Home   D2rozcestník   Median 2008   Odkazy   Archiv blogu 

Chaos Sanctuary

Tak krásná a tak divná

Sobota, 24. únor 2007   Webovitosti
Článek od chalain - So Beautiful, So Disturbing je překvapivě o Windows Vista. Jestli jde o krásný sen nebo noční můru rozhodněte sami. Čtete-li anglicky, přečtěte si určitě originální článek, protože zde najdete přeložený jen krátký úryvek.

Probudil se a zjistil, že bytě je s ním krásná žena, která má na zádech logo microsoftu - včera koupil Windows Vista. Šla do kuchyně připravit snídani. Všechno v bytě bylo jiné, přestavěné, hezčí.

„Kde mám brýle?“
„Brýle?“
„Ano brýle, abych mohl něco dělat“
„Já to můžu dělat“, odpovídá, „se mnou dokážeš víc“
„Eh, jo ..ale já fakt potřebuju svoje brýle“
Přemýšlivě se na mě usmívá. Usměju se taky ale uvědomím si, že mi neodpoví. Po několika vteřinách, kdy jen tak stojí a vypadá krásně, se obrací zpátky ke sporáku a pokračuje ve vaření.
„OK, najdu si to sám“. Ihned skočí přede mne.
„Chceš pomoct s hledáním? Znám mnoho nových způsobů jak hledat“
„Ano, ok, vlastně chci vidět jaké je rozlišení obrazovky.“
„Rozlišení je v příborníku sedm, Appearance and Personalization, Adjust screen resolution, a taky v příborníku devět Ease of Access Center, Adjust screen resolution for reading."
„Aha, byl jsem zvyklý jen kliknout pravým tlačítkem na obrazovku a zvolit Vlastnosti. Jen se chci podívat, jaké je nastavené rozlišení“
Dívá se do příborníku sedm. „Používáš Gateway Widescreen LCD monitor a Norwood Micro LCD. Nastavila jsem pro ně to nejlepší rozlišení. Chtěl bys snídani?“
„Ne, chci vědět, jaké je rozlišení“
„Je nejlepší pro tento monitor ..“
„Prostě mi řekni, jaké to rozlišení. Je to úplně nový monitor a chci vědět jaké je jeho nativní rozlišení.“ …
Stále se krásně usmívá ale nedělá nic. Tohle nikam nevede. Jdu k příborníku sám. Je plný krásně vyleštěných nástrojů a zařízení. Jejich rozmístění je estetické a vypadá cize, ale až se to naučím, bude se to dobře používat. Nakonec vidím své brýle na zadní poličce. Chci na ně dosáhnout. Najednou se setmí. Nemohu dýchat a s hrůzou si uvědomuji, že její perfektní ruce mi svírají hrdlo. Usmívá se stále tak krásně a říká:
"Abys mohl pokračovat, musíš dát povolení k Display Properties." Jaksi se mi daří přikývnout a ona toho nechá. ..

Žena pokračuje v přípravě snídaně a je pořád krásná. No nakonec, dá se na to zvyknout

Odkazy pro designérské oko

Pátek, 23. únor 2007   Webovitosti
Nojo, zas žádná odborně přidaná hodnota ale co byste od lamy chtěli - navíc u designu bude nejlíp, když budu úúplně potichu :-)

graphic-exchange.com subjektivní výběr nejlepších designů, ilustrací, webů, hodně grunge a špinavostí ...

bittbox.com nabízí free vektorové prvky pro webdesign .. lesklé, zářivé a čisté ... web2.0 Pronto!

