Home   D2rozcestník   Median 2008   Odkazy   Archiv blogu 

Chaos Sanctuary

D2: Dentist od Grimborna

Pátek, 27. červenec 2007   Diablo2LOD

Ačkoli tu už návod na dentistu v buildech nekra máme, tento návod Grim's Dentist Guide, The Dentist is IN se dost podrobně zabývá tím, jak funguje bone wall a bone prison. Je tam hodně ilustračních obrázků, a dokonce i když nebudete hrát zrovna za zubaře, může se vám to pro nekříka hodit. Toto není překlad, jen stručný výtah. Výbavu si prohlédněte v originálu.

Teeth (zuby) mají 4 synergie, a to z nich dělá docela zabijácký skill. Zároveň se ty 4 synergie dají využít i pro build.

- Teeth dělají magickou škodu. Fungují podobně jako multishot - každý zasáhne jeden cíl, a nepotřebují AR.
- Další skill je bone spear a bone spirit, jsou to synergie pro teeth. Dělají víc škody než teeth ale hodí se spíš na jeden cíl. Spear je rychlejší, ne vždy se trefí ale má piercing, spirit vždy zasáhne.
- Takticky používá i bone wall a bone prison, což jsou taky synergie k teeth.
- Do bone armor stačí jeden bod, díky synergiím bude dostatečný.

Základní build:
Teeth 20
Bone Armor 1
Corpse Explosion 1
Bone Wall 20
Bone Prison 20
Bone Spear 20
Bone Spirit 20
Je možné přihodit bodík do Amp (doporučuje to), aby CE bylo účinnější. Na další varianty se podívejte do originálu.

- Dentista potřebuje hodně skill bodů, manu, resisty a odolného pomocníka. Taky rychlejší kouzlení. A hodí se teleport - třeba koupit tyčku s teleport charges na záložní zbraně.
- Sílu na věci, dexterita nic, mana nic, zbytek do života.
- Manu si zařídíte věcmi, neinvestujte na začátku do teeth moc, tak 9 bodů, a pak do synergií, než budete mít dost many (ono to na větším levlu moc žere). Pořiďte si runové slovo Spirit a pomocníka s aurou Prayer a udělejte mu runové slovo Insight. A taky by měl mít sání života.
- Sežeňte aspoň 18% FCR

Info o bone armor a bone wall.
Přitahují potvory ze všech směrů, pozor na to, až ze vzdálenosti 1,5 obrazovky, to je víc než přitahuje postava.

Jak stavět zdi a vězení: po částech, v několika vrstvách, tak po 3-4 sekundách a v mezičase kosit potvory, které jsou ve vězení, pomocí teeth nebo spear. Udělejte ty zdi z několika vrstev, taky, aby se rozpadávaly postupně a mohli jste je neustále obnovovat a potvory neutekly.
Při tvorbě vězení si dávejte pozor na to, abyste měli vyčištěný prostor, kam můžete zdrhnout, protože nepřátelé mohou přijít i zezadu. Například nedělejte zdi hned při východu z města v aktu 4 , protože když vás mrchy obklíčí, nemáte kam utéct, na schodech se zdi dělat nedají.
Když si vyčistíte dost prostoru , pak teprve postavte zeď a schovejte se za ni. Potvory k ní přiběhnou a chyťte je do vězení a pak je rozstřílejte.

Ucpávejte vchody. Například u Andy si vyčistěte ten první pokoj, pak otevřete dveře a udělejte tam u ní uvnitř zeď. To ji vzbudí a všichni k ní naběhnou. Vy mezitím ucpěte dveře několika vrstvami bone prison a střílejte teeth nebo spear skrze ně. Pak tam hoďte CE a je vymalováno. To bone prison obnovujte každé 2-3 sekundy, jinak to špatňáci rozbijí.

Pak je tam obrázek, jak zaseknout mefa.

Můžete to udělat i v Throne – přijděte tak blízko, aby Baal vyhodil potvory, hoďte tam zeď a pak je zavřete.

Pozor na Ventara v Chaos sanctuary, tam otevřte pečeť a zdrhněte přes portál do města, a běžte znova zvenku a postupně je odlákávejte, jinak nemáte šanci, rozmlátí vězení strašně rychle.

V partě si moc nezahrajete, nemáte kletby pro partu a vězení a zdi je spíš otravují.

A léta běží, vážení

Úterý, 24. červenec 2007   Pokec

a ten pokrok mílovými kroky ...

