Home   D2rozcestník   Median 2008   Odkazy   Archiv blogu 

Chaos Sanctuary

Popisky e formulářích - eyetrack test na uxmatters

Úterý, 25. červenec 2006   Webovitosti
Na uxmatters.com udělali další eyetrack, tentokrát pro popisky formulářů. Určitě se podívejte na originální článek, kde jsou i obrázky, jak uživatelé po formulářích bloudí, a zde je jen stručně závěr z jejich výzkumu:
 • Většinou je lepší umístit popisek (label) nad vstupní pole, protože nenutíte uživatele dívat se zvlášť na label a zvlášť na vstupní pole. Ale oddělte vizuálně popisek pro následující pole od předchozího.
 • Zarovnání – většinou když dáváte label nalevo od vstupního pole a zarovnáváte je nalevo, hůře se to rozpoznává. Nejlepší je dát nad pole ale pokud je chcete mít vlevo, aspoň zarovnejte je doprava.
 • Tučné popisky jsou pro uživatele trochu horší, je lepší použít normální text. Ale když už je použijete, nedělejte aspoň tlusté okraje okolo vstupních polí.
 • Rozbalovací seznamy používejte opatrně, protože hodně přitahují oko. Pokud je nepoužíváte jen pro velmi důležitá data, dejte je ve formuláři až pod důležitější pole.
 • Popisek pro rozbalovací seznamy – aby uživatel hned věděl, co se po něm chce, dejte výchozí (defaultní) hodnotu pro rozbalovací seznam jako label, pomůže to při dlouhých seznamech, kdy výchozí hodnota zmizí..

Industriální Ostravaci a nadrealne Puzdro

Neděle, 23. červenec 2006   Obrázky
Dnes dva naprosto nesourodé odkazy :-)

První je na galerii fotografií Ostravy, kam se chodím kochat indutriálními fotkami starých továren či dolů - Ostravaci galerie.

Nedávno vyšlo další číslo polského "nadrealneho" magazinu Puzdro. A další ujetý umělec přibyl do jejich Puzdro.

Teplo, dědečku, teplo ... a proto bude frekvence příspěvků nepřímo úměrně záviset na teplotě :-)

Jak šťastně žít s velkým designérem - stručný výtah

Středa, 19. červenec 2006   Webovitosti
Výtah z článku How to live happily with a great designer, jehož autorem je Seth Godin. Pokud čtete anglicky, čtěte raději originál. Zkrátila jsem to opravdu hodně, ne že bych to neuměla ale nemám svolení k překladu ...

Proč maji někteří skvělý design a jiní se plácají v průměru? Nezáleží na tom, koho najmete ale jak se k němu chováte.

Když chcete průměrnou práci, řekněte to.

Když chcete skvělou práci, připravte se na toto:
Někoho to naštve nebo znervózní, bude to nové a divné.
Nebude snadné to prodat šéfovi. Když se necháte ukecat na kompromisy, skončíte u bodu 1.
Nemůžete říkat, že to poznáte až to uvidíte. Místo toho investujte 20 minut do popisu strategie..
Když chcete web, který se podobá něčemu jinému, ukažte to předem.
Vyjasněte si data a náklady.
Když nevíte nic o účtování, tak do toho účetnímu nekecáte. Když jste najal skvělého designéra, tak mu do toho taky nekecejte nebo se učte.
Neměňte design často - až to řekne účetní, ne kolegové.
Nestresujte se kvůli logu ale kvůli uživatelskému rozhraní a designu produktu.
Poděkujte.

Vyhlašuji ďábelské prázdniny

Středa, 19. červenec 2006   Diablo2LOD
což neznamená výzvu k orgiím ani satanským rituálům, ale prosté konstatování, že během prázdnin tu moc novinek o diablu nebude. Výjimkou by snad mohlo být diablo3 či nový ladder nebo patch ale to vidím jako silně nepravděpodobné.

I navzdory ďábelské lenosti, která se mě v těchto vedrech zmocňuje, přibyl do galerie hráčů další válečník - Jumbík.

Ale nebojte, mrtvo tu nebude, chystám spoustu odkazů na obrázky a nějaké čtení i něco provokačního do webovitostí ...

Uff, jdu hledat nějaký studený sklípek na příští dny, tam je spoceným čarodějnicím dobře :-)

Stará paprika opět na Masters of rock

Pondělí, 17. červenec 2006   Pokec
„Co blázníš? Vždyť je to samý feťák a skini a jsou tam už policajti a není kde zaparkovat, říkali to v televizi. A vůbec, budeš tam vypadat divně, už si na to stará“

To pravila moje matička, když jsem jí sdělila, že hodlám jet na Masters of rock do Vizovic. „A takové řvaní je to enom ..“

Bohužel, zdárný vývoj mé rodičky, když v porevolučních dobách přestali hrát v rádiu dechovku, a ona začala připouštět, že i na těch Beatles něco je, a Abba byla vlastně poslouchatelná, a rozhodně lepší než to techno či rap, co tam včil hrajů, byl přerušen objevením Vaška a Evy. Rodiče se opět pevně zakopali na pozicích dechovky a obávám se, že k metalu se nikdy nepropracují.

Opáčila jsem tedy, že na festivalu bude určitě spousta decentních lidí středního věku se stejně vytříbeným hudebním vkusem jako já, a že metalisti nefetují ale naopak tvrdě bojují s metlou lidstva – alkoholem.

Nicméně jsem se rozhodla býti neposlušnou dcerou a na Masters jsem jela. To hlavní pro mě bylo v sobotu – Gamma Ray, Helloween a Rage.

