Home   D2rozcestník   Median 2008   Odkazy   Archiv blogu 

Chaos Sanctuary

Prázdno tu bylo

Pátek, 27. duben 2007   Pokec

ale já za to nemůžu, fakt. Už pondělka jsem chtěla stvořit nějaký inteligentní příspěvek ale tu inteligenci jsem nemohla najít.

Předevčírem jsem opět dumala nad nespravedlivostí světa. Třeba ten Murphyho zákon o tom, že fronta, do které si stoupnete, se pohybuje nejpomaleji. Ten funguje u mě vždycky. Ale jak to, že ne pro všechny? Přece kdyby fungoval pro všechny, tak by všechny fronty byly nejpomalejší a všichni bychom si byli rovni a svobodní a bratrští ... no, toho bezdomovce, co kupoval 10 piv, bych klidně pustila napřed. Ale stejně, proč právě pro mě? Proč ten chlap neměl dost pěněz a musela se stornovat pokladna? Proč ta paní zapomněla zvážit rajčata? Proč pokladní došly drobné? Proč se zasekla čtečka karet? Já vím, začíná to vypadat podezřele ale já jsem tam tak stála ve frontě ...

A včera jsme řešily s kolegyněmi zákon zachování hmoty. A už je jasné, proč jsou Češky nejtlustší, jak psali v novinách. To máte tak, když někde hmota ubude, jinde se musí zase objevit, jak je o tom ten zákon zachování, a když okolo nás všichni chudnou, tak ten jejich tuk se soustřeďuje do centra Evropy. Třeba u mě se to projevilo tak, že ten můj kolega, co dřív seděl tam, kde teď su já, tak zhubnul a všechno to co shodil, se mi nějak skrz tu židli během zimy dostalo na pr .. ehm dolní část postavy. No fakt, já bych ho hned něčím praštila, vychrtlíka jednoho, jen kdybych se tolik při vstávání nezadýchávala, že ...

Tak jestli jste to dočetli až sem, tak jste rádi, že jsem radši nic nepsala, že jo :-)

A taky byla v moci temných sil a opět jsem slídila v Pekelné bráně, protože na 1UP vyšlo spousta materiál o Hellgate, které vypadá lépěji a lépěji, a třeba vás nalákám, spáchala jsem jeden dlooouhý výživný překlad, a do té galerie kukněte taky - preview Hellgate:London z 1UP

O jednoduchosti webů a lidí

Pátek, 20. duben 2007   Webovitosti

je úvaha nazvaná Why simplicity is essential to web design.

Stručně: Jednoduchý web zabere méně vašeho času, složitý více, a přesto dáváme přednost těm složitým. Proč?

Protože se na webu chováme stejně jako v životě. Posuzujeme věci podle vzhledu a myslíme si, že když to vypadá složitě, musí to být lepší. Rádi se předvádíme, a když je něco složité, vypadáme chytře. Když je něco komplexní, předpokládáme, že to pokryje naše budoucí potřeby.

Ale na webu tohle přece neplatí. Za návštěvu webu platíme jen svým časem a měli bychom se snažit to vyřídit co nejdříve. Web nemá vztah k budoucnosti - jsme na něm z určitého důvodu v přítomnosti. A čím víc se podobá těm ostatním, tím rychleji se orientujeme. Při prohlížení webu jsme sami, nemusíme se předvádět.

Možná budeme na webu kupovat složité věci ale naše chování na něm je jednoduché a netrpělivé, nemáme čas procházet komplexní navigací ani číst složité texty.

Detailněji je to vysvětleno v článku, na který je dole odkaz - Simplicity: The Ultimate Sophistication z něhož vyplývá, že ačkoli jako designéři tušíte, že by to mělo být co nejjednodušší, jednoduchost prostě neprodává.

Avšak místo přidávání složitých "fičur" byste se měli zaměřit na zjednodušení rozhodování zákazníka, usnadnit mu cestu k nákupu, odpovědět mu na otázky ještě než nakoupí, aby měl pocit, že zvolil dobře.

Ďábelské čtení - Pavoučí měsíc

Čtvrtek, 19. duben 2007   Knížky
knaak obal

Pavoučí měsíc od R.A.Knaaka vyšel už před několika měsíci ale já jsem se k němu dostala až teď. Předchozí knihy ve mně zanechaly spíš rozpačité pocity ale tahle se mi líbila. Tedy, pořád je to autobusovo-vlakové čtení a hluboké myšlenky, jsou-li tam, jsou tak hluboko, že jsem je neobjevila, ale má to spád, atmosféru i dobré dialogy. Hrdinou knihy je nekromancer Zayl, kterého už známe z Urehu, spolu s lebkounem Humbartem.

Nekromanceři usilují o zachování rovnováhy ve světě, a bojují se zlem svým vlastním způsobem, který budí podezření u lidí, a u zarakumské církve zvláště. A právě sem osud Zayla přivede, a protivníkem je mu tentokrát jeden jeho vlastních lidí, nekromancer, který tu rovnováhu vidí trochu jinak.

Dále je tam podlý lord (jestli hrajete median 2008, možná jste už narazili na quest, kde se vyskytuje lord Aldric Jitan, z něhož posléze vypadne .. Moon of the spider - BrotherLaz to určitě četl taky), krásná dívka s latentním kouzelnickým nadáním a, jak překvapivé, pavouci.

