Home   D2rozcestník   Median 2008   Odkazy   Archiv blogu 

Chaos Sanctuary

Atlas.cz - prej se tam neztratím

Čtvrtek, 31. srpen 2006   Webovitosti
Tak atlas.cz nám redesignoval. Všichni o tom píšou, jak a čemu je to podobné, a jak to je/není jedno, že je to podobné, a tak jsem se tam šla kouknout. A su z toho jakási zmatená.

Může mi někdo vysvětlit, co znamená na téhle stránce heslo k sekci Žena - "jediný atlas, na kterém se žena neztratí"?

Prosím prosím, vysvětlete mi někdo, jak se dá ztratit v atlasu, a pokud ano, jak to, že se tam ztrácejí výhradně ženy, a proč je nikdo nehledá?
Co na to policejní registr ztracených osob?
Co feministky?
Co Jan Tleskač?

Podobný pocit mám, když v hospodě sedím se svým chlapem, číšník přinese objednané pivo a kolu, a pivo dává automaticky před něho a kolu přede mě - aniž by se ptal. Takový malý, nevinný genderový stereotyp ... stejně jako že se ženské ztrácejí v mapě.

Pěkná blbost. Ztratím se když tu mapu nemám :-)

Rozesmátá mrtvola

Úterý, 29. srpen 2006   Knížky
je příčinou mrtvého období zde na webíku. Je to druhý díl serie o Anitě Blakové. Autorkou je Laurell Hamiltonová a o prvním dílu jsem už psala tu.

Anita je taková milá dívka, co se věnuje oživování zombíků, pomáhá policii řešit případy vražd spáchané nelidmi a občas popraví nějakého nehodného upíra.

V tomto díle (který by se Americe ještě označil za dětem přístupný, protže tam dosud nedošlo k žádnému sexu, a jsou tam jen tuny velmi expresivně popsaných rozsekaných a napůl sežraných mrtvol) se Anita kromě řešení svého vztahu k nejvyššímu upírovi města, věnuje pátrání po čemsi, co požírá celé rodiny.

Setká se s velmi podezřelou kněžkou woodoo, narazí na velmi neodbytného zákazníka (oživte mi jednu prastarou zombii, lidskou oběť dodám)... a vůbec, teď je to napínavé ... něco si zatím čtěte nebo hrejte diablo, já teď musím s Anitou na hřbitov ...

Yshout a Zenphoto

Sobota, 19. srpen 2006   Webovitosti
Trošku ajaxu do vaší zahrádky, web 2.0 je rovněž přibalen :-)

Zenphoto je galerie, která umí "standard stuff", čili to, co obvykle galerie dělají (včetně výroby thumbnailů), a navíc uploadování přes FTP nebo prohlížeč, AJAXové editování jako na Flickru, komentáře, theme engine. Vlastně je tam všechno, co bych mohla chtít, jen bych si tam asi pro zvětšování těch středních obrázků prskla Lightbox ale to by neměl být problém.

Yshout je shoutbox založený na AJAXU, dá se přidat do stránek pomocí kousku javascriptu a pár tagů. Jestli máte zájem, aby na vás vašich stránkách návštěvníci vřískali, tohle by vás mohlo uspokojit.

Ani jedno jsem dosud neodzkoušela, a tak tyhle tipy jsou v podstatě podlý trik, který vás má vyprovokovat k tomu, abyste to zkusili vy (a samozřejmě podali informace zde na ústředně)

V těch časech, kdy začínalo rádio,

Úterý, 15. srpen 2006   Webovitosti
kdy se plavil Titanic, kdy se poprvé bez drátů vysílalo přes Atlantik, kdy Gándhí poslal světu poselství míru, v těch časech se octnete na webu marconicalling.com.

Je to web věnovaný událostem života slavného vynálezce, době i rozvoji jeho firmy. Obsah webu je vytvořen z výstavy, kterou pořádala firma Marconi, a ať se o rádio a jeho historii zajímáte nebo ne, jen tak neodejdete.

V sekci 2 si poslechněte staré radiové záznamy, v sekci 4 jsou archivy zpráv z Titaniku, z prvního dopadení zločince díky radiovému spojení, telegramy královské rodiny ...

