Home   D2rozcestník   Median 2008   Odkazy   Archiv blogu 

Chaos Sanctuary

Robert Novosad - Vsetín magický

Pondělí, 28. leden 2008   Obrázky
vsetin

Včera mi přišel do mailu odkaz, prý dobré fotky Vsetína, podívej se. Normálně tyhle přeposílané maily ignoruju ale když vám takový odkaz pošle váš šéf, tak není co řešit, že :-)

Ale opravdu jsou to pěkné fotky, chodím těmi ulicemi taky a většinou jen nepřítomně vyhýbám lidem a nevnímám okolí ale když se někdo umí dívat a fotit, vypadá město úplně jinak.

Jsou tam noční fotky, odrazy v ve vodě, jarní, zimní město, hrátky z foťákem a vůbec, je to Vsetín magický

Venkovanka ve velkoměstě

Pondělí, 21. leden 2008   Pokec

Opět jsem v pátek vyjela navštívit příbuzenstvo do matičky měst, cesta vlakem byla příjemná, na Hlavním nádraží to moc nesmrdělo, oběd U Jindřišské věže byl mňamka, v Luxoru jsem si koupila čtvrtý díl serie o Rapsodii od Elisabeth Haydon (i když to původně vydávali za trilogii, ona mezitím, než se to u nás vydalo, stihla napsat další), a pak jsem koupila ještě Hry na bolest od Alraune, což jsou erotické fantasy povídky, na mě občas trochu moc sado maso ale celkově se mi to líbí. Prostě den byl krásný a Praha přátelská a večer u bráchy skvělý.

V sobotu ráno jsem ale zjistila, že i z dobré whisky může být hnusná kocovina. Lidi, mně bylo blbě jak zamlada. Sobotu jsem pak trávila střídavě vzpomínkami na ty události z mládí, na které bych raději ani nevzpomínala, akčními chvilkami na záchodě, a tetiččinými výklady na téma, jak si stará, tak si blbá, které až k večeru přešly ve vzpomínání na to, jak si také jednou dopřála, a jak pak poráželi popelnice cestou z hospody. V sobotu byla Praha opravdu, ale opravdu škaredá.

V neděli před odjezdem jsem zabrousila do nákupního centra, abych se konečně podívala na ty slevy. Jak jsem tak brousila po těch obchodech mezi stojany s věcmi pro trpaslíky, protže na slušnou slovanskou postavu tam nic nebylo, šlápla jsem na nohu komusi, kdo seděl na sedátku za hromadou mikin. "Promiňte", řekla jsem slušně a on nic, a lidi na mě divně koukali a tak jsem se podívala pořádně, a on to byl ten plastikový manekýn, lstivě oblečený jako skejťák a na hlavě to mělo kšiltovku. Takhle si dělat srandu z prosté moravské ženy, to vám jen tak neprojde! Než se příště někomu omluvím za pošlapanou nohu, ještě si štípnu, abych se ujistila, že to není zas nějaký podraz! A to už jsem prosím byla střízlivá. Praha je prostě záludné město :-)

Dnes něco k CSS a webové inspiraci

Čtvrtek, 17. leden 2008   Webovitosti

Stránkový zlom, podtržení odkazů, trendy v designu loga, patičky na webu, design patterns, cenové tabulky.

Hovory o jídle

Neděle, 13. leden 2008   Pokec

Pozor, čtení tohoto článku může podkopat vaši důvěru v EU!