Co tady proboha děláš

Čtvrtek, 22. únor 2007   Pokec
řekl nevěřícně můj drahý, když mne v půl šesté ráno objevil u počítače, jak zuřivě střílím po jakýchsi potvorách, repráky vydávají divné skřeky a já nevnímám okolí.
"Hraju, dostala jsem se do alfa testu Mythosu, to je skoro jako práce", objasnila jsem situaci, oči přilepené na obrazovku.
"Teď ráno? Co je to za pracovní dobu? Odkdy tu strašíš?"
"Od tří ráno", odvětila jsem důstojně a trošku uraženě, to kvůli tomu strašení, vždyť jen spořádaně ve spacím tričku sedím u kompu. "Oni to vyhlašují pro pacifický čas, tam je teď tak 9 večer".
Zavrtěl nevěřícně hlavou. "Kdyby ses radši vyspala, je ti tohle zapotřebí?".
Neodpověděla jsem, protože vlastně ani odpověď nečekal, a navíc jsem zrovna měla nějaké starosti s přežitím.

Mythos je nová hra od Flagshipstudios (to jsou ti, kteří dělají Hellgate:London) a má otestovat servery společnosti Ping0. Protože jsem odsouhlasila docela tvrdou NDA (tedy že nic nevykecám), tak nic nevykecám. Kukněte se na nějaké screenshoty na jejich webu, zkuste se případně přihlásit ale nezaručuju úspěch.

Když mi přišel předevčírem potvrzovací e-mail, stáhla jsem si hru, zjistila jsem, že potřebuju novější drivery na grafiku, a pak už to běželo. Ve tři ráno jsem vstala, to právě zapnuli servery, a připojila jsem se do hry. Po počátečním rozkoukání jsem začala hrát, a nevstala jsem od toho celé tři hodiny co servery fungovaly, nechtělo se mi spát a nevnímala jsem čas, jak jsem se ponořila do nového světa a prozkoumávala vše okolo.

A vážně, bylo mi to zapotřebí?

Přišla jsem o tři hodiny spánku, přišla jsem pozdě do práce, protože pak jsem si šla "jen na chvilku schrupnout" a vzbudila jsem se za dvě hodiny. Moje vážnost v rodině opět povážlivě poklesla, to ostatně na pracovišti taky, boť jsem vyklopila (naivně) pravý důvod svého zpoždění :-)

Jasně že bylo!

Vzpomínáte, jak jsme hrávali diablo třeba do dvou v noci a nechtělo se nám přestat? Jak jsme objevovali svět? Jaké to bylo poprvé na battle.netu?
Tak takové to bylo dnes ráno :-)

Escher a lego a obrazy a prostor

Pondělí, 19. únor 2007   Obrázky
Jo, pěkný mišmaš v nadpisu to je ale to všechno tady v odkazech najdete :-)

Proč zrovna teď, když je to už takříkajíc klasik? Protože právě teď jsem našla odkaz na Escherovu litografii Relativity postavenou z Lega

Eschreovy obrazy jsou hodně často optické klamy. Na Relativity žádné optické klamy nejsou, a proto mohla být vymodelována reálně, ale když se podíváte na odkazy dole na stránce, uvidíte, že třeba vodopád je fotografická montáž.

Na jeho další obrazy, pokud je neznáte, se můžete podívat v galerii na cybermuse nebo na oficiálních stránkách, kde doporučuju kromě galerie i download videí, které ukazují jeho nejznámější "klamy" :-)

A jestli vás zajímá, jak se to dá vymodelovat matematicky, tak kukněte na model zkrouceného prostoru v jeho obrazu Gallery
(via)

Muhehe, kupte své holce hru

Pátek, 16. únor 2007   Pokec
jestli to chcete mít častěji. Fakt, píšou to v novinách, teda na bonuswebu.
"Průměrná frekvence sexuálního aktu za týden byla u žen, které si dopřály i potěšení z videoher 4.3 krát za týden, zatímco u těch, kterých se našich oblíbených her ani nedotkly to bylo pouze 3.2 krát".

Nepíše se tam o diablo ale jen o nějakých divných hrách ... co teprve, kdyby viděla ve hře nějakého šik barbara, nojo, pak byste třeba ani nestačili, že :-)

Jak nic nevím a nehubnu a nehraju

Úterý, 13. únor 2007   Pokec
Jojo, nežijeme v nejlepším ze všech světů ...