Njn, už mi z toho horka hrabe. Včera jsem šla, zchlazená jedním pivem, po rozpáleném chodníku, a kde se vzala tu se vzala, ležela tam žížala, udělala jsem krok a uklouzla jsem na ní a natáhla jsem si šlachu. Může za to to pivo? Nebo ta žížala? Nebo su už staré nemehlo? pocitac stary jakysi

A jak jsem tak přemýšlela o inteligenci žížal i své, a o věku a smrti (žížal), prohlížela jsem si stránky s odkazy na staré počítače, které ve mně budí depresivní pocity, protže si vždycky vzpomenu na ty diskuse typu "to já, když jsem byl kluk, měl jsem Atari" nebo "já Comodore", kdežto když já byla holka, tak to se ještě počítalo na kuličkovém počitadle a hráli jsme leda tak Člověče nezlob se. A pak jsem narazila na tenhle komp z doby, kdy i já byla ještě na houbách, a hned je mi líp :-)

Ale jestli si chcete na ty své dětské miláššky zavzpomínat, proč ne? nějaké inzeráty nebo libo celý web? A tohle tam v inzerátech mě dostalo "Who needs a man, when you have an Equinox?". Proč já si ho nekoupila?

A trochu umělecké fotografie ze smetiště ... (sekce Core memory).

Ále, pryč s nostalgií, pokrok je tady. Počítače startují rychleji, píšeme rychleji, počítáme rychleji ... Heh, vážně? Tipněte si, jak to dopadne, když se srovnává uživatelská přítulnost 86 Mac Plus Vs. 07 AMD DualCore. Je to dělané pro běžnou kancelářskou práci, ale nakonec, co dnes většina kancelářských krys dělá jiného, než že splácá lejstro ve wordu či sečte v excelu 100 řádkovou tabulku?

Jo, už jsem rozřešila ten problém zavinění nehody. Logicky, pivo za to nemůže, těch už jsem v životě vypila, a nic. Stará .. tss, nejsu stará, vždyť počítače existovaly už předtím, než jsem se narodila, a jaké! Tak je to jasné, byla to ta úchylná žižala, v takovém vedru to leze na chodník, ta byla úplně blbá, skoro jako lidi.

Šlacha stále bolí ale deprese je pryč, a taky se ochladilo :-)

Nesuď knihu podle obalu

Středa, 18. červenec 2007   Knížky
obálka povětří

praví jedna moudrost, a většinou se používá ve smyslu "navrch huj, vespod fuj", aneb je-li krásná obálka, neznamená to, že je to ke čtení. Ale ono to platí i naopak.

Knížka Smolné povětří od Rachel Caine vyšla už loni, a protože její obálka je poměrně odporná - žena s vyžilými rysy z níž trčí jakási chapadla či hadi, ani jsem ji v knihkupectví nevzala do ruky. Před měsícem jsem při pročítání recenzí na Neviditelném psovi uviděla, že vyšel další díl - Úžeh, a byl tam odkaz na ukázku z prvního dílu, i začetla jsem se, a ten styl mě dostal. A tak jsem šla a koupila si oba díly a nelituju. Teď je na Fantasya.cz recenze na Úžeh a vidím, že na to mají podobný názor. Pozn: v té recenzi je v krátkosti shrnutý i obsah prvního dílu, jestli to nechcete vědět, neklikejte :-)

obálka ďábel Dalším případem, kdy mě obal skoro odradil, je knížka Ďábel v zeleném, jejíž obal vypadá jak z nějaké edice historických romantických milostných slaďáků z Harlekýna, ale je to zajímavá fantasy od Marka Chadbourna. A protože su kůže líná, a navíc to vedro, tak vás zas odkážu na recenzi. Nicméně něco mi na tom úplně nesedlo - je tam všechno, co tam má být, zápletka a filosofické kdesi cosi, a má to spád, ale přesto váhám, jestli si další díly (a ony budou) koupit. Nemám totiž potřebu se k tomu vracet, pročítat si znova nějaké úryvky či zvláště vypečené dialogy, jako tomu je u Rachel Caine - ten styl tomu chybí. Ale klidně se na to v knihkupectví případně koukněte, každý jsme jiný a třeba je to psáno právě pro vás :-)

D2: Rychlé expování na uber kostrách

Pondělí, 9. červenec 2007   Diablo2LOD

Danek na AB napsal nedávno DaneK's 1.1X "Uber leveling" Guide v1.0 - aneb jak rychle nahrabat levly v UberTristamu. Návod je psán pro battle.net a teď by to mohlo být docela aktuální, jestli potřebujete rychle vyexpit nějaké postavy. Toto je stručný výtah z návodu, budete potřebovat nakukovat i do originálu, protože jsou tam ilustrační obrázky.

