Home   D2rozcestník   Median 2008   Odkazy   Archiv blogu 

Chaos Sanctuary

Jeden nekro a jeden větrník

Středa, 27. září 2006   Diablo2LOD
Tentokrát jsem lovila v jiných vodách, oba buildy pocházejí z baronsbazaar, což je legit trade komunita, ale kromě obchodování si i hrají :-)

Corrupted televangelist od Morzas je nekro, který používá runová slova EDGE (dává thorns) a INSIGHT (mana) spolu s Amplify, Skeletal mages, Golema a Revivy, případně ještě Corpse explosion.
Edge můžete dát třeba do Demon crosbow a dělat bowmancera a Insight dát pomocníkovi z aktu 2, nebo si vzít do packy polearm a jít do boje zblízka a Edge dát lučištnici z prvního aktu. Pokud si zvolíte pomocníka z aktu 2, měl by mít nejlépe auru Prayer, ale nesmí mít Defiance ani Holy freeze.
Podstatou buildu je, že nepřátelé, na které hodíte Amplify, naběhnou na kostry nebo revivy, dostanou škodu od thorns, a těch pár, které to nedodělá, zlikvidujete přes Corpse explosion. Proto není u tohoto buildu vhodné decrepify – chcete, aby nepřátelé utržili tu škodu rychle. Proto taky nechcete skeleton warriors – mají moc velkou obranu, zpomalovalo by to.
Na weapon switchi můžete mít třeba Demon limb pro Enchant a hlavně Attack rating, jste-li bowmancer. Podobný build už tu kdysi byl ale odkaz na něho momentálně nefunguje.

A ještě odkaz na Wind druida od Chaotix – je to spíše výčet věcí a skillů ale i to může pomoci, pokud váháte nad výbavou, nedávno na to byly dotazy ve foru, tuším.

Chvilka nostalgie

Středa, 27. září 2006   Pokec
Bylo nebylo. O přestávce, po marketingově-masírovací-to_musíte_mít přednášce o Windows Vista a Office 2007, v bufetu, u stolku, kde seděli tři asi správci sítí, před sebou talířky s koláčky a šálky kávy.
Všichni již byli ve věku pamětníků, na skráních šediny.

„Jdete do toho?“
„U nás ne, dokupuje se postupně, počkám, jak jen to půjde. Už teď tam mám troje wokna - 98, 2000 a XP, a teď ještě tohle? Kdejaký debílek, co si tam něco zmrší, bude otravovat, a zas abych se šťoural v dalším systému ...“
„Jojo .. k čemu to? Stejně na tom lidi dělají pořád to samé – nějaký klient na server, poštu a ofisy ...“.
„Přesně .. a na tohle najednou giga RAMky? Operační systém by měl být jen servis ..“
„Já začínal na EC1021, ta měla 64K operační paměti, feritové, když tam byla chyba, dovezli jsme to ... (nezachyceno) a oni to znova prošili.“
„A pamatujete na ty velké disky 7,25 Mega?“
„Jo ty jsme měli taky, ale pak přišel pokrok a koupili jsme 29MBytové!“
„My měli EC1030, a nejvíc mě fascinovalo, když operátoři odečítali na kontrolním panelu programový cyklus na těch světýlkách ....“
„No, když jste uměli převod do 16-kové soustavy, tak jste našli všechno...“
„Jo, to bylo ...“
Ruce se šálky strnuly na půlce cesty, do očí se vkradl takový ten nostalgický výraz, vzpomínky na mládí ...

Poté se správcové opět odebrali do 21.století, na další přednášku.

Ale ty koláčky, ty byly fakt dobré.

Berea street vyzývá pryč s transitional doctype

Úterý, 26. září 2006   Webovitosti
fajn. Ať se jde bodnout. Zas další evangelizace ve stylu kdo není strict není profík a dělá to blbě?

Tak jsem si to přečetla, přečetla jsem i ty odkazy tam, a nenašla jsem jediný argument kromě toho, že bych "měla", proč se hmoždit s nějakým strict. Schválně jsem si opravila nějakou chybku na hlavní stránce, takže zas to bude chvilku validní podle trans, ale ve strict modu by to našlo 13 chyb - něco v definici obrázku (border a hspace), target u návštěvní knihy (ten je tam na zvláštní přání návštěvníků) a něco ve formuláři na hledání od googlu (překvapivě .. ehm).

No a když to opravím, tak co?
Bude seovatější SEO?
Bude to přístupnější?
Použitelnější?
Budu z toho mít orgasmus?

Dle mého názoru je odpověď na všechny otázky ne ale u té poslední to asi neplatí pro každého :-)

Transitional přece neznamená, že tam nutně je tag font a podobné věci. Nemůžu si pomoct, ale není lepší mít trans doctype, když potřebuju target, než tam cpát javascript? (za předpokladu, že web má být validní).

