Home   D2rozcestník   Median 2008   Odkazy   Archiv blogu 

Chaos Sanctuary

Množiny a grafy a humor k tomu

Úterý, 29. květen 2007   Obrázky
diagram

Divná kombinace na první pohled ale Jessica Hagy si to asi nemyslí, a tak si kreslí své diagramy - jen tak pro zábavu, i proto, aby jí pomohly ujasnit si smysl věcí. A jestli umíte aspoň trochu anglicky, doporučuju prozkoumat, a svět už nikdy nebude tak jednoduchý jako býval ...

Původně jsem chtěla dát odkaz na ten obrázek vpravo (je klikací) zavirovanému Arturovi ale pak jsem si přečetla komentáře, z nichž první byl "install Linux", tak to by mu asi ke zlepšení stavu opravdu nepomohlo :-)

Jo a taky mě to inspirovalo ke spáchání jednoho diagramu, návštěvníci tohoto webu znají:

lamablog

Ne, nebudu jmenovat :-)

Úkol splněn ale za cenu převelikých obětí

Pondělí, 28. květen 2007   Pokec

Už jsem jednou psala, že se ode mě čeká pomoc se stěhováním po malování, a jak se dalo čekat, opravdu ta práce na mě počkala, na rozdíl od mnoha jiných věcí, které mi v životě utekly.

Tak jsem si v pátek vzala dovolenou a chystala jsem se v půl sedmé ráno na vlak, který jede v osm ráno. Jak jsem si balila trička a kraťasy, všimla jsem si, že nemám peněženku. Prošmejdila jsem celý byt stylem "velmi nervní motorová myš" a nic. Třeba jsem ji nechala včera v práci, hm? I zavolala jsem kolegyni, která má klíček od kanceláře, a ta mi rozespalým hlsem sdělila, že má taky dovolenou, ale že zavolá ještě jedné kolegyni, co má zas klíček od její kanceláře, a té vysvětlí, kde se nachází klíček od mé kanceláře, a ona mi pak zavolá. Tak jsem rezignovaně dala nohy na stůl a snažila se nepřemýšlet, co bude, když tam nebude. Ale prý tam je! Na stole se válí.

Můj drahý, který mě již delší dobu pozoroval takovým zkoumavě psychiatrickým pohledem, se rozhodl zachránit situaci a nabídl, že mě tam hodí autem a potom i na nádraží. Popadla jsem batoh a že teda jdeme, co jsem zapomněla, už si nevzpomenu, však nejedu do divočiny a případně si kartáček na zuby koupím, no. Vše se tedy v dobré obrátilo, a to proto, že naše láska je stále pevná a nehynoucí ... nebo se mě chtěl tak usilovně zbavit na ty tři dny? Nene, myslím, že nemusím vědět odpověď na každou otázku. Až ve vlaku jsem zjistila, že jsem zapomněla tu jedinou věc, bez které skoro nemůžu žít, a kterou jen tak nekoupím, a to brejle na čtení!

A tak jsem tři dny nemohla číst, nebyla jsem na netu a jen jsem smutně koukala na všechny ty knížky, které jsme zařazovaly do knihovny - ano, stěhovala jsem knihovnu knihomola (máme to v rodině asi) - a protože jsem nemohla číst, tak jsem se prý chovala jako terorista: "Jé, tohle jsem už dávno nečetla", pravila knihomolka a usedla s rozevřenou knížkou na postel, "A hned tak nebudeš, kam to patří? A kam patří tohle? A co je toto? Nemůžu to přečíst, nemá to obal", odpovídala jsem krutě, a tak se nám (mně) podařilo přestěhovat knížky za jedno odpoledne :-)

A co jinak? Snad jen dva odposlechnuté útržky z velkoměstských restaurací:
"O tom by se dalo polemizovat ... škyt ... ale neúspěšně".
"Ty brambory jsou skoro studené. Jindy bych jim to hodil na hlavu ale v tomhle vedru je to skoro služba zákazníkovi".

Víte, jak se cítí matka, když mládě odmaturuje?

Čtvrtek, 24. květen 2007   Pokec

Skvěle :-)

Už si moc nepamatuju, jak jsem to před maturou prožívala já, snad jen ten pocit, že hlava je moc malá na ty kvanta blbostí, co je tam potřeba nacpat - to se zjevně nezměnilo, aspoň, jak to tady chodilo po bytě a kňučelo, že už to nemá kam do té palice skládat, a že si jde hlavu pročistit (pokud tomu dobře rozumím, pročišťovací kůra se skládala ze sezení v hospodě a kvokání do pozdních nočních hodin, zalévané rozličnými tekutinami).