Pokud máte arachnofobii, pak by vám ghoulové prožraní chlupatýma pavoukama, případně pavouci v lidské velikosti nemuseli dělat dobře od žaludku, ostatním vřele doporučuji :-)

Ukázku můžete najít zde, krátká recenze je třeba tady

Trocha chaotického marketingu

Středa, 11. duben 2007   Pokec

Již jsem nade vší pochybnost prokázala (viz příspěvek níže), že su tak blbá, že ani neumím nastavit vyhledávání na webu, a protože šance, že by se to se mnou vylepšilo, se lísá k nule, rozhodla jsem se, že svou demenci, podobně jako Jiří Krampol, marketingově využiju - ostatně, celý marketing je na něčí demenci založen, většinou to však bývá cílová skupina, nikoli autor, ale to je nepodstatný detail, jsou-li vaše cíle dostatečně vysoké a IQ dostatečně nízké - a tak jsem se rozhodla přilákat na web novou cílovou skupinu návštěvníků:

nicnenajde

Tož konečně to hledá kde má

Neděle, 8. duben 2007   Pokec

Tak jsem se konečně dokopala k vytvoření vlastního Google Custom Search Engine, kterým jsem nahradila původní google hledání, které tak nějak plíživě začalo dávat divné výsledky (hledalo v celém světě jen tady ne). Nevím jestli jsem tam něčemu ublížila nebo to google zrušil, nemohla jsem tu původní službu už najít. V každém případě se omlouvám za možnou újmu na vaší nervové soustavě, přišla jsem na to až nedávno.

Neváhejte a hledejte, "Chaotický slídič" nahoře v liště je tu jen pro vás. Přidala jsem rovněž vynechání poddomén, takže už vás to nebude odsud zavádět na photofiltre či harrington web. Nabízí to i přehled nejvyhledávanějších dotazů, a tak vás budu sledovat.

Eště, že su taká zvědavá

Pátek, 6. duben 2007   Obrázky
ehm, zvídavá, to zní intelektuálněji a ke mně se to lépe hodí (bez komentářů prosím), a klikám na různé odkazy na různých webech, a pak se dostanu třeba na bullshid. Bezvadné komiksové stripy.

Aprílové žertíky

Čtvrtek, 5. duben 2007   Diablo2LOD

No jo, to by se vám nemohlo stát, abyste naletěli nějakému vtipálkovi. Tady samozřejmě ne, toto jsou vysoce důvěryhodné stránky (a hlavně jsem na to zapomněla). Ne tak BrotherLaz. Nachytal mě na stránkách medianu 2008 na preview nového engine pro jeho mody, teda jen jsem se chtěla kouknout, ne že bych mu to věřila ...

Poté se na diabloii.net objevil jeho článek o zajímavém bugu ve hře, který umožní, abyste získali v single Anihilus.
V zásadě jde o to, že od verze 1.11 byly do hry přidány kromě diablo clone další potvory na levlu 110 pro Tristam quest, a protže programátoři jsou lemry, tak udělali podmínku, že když je to level 110 a není to žádná potvora z Tristamu, hodí anihilus.
Další věcí, kterou je nutno znát, je reroll v diablo - když něco překročí hodnotu, přeroluje se to o jedna přes určenou mez. Horní mez pro level potvory je 110. NPC postavy ve městě mají level -1, a kdyby se dostaly ven, měly by level 110 právě kvůli tomu rerollu. Jenže to nejde.
Jediné NPC, které dostanete z města, je kuře, které můžete honit. Problém je, že i když za městem má level 110, nejde ho zabít.
A zde je možné využít způsobu, jakým funguje smrtící animace u Blod Raven, která zabije všechno, co není explicitně zakázáno. Když tedy doženete kuře až k Blood Raven a zabijte ji, je anihilus váš. V článku je i odkaz na obrázek prvního takto získaného charmu.
Tak na tohle jsem samozřejmě nenaletěla ale řeknu vám, ta kuřata jsou stejně mrchy, beží si to kam chce, člověk aby to obskakoval ze všech stran ...

A poslední pokus, to bylo ve foru na hellgateguru, kde citoval momentálně nepřístupnou čínskou stránku, z které pomocí google translatoru zjistil, že se pracuje na další dosud neohlášené třídě postav, načež se o několik příspěvků níže pod tíhou důkazů přiznal, že si vymyslel i toho číňana, a tak jsem naštěstí nemusela slídit po čínských webech. A pak někomu věřte, no :-)

Tak mi to připomnělo onu proslulou diskusi o horadrické kostce, z které potom vzešel ten build na amazonku s kostkou. Jenže ten nemám, byl asi v tom foru, co tenkrát hackli odporní turci, nemáte to někdo schované nebo nevíte, kde to je? Moc bych to chtěla, prosím, prosím, smutně koukám.

Diablo webík

Ďábelské odkazy

Sekce blogu

Komentáře

parajumpers k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 14.10.2013 06:24
Pozdrav ze záhrobí :) - Chaos sanctuary
Rantalion k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 27.08.2013 09:39
Zdravím SuE. Čirou náhodou jsem se vráti l na Tvé stránky a vzpomenul, koli [...]
MartinXC k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Ne, 25.08.2013 13:49
Zdravím SuE, po letech okénko nostalgie. S Diablem 2 jsem skončil před let [...]
melcz k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Čt, 08.08.2013 23:41
dobra zprava, rad si prectu nove prispev ky :) A D3 je pro me takova oddych [...]
anonym k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
St, 17.07.2013 14:54
Zdravím SuE. Jsem rád že ještě žiješ:). Jinak všem diablistům co jsou zár [...]
Temno k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 24.06.2013 22:42
Jsem rád, že to tu neumřelo... A taky, ž e nejsem jedinej blázen, kterej už [...]
A.Jey k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 18.06.2013 23:26
ahoj .-)