Home   D2rozcestník   Median 2008   Odkazy   Archiv blogu 

Chaos Sanctuary

D2: Nová verze d2sview

Pátek, 29. červen 2007   Diablo2LOD
náhled okna programu

Na dii.net avizují novou verzi prográmku d2sView, který umí zobrazit přehled postav, které máte v adresáři diablo2/save, jejich úrovně, verze hry, v které byly hrané, apod. Dá se to i exportovat do excelu. Užitečné, pokud už v tom máte zmatek. Není to ale editor a nevidíte tam věci, jen ty základní informace, ale zato pro všechny postavy najednou. Můžete si to stáhnout ze stránek d2sview.

Jak jsem hledala dodavatele stránek

Čtvrtek, 28. červen 2007   Webovitosti

Nedávno jsem slídila jakožto potenciální zákazník po webdesignérských webech, protože jsem potřebovala (ne pro sebe) najít někoho, kdo by zrealizoval webík, v kterém byla potřeba speciální úprava podle dohody - nezapadalo to do žádné "předpřipravené" nabídky. Už to není aktuální, a tak jen několik dojmů z webů webových nabízečů :-)

Nerada píšu maily, když potřebuju něco zjistit, radši telefonuju, a věřte, že takových lidí je hodně. A tak jsem hledala v kontaktech telefon. Našla jsem ho jen u poloviny z těch, které jsem navštívila, a tak jsem tu druhou polovinu ignorovala s tím, že na ně dojde, až když nebude zbytí (nedošlo). Pozn: A když tam ten telefon máte, a během obvyklé pracovní doby ho dvakrát nezvednete, je tam skoro zbytečný.

Druhá věc, která mě zarazila, je, že několik webů působilo spíše jako výstavka úspěchů ve stylu "podívejte se, jak jsme dobří", ale já jsem chtěla především vědět ne to, co už udělali pro kohosi jiného, ale jestli a co dokáží udělat pro mě, jako zákazníka. Prostě mi tam ten tah na branku - uděláme vám stránky, umíme tohle a tohle - chyběl.

U většiny webdesignérských firem je nabídka zamořená odbornými pojmy, které normální člověk nezná. Například odpověď na prostou otázku "Budu si moct stránky sám upravovat?" se v jazyce webdesignérů často skrývá za frází: nabízíme (vlastní) CMS.

Taky jsem se dívala na reference, ale ne na prvním místě (možná tohle není úplně pravidlo u všech potenciálních zákazníků - já jsem napřed hledala nabídku služeb), a když tam byly jen odkazy bez náhledů, většinou jsem to rovněž odložila až do případného dalšího kola (nebylo). Hledala jsem určitý styl návrhů, a proklikávat kupu odkazů se mi nechtělo.

D2: tragický osud červeného tlačítka

Pondělí, 25. červen 2007   Diablo2LOD

Blizzardi dnes publikovali ve foru zprávu, že velké červené tlačítko, kterým měl začít reset ladderu, je v horním levém kvadrantu poškozeno, a je nutné ho vyměnit. Tento proces právě probíhá a nové tlačítko bude krásně červené a zářivé.

Očekává se, že instalace bude dokončena až odpoledne, a poté budou stiskem nového tlačítka shozeny všechny Diablo II realmy. Kvůli složitosti montáže a procesu stlačování se očekává, že bude trvat asi 4 hodiny, než bude tlačítko úplně stlačeno, a po tu dobu realmy nebudou fungovat.

Jestliže se nemůžete přihlásit nebo vás to vyhodí, podívejte se na battle.net status (forum), protže to asi už začal reset, a tam to bude napsané.

Co k tomu dodat :-) Snad jen čísi návrh v diskusi, že by Blizzardi měli ten "flawed button" schovat, a ža budou mít tři takové poškozené, mohli by si z nich v Horadrické kostce vyrobit jedno nové a o třídu lepší ...

D2: reset ladderu 25. června

Čtvrtek, 21. červen 2007   Diablo2LOD
bnet znak

Podle zprávy na Arreat Summit bude 25.června reset ladderu a začne nová sezóna.

Všechny stávající postavy budou přesunuty na non-ladder a ladder realm začne dočista do čista.

Během resetu bude realm nepřístupný asi 4 hodiny. Jakmile bude stanoven rozvrh pro reset, bude to oznámeno na battle net status.

No jo, už to mám za sebou

Pondělí, 18. červen 2007   Pokec
a bolí mě hlava a moc si toho nepamatuju. To má jako být začátek toho "věku moudrosti", kdy mám zúročovat nabyté zkušenosti? Přesto je to prý významné výročí, kterého se neandrtálci většinou ani nedožili, tak si toho mám vážit, a v naší rodině mnozí měli hodně optimistické představy:
optimisti a sue

PS: kdo si myslí, že košile jsou již vyžehlené?

Víte, že

Pátek, 15. červen 2007   Pokec

čím více alkoholu, tím méně článků na webu?

Právě teď provádím pokus a zdá se, že pravidlo se potvrzuje. Do neděle zde nečekejte nic smysluplného ... ne že by to jindy bylo o moc lepší, ale teď ani ta snaha nebude :-)

D2: Ani na AB už nevědí, do čeho šťourat

Pondělí, 11. červen 2007   Diablo2LOD

naštěstí se tam pořád objevují začátečnické otázky a staří pardáli mají šanci prokázat, kolik toho už zapomněli ... Třeba na dotaz, jak zabít duriela se summonerem v normal, se objevily 3 různé odpovědi:
1. počkat na level 24, vyvolat clay golema a decrepify a pomocník ho nakonec zmákne, protože bude zpomalený (ten Duriel)
2. amplify, spousta koster a clay golem pořád vyvolávat a pít flašky
3. clay golem a iron maiden a pomocník
Co byste zvolili vy jako nejlepší? :-)

A něco pro znalce. Někdo tam zkopíroval příspěvek od BrotherLaz (původně z Phrozen-keep), o tom, který skill je nejsilnější - samozřejmě ten, který má největší zobrazenou škodu, ty noobe! Je to seznam spousty skillů a věcí, které pomáhají je zvednout, nikde se tam nepíše o synergiích (nebo jsem to nenašla) ale to je jedno. Tipněte si, který je podle vás nejsilnější a pak si prohlédněte A bigger bang. Určitě je to zajímavé už jen kvůli těm věcem, které tam používají na "vylepšení" škody - může to sloužit jako inspirace, až budete uvažovat o výbavě.

Diablo webík

Ďábelské odkazy

Sekce blogu

Komentáře

parajumpers k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 14.10.2013 06:24
Pozdrav ze záhrobí :) - Chaos sanctuary
Rantalion k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 27.08.2013 09:39
Zdravím SuE. Čirou náhodou jsem se vráti l na Tvé stránky a vzpomenul, koli [...]
MartinXC k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Ne, 25.08.2013 13:49
Zdravím SuE, po letech okénko nostalgie. S Diablem 2 jsem skončil před let [...]
melcz k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Čt, 08.08.2013 23:41
dobra zprava, rad si prectu nove prispev ky :) A D3 je pro me takova oddych [...]
anonym k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
St, 17.07.2013 14:54
Zdravím SuE. Jsem rád že ještě žiješ:). Jinak všem diablistům co jsou zár [...]
Temno k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 24.06.2013 22:42
Jsem rád, že to tu neumřelo... A taky, ž e nejsem jedinej blázen, kterej už [...]
A.Jey k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 18.06.2013 23:26
ahoj .-)