Ale jak rychle se to z té hlavy po matuře vypařovalo, to si vzpomínám živě :-)

Tak, teď ji ještě někam vystrčit na vejšku, a budu mít kompík celý večer jen pro sebe ...aaah

A jak se cítí mládě?
Netuším, ještě jsem ji dnes neviděla, asi už někde pročišťuje zanesený mozek

Odkazy na pin-up art

Středa, 23. květen 2007   Obrázky
retro jednička!

Kdysi jsem tu měla nějaké odkazy na retro a kdosi se ptal na pin-up art, a já nevěděla, co to je ani kde by to mohlo být. Teď to už vím, ale, mezi námi děvčaty, nuda, tak akorát pro chlapy, samé ženské a většina z nich by už dneska byly babičky, a sexuální objekt leda pro nekrofily :-)

No ale co bych pro tebe, milý neznámý návštěvníku neudělala - pinup-art.de (klik na ten odkaz dole). Jsou tam i odkazy na další galerie, tak máte co dělat, zvědavci :-)

PS: dnes jsem četla nějaký fejeton, a na konci byla otázka, co by se stalo, kdyby americký prezident ukázal v parlamentu, že je jednička. Myslím, že ten obrázek na to odpovídá - nic. Mají v tom dlouhou tradici. A hlavně se při tom usmívat :-)

I lamy mohou najít užitečné odkazy

Úterý, 22. květen 2007   Webovitosti

tedy aspoň si to myslí, ale možná se i vám něco bude hodit:

Brusheezy asi už znáte, ale teď tu máme Vecteezy ... ještě zářivější a chutnější vektory :-)

Martial asska

Středa, 16. květen 2007   Diablo2LOD
asska

Prý jestli bych nemohla najít nějakou assku, co bojuje nablízko (MA), a není kopací ale s drápkama, a trošku ji popsat. MA assku s nabitími jsem nikdy nehrála, takže tohle je jen takové teoretické rozhlédnutí po anglických forech.

Ať jsem koukala jak jsem koukala, fyzický build čistě nablízko třeba s Tiger strike jsem neviděla. Většinou se hraje obměna CoT + Phoenix-1 (meteory). Na AB jsem našla dva takové buildy a zkusím je trochu popsat.

Začnu tím, co mě docela překvapilo – časy hoření se u Phoenix1 a FoF (fist of fire) sčítají, takže proti velkým cílům je to velmi účinné (Andy, Diablo).

U prvního buildu je rozložení základních skillů:
18 – CoT (claw of thunder) na bleskovou škodu
18 – FoF (Fist of Fire) na oheň a synergie pro Phoenix
20 – phoenix

Předpokládají se nějaké +skilly z věcí

Doporučuje se aspoň jeden bod do Death sentry a +skilly, Blade fury (útok na dálku a při IM), Cloak of shadows, Mindblast

Doporučuje se bojovat s dvěma drápkama, protože se nabití uvolňují rychleji. Proto se i doporučuje investovat něco do weapon blocku (podle +skillů), spíše ubrat na claw mastery – pro tento build to není až tak klíčové (ehm, tedy pokud máte dobrou šanci na zásah, viz níže).

Fade nebo BoS situačně. Ten jeden build předpokládá armor Treachery (shael, thul, lem), tam je 25% šance na venom a fade.

Uvažuje se tam taky nad Shadow warrior (20bodů) – že by byla lepší, protže by napodobovala paničku, ale ta by prý stačila i méně, ale taky mu to rozmlouvají, že se o ni bude muset moc starat. (tam bych asi zkusila sehnat +3 shadow drápky na switch pro vyvolání a tím by se 6 bodů dalo ušetřit)

Doporučuje se i 1 bod do Dragon flight, teleport se hodí vždy.

Uvažuje se i nad cobra strike – u slušných drápků to saje dostatečně.

U druhého buildu je to maličko jinak – investuje i do Claw of cold a méně do Phoenixu, není tam uveden cílový stav ale průběžný.

