Home   D2rozcestník   Median 2008   Odkazy   Archiv blogu 

Chaos Sanctuary

Jen papír a nůžky a lepidlo

Čtvrtek, 29. březen 2007   Obrázky
web P.Callesena

Jednak už tu dlouho žádné obrázky nebyly a druhak ještě není pořádné jaro, tak na tu chvilku, než to vypukne, se můžete kochat prací jiných nebo se zabavit třeba lepením podivných příšerek.

Jestli se vám nechce nic tvořit a máte jarně-únavovovou depresi, též zvanou KOPR (to já mám po celý rok, a nikdo mě nepolituje ... fnjuk), tak se pohodlně usaďte a podívejte se na papírové vystřihovánky. Nikdy bych nevěřila, co všechno se dá vyjádřit kusem ohnutého a rozstříhaného papíru. Obrázek schodů tady vedle vede do dalších galerií Petera Callesena, to je on, ten zuřivý vystřihovač, postrach lesů.

Sníh, a v zimě, no to kdo to kdy viděl!

Úterý, 20. březen 2007   Pokec
zasnezene stromy

Ráno bylo bílo. Optimisticky jsem se rozhodla, že "to dlouho nevydrží" a vzala jsem si nízké boty. V půlce cesty jsem už o svém rozhodnutí pochybovala, sněhu bylo tak 15-20 čísel, ale přece se nebudeme vracet, malověrní. Tak jsem s mokrýma nohama doťapkala na autobusovou zastávku, autobus se rozježděným sněhem připlížil již za dvacet minut, do práce jsem dorazila s půlhodinovým zpožděním, a sotva jsem začla vařit kafe, abych prohřála ztuhlé sádlo, zhasla elektrika. Boty byly stále mokré.

Můj návrh, abychom uspořádali celodenní večírek, protže se stejně nedá nic dělat, byl zamítnut, a prý mám uklízet. Tak jsem se volným tempem propracovala až k pracovní desce stolu a naštěstí to nahodili.

Ta dnešní civilizace je tak zranitelná, nešel internet, obědy byly studené, kafe nešlo uvařit, zima bylo ... Ale ten úklid, tož to byl vrchol. Mám úplně prázdný stůl .. co mám dělat?

Chybí mi inspirace, tak sedím a píšu, můj milý deníčku. A mám strach, stále sněží a stromy se lámou jako sirky, ještě jeden výpadek a budu muset vyklidit i ty skříně ...

PS. Boty jsou ještě vlhké.

Bearsorcka podle Gimmershred

Čtvrtek, 15. březen 2007   Diablo2LOD

Tak teď jsem opravdu ďábelsky rozpolcená, protože, ačkoli momentálně pořád hraju Median 2008, tenhle build kouzelnice od Gimmershred mě neskutečně láká.

Je to jeden z těch buildů, na který většinou nejste dost bohatí, protože je založený na věcech, je tedy „single only“, a možná se bude hodit Nobbieho knihovna věcí. Rovněž budete potřebovat upravit runová slova pro single, aby fungoval Grief. - návod

Kouzelnice bude mít tyto věci/runová slova:

 • Zbraň: Grief phase blade, Beast na druhé zbrani
 • Brnění: Fortitude
 • Štít: Phoenix
 • Amulet: Highlords
 • Prsteny: Ravenfrost, Dualleech 8mana leech s nějakým AR , přip resisty.
 • opasek Wilhelms pride 5mana leech/5life leech (možno vyměnit i za něco s resisty)
 • rukavice Draculs
 • boty Gore Riders (možno nahradit resistovými, když bude potřeba)
 • helma Dream
 • charmy: 9x fireskillers, torch, anni, co nejvíc života a resistů ze small charmů

Skilly:

 • 20 Enchant
 • 20 Fire mastery
 • 20 Warmth
 • 20 Lightning mastery
 • 1-10 Energyshield
 • zbytek telekinese

Pomocník: Holy freeze nebo blessed aim s infinity

Budete mít sání many asi13%, života okolo 21%, 7 framový útok (bere se pro přeměněnou sorcku na medvěda) Redemption z phoenixu, až 4k fyzické škody. Slušnou ohnivou škodu a nějakou bleskovou škodu (podle toho, kolik budete mít lightskill charmů)

Budete rychle sát život a manu, a tím i rychle obnovovat Energy shield. Ten ES by měl stačit tak 50%, aby vám život i mana ubývaly stejně. Také redemption bude doplňovat život a manu. A lifetap z Draculů se občas zamění s confuse z Dreamu. Obě jsou to dobré kletby.

Jediný problém jsou resisty, to budete muset vyřešit charmama, v nejhorším případě páskem a botama.

Taktika je jednoduchá: Dejte BO (battle orders) a pak použijte Beast, abyste se proměnili v medvěda, a pak přepněte zpět na Grief blade. A jděte zabíjet.

