Home   D2rozcestník   Median 2008   Odkazy   Archiv blogu 

Chaos Sanctuary

Dějí se věci v tom vedru

Pátek, 27. červen 2008   Pokec

a já se jen ploužím a nemůžu spát a pak nemůžu ani hrát a celé su takové přehřáté. No fakt, třeba dnes ráno jsem vstala a začala přemýšlet, co uvařím na oběd a v šla jsem skouknout mrazák, co v něm je. To bylo 8 ráno a mládě vylezlo z postele, co tady dělám, jak to že nejsu v práci.
"Dyť je sobota", pravila jsem
"Mami, ty si úplný mimoň, dyť je pátek."
No fakt, je pátek, a do práce jsem přišla o "trochu" později, no. Ale to se může stát každému a neříkejte, že vám ne, protože jinak z toho budu mít deprézi.

Tak radši budu psát o něčem jiném, třeba ... třeba jeden čtyřšokový příběh ze života ASS (amatérský správce sítě) a BVSS (bývalý velký správce sítě). To se každému stát nemůže.

Šok první: Bylo, nebylo, ráno po bouřce přijde ASS do práce a kouká, že jeden disk v Raidu odešel do věčných lovišť. Njn, jednou se to stát muselo. Však stačí zavolat oblíbenému dodavateli, BVSS, a nový disk je tu raz dva.

Šok druhý: prý žádné takové disky, které by do toho pasovaly, nejsou na skladě a budou až za týden. No, to vydrží, takový disk zdechne jednou za dva roky, tak co, však to znáte, nejbezpečněji je v kráteru po granátu.

Šok třetí: V poledne scípl druhý disk v raidu. Firemní server je mrtvý, je konec měsíce, fakturace a expedice nefunguje. Nic nefunguje. ASS překonává těžký šok a volá BVSS. Ten žhaví dráty po celém blízkém okolí a shání disk. V 6 večer ho konečně přiveze.

Šok čtvrtý a poslední: Raid se podařilo zrekonstruovat, když BVSS přemluvil server, že se mu jen zdá, že ten druhý disk je špatný, a místo první mršiny vložil nový disk.

ASS v současné době začíná víkendovou postšokovou léčbu za pomocí vysokých dávek valašského všeléku.
Pravděpodobnost, že "vyléčený" disk v pondělí zase zdechne, je vysoká ...
Pravděpodobnost, že zdechne ještě jeden v dalších 5 dnech by měla být nízká ale ... tipněte si :-)

A jaké je poučení, milé děti? Pořiďte si věšteckou kouli a kupujte jen takové servery, do kterých se po pár letech nepřestanou dělat disky :-)

Zas se blíží Masters of rock

Pátek, 20. červen 2008   Pokec

A letos plánuju, že pojedu, protože tam bude pár mých oblíbených kapel. Konečně už dali dohromady program Masters of rock 2008 a je to jasné:

ve čtvrtek je Avantasia, metalová opera, ale moc pozdě, nevím ještě, jestli půjdu, přece jen v pátek bych měla něco v práci dělat :-)


v pátek středověký death/operní Haggard:


a speed metal Sonata Arctica v neděli:


Třeba se tam potkáme. Jaké tipy máte vy? Spousta těch kapel mi nic neříká.

D2: patch 1.12a

Čtvrtek, 19. červen 2008   Diablo2LOD

Blizzardi vydali dlouho očekávaný patch 1.12 pro Diablo2 a Diablo2 Lord of Destruction ale, navzdory všem spekulacím, v něm není nic, co by měnilo hru samotnou. Tenhle patch "jen" umožňuje hrát diablo2lod bez vloženého CD. Tedy to, co většina z nás stejně dělala přes různé emulace mechanik nebo nocd crack, je teď možné i oficiálně.

Patch stáhnete ze stránky supportu, přímý odkaz je tady.

Aby to fungovalo, musíte udělat Plnou instalaci (pokud ji nemáte) a musíte mít na hard disku nakopírované všechny MPQ soubory ze všech diablo CD. Většinou prý bude stačit zkopírovat D2xMusic.mpq z expansion CD.

Tady se nepíše, tady se čte

Středa, 11. červen 2008   Knížky

To je totiž tak. Nedávno vyšel další díl Anity Blake – Blood Noir. Tak jsem si říkala, že si koupím e-book, protože Goetia z $6 mě docela namlsala. No ale oni za to chtěli $25. No to snad ne? Navíc nebylo vůbec jisté, jestli se to dá číst, protože posledních pár knížek se zabývalo jen tím, komu Anita už dala a komu ještě ne, a jako to vysvětlit těm, co už jo a těm, co ještě ne, a navíc ty popisy „akcí“ spadaly spíš do kategorie těžkého porna. Nic proti tomu, ale není to můj šálek čaje, já chci dark fantasy detektivku a drsné hlášky a hromady mrtvol. Teď už sice zlevnili na $16 ale já se mezitím rozhodla, že si svou dávku upírů, vlkodlaků a temnoty opatřím jinde.