Předevčírem jsem byla úplný mimoň, bolela mě hlava a měla jsem hlad, a zrovna v tu chvíli si vybralo dítko, aby se zeptalo, co jsou to jakési variace na kombinace či co, a že z toho píšou písemku, a jí to hlava nebere. Skelným zrakem jsem prohlédla stránky plné sypaného čaje a muřích nožek, které ona vydává za sešit z matematiky a odtušila jsem, že jediné, co si z toho pamatuju, je, že jsem asi kdysi věděla, co to je. Přivolaný otec rovněž zapátral v paměti a prohlásil, že mu to cosi říká, ale že momentálně netuší co. Jako rodiče jsme tedy hanebně selhali a pokusili jsme se ji nasměrovat na synáčka, který už má zkoušky z matematiky na výšce za sebou, ten by to vědět měl, ne? Prý neví, že prý to vypustil, a na zkoušce to naštěstí nebylo. Dnes se tedy patrně při písemce historicky znemožnila, ale na druhou stranu, vážně nevím, proč po nich ve škole takové věci chtějí, když je už marně chtěli po nás :-)

Včera mě hlava už nebolela ale hlad jsem měla zas. Totiž to je tak, posledních několik let se mi letní věci přes zimu vždycky srazí ve skříni, na to si člověk zvykne, nakonec, koupit nové kraťasy není takový problém, ale když se na vás začnou srážet kalhoty, které právě nosíte, je čas popřemýšlet nad svými stravovacími návyky. Tak jsem se rozhodla, že večer už nic .. ani kousek, a tu přišlo mládě, že má chuť na puding, a že jestli si nedám taky. Zdráhavě jsem přikývla, jsem přece jen ta obětavá matka, ještě by jí z toho bylo špatně, kdyby se přejedla … sežrala jsem to ještě teplé, pak jsem si dala kus sýra, pak nějaké sušenky, a pak jsem se musela léčit fernetem. Tolik tedy k hubnutí.

Dnes přijel synáček domů a hned si na komp nainstaloval Armed assault, prý jen otestuje, jak to bude na tom mém „dělu“ vypadat, pronesl s despektem. Vstal od toho po brutálním mateřském nátlaku až za tři hodiny, jel to na maximální nastavení bez problémů, vypadalo to jako fotka, no jo, ATI grafika :-)

Tak mám zas hlad a ačkoli mě hlava nebolí, na kompíku se asi v nejbližších dnech moc neohřeju, už mi zas stepuje za zádama ... tsss, závislák, já si snad půjdu dát něco k jídlu .. co taky dělat, že :-)

dii.net má problém

Úterý, 6. únor 2007   Diablo2LOD
Informační web diabloii.net má zřejmě problémy se serverem kvůli výpadku energie minulý týden, objevuje se tam jen prozatímní forum.

Původní fora jsou však funkční na adrese forums.diabloii.net.

Diablo webík

Ďábelské odkazy

Sekce blogu

Komentáře

parajumpers k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 14.10.2013 06:24
Pozdrav ze záhrobí :) - Chaos sanctuary
Rantalion k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 27.08.2013 09:39
Zdravím SuE. Čirou náhodou jsem se vráti l na Tvé stránky a vzpomenul, koli [...]
MartinXC k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Ne, 25.08.2013 13:49
Zdravím SuE, po letech okénko nostalgie. S Diablem 2 jsem skončil před let [...]
melcz k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Čt, 08.08.2013 23:41
dobra zprava, rad si prectu nove prispev ky :) A D3 je pro me takova oddych [...]
anonym k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
St, 17.07.2013 14:54
Zdravím SuE. Jsem rád že ještě žiješ:). Jinak všem diablistům co jsou zár [...]
Temno k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 24.06.2013 22:42
Jsem rád, že to tu neumřelo... A taky, ž e nejsem jedinej blázen, kterej už [...]
A.Jey k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 18.06.2013 23:26
ahoj .-)