestli tam nějaká informace je. Při čtení můžu článek proskenovat a vidím, jestli je k tématu.

Když je to anglicky a ještě k tomu hovorově, musím to poslouchat několikrát (ok, možná vy ten problém nemáte). Poslední kapka byl 45 minutový záznam rozhovoru, který odpovídal na otázky fanoušků pčítačové hry. Pánové se u toho skvěle bavili, při tom spolkli polovinu slov a výsledek - získané informace - se dal zapsat na jednu stránku. Mělo to 80MB ... grrr.

Když se tam mluví o odkazech na weby, okamžitě to zapomínám - musím se vracet a poznamenat si to. Zkoušela jsem kterýsi z weekendcastů a není to ono, jak to nevidím, nepamatuju si to.

Možná je to dáno tím, že nevlastním (a nechci) žádný mp3 přehrávač, do kterého bych to nahrála a ve volném čase, iďaci do práce nebo do přírody, si ta moudra poslouchala. Fajn, jsem možná exot ale kolik z vás to tak dělá?

Web vidím jako místo, kam si chodím číst, poslouchat hudbu - tady je podcast bezvadný, či koukat na videa. (Tedy pokud to video není videopodcast spočívající v tom, že tam nějaký týpek jen sedí a cosi kvoká jak v televizních novinách. Človek to stahuje půl hodiny, aby zjistil, že totéž by se vešlo na půlstránkový článek .. chjo.)

Proč to vlastně píšu. Jednak abych si trochu pokňučela, druhak, jako prosbu bloggerům a spol, než podlehnete zvukové vlně, pomyslete na nás, čtenáře :-)

Přehřátí ...

Pátek, 23. červen 2006   Pokec
Může za velkých teplot dojít k uvaření elektronů? Mohou takto uvařené elektrony zablokovat informační kanály?

Nemohly by vysoké teploty způsobit v jádru procesoru PC přeměnu elektrické energie v jadernou?

Proč ve velkém vedru pracují servery pomaleji či dokonce vůbec, když se za vyšších teplot pohybují částice rychleji?

Proč se posunuje hranice sexuální výchovy ve školách stále níže? Učební rozvrhy ve světě se sjednocují a ve třetím světě musí děti pracovat, tak aby rozuměly anglickým návodům - no víte, těm k elektronice, jak se tam říká „male connector“ a „female connector“. No vážně, jak jinak si představíte, co je zástrčka a co je zásuvka?

Proč vymýšlím takové blbosti, když je horko?

Ale nejsem sama i Roj má klimakterický problém

Na křižovatce

Pátek, 23. červen 2006   Pokec
Byl to úplně normální kluk, tak 16-18let. Kšiltovka, bavlněná mikina s dlouhým rukávem, dlouhé džíny, kožené sportovní boty, na zádech batůžek. Stál na druhé straně silnice a čekal na semafor.
Hleděla jsem na něho, na sobě tričko a kraťasy a sandály, v 35 stupňovém vedru jsem si připadala jako rozpouštějící se mokrá krabička sádla.
Vůbec se na tom slunci nepotil.
Exot.
Nebo Marťan.

Už dlouho se mi nestalo, abych někoho na pohled tak nesnášela ...

Druhá část překladu hybridní assky od Ilkori

Čtvrtek, 22. červen 2006   Diablo2LOD
určitě se na to už všichni třesete, máte rozehrané assky a nevíte jak dál .. tak zde přichází záchrana - další část návodu na kopací/pastičkové assky.

Přidala jsem to na konec první části - nová je kapitola Dancer, která se věnuje skillům hybridní assky a výbavě. Je tam také seznam použitých zkratek, který je sice v originálním návodu o kousek dál, ale bez něho by se to asi špatně luštilo.

Zbývá ještě postup hrou, popis skillů a technická část. Tak až pominou vedra, teď mám akorát chuť vraždit a ne překládat :-)

Technická poznámka: na hostingu něco kutí s DNS kvůli plánovanému stěhování serverů a může se stát, že někomu nepůjdou odeslat komentáře. Z pátku na sobotu bude web nepřístupný úplně, protže nastane stěhování, ale pak už prý to bude super. Serverům je v současném pelíšku horko, tak jim našli studenější noru.

