Home   D2rozcestník   Median 2008   Odkazy   Archiv blogu 

Chaos Sanctuary

Trošku temna do vašich myslí

Neděle, 26. listopad 2006   Obrázky
jak pořád hledíte na ty světlé zítřky, ke kterým prý spějeme (a jen co se politici dohodnou, tak už tam skoro budem), možná by neškodilo na chvilku nechat odpočinout oko, tím jasem unavené, na trošce dark artu: Andrew Jones - galerie (klikejte někam do té krvavé skvrny)

Nebo radši nostalgický návrat do starých časů při návštěvě Retrolounge?

Santa go home

Čtvrtek, 23. listopad 2006   Pokec
a necpi se nám sem s tím tlustým zadkem. My máme Ježíška. Jestli máte podobné pocity, pak navštivte a případně podpořte web anti-santa.cz

Jak vlastně "tradice" santy vznikla si můžete přečíst v článku Pavla Hackera Always Coca-Cola - kdo stvořil pravé americké Vánoce?. To kdybyste měli pocit, že bojuji proti nějaké hluboce religiozní západoevropské tradici. Mně to vadí, kromě toho, že je škaredý, spíš proto, že ten Santa je tak podobný tomu dědovi mrázovi, co se snažili tlačit do hlavy nám, když jsme byli děti :-)

Nehýbejte se nebo budete otrávení

Úterý, 21. listopad 2006   Diablo2LOD
Tak tohle jsem fakt netušila - píšou ve foru AB, že když jste v jedovatém mraku a stojíte a nic se tam nehýbe (ani váš pomocník), jed vám neublíží. Aby se spustil výpočet jedové škody, musíte se pohybovat v tom polygonu, který reprezentuje ten jedovatý mrak, a teprve pak začne jed účinkovat.

Buglí Vipeři v hrobkách mají spíše velkou fyzickou škodu, a to se dá redukovat položkami s damage reduced by X (přímá redukce, nikoli procentní). Procentní redukce pomáhá třeba u sorcky spolu s energy shieldem.

Tahle filosofie se mi docela líbí, aspoň bodík k dobru pro nás, lenochy .. jojo, diablo, to je jak ze života :-)

To byl zas jednou víkend..

Pondělí, 20. listopad 2006   Pokec
Jela jsem navštívit bráchu a sviště a synáčka, teda měla jsem je hlídat (ty sviště, synáčka už neuhlídám) ale nakonec to skončilo tak, že brácha nikam nejel, a strávili jsme kecací dopoledne prokládané kalíškama whisky, než přišel můj drahý, aby podepřel můj vratký krok na cestě do nákupního centra, kde jsme mu měli pořídit bundu. Jenže už začal předvánoční shon a na to nejsou chlapi stavění, takže jsme nakonec skončili v hospodě :-)

Druhý den mě normálně vzbudil tak, že si už v osm ráno(! V sobotu!) pustil televizi v pokoji, kde jsme spali. Vyletěla jsem jak rozzuřený jezevec a v kuchyni jsem přemýšlela jestli ten vztek zlikvidovat jídlem nebo začít formulovat žádost o rozvod. Jídlo zvítězilo (jako obvykle) a tak jsem si přecpala bříško a celý den mi bylo blbě .. chjo .. samozřejmě, že za to může ON.

Taky si tetička stěžovala, jaký su amatérský rodič, že mě děcka neposlouchají, tak jsem chvilku přemýšlela, jestli se urazit, ale pak jsem si vzpomněla na všechny ty vsetínské „profesionální matky“, které si z tvorby dětí udělaly zdroj obživy, a myslím, že zůstanu u toho amatérství .. :-)

Záhadnou volnou asociací od profesionálních matek jsem dospěla ke všem těm článkům z poslední doby, jak si starostové těch vesnic stěžují, že jim tam přijela cikánská rodina - neměl by je někdo žalovat za rasismus? Vždyť oni předpokládají jen na základě jejich barvy pleti, že s nimi budou problémy .. jak něco takového můžou tvrdit, když přece každý ví, že jde o ubohé oběti toho zlého rasisty Čunka. No, možná byli neplatiči, ale každý máme něco, že, a když teď mají svoje baráky, tak už neplatičství nehrozí, tak k čemu ten křik?

A taky na mě pořád někdo vybízel z plakátů v tom velkoměstě, že si mám vylepšit pleť, vlasy, zuby, že celulitida je zhouba moderní doby, ale jde se toho snadno zbavit, když si cosi koupím, ale mezitím jsem dospěla k závěru, že do takové trosky, jakou bezpochyby jsem, už nemá cenu investovat, tak všichni utřeli, a v metru mě oslovovalo nějaké Timbuktu, že mě budou mít zvířátka ráda, a byli tam na obrázku lidi, jak po nich skáčou nějaké skunci či co, tak snad ani ne, stejně nevím o co šlo, protože jsem na to pořádně neviděla.

A tak tam byl plakát „Vylepšete si svoji angličtinu“, na což se nedalo než zavrčet, že jakým způsobem by „si“ někdo mohl vylepšit jinou angličtinu než svoji ... Taky vás ty nadbytečné „svoje“ a „své“ tak štvou?

Ovšem žádný z těchto apelů ve mně nevzbudil ani ždibec toho, co kdysi ručně psané dílko naší firemní uklizečky nad umyvadlem na chodbě: „Prosíme, aby se lógr z kafe nelél do umyvadla ale do kyblíka pod stolem“. Na tohle nemáte, kreativci, tss ...