Bude používat dva bartucy. Zatím spíš používá CoT a FoF než phoenix, protže se mu to líp kontroluje. Opět se doporučuje 1 bod do Blade fury. Bude potřeba se zaměřit na rychlost útoku kvůli rychlosti bartuců

Pak jsou tam nějaké tipy na přežití v HC – v aktu 1 začínají problémy. Zlepšit FHR (rychlost vzpamatování po zásahu)

  • odlákávat potvory a za rohem je likvidovat . asska není tank.
  • Používat Cloak of shadows a ledové nabití phoenixu
  • Mindblast beze studu
  • Mít melee žoldáka
  • Používat death sentry
  • Problémy s přežitím jsou většinou problémy s rychlostí zabíjení. U phoenixových buildů je to většinou nízká šance na zásah. Měla by být okolo 85%.

Na diabloii.net je strategie na mrazicí assku, která má max phoenix a Blades of ice a používá blade shield. Na potvory hodí cloak, blade fury nebo sentinel, pak tam naběhne s blade shieldem a zmrazí je. Je to docela hodně závislé na výbavě a řešení na nemrznoucí potvory bude zřejmě jen blade fury.

Další build je phoenix 20, COT 20, FOF 20 a natalya set. Zbytek do claw mastery, blocku a shadow. Celé je to postavené na full natalya setu + bartuc. Jestli ho máte, zkuste, je to podobný build jako ty 2 první, a je vidět, že je to hratelné skoro s čímkoli

Pak existují další hybridní buildy s pastma nebo závislé na výbavě (whirwind asska, medvěd asska) ale to třeba příště.

A co vy? Máte nějaké jiné oblíbené buildy na martial assku?

Jak jsem nic neudělala

Pondělí, 14. květen 2007   Pokec

Taky bych radši psala do bložínku ale musela jsem pryč - čekal mě velký quest - zorganizovat ve Velkém městě stěhování po výměně podlahy. Jak jsem očekávala, na místě panoval chaos, co jsem však neočekávala, bylo, že to nikomu nevadilo, a v mé misi mě nikdo nepodpořil. Prý se bude ještě malovat, rozhodli, když jsem seděla ve vlaku ... tož to zatím necháme tak, a pojď si radši popovídat, když už jsi tady.

Tak jsem aspoň uvařila polévku a ptala jsem se synáčka: "Chceš kuřecí polévku?" - "Ne", odvětil nepřítomně a hleděl zaujatě na obrazovku, "MOJI kuřecí polévku", zdůraznila jsem (velmi důrazně) s rukama v bok - "Jo? dám si", řekl váhavě.
A teď řeším dilema: má můj syn rád moji kuřecí polévku nebo svůj klid?

Taky jsem vyrazila do ulic, a narazila jsem na obchod, který se jmenoval "Premium Second Hand", a tam jsem se neodvážila vlézt, to musí být něco pro horních 10000, nic pro nás, socky z dědiny. Premiový sekáč .. to jako, že to zboží má v sekáči premiéru, asi :-)

A koupila jsem si další knížku - "Jonathan Strange a pan Norrell". Je to taková větší cihla, ve vlaku jsem to ani nestihla přečíst do půlky (a skoro jsem zapomněla vystoupit, jak mě to pohltilo), velmi příjemné čtení o tom, jak oba pánové - gentlemani - obnovili na počátku 19.století v Anglii používání magie. Vlastně, kdyby tam ta magie nebyla, tak by to mohl být příběh z anglické vyšší společnosti - odpovídá tomu i jazyk, atmosféra doby a pozvolna plynoucí děj a čte se to nádherně. Takže zítra ... čtu, pozítří možná taky :-)

Diablo webík

Ďábelské odkazy

Sekce blogu

Komentáře

parajumpers k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 14.10.2013 06:24
Pozdrav ze záhrobí :) - Chaos sanctuary
Rantalion k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 27.08.2013 09:39
Zdravím SuE. Čirou náhodou jsem se vráti l na Tvé stránky a vzpomenul, koli [...]
MartinXC k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Ne, 25.08.2013 13:49
Zdravím SuE, po letech okénko nostalgie. S Diablem 2 jsem skončil před let [...]
melcz k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Čt, 08.08.2013 23:41
dobra zprava, rad si prectu nove prispev ky :) A D3 je pro me takova oddych [...]
anonym k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
St, 17.07.2013 14:54
Zdravím SuE. Jsem rád že ještě žiješ:). Jinak všem diablistům co jsou zár [...]
Temno k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 24.06.2013 22:42
Jsem rád, že to tu neumřelo... A taky, ž e nejsem jedinej blázen, kterej už [...]
A.Jey k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 18.06.2013 23:26
ahoj .-)