Tahle medvědosorcka může ustát téměř cokoli, protože má mnoho života, velkou škodu a sání, a navíc ES. Když budete mít 9 lightskill charmů, bude blesková škoda okolo 20K Jediné problémové oblasti jsou tam, kde jsou oblivion knighti – worldstone a chaos sanctuary.

Tak co, nalákala jsem vás? Já v 1.10 hrála meleesorcku na Zeal ale tahle vypadá odolnější.

Zas výročí na bložínku

Pondělí, 12. březen 2007   Pokec
Asi si dám kalíška na oslavu. Napřed jsem přemýšlela, že bych si dala 4, za každý blogovací rok jeden, ale to by asi nebyla dobrá tradice do dalších let :-)

Nicméně, prý jsou i jedinci, kteří pijí z úplně jiných důvodů. Tak těm už nepomůže nic ... :-)

Několik poznatků z dnešního výletu

Neděle, 11. březen 2007   Pokec

Už je skoro jaro.
Kdo cesty krátí, končí v chrastí.
I suché ostružiní píchá.

A opět staré dobré diablo ...

Sobota, 10. březen 2007   Diablo2LOD

Po trochu delší odmlce způsobené překládáním textů k modu Median 2008 se vracím k pravidelným špionážním zprávám ze světa Diablo2LOD. Prostě nemůžu bez vás žít, diabláci, víte to? :-)

Na AB otestovali vliv AR ze zbraně na kopy assky. Až do nedávna se myslelo, že +AR ze zbraně na kopy nepůsobí. Není to pravda. AR ze hlavní zbraně na kopy působí ale z vedlejší ne.

Kalkulátor blokování PP Rubense na bouncenet už nefunguje, byl přesunut na baronsbazaar. Tenhle kalkulátor je sympatický tím, že můžete zjistit i jakou dex budete potřebovat na zadané úrovni s vaším procentem blokování.
Zadejte:
- blok štítu,
- plus % blokování (včetně příp. holy shieldu)
- level postavy, pro který to chcete počítat,
a dole uvidíte potřebnou dexteritu.
Když naopak zadáte i dexteritu v posledním řádku horní tabulky, uvidíte dole, jaké budou vaše šance na blok při chůzi a běhu s touto dex.

A ještě něco spekulativních úvah o diablo3 a blizzardu na hrej.cz. To abyste neřekli, že je to moc odborných věcí najednou po té oddychové době :-)

IWD aneb MDŽ

Čtvrtek, 8. březen 2007   Pokec

Když člověk brouzdá českými blogy, tak o MDŽ, které bylo tím hrozným svátkem, kdy se chlapi ožrali a ženské dostaly ručníky a dojaté dojičky a kované soudružky promlouvaly do televize, a k tomu hrála dechovka, už není ani památky.

Já si spíš pamatuju, jak jsme se vždycky dobře bavili či společensky znavili, protože to byla oslava v partě lidí, kteří si rozuměli, a žádný budovatelský ideál v tom nebyl. BTW, ty utěrky a ručníky byly kvalitní, některé mám dodnes.

A taky si pamatuju, jak jsme coby děti školou povinné dělali srdíčka z papíru a přednášeli trapné básničky, blééé. Jenže .. moje máma má ty srdíčka schované dodnes.

Proč o tom mluvím? Chci snad z propadliště dějin vytahovat strašidlo komunismu či mě popadl feministický záchvat?

Kdepak, jen jsem procházela anglické blogy, které se týkají celkem odborných věcí, a na několika z nich byly příspěvky ve smyslu "přejeme všem ženám v naší firmě / všem našim vývojářkám / zákaznicím všechno nej k IWD". A teprve tam mi došlo .. nojo, on je ten MDŽ.

Samý komouš je v té Americe asi ... nebo je něco jinak a my jsme to v tom záchvatu kapitalisticky-budovatelského nadšení trochu přepískli?

Jestli by nebylo někdy lepší přestat přesvědčovat babičky o tom, že MDŽ je už out, a teď frčí ten Den matek, a místo toho jim prostě koupit něco dobrého na zub a zajít pokecat. Já to teda určitě udělám.

Diablo webík

Ďábelské odkazy

Sekce blogu

Komentáře

parajumpers k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 14.10.2013 06:24
Pozdrav ze záhrobí :) - Chaos sanctuary
Rantalion k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 27.08.2013 09:39
Zdravím SuE. Čirou náhodou jsem se vráti l na Tvé stránky a vzpomenul, koli [...]
MartinXC k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Ne, 25.08.2013 13:49
Zdravím SuE, po letech okénko nostalgie. S Diablem 2 jsem skončil před let [...]
melcz k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Čt, 08.08.2013 23:41
dobra zprava, rad si prectu nove prispev ky :) A D3 je pro me takova oddych [...]
anonym k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
St, 17.07.2013 14:54
Zdravím SuE. Jsem rád že ještě žiješ:). Jinak všem diablistům co jsou zár [...]
Temno k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 24.06.2013 22:42
Jsem rád, že to tu neumřelo... A taky, ž e nejsem jedinej blázen, kterej už [...]
A.Jey k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 18.06.2013 23:26
ahoj .-)