Taky jsem si koupila 3 knížky, z nichž dvě jsem přelouskala v neuvěřitelně narvaném vlaku, jojo, už to předvánoční šílenství začalo, všude jsou umělohmotné stromečky s lesklýma koulema, a davy lidí, co vypadají, že mají nějaké peníze, které právě teď a tady musí utratit, tak příště napíšu, jaké to čtivo bylo a jak se mi to líbilo, kdybyste uvažovali o nějaké úchylné literatuře, btw, má už konečně vyjít ta knížka od Kulhánka.

Ale teď mi ještě zbývá dočíst tu třetí knížku, sry, nevnímám ....

Webdesign je z 95 % typografie - 2.část

Pondělí, 13. listopad 2006   Webovitosti
No dalo se čekat, že po překladu první části bude ještě druhá.

Tentokrát je článek Web Design is 95% Typography (2) reakcí na reakce komentátorů na ten první provokační článek, či dokonce i jen na ten 95% nadpis.

Tak čtěte překlad druhé části: Webdesign je z 95 % typografie - 2.část

Pozn k překladu: Vypustila jsem úvodní seznam odkazů, protože pak jsou v článku stejně uvaděny citáty, na které se reaguje.

Některé narážky jsem teda nepobrala jako nerd in beige trousers and pocket protector - ty béžové gatě, budiž ale co ten kapesní ochránce nebo ochrana kapes nebo .. co? Nakonec jsem se rozhodla, že se nad jejich žabomyší války povznesu a kapsy jsem vypustila, nicméně, pokud byste měli pocit, že to článku silně ubírá na informační hodnotě, můžu se zeptat, o co jde :-)
Update: Tak už vím všechno (já se fakt zeptala, ježibaba zvědavá) - béžové kalhoty jsou jako symbol nenápaditě oblékaných akademických pracovníků, pocket protector je opravdu chránič kapes proti tomu, aby do nich vytekla propiska, což je sice u počítačových geeků divné, že vůbec něco takového používají, ale co byste od nich chtěli, že ...

A dějí se věci. Teď jsem koukla na wisdump a co nevidím ... změna fontu. Jak prosté, přečíst si kritiku a reagovat ... a jak těžké

Čtení pro whirlwind barbary

Neděle, 12. listopad 2006   Diablo2LOD
Jak jsem dělala tabulku skillů pro barbíka, hledala jsem, z kterého návodu opsat něco o whirlwindu, a zjistila jsem, že na webíku je jen jeden s IK setem, což je trochu omezená volba.

Možná máte pocit, že je to zbytečné, ww barbíka přece už hrál každý, a má to zmáknuté, ale pořád přicházejí noví bojovníci, a těm je potřeba ukázat cestu.

Takže co tu máme ...

Rikstaker's Whirlwind Guide jsou hlavně tipy, jak to hrát - jak používat whirlwind, co dělat v Chaos sanctuary, jak dostat gloamy a jiné dobré rady, které stejně ignorujete.

Gmoura's 1.10 WhirlWind guide radí, jak rozdělit body statistik a skillů, jakou používat výbavu, a je tam i několik tipů pro PvP.

A následující tabulka z fora na dii.net vám může pomoci s volbou zbraně. Protože rychlost WW je ovlivněna pouze rychlostí a zrychlením na zbrani, je výběr zbraně důležitý - Tabulka zbraní, které dosáhnou nejvyšší rychlost s ww

Překlad první části článku Webdesign je z 95 % typografie

Čtvrtek, 9. listopad 2006   Webovitosti
Když Oliver Reichenstein napsal krátký článek o tom, že webdesign je, jak praví nadpis, z 95 % typografie, protože web je tvořen textovou informací, netušil, jak velký ohlas bude mít. Jak pod článkem, tak na různých blozích se objevovaly názory souhlasné i nesouhlasné, a jeho web byl zavalen návštěvníky. Možná to bylo potřeba říct, možná to bylo proto, že to spousta lidí tušila, stejně jako mnoho dalších s tím nesouhlasilo. A protože ten článek oslovil i mě, požádala jsem autora o svolení k překladu, a dostala jsem ho.

Tak čtěte překlad (přesunuto na interval.cz - Webdesign je z 95 % typografie

Ten článek má i pokračování, které přeložím příští týden, a pokud s ním nesouhlasíte, patrně tam najdete odpověď na své výhrady, protože ta druhá část je souhrnnou reakcí na komentáře čtenářů. Ale nejen to, je i upřesněním a rozšířením té pouze načrtnuté myšlenky v první části, která měla tak překvapivý ohlas.

Diablo webík

Ďábelské odkazy

Sekce blogu

Komentáře

parajumpers k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 14.10.2013 06:24
Pozdrav ze záhrobí :) - Chaos sanctuary
Rantalion k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 27.08.2013 09:39
Zdravím SuE. Čirou náhodou jsem se vráti l na Tvé stránky a vzpomenul, koli [...]
MartinXC k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Ne, 25.08.2013 13:49
Zdravím SuE, po letech okénko nostalgie. S Diablem 2 jsem skončil před let [...]
melcz k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Čt, 08.08.2013 23:41
dobra zprava, rad si prectu nove prispev ky :) A D3 je pro me takova oddych [...]
anonym k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
St, 17.07.2013 14:54
Zdravím SuE. Jsem rád že ještě žiješ:). Jinak všem diablistům co jsou zár [...]
Temno k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 24.06.2013 22:42
Jsem rád, že to tu neumřelo... A taky, ž e nejsem jedinej blázen, kterej už [...]
A.Jey k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 18.06.2013 23:26
ahoj .-)