Doporučuji naštívit flash verzi (pozor, má hlasitý zvuk v intru) , je to příjemně rychlé a lépe si užijete to krásné minimalistické grafické provedení. Protože to bylo to první, co mě přimělo webem brousit a objevovat další a další stránky a vychutnávat si tu nostalgickou atmosféru let minulých. Jen pár čar a barevná kombinace, která evokuje ... co vlastně?

A je mi fuk, že jsou tam tabulky a flash a rámce, jdu tam znova a budu se kochat :-)

Jé, mám svátek

Neděle, 13. srpen 2006   Pokec
dneska byl den leváků.
Já věděla, že se nějaká příležitost na načnutí té flašky whisky najde. ..

Tož kolegové leváci, zdravím ... s myší v levé ruce a nikdy jinak :-)

Co se to v Praze děje?

Pondělí, 7. srpen 2006   Pokec
Na Václaváku se objevují podivné artefakty, které se po bližším prozkoumání jeví jako moderní umění. aspoň podle popisků na zemi, které kromě podivně formulovaných frází obsahují i slušnou porci gramatických chyb. Ale koho by to zajímalo, když se může pokochat umyvadly a záchody na stromech (je jasně vidět, že to tvořil chlap, ženská by prostě takhle špinavé dřezy nikdy nevystavila) a má to upozorňovat, že ve městě je málo přírody. K tomu bych si dovolila jedovatou připomínku, že jestliže je ve městech něčeho, co zatlačuje přírodu v ulicích, hodně, určitě to nejsou opuštěné záchody na nárožích či osiřelá umyvadla v průjezdech. Takže příště prosím pověste na stromeček nějaké oktávky a pro fajnšmekry mercedes. A vůbec, nejlepší je ta nespokojená kostra :-)

V Klementinu jsou čtenáři všude, a tak tenhle andilek už pochopil, že v sídle vzdělanosti neuspěje, a hodil si mašli?

Na Hradě je kromě turistů a spousty vkusně poskládaných cihel a kamenných kvádrů vidět i maketa dřevěného jeřábu, kterým v 15.století vytahovali kameny. Bohužel tam v těch kolech nikdo neběhal ... škoda.

A to nejlepší nakonec. Na Kampě je od Karlova mostu až po Sovovy mlýny na nábřeží instalace proslulé světové výstavy Earth from above. Jsou to panely s velkoformátovými fotografiemi zajímavých míst přírody i civilizace z pohledu shora. K většině z nich je i vysvětlující text. Pár tabulí jsem zkusila ofotit, bohužel ty nejhezčí měly spoustu odlesků, tak to moc nevyšlo, a nakonec jsem focení fotek vzdala a jen jsem tiše zírala. Naplánujte si na to hodně času, stojí to za to.

A víte co? Tohle všechno všechno je zadarmo! Praha ... se vyplatí!

Djablo pr0n ... už není

Čtvrtek, 3. srpen 2006   Diablo2LOD
Tak, teď, když všechna mládež je na táborech nebo u babičky, kde je pečlivě hlídána, aby se nedostala ke kompu (kdo je mlád a není hlídán, okamžitě opustí tento článek!), můžu konečně poodhalit roušku tajemství, jež mně už dlouho tíží duši. Víte, jak původně vypadala Andariel?

takto anebo takto.

Je celkem jasné, že tohle se muselo změnit na dnešní poněkud zatuchle odporný vzhled, jinak by všichni paladinové a barbaři svírali při jejím spatření něco jiného než zbraně :-)

Diablo webík

Ďábelské odkazy

Sekce blogu

Komentáře

parajumpers k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 14.10.2013 06:24
Pozdrav ze záhrobí :) - Chaos sanctuary
Rantalion k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 27.08.2013 09:39
Zdravím SuE. Čirou náhodou jsem se vráti l na Tvé stránky a vzpomenul, koli [...]
MartinXC k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Ne, 25.08.2013 13:49
Zdravím SuE, po letech okénko nostalgie. S Diablem 2 jsem skončil před let [...]
melcz k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Čt, 08.08.2013 23:41
dobra zprava, rad si prectu nove prispev ky :) A D3 je pro me takova oddych [...]
anonym k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
St, 17.07.2013 14:54
Zdravím SuE. Jsem rád že ještě žiješ:). Jinak všem diablistům co jsou zár [...]
Temno k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 24.06.2013 22:42
Jsem rád, že to tu neumřelo... A taky, ž e nejsem jedinej blázen, kterej už [...]
A.Jey k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 18.06.2013 23:26
ahoj .-)