Událo se někdy před vánocemi v jedné účtárně o přestávce.
„A jak ten tvůj? Už je mu dobře?“
„Ale ani mi nemluv, dal se na zdravou výživu, asi to nepřežiju.. jen si to představ, tuhle jsem přišla domů s nákupem, utahaná jak pes, a že si protáhnu záda na gauči .. a jak jsem si lehala, tak jsem se praštila do hlavy, že jsen viděla hvězdičky. Pod dekou, kde bývá polštář, byl hrnec! On si vařil pohanku a maminka mu prý poradila, ať to nechá dojít pod peřinou, aby se zrníčka oddělovaly …“
„Hehehe, a mělas hlavu v pohance!“
„Naštěstí ne, ale praštila jsem se o pokličku .. a stejně to měl lepivé ..“
Tu se ozvala další: „Já dělám pohanku jako rýži a nelepí se … 1,5 hrnku pohanky na hrnek rýže a na 15 minut do trouby …“
Na to hned dva nevěřícné hlasy:
„Na rýži přece vždycky dva hrnky vody na jeden rýže a 20 minut v troubě …“
„Kdepak, dva hrnky na jeden a 13 minut dusit na plotně …“

A teď mi řekněte, jak se chtějí v EU Česko, Slovensko a Polsko domluvit na jednotných špekáčcích, když ani tři ženské zhruba stejné generace, z jednoho města, nejsou schopné vařit stejným způsobem něco tak jednoduchého jako rýži ... A to ještě nemluvím o receptu mojí stařénky „daj to do kastróla a nalej tam vody o dva prsty nad rýžu.“ :-)

Dvě knížky od Alraune a jedna navíc

Středa, 9. leden 2008   Knížky

Když teď nemůžu moc psát, tak aspoň čtu. Poslední dvě knihy, které jsem si koupila jsou od Alraune - Petry Neomillnerové.

Jedna je temná fantasy plná čarodějů - Nakažení - písně čarodějky. Hlavní hrdinkou je Moire, kterou možná znáte z předchozí knihy povídek. Čarodějové nemají vůbec snadný život, pořád někdo intrikuje, lidi je otravují s pitomostma, nikdo je nemá rád, a co teprve, když mezi sebou začnou válčit ... Je to syrové, sarkastické, depresivní a krvavé a líbilo se mi to moc. Víc se dozvíte v třeba v recenzích na fantasya.cz - od M.Fajkuse nebo od Pitera.

Druhá je o Praze a upírech, kteří si tu v klidu žijí - Sladká jak krev. Občas někoho vysají ale jinak se chovají slušně, a určitě jste si žádného nevšimli, dokonce ani policie nic neřeší, možná je to tím, že v ní pracují podplacení medvědodlaci, což vysvětluje mnohé ... Hlavní hrdinka je mladá (pouze čtyřistaletá) upírka, která dostane nabídku, která se neodmítá ... přečtěte si ukázku. Fakt se to dobře čte, jen po Praze se budu v noci asi pohybovat opatrněji. Jestli vás to zaujalo, přečtěte si i recenzi od Pitera. Přirovnává to k Anitě Blake a něco na tom bude. A Alraune už má prý napsané i pokračování ...

O Nakažených píše i Tokugawa a taky se mu to líbí. A já jsem si vzpomněla na jednu knížku, která by se mohla líbit speciálně jemu - Vládci času od Lucie Lukačovičové je fantasy odehrávající se ve starém Japonsku. Recenze - pagi nebo M.Fajkus.

Diablo webík

Ďábelské odkazy

Sekce blogu

Komentáře

parajumpers k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 14.10.2013 06:24
Pozdrav ze záhrobí :) - Chaos sanctuary
Rantalion k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 27.08.2013 09:39
Zdravím SuE. Čirou náhodou jsem se vráti l na Tvé stránky a vzpomenul, koli [...]
MartinXC k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Ne, 25.08.2013 13:49
Zdravím SuE, po letech okénko nostalgie. S Diablem 2 jsem skončil před let [...]
melcz k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Čt, 08.08.2013 23:41
dobra zprava, rad si prectu nove prispev ky :) A D3 je pro me takova oddych [...]
anonym k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
St, 17.07.2013 14:54
Zdravím SuE. Jsem rád že ještě žiješ:). Jinak všem diablistům co jsou zár [...]
Temno k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 24.06.2013 22:42
Jsem rád, že to tu neumřelo... A taky, ž e nejsem jedinej blázen, kterej už [...]
A.Jey k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 18.06.2013 23:26
ahoj .-)