Prohledala jsem Amazon a BarnesNoble na termín „urban fantasy“ a vybírala jsem knížky, které napsala ženská, byli tam upíři, vlkodlaci, čarodějnice a spol, mělo to být čtivé, trocha humoru a sarkasmu a žádné vampíří romance.

Ten poslední bod je dost podstatný, jakmile uvidíte i u tohoto žánru slovo romance, zbystřete, boť se jedná o variantu na harlekýnky, kde úlohu krasavce/charakterního hrdiny/zemitého farmáře přebírají vampíři. Číste se to nedá a nedejte na pět hvězdiček v hodnoceních, protože ty tam dávají čtenářky červené knihovny.

Postahovala jsem si nějaké vzorky a začala zkoumat. Vyřadila jsem toho hromadu ale našla jsem taky spoustu zajímavého čtení pro krvelačné dámy :-)

Tedy, ne všechno z následujícího seznamu jsou vyloženě krváky ale všechno se (mně) dobře čte. Sice si na konci občas řeknete, bože, to zas byla kravina, ale když to řeknete hlasem spíše pobaveným ve dvě ráno poté, co jste to celé přelouskali z obrazovky kompu, tak to svůj účel splnilo, nebo ne? Zkrátka není to Literatura, je to brak, vlakové čtení .. jakkoli to chcete nazvat. Ale dobře napsaný brak. Na většině webů níže najdete nějaké ukázkové kapitoly.

Takže k seznamu:

Kim Harrison a její série o Rachel Morgan, čarodějnici ve světě, kde lidstvo tak napůl přežilo epidemii, a čarodějnice, upíři a jiné podezřelosti, které se dřív musely skrývat, vylezly na světlo, přihlásily se o svá práva a teď žijí společně s lidmi ve městech a někteří, jak už to bývá, zločiny páchají, a jiní je odhalují … Dost dobře napsané, jde napůl o detektivky, napůl stále se vyvíjející příběh a na konci se do toho přimotají i démoni :-)

Ilona Andrews a její série o Kate Daniels, zatím jsem to moc nečetla ale začátek vypadá slibně, snad jen malý citátek, abyste si udělali představu o stylu:

It took a qualified wizard to detect a summoning in progress. It required only a half-literate idiot with a twitch of power and a dim idea of how to use it to attempt one. Before you knew it, a three-headed Slavonic god was wreaking havoc in downtown Atlanta, the skies were raining winged snakes, and SWAT was screaming for more ammo. These were unsafe times. But then in safer times, I'd be a woman without a job.

Patricia Briggs a její detektivní příběhy s Mercy Thomson, téměř normální holka, jen se občas přemění na kojota, možná za to může i ta její výchova mezi vlkodlaky, a taky opravuje auta a sem tam řeší nějakou tu vraždu. Napsala i další knížky, víc fantasy, a u jedné jsem četla v anotaci, že je to variace na krásku a zvíře .. hmm, to bude blbost, řekla jsem si, a jen tak ze zvědavosti jsem to začala louskat a skončila jsem v jednu ráno. Jo byla, drsná středověká fantasy s trochou humoru a dobrým stylem, skvěle se to četlo, a tak je to u ní se vším, chjo, ještě teď mám ztuhlé rameno.

C.E.Murphy a její serie Urban shaman. V nějakém review psali, že se to sice dobře čte, ale autorka viděla práci policie tak leda v hollywoodském filmu, což mně nevadí, já jsem na tom stejně. A čte se to fakt dobře, zatím jsem viděla jen začátek, hlavní hrdinka je policajtka a má nějaké šamanské schopnosti, kterým sama moc nerozumí, ale samozřejmě jí to pomáhá proti "těm zlým".

Michelle Sagara a série knih z města Elantra (Casts). Tohle je čistokrevná fantasy s propracovaným světem, kde žije několik ras, některé nesmrtelné jako draci či Barrani, jiné telepatické, a pak normální lidi, prostředí je spíše středověké. Kaylin má zvláštní léčitelské schopnosti a je členkou Hawků, což je něco jako detektivní sbor. Je tu spousta podivné magie a samozřejmě zločinů, a Kaylin je hrozný bordelář a všude chodí pozdě ... to tady v Chaos sanctuary považujeme kladné vlastnosti, víte? :-)

Lisa Shearin a serie o elfské kouzelnici. Vypadá to na svěží styl a zajímavou zápletku .. uff, dokonce jsou tam piráti.