Nejdříve musíte mrňouse dostat s pomocí kamarádů do aktu 5 hell. V tom vám může pomoci Kasosův rushovací návod. Jestli netušíte nic o uberpotvorách, přečtěte si třeba tento krátký návod na diablo2lod.diablo3.cz (na suewebiku je návod podrobnější ale pochází z úplného počátku „objevování 1.11“, o co to vlastně šlo, a tak je značně neuspořádaný, najdete ho v sekci technická data)

O co jde – rychlé získání levlů pro partu mrňousů a Ubertristamu na kostrách, které vyvolává Ubermefisto. Nejlepší likvidátor bude asi hammerdin, měly by tam být dvě postavy na vyšším levlu. Jak postupovat:

mef house
domek pro mefa
leecheři
dvorek pro mrňouse
 1. V Ubertristamu odlákejte někam mefa (pak se teleportujte pryč nebo opusťte hru a vraťte se),
 2. Vykuchejte diabla a baala
 3. Nalákejte mefa do domečku (prostě ho lákejte za sebou dovnitř a pak se teleportněte pryč nebo opusťte hru)
 4. Přiveďte mrňouse do toho vypáleného dvorku
 5. A teď potřebujete mefa vybudit, aby začal vyrábět kostry. Stačí se přiblížit k domku, nemusíte ho vidět -problém je v tom, že ten, kdo se přiblíží a „spustí“ to, nemusí být ten, na koho to mef začne házet. Cílem koster je vždy hráč, který přišel poslední do hry. Jestliže do hry přišel poslední nějaký mrňous, kostry s vrhnou na něho! Jenže nestačí, aby velká postava ze hry odešla a zase se vrátila – protože mezi jejím odchodem a příchodem se nikdo jiný neobjevil, bude cílem stále mrňous. Abyste zajistili, že cíl bude ten, kdo na to má (hammerdin), je potřeba udělat toto:
  -mrňous odejde ze hry
  -pala odejde ze hry
  -mrňous se vrátí
  -pala se vrátí
 6. Začněte vraždit a mrňousům nabíhají levly. Z levlu 25 na 60 je to za 20 minut, pokud jste je měli na nízkém levlu, tak to trvá asi taky 20 minut na level 25. Po levlu 60 se to už zpomalí.
 7. Problém je, že jak je tam mrtvých koster moc, hra začne lagovat (tak po 5 minutách). Buď musíte všichni na pár minut do města, aby kostry zmizely, a pak opakovat - vrátí se mrňousové, jeden hráč jde vybudit mefa a pala začne házet kladívka. Nebo se přesuňte na jinou pozici tak, abyste kostry neviděli, a po 5 minutách to střídejte zpět na pozici 1 (tohle je prý pro zkušenější hráče). S tím lagováním pozor, protože když to neuhlídáte včas, hra spadne a máte po expení a torch. Ten Torch na závěr nezapomeňte z mefa vyloudit :-)
 8. Kdo nevěří, ať prý skoukne tohle video ze hry

Máte-li pocit, že "rushování" je fuj, a vy byste se k tomu nikdy nesnížili a hrajete poctivě a ... tak tenhle článek není pro vás. Jsou však i takoví, které to baví až v hell, a těm se tohle třeba bude hodit.

Lama doporučuje: pastva pro typografy

Středa, 4. červenec 2007   Webovitosti

Ačkoli ohledně pastvy jako takové mají lamy světu co říci, o typografii toho moc nevědí, a tak dnešní příspěvek pro volné dny bude oddychová sbírka odkazů na plakáty, obaly či fotografie s typografickou tématikou.

Diablo webík

Ďábelské odkazy

Sekce blogu

Komentáře

parajumpers k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 14.10.2013 06:24
Pozdrav ze záhrobí :) - Chaos sanctuary
Rantalion k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 27.08.2013 09:39
Zdravím SuE. Čirou náhodou jsem se vráti l na Tvé stránky a vzpomenul, koli [...]
MartinXC k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Ne, 25.08.2013 13:49
Zdravím SuE, po letech okénko nostalgie. S Diablem 2 jsem skončil před let [...]
melcz k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Čt, 08.08.2013 23:41
dobra zprava, rad si prectu nove prispev ky :) A D3 je pro me takova oddych [...]
anonym k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
St, 17.07.2013 14:54
Zdravím SuE. Jsem rád že ještě žiješ:). Jinak všem diablistům co jsou zár [...]
Temno k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 24.06.2013 22:42
Jsem rád, že to tu neumřelo... A taky, ž e nejsem jedinej blázen, kterej už [...]
A.Jey k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 18.06.2013 23:26
ahoj .-)