Lidí byla hromada, někteří už značně společensky unavení, ale na to si člověk posléze zvyknul, že se vedle vás občas vynořil nějaký týpek s kelímkem piva a vratkou chůzi a cosi si pro sebe neartikulovaně huhlal, někteří hledali známé, jiní zapomněli, kde mají věci, další zapomněli úplně všechno, a ti byli vysmátí nejvíc :-)

Gamma ray, to byl nářez a dupačka, hráli skladby z různých desek a líbilo se mi to moc. Jak mi začínala být zima, protože jsem si bystře nevzala mikinu (šak je léto), tak jsem si trochu zaskákala :-).

Helloweeni neskutečně dlouho zvukařili nebo mi to možná jen tak připadalo, protože jsem potřebovala zas nějakou rozcvičku, a plac se začal silně zaplňovat, a skutečně tam bylo hodně „starých paprik“, jak by řekla dceruška, protože Helloween, to je klasika a legenda mládí pro mnohé. Hráli pro pamětníky i nové skladby, kde dost přitvrdili, ale nechytlo mě to tolik jako Gamma ray.

Rage .. Rage .. Rageeee

Bezkonkurenčně to nejlepší z celého dne. Začali skladbami ze Speak of the dead a Lingua Mortis naživo .. ještě teď mě mrazí a zároveň to byla neskutečná řežba a přestala mi být i zima.

Jenže to byl jen klamný pocit a v neděli ráno jsem měla skleněnou hlavu a plný nos a bylo mi bídně z nachlazení .. ale ... stálo to za to!

Jen mi bylo líto těch pár kluků, co na sobě měli trička Rage, a svůj boj s Prazdrojem prohráli a usnuli na placu tak tvrdě, že si o Rage nechali jen zdát. Jeden mi dokonce padl k nohám, no kde jinde by se to ženě mého věku mohlo přihodit. Jen se obávám, že si to asi nebude pamatovat, ale já si tuto vzácnou vzpomínku hodlám uchovat navždy.

Někteří manželé ovšem brblali, že nedělní oběd je pozdě, aby ne, když jsem domů dorazila ve čtyři ráno, a navíc mi to bylo jedno .. má ten metal na člověka asi fakt negativní účinky:-)

Charger od SSOG

Pondělí, 10. červenec 2006   Diablo2LOD
SSOG a jeho ujeté buildy – ale tentokrát je to Charger na všechny možné způsoby. Kromě popisu buildů a výbavy, je tam taky hodně o tom, jak používat charge. Mnoho lidí se bojí bugů, kterými charge nechvalně proslulo, a proto jsem jako návnadu přeložila ten kousíček
 • Bug 1. na konci charge trochu zpomalíte a úder je naprázdno
  řešení: vemte si delší zbraň nebo nechargujte z tak velké dálky
 • Bug 2: na konci charge se zaseknete na místě a nemůžete se hýbat, ani útočit ani nic jiného
  řešení: přehoďte si zbraně(weapon switch) nebo se nechejte hodit do Hit recovery
  Možné příčiny: možná když vám dojde mana uprostřed charge, možná kliknutí na nepřítele (ne namelock) a pak s tím pohnout. Prostě se to občas stane, naučte se s tím žít.
 • Bug 3: Tenhle je hnusný. Někdy charge přestane fungovat po zbytek hry.
  Řešení: odejít a znova se připojit do hry.
  Příčina: stane se to, když vyprší Holy shield.

A je po přestávce

Pondělí, 10. červenec 2006   Pokec
Byla jsem na výletě v Krkonoších.

Když jedete na turistický výlet, můžete mít různé cíle, třeba:
- kochat se přírodou
- trochu se projít
- zhubnout zdravým pohybem
- ušetřit, protože u moře je to drahé ...

To všechno se dá zrealizovat ale když zrušíte ty dva poslední body, svět bude hned krásnější a výlety v Krkonoších se změní na tah od boudy k boudě, přesněji, od hospody k hospodě. Hospody nabízejí piva všech druhů a také zmrzlinové poháry. Kombinovat obojí se doporučuje jen silnějším povahám. Tyto proti úžehové záchranné stanice se tam vyskytují v množství větším než malém, a kdybych se u nás zastavila na pivo tak často jako tam, byla bych tu za násosku, kdežto v Krkonoších .... jste sportovec a turista. Miluju krkonoše :-)

Většina z fotek, které jsme tam pořídili, jsou roztřesené či nezaostřené .. čím to asi bude? Ale pár je jich jakž takž

Diablo webík

Ďábelské odkazy

Sekce blogu

Komentáře

parajumpers k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 14.10.2013 06:24
Pozdrav ze záhrobí :) - Chaos sanctuary
Rantalion k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 27.08.2013 09:39
Zdravím SuE. Čirou náhodou jsem se vráti l na Tvé stránky a vzpomenul, koli [...]
MartinXC k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Ne, 25.08.2013 13:49
Zdravím SuE, po letech okénko nostalgie. S Diablem 2 jsem skončil před let [...]
melcz k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Čt, 08.08.2013 23:41
dobra zprava, rad si prectu nove prispev ky :) A D3 je pro me takova oddych [...]
anonym k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
St, 17.07.2013 14:54
Zdravím SuE. Jsem rád že ještě žiješ:). Jinak všem diablistům co jsou zár [...]
Temno k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 24.06.2013 22:42
Jsem rád, že to tu neumřelo... A taky, ž e nejsem jedinej blázen, kterej už [...]
A.Jey k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 18.06.2013 23:26
ahoj .-)