My name is Raine Benares. I'm a seeker. The people who hire me are usually happy when I find things. But some things are better left unfound...

Pár čerstvých i dobře uleželých odkazů

Neděle, 1. červen 2008   Webovitosti

njn, už to musí ven a vyvětrat :-)

O můře, šroubováku a sekeře

Neděle, 1. červen 2008   Pokec

Byl večer, vstoupila jsem do zšeřelého pokoje a hledala jsem vypínač. Náhle jsem za sebou ucítila prudký pohyb, a dveře se s třesknutím zabouchly. Byla jsem v úplné tmě, vypínač tam nebyl, oknem neprosvítal jediný paprsek. Vlastně .. okno tam nebylo. Zacloumala jsem klikou ale dveře nešly otevřít. Křičela jsem o pomoc. Marně. Tápavě jsem prohledávala pokoj v naději, že najdu něco, čím bych dveře rozbila, protože vyrazit nešly, otvírají se dovnitř. Pokoj byl úplně prázdný. Byla jsem v pasti.

Obvykle pak moje noční můry pokračují vstupem nějakého zvláště vypečeného, krutého a slizkého „vetřelce“ podle toho, jaký druh fantasy zrovna čtu. Zatím jsem se vždycky stihla probudit dřív, než mě to sežralo. Ale stejně to byl horor.

Ale když se noční můra stane skutečností …

V sobotu jsem byla na návštěvě u rodičů. Kecali jsme, popíjela jsem minerálku a pak příroda, mocná čarodějka, zavelela a já musela na záchod. Když jsem potom chtěla otevřít dveře, nešlo to, Mačkala jsem kliku a nic. Dveře se ani nehnuly. Začala jsem zuřivě kopat a bušit, až se rodiče ozvali.
„Co tam blbneš?“
„Nejde to otevřít!“
„Jak nejde .. je to zaseklé nebo co?“
„Já nevííím.“
„Prosím tě, jdi se tam podívat, co tam vyvádí“
Slyším, jak táta bere za kliku a lomcuje. Nic. Snaží se ramenem dveře popohnat k pohybu. Nic.
„Musím najít šroubovák, asi je něco s tou klikou,“ mumlá a slyším v komoře šramot, jak kdosi prohledává police.
„Tady žádné šroubováky nejsou“
„Asi je máš ve sklepě, podívám se tam“
Otec dál prohrabá police ve vedlejší komoře, další šramoty přicházejí ze sklepa. Slyším jen útržky vět:
„máš tu všude strašný binec ..“
„...do prdele …“
„se na to vyseru …“
Sedím tiše na záchodové míse a začínám se bavit.
Najednou se ozvou tupé rány a dveře se otřásají v pantech. Táta se snaží je vyrazit. Ještě pět ran a je to. Zbytky kliky leží na zemi, západka je rozlomená a dveře vypadají jak po útoku barbarů. Táta stojí vítězně venku, hrdinný osvoboditel, a zvedá na pozdrav sekeru.

Dole zapíjím šok, už ne minerálkou, a poslouchám, jak mu máma vysvětluje, že opravdu, ale opravdu se ten binec ve sklepě bude muset uklidit, protože tam nemohla žádný šroubovák najít.
„Prosím tě, řekni mi teda, kde všechny šroubováky zmizely, když to není tím, že tam máš bordel!“
„Jestli to nebude tím, že je vždycky zapichneš někam do záhonu …“
„To jsem jen potřebovala vyrýpnout ty cibulky … ale neřešme to, zítra prostě nějaký šroubovák koupíš …“
Táta sedí v křesle a mávne líně rukou.
„Ále, na co mi šrubovák, když mám sekeru …“

Ale stejně, když budu doma sama, radši za sebou dveře zavírat nebudu :-)

Diablo webík

Ďábelské odkazy

Sekce blogu

Komentáře

parajumpers k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 14.10.2013 06:24
Pozdrav ze záhrobí :) - Chaos sanctuary
Rantalion k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 27.08.2013 09:39
Zdravím SuE. Čirou náhodou jsem se vráti l na Tvé stránky a vzpomenul, koli [...]
MartinXC k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Ne, 25.08.2013 13:49
Zdravím SuE, po letech okénko nostalgie. S Diablem 2 jsem skončil před let [...]
melcz k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Čt, 08.08.2013 23:41
dobra zprava, rad si prectu nove prispev ky :) A D3 je pro me takova oddych [...]
anonym k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
St, 17.07.2013 14:54
Zdravím SuE. Jsem rád že ještě žiješ:). Jinak všem diablistům co jsou zár [...]
Temno k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 24.06.2013 22:42
Jsem rád, že to tu neumřelo... A taky, ž e nejsem jedinej blázen, kterej už [...]
A.Jey k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 18.06.2013 23:26
ahoj .-)