Home   D2rozcestník   Median 2008   Odkazy   Archiv blogu 

Chaos Sanctuary

Tak si užívejte

Sobota, 23. prosinec 2006   Pokec

Krásné svátky plné chaosu a her přejí obyvatelé Chaos sanctuary a těší se na vaše další návštěvy :-)

PS. Víte, že je potřeba sníst nejméně dvě amazonky nebo tři assky nebo jednoho barbara, aby např Oblivion knight získal tloušťku potřebnou pro výkon práce Santa Clause?

Komentářová deprese

Pondělí, 18. prosinec 2006   Webovitosti
Následující sociologicko psychologická úvaha je určena majitelům blogů – blogéřům* a komentátorům.

Komentářovou depresi lze rozdělit na

 • 1. Deprese blogéřů, hlavně těch vysokokvocientních, jejichž články jsou zprzněny komentáři, které nejsou k věci, vytrhují myšlenky z kontextu, případně žádnou myšlenku ani nemají, a celkově vykazují vysokou míru nepochopení článku .
 • 2. Deprese komentátorů kvůli smazaným komentářům
 • 3. Ostatní

1. Deprese blogéřů

Komentářový mor na mnoha blozích již dosáhl takového rozsahu, že mnozí blogéři, kteří dříve byli nadšeni myšlenkou komentářové služby, jsou nyní zhrozeni realitou, která je, zcela zdarma, dostihla. Artur Dent dokonce provedl detailní třídění a kategorizaci takových nežádoucích a deprimujících komentářů ve dvou přelomových článcích.

Ale pozor, těm článkům chybí morální ponaučení! Artur nejenže tento zlořád neodsoudil, on dokonce připustil, že se ho účastní. Lze tedy mazat komentáře, které spadají do Arturem popsaných kategorií? Nikoli, přátelé, děláme to všichni, a kdo říká že ne, ten ještě nic nekomentoval.

Nemůžeme-li tedy komentářový mor porazit, pojďme ho využít. Jak skvělé možnosti soutěží a ocenění se zde naskýtají! Soutěž o blog s největším počtem komentářů typu Despicere, Non habet či Pauperi, nejvyšší počet takových komentářů za týden nebo pod jedním článkem. Můžete i kádrovat a kategorizovat komentátory a tak se z duševního utrpení při čtení komentářů může stát stejná zábava jako kdysi školní soutěže ve sběru starého papíru!

2. Deprese komentátorů.

Ten hrozný pocit nenahraditelné ztráty a pošlapání vaší vznešené myšlenky, když zjistíte, že vám smazali komentář, záchvaty deprese a třesoucí se ruka .. proč, proč jen to udělali? V zásadě lze situace rozdělit na dva případy:

a) Smazání komentáře na jakémkoli blogu
Blogéř neunesl pravdu, kterou jste mu vmetli do tváře, nemá charakter, nepochopil vás, je to prostě chudáček a smazáním komentáře přiznává, že mu došly argumenty. Proč se trápíte? Vyhráli jste!

b) Smazání komentáře na blogu Radka Hulána.
Radek Hulán ale maže komentáře, protože jste idiot. Tak tady je to opravdu vážné. Hledáte na netu IQ testy a říkáte si, že těch 46% genů má společných s hlávkovým zelím každý, tak proč právě vy jste neprošli sítem.

Zde je malý návod, jak postupovat . Vyjděmež z těchto dvou Radkových výroků (tady)

„Pokud si idiot uvědomí, že je idiot, přestává být idiotem“

„PS: idiot nemůže prohlásit větu "Jsem idiot!", to dokáže jen génius ;-)“

Vidíte, že je až směšně jednoduché se s tím vyrovnat. Prostě si nahlas a důrazně řekněte „Jsem idiot“ a napište svůj komentář. Pokud jej i pak RaDo smaže, pak .. pak je to jeho problém :-)

3. Ostatní.

Zde lze zařadit deprese čtenářů komentářů - proč to čtete, když vám to nedělá dobře? Nejste tak trochu masochisti? Ale z toho si nic nedělejte, sledování Rodinných pout je horší úchylka.

Odvozené deprese. Následuje srdceryvná historka ze života:
Ve forech o hře Hellgate se často vyskytoval jeden kritik, který šťoural do vývojářů a odkazoval se na mody z Diablo2. Tak jsem si říkala ty si nějaký chytrák, co? Copak jsi zač? A našla jsem Mod median2008, který ten člověk vytvořil, a teď hraju a nespím, a nemám čas na nic, včera jsem spálila plech lineckého, protože jsem si jen „na chviličku“ odskočila prozkoumat vhodná runová slova, dárky nemám koupené, do blogu nepíšu, a vůbec, nestíhám a mám z toho depku, a za všechno můžou komentáře - ty inteligentní jsou ze všeho nejhorší!

* slovo blogéř je skromný pokus o včlenění cize znějícího anglicizmu blogger do libozvučného jazyka českého dle vzoru platnéř, žoldnéř či žertéř

nepřerušitelné skilly a bug po zásahu

Pondělí, 4. prosinec 2006   Diablo2LOD
Podle AB jsou nepřerušitelné skilly tyto:
 • Zeal
 • Double Swing
 • Frenzy
 • Fend
 • Strafe
 • Whirlwind
 • Fury
 • Concentrate

U většiny těchto skillů však existuje maličké "okénko" v kterém můžete být zasaženi a tak se dostat do hit recovery. Snad jedině Zeal je skutečně nepřerušitelný, pokud je dostatečně rychlý.

V souvislosti s tím je zajímavé téma o bugu při zasahování po hit recovery. Tento bug znamená, že je-li postava zasažena, její následující útok nezasáhne nepřítele. Nejvíc je to vidět u Fend ale platí to obecně pro všechny skilly. Bug se objevuje od verze 1.10 po hit recovery nebo blokování nebo úhybech amazonky.

Neobjevuje se to u Zeal a možná u Jab, když držíte pořád stisknuté myšítko. (hm, je jab nepřerušitelný? V seznamu to nemají ..možná je to tím, že je tak rychlý)

Diablo webík

Ďábelské odkazy

Sekce blogu

Komentáře

parajumpers k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 14.10.2013 06:24
Pozdrav ze záhrobí :) - Chaos sanctuary
Rantalion k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 27.08.2013 09:39
Zdravím SuE. Čirou náhodou jsem se vráti l na Tvé stránky a vzpomenul, koli [...]
MartinXC k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Ne, 25.08.2013 13:49
Zdravím SuE, po letech okénko nostalgie. S Diablem 2 jsem skončil před let [...]
melcz k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Čt, 08.08.2013 23:41
dobra zprava, rad si prectu nove prispev ky :) A D3 je pro me takova oddych [...]
anonym k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
St, 17.07.2013 14:54
Zdravím SuE. Jsem rád že ještě žiješ:). Jinak všem diablistům co jsou zár [...]
Temno k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 24.06.2013 22:42
Jsem rád, že to tu neumřelo... A taky, ž e nejsem jedinej blázen, kterej už [...]
A.Jey k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 18.06.2013 23:26
ahoj .-)