Home   D2rozcestník   Median 2008   Odkazy   Archiv blogu 

Chaos Sanctuary

D2: archiv d2data.net

Pondělí, 24. září 2007   Diablo2LOD

Pozůstatky známého webu d2data.net, který byl vynikajícím zdrojem informací o věcech z diablo2LOD, unikátní seznamem treasure class a pravděpodobnostmi nalezení věcí, byly objeveny ve web archive.

Ne všechny odkazy fungují, a vyhledávání vás hodí na podstrčenou stránku s reklamami, ale přímé odkazy z bočního menu na unikáty s jejich tabulkami - kdo nám to dá - fungují. Rovněž TC (aspoň některé, které jsem zkoušela) fungují. Tak přemýšlím, jestli to někde vyzobat a schovat - má to ještě cenu? V tom archivu to stejně ještě asi nějakou dobu zůstane...
zdroj: AB

D2: jinde prázdniny nebyly

Neděle, 9. září 2007   Diablo2LOD

jak jsem to tak prázdninově flákala, zapomněla jsem slídit u sousedů a tam se děly věci. Tak aspoň opožděně:

Na diablo2.sk můžete najít dva nové zajímavé buildy - překlad Tauntera. Autor buildu je SSoG z amazonbasin, takže to je záruka, že půjde o pěkného úchyla, a taky že jo - barbar, který se potvorám vysmívá a dráždí je, až dostanou mrtvici .. nebo tak něco .. radši si to přečtěte. Překlad udělal Barraccuda.

A úplně nejnovější je tam PvP build na jedovatou javazonku od Gaspiho. PvP jsem nikdy neprovozovala a tak k tomu těžko něco řeknu, je na vás, abyste to vyzkoušeli :-)

Na diablo centrále se taky pěkně rozjeli, doplnili spoustu věcí, popisů, a začali se sekcí buildy. Je tam vidět kus práce a myslím, že diablo centrálaje dobrý nástupce Diablova doupěte. Je to přítulné i pro začátečníky, protže se důsledně drží českého překladu, a vlčáci se už zorientují i v češtině.

V sekci Buildy je několik stručných strategií na každou postavu a postupně tam přidávají další. Ty popisy jsou někdy až příliš stručné, (třeba u skeletonmancera je doporučena dexterita 130 a nikde není napsáno proč - pro štít? jaký? co takhle alternativa bez štítu= žádná dex?), a popsaná výbava - výčet věcí - nedává příliš alternativy (někdy je lepší uvést vlastnosti, které je potřeba na výbavě mít), což může být u začátečníků problém, ale protože je tam forum, můžete se autorů zeptat :-)

Víte o nějakých dalších českých diablo webech, které obsahují zajímavé informace/návody/downloady apod? Sem s nimi.

Můj milý deníčku,

Úterý, 4. září 2007   Pokec

píšu ti, protože svět je zlý a mně je smutno.

Dnes mě ve firemní jídelně štípla vosa do ukazováčku na levé ruce, mám ho oteklý a neohebný, a nemůžu hrát, protože to je můj „střílecí“ prst. Navíc mi řekli, že to není pracovní úraz, a že absťák z nedostatku hraní, a v důsledku toho snížená kvalita života, není dostatečný důvod pro finanční kompenzaci. Ale já hrát potřebuju, abych zapomněla na všechno to zlé, co se mi v poslední době přihodilo. Povím to aspoň tobě, můj milý deníčku. krava a pes

Minulý týden jsem šla z práce po vedlejší cestě, kde nejezdí moc aut, a přede mnou běžel pes. Asi patřil k nějakému domku u cesty, byl to takový rezavý vořech. Občas na mě koukl a udržoval si stálý bezpečný odstup asi deseti metrů přede mnou, asi abych mu nešlápla na ocas. Najednou se ze zatáčky vyřítilo auto, pes se otočil a vběhl přímo do cesty. Řidič zabrzdil a pes seděl nevinně uprostřed cesty. Pak se líně zvedl, pohlédl na mě výsměšným pohledem a odklusal.. Řidič nastartoval, otočil se ke mně a zařval „Krávo, si toho čokla přivaž, né?“
Njn, všechno je jednou poprvé, a kráva se psem jsem ještě nebyla, jednou to přijít muselo ale mohl by ten pes být aspoň můj, ne?