Možná to vypadá, že jsem vyletěla jak čertík z krabičky ale vážně mi připadá, že tahle osvěta je trochu samoúčelná.

Flame me :-)

Generátor google sitemap, největší lůzři webu 2.0 a CrazyEgg

Úterý, 26. září 2006   Webovitosti
Generátor se nachází tu: xml-sitemaps.com. Odborníci to asi už znají nicméně lama je nadšená z objevu, no :-).

Generuje sitemap (xml) až do 500 stránek. Zadá se tam adresa webu, generátor začne chroustat a je vidět, jak postupuje. Nakonec vyplivne ke stažení .xml soubor, který se má uplacatit do adresáře public_html ve vašem webu a posléze je nutno sdělit Googlu, že to teda na tom webu máte. Vypadá to, že se to automaticky pak bude přegenerovávat v zadaném časovém intervalu.

Kterak se získá webmaster account netuším, protože mě to hned hodilo na můj, asi že jsem byla přihlášená do gmailu (nebo jsem už někdy něco zkoušela .. fakt si to nepamatuju ale to nevadí, život je tak plný krásných překvapení). Obecně je asi potřeba mít google account. Má to i placenou verzi, která je neomezená.

Nejen zářivá a světlá je budoucnost webu 2.0. Nakoukněte na analýzu 10 největších lůzrů webu 2.0. Některé weby bych tam opravdu nečekala. A nejen já, na rozhořčené výtky fanoušků proč Bloglines a Technorati, odpovídá další článek. Kdo je tedy loser? Kdo nevydělává a nebo ztrácí tržní podíl ...

Jo a ještě by vás mohla zajímat recenze na CrazyEgg - konkurenta Google analytics

Nové south park studio

Úterý, 19. září 2006   Obrázky
Další sqělé možnosti jak vytvořit postavičku ze South parku ... neváhejte a hrejte si - sp-studio.de. Pokud byste chtěli aktualizovat svůj hráčský obrázek v galerii, směle tak učiňte, nepochybuji o tom, že se z vás za ty roky stali mnohem otrlejší zabijáci :-)

jediný způsob, jak získat vytvořený obrázek je tlačítkem Printscreen uložit celou obrazovku do schránky a třeba v Malování nebo nějakém grafickém editoru to oříznout a uložit jako .jpg nebo .gif

SSOG o redukci škody

Sobota, 16. září 2006   Diablo2LOD
Ďábelské prázdniny nám končí, a tak trošku opakování na začátku další sezóny :-) V AB (jak jinak) jsem našla zajímavou diskusi o redukci fyzické škody, a protže se do toho zapojil i SSOG, známý svými podivnými buildy, z nichž několik jich redukci škody potřebuje k přežití, udělala jsem zkrácený překládek jeho příspěvku. Jestliže umíte anglicky, doporučuji originál - redukce škody od SSOG:

Podle mě je 5 typů redukce damage (škody)
1. redukce škody nepřítele (enemy damage reduction) – EDR%
2. Přímá redukce škody (PDR,MDR – fyzická, magická)
3. Procentní redukce škody (resistence a %DR)
4. Přímý absorb
5. Procentní absorb

Absorbce budu zde ignorovat, budu se zabývat jen fyzickou škodou - EDR%, PDR a %DR

EDR% je efekt, který redukuje škodu nepřítele dřív, než je aplikovaná na vaši postavu. EDR% je založeno na skillech (dovednostech) a je aplikován přímo na nepřítele - patří sem Weaken, Decrepify, Taunt, Battle Cry, a Energy Shield. Energy Shield sice není aplikován přímo na nepřítele a redukuje i magickou škodu ale není kam ho jinak zařadit. EDR% je limitováno na 90% pro Taunt, 95% pro Energy Shield, je fixní na 33% pro Weaken, a 50% pro Decrepify, a je v podstatě neomezené pro (tam je 90% ale na to stejně nedosáhnete)

PDR je cokoli, co říká "Damage Reduced By X" (škoda redukována o X) a nemá omezení. Nejlepšími zdroji PDR jsou magické věci a runy SOL, které mohou dát 7 bodů PDR, když je soketnete do brnění, štítu nebo helmy. Taky se může vyskytnout na amuletech a brnění.