Jak jsem zas jela vlakem

Úterý, 13. červen 2006   Pokec
Osobákem jsem po ránu nejela ani nepamatuju, a moje podezření, že si asi nezdřímnu, se vyplnilo beze zbytku.

Hned na úvod se ve vagónu potkali dva nahluchlí dávní kamarádi důchodci s neskutečně vyžranýma jezevčíkama a sdělovali si své zkušenosti a postřehy z výchovy a výkrmu psích miláčků. Když vystoupili, nastala krátká chvilka klidu, v níž se jen občas ozývalo předčítání jakési pohádky hlasem nedělního kazatele.

„No podívejte se na to!, vykřikla rozhořčeně jakási paní na nádraží v Bystřičce.“Pracky bych jim urazila!“. Zjevně narážela na růžovým sprejem načmáranou myš na sladce pomerančové zdi zrenovovaného nádraží. Ačkoli mi pomerančová barva nádražní budovy uprostřed lesů vadí asi stejně jako tomu sprejerovi, zvolená barva i výtvarné provedení řečené myši jsou natolik tragické, že jsem začala uvažovat o tom, zda by sami sprejeři neměli některé jedince zlikvidovat, protože jim kazí pověst :-)

Pak vlak zastavil v poli a dítko začalo krmit kačenku (imaginární zřejmě), což se projevovalo neustálým kvičením „zob, zob, zob“, na což tatínek odpovídal neméně zaníceně „ňam, ňam, ňam“, a toto prosím trvalo asi 10 minut. Pak zřejmě kačenka zdechla na nadýmání a dítko nastolilo otázku, co je království.

„Království je místo, kde má pan král vždycky pravdu“, odpověděl tatínek, a já se ponořila do úvah, že někteří naši čelní politikové jsou zřejmě skrytí monarchisté.

Z přemítání, kdo bude příštím císařem, mě vytrhlo odvážné tvrzení jedné ze tří turisticky oděných dam, které rozebíraly Krausův pořad s Jarmilou Šulákovou. „Oni ji Pražáci mají rádi“, pravila ta dobrá paní, která zřejmě nic netuší o hudebních trendech hlavního města. Na druhou stranu nelze vyloučit, že by se několik takových Pražáků možná našlo. „A ona mu pravila, že sa bála, co na ňu vyňůrá, a on nevěděl co to je. No představte si to!“, divila se druhá paní. No ale vážně, jak je možné, že takový vzdělaný člověk z televize neví, co je to „vyňůrať“? (pozn: nejsem si úplně jistá, jestli se to píše s ň nebo n, výslovnost není ustálená) Tss, tss ..

V Hranicích jsem čekala asi 30 minut, nádraží je to poněkud bezútěšné, na dámské záchodky nejen že nedorazily směrnice EU ale ani revoluce – papír sebou, kliku přidržovat, prosím.

Pak přijel rychlík a zbytek cesty jsem slastně prospala :-)

Diablo webík

Ďábelské odkazy

Sekce blogu

Komentáře

parajumpers k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 14.10.2013 06:24
Pozdrav ze záhrobí :) - Chaos sanctuary
Rantalion k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 27.08.2013 09:39
Zdravím SuE. Čirou náhodou jsem se vráti l na Tvé stránky a vzpomenul, koli [...]
MartinXC k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Ne, 25.08.2013 13:49
Zdravím SuE, po letech okénko nostalgie. S Diablem 2 jsem skončil před let [...]
melcz k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Čt, 08.08.2013 23:41
dobra zprava, rad si prectu nove prispev ky :) A D3 je pro me takova oddych [...]
anonym k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
St, 17.07.2013 14:54
Zdravím SuE. Jsem rád že ještě žiješ:). Jinak všem diablistům co jsou zár [...]
Temno k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 24.06.2013 22:42
Jsem rád, že to tu neumřelo... A taky, ž e nejsem jedinej blázen, kterej už [...]
A.Jey k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 18.06.2013 23:26
ahoj .-)