V sobotu jsem jela na ten potlach a v Holicích jsem se ptala na cestu ke kempu, protože jsem si zapomněla vytisknout mapu, ehm. Vyhlédla jsem si starší důvěryhodnou ženu ve věku mezi padesátkou a smrtí a ona mi popsala cestu asi takto: „No jděte tam po té ulici, přejděte náměstí, pak to kousek uhne a pak ...eee, to je složité, tak se tam zas zeptejte.“
Došla jsem na místo, kde to „uhlo“, přešla jsem přes cestu a zeptala se další podobné paní, která doplnila navigační informace: „no to musíte tamtou ulicí, pořád dál a pak je tam roh s tůjema, tak zahněte okolo a pořád dál, a to tam dojdete.“
A tak jsem šla, a až jsem byla daleko u lesa, uviděla jsem na louce kus vpravo cosi, co připomínalo chaotický kemp. To bude ono, zajásala jsem, a hbitě jsem zabočila. Jenže nebylo. Byla tam sice auta i přívěsy a lidi ale byl to nějaký soukromý pozemek. Byl tam mladý muž, který vypadal, že se vyzná ve všem, včetně světových stran, a ten mi řekl „ no to jdete špatně, ale nevracejte se, vemte to tady pěšinou, doprava, a za zatáčkou doleva“ ..
Nebo tak nějak to říkal? Dumala jsem, když jsem došla za zatáčku, přece kdybych šla doleva, tak se dostanu na cestu zpátky, muselo to být doprava … a šla jsem a šla, až jsem došla k chatové osadě, kde jsem opět zeptala starší paní a ta mi řekla: „ale to jdete špatně, musíte zpátky a tam je takové esíčko a pak plot a jděte podle toho plotu, to je ten kemp“, a byl. V kempu se na mě koukali ti webdesignéři divně, jako že nejen webová lama ale ještě i navigačně méněcenná ...

A jaké z toho plyne poučení? Když jste zmatená lama, neptejte se mladých mužů (jakkoli sympatických), kteří vypadají, že se nikdy neztratí, protože oni předpokládají, že i vy víte, kde je pravá a levá strana, a udržíte v paměti více než dvě odbočky (protože kdyby tušil, co jsem zač, tak by mi řekl, ať se vrátím na tu cestu a jdu dál ..)
Ptejte se osob, které mapu pravděpodobně nikdy nespatřily a směr určují máváním končetin, a nemůžete zabloudit.

Tak to máme .. jeden okousaný prst, jednu krávu a jednu bludnou lamu .. no to by pro dnešek stačilo :-)

Lama mezi elitou aneb PWP

Neděle, 2. září 2007   Webovitosti

O PWP, malém kousku Ajaxu, proč Microsoft vyhrál v Číně, na co kliká Plaváček a kolik vydělává DGX.

Tento víkend se konal PWP - Poslední Webdesignérský Potlach, a protože su lamka zvědavá, nenechala jsem si ujít PPPNČW (poslední příležitost pohlédnout na české webdesignéry), a vypravila jsem se tam. Sobotní odpoledne jsem tedy strávila ve společnosti webdesignérů všeho druhu, SEO šamanů, misantropa a prasete.

Prase bylo růžovoučké, roztomilé a voňavé, prostě k sežrání, a ačkoli intelektuálně se nijak neprojevovalo, každý s ním strávil několik spokojených chvilek.