%DR je cokoli, co říká "Damage Reduced by X%" (škoda redukována o X%), a má limit 50% . Může se vyskytovat jen na unikátních věcech. Bývá na nich velké procento, takže stačí 1 nebo dvě věci a to je všechno, co tomu musíte dát (např Stormshield má 35%)

Neobyčejně účinné je EDR% spolu s PDR, protože EDR% vlastně zvyšuje efektivitu PDR. 50 PDR s Decrepify je ekvivalentní 100 PDR bez něho. Nejextrémnější příklad je 95%EDR z energy shieldu, které vlastně zvyšuje účinnost každého bodu PDR 20krát (takže 20 bodů PDR s 95%ES bude negovat 400 bodů nepřátelské škody)

Kde získat skilly pro EDR% pokud nejste nekro nebo barbar nebo sorcka? Lze je dostat jako oskills na následujících věcech a většinou jsou tam jako % šance na vyvolání kouzla při úderu:

Weaken:
Smoke Body Armor ------ lvl6 Weaken (18 charges)
Soul Drainer Vambraces ------ 8% CtC lvl3 Weaken on striking
Doombringer Champion Sword ------ 8% CtC lvl3 Weaken on striking
Ondal’s Almighty Spired Helm ------ 10% CtC lvl3 Weaken on striking
Blackoak Shield Luna ------ 4% CtC lvl5 Weaken when struck
Blackleach Blade Bill ------ 5% CtC lvl5 Weaken on striking

Decrepify:
Spellsteel Bearded Axe ------ lvl3 Decrepify (30 charges)
The Fetid Sprinkler Holy Water Sprinkler ------ 5% CtC lvl1 Decrepify on striking
Wrath Missile Weapon ------ 30% CtC lvl1 Decrepify on striking
The Reaper’s Toll Thresher ------ 33% CtC lvl1 Decrepify on striking
Executioner’s Justice Glorious Axe ------ 50% CtC lvl6 Decrepify when you kill an enemy
Lawbringer Sword/Hammer/Scepter ------ 20% CtC lvl15 Decrepify on striking

Battle Cry:
Call To Arms Weapon ------ +1-4 to Battle Cry

Ideální zdroj pro EDR% je Lawbringer, má dobrou šanci a můžete ho dát barbarovi – pomocníkovi.

Závěr
• Pokud nemáte Energy shield, je MDR (redukce magické škody) v podstatě k ničemu, radši se zaměřte na resisty .
• Pokud máte jen jednu věc, kterou můžete pro redukci škody použít, soustřeďte se na %DR.
• Když tomu chcete dát hodně, bude lepší PDR ale jinak ho ignorujte.
• EDR% drasticky zvyšuje účinnost PDR (a snižuje efektivitu %DR).
• %DR (včetně resistů) nepasuje moc dobře s ostatními zdroji redukce (kromě absorpce)
• Nejdůležitější bod – čím více máte jednoho ty redukce škody, tím efektivnější je každý přidaný bod (toto vychází z filozofie, že nás nezajímá, kolik činila původní škoda, ale kolik každý bod ubere z toho množství škody, která projde k postavě. Proto při zvýšení z 0 na 20% je efektivita 20% ale při zvýšení z 75% na 95% je to 400%. Více o této podezřelé matematice si radši přečtěte v originálu.)

Byli jsme v Roháčích

Neděle, 10. září 2006   Obrázky
a v pátek pršelo a byla mlha a všichni říkali, že je hnusně, a že počasí vůbec nevyšlo, a jak jsme šli k plesům, stěžovali si, že není nic vidět.

A tak jsem asi byla sama, kdo si to užíval v té krajině vody a mlh a tušených hor, které se zjevovaly jen na okamžik jako přízraky na hlavou.

Ty mlžné fotky, které jsem udělala (s deštníkem v jedné ruce a s foťákem na AUTO v druhé) nejsou kromě dvou výřezů nijak upravené a nenesou žádné umělecké či jiné poselství ale snad je z nich poznat, proč jsem za každou skálou očekávala psa baskerwillského :-)

Diablo webík

Ďábelské odkazy

Sekce blogu

Komentáře

parajumpers k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 14.10.2013 06:24
Pozdrav ze záhrobí :) - Chaos sanctuary
Rantalion k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 27.08.2013 09:39
Zdravím SuE. Čirou náhodou jsem se vráti l na Tvé stránky a vzpomenul, koli [...]
MartinXC k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Ne, 25.08.2013 13:49
Zdravím SuE, po letech okénko nostalgie. S Diablem 2 jsem skončil před let [...]
melcz k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Čt, 08.08.2013 23:41
dobra zprava, rad si prectu nove prispev ky :) A D3 je pro me takova oddych [...]
anonym k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
St, 17.07.2013 14:54
Zdravím SuE. Jsem rád že ještě žiješ:). Jinak všem diablistům co jsou zár [...]
Temno k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 24.06.2013 22:42
Jsem rád, že to tu neumřelo... A taky, ž e nejsem jedinej blázen, kterej už [...]
A.Jey k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 18.06.2013 23:26
ahoj .-)