Misantrop byl velký a bezvadně se s ním kecalo, a už mu to baštit nebudu (že je misantrop), ale měl 70% obličeje špatně, což se prý na setkání sebestředných elitářů misantropům stává.

S Plaváčkem jsme si povídali chvíli o webdesignu, a on vyjádřil pochybnosti o užitečnosti Ajaxu, a já jsem vyjádřila pochybnosti o jeho pochybnostech, a slíbila jsem odkaz na článek, kde je ukázka použití Ajaxu na zaškrtávací boxík. Web app without makeup: iterations of TeamSnap. V tom článku se popisuje, jak dělali aplikaci pro přihlašování hráčů na turnaje. Zajímavé je tam i to, že nedělají wireframes, protože klienti si pod tím nedovedou nic představit, radši udělají nějaký primitivní návrh, nad kterým je možné dál diskutovat. Je tam vidět vývoj toho návrhu a na konci narazili na problém, že jim nestačily dvě možnosti pro radio button, potřebovali 3. To mohli udlělat buď třema radio buttonama, ale vypadalo by to hrozně, nebo mohli udělat rozbalovací seznam, ale to je otrava. Tak na to použili AJAX a každé to zaškrtávátko cyklí přes 3 možnosti. Lehkou nevýhodu to má, že se při každém prokliknutí aktualizuje databáze, ale u aplikace tohoto druhu to z hlediska zátěže nevadí.

A někomu (kdo to jen byl?) - njn, su sklerotik - jsem slíbila odkaz na článek o tom, jak Microsoft zlikvidoval v Číně Linux. Pěkné čtení o nepěkné obchodní strategii.

Plaváček se ve slabé chvilce přiznal, že mu dělá dobře, když kliká na jablíčka na stránkách webmasterové, njn, to jsou ty drobné životní radosti, ale ty stránky se mi líbí taky, protže jsou tak odlišné od „běžných designérských stránek“ :-)

DGX prozradil své výdělky z blogování, a ačkoli si částku už nepamatuju, je jisté, že je velká, protože TO už nestíhá doma přehazovat lopatou a uvažuje o nějaké mechanizaci. Jestli máte zájem o podrobnosti, tak se ho zeptejte.

Bohužel mi DGX taky zničil představu, že by se lama, podobně jako mravenec či žirafka, mohla uplatnit ve webdesignu, protže webdesign je lam plný ale maskují se za jiná zvířata, jenže to o nich každý ví, a to je vlastně nekalá konkurence. Myslím, že na ně podám trestní oznámení (zatížené), to dnes elita dělá běžně, že.

Spousta webdesignérů hraje na cokoli, takže tam pořád někdo hrál a zpíval (a ROJ mi na dobrou noc zazpíval písničku, milý deníčku), a spousta nehraje na nic, takže tam pořád někdo povídal, a taky se tam pilo, a pak už někteří nepovídali :-)

Jo, a za všechno může Žirafka :-)

Diablo webík

Ďábelské odkazy

Sekce blogu

Komentáře

parajumpers k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 14.10.2013 06:24
Pozdrav ze záhrobí :) - Chaos sanctuary
Rantalion k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 27.08.2013 09:39
Zdravím SuE. Čirou náhodou jsem se vráti l na Tvé stránky a vzpomenul, koli [...]
MartinXC k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Ne, 25.08.2013 13:49
Zdravím SuE, po letech okénko nostalgie. S Diablem 2 jsem skončil před let [...]
melcz k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Čt, 08.08.2013 23:41
dobra zprava, rad si prectu nove prispev ky :) A D3 je pro me takova oddych [...]
anonym k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
St, 17.07.2013 14:54
Zdravím SuE. Jsem rád že ještě žiješ:). Jinak všem diablistům co jsou zár [...]
Temno k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 24.06.2013 22:42
Jsem rád, že to tu neumřelo... A taky, ž e nejsem jedinej blázen, kterej už [...]
A.Jey k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 18.06.2013 23:26
ahoj .-)