Home   D2rozcestník   Median 2008   Odkazy   Archiv blogu 

Chaos Sanctuary

Letní webo typo odkazy, včetně módních trendů

Pátek, 18. červenec 2008   Webovitosti

Další várka odkazů, opět trochu typo - obrázkovo, po delší přestávce způsobené vedrem, mou nekonečnou leností a posléze horečkou z ohlášení Diablo3, kterou jsem zchladila teprve včera nad krví potřísněnou, webdesignérsky hříšnou, ďábelskou stránkou. A pak jsem si chtěla pomocí wordle udělat ďábelský typo plakátek, a co z toho vylezlo, vidíte vpravo - mrtvá těla jako můj hlavní motiv? No totok, jak to vyhmátnul? (zadáte tam url nebo text a vygeneruje se plakát ze slov, která se mu nejvíc líbí nebo tak něco, používá to java applet)

A teď už převážně vážně:

 • Přehlídka přihlašovacích formulářů - jako obvykle u Vysmáté kočky, je to hezký přehled. A když tam budete, podívejte se i na jeho pokus, jak zpřehlednit boční sloupec - hmm, je co zlepšovat i na takových webech jako Boxes and Arrows.
 • Logodesignlove.com - web byl založen letos a už je tam hromada zajímavých věcí.
 • Plakáty na mnichovskou olympiádu, moc pěkná info/typo přehlídka.
 • Módní trendy na webdesigner wall aneb nové kabátky pro vaše weby na letošní sezónu
 • A brief history of avant garde, Avant garde, prý nejvíce zneužitý font ze všech, ubohá oběť, nic pro slabé povahy.

  A závěr nějaké plakátky i pro vás, velké designéry, kteří chcete spasit svět .

 • Trochu jiná realita

  Pátek, 18. červenec 2008   Pokec

  Ve hrách nehledáme realitu ale tajemnou historii, fantasy nebo naopak představu budoucnosti, povětšinou temné, jak jinak - to jsou ty tajemné chodby z Quake nebo Half-life nebo vetřelci v aseptických prostorách kosmických lodí. Realita, to jsou nudné mrakodrapy, vilky se zahrádkami a oprýskané paneláky.

  Jenže někdy je to trochu jinak. Když jsem se poprvé podívala na tuhle fotku, myslela jsem, že jde o nějako futuristickou splácaninu ve stylu člověk proti technice:


  Ale je to skutečnost, podzemní systém stok v japonském městě Saitama je navržen tak, aby dokázal předimenzovanými podzemními kanály odvést vody z bouří, které dříve způsobovaly povodně. Teď to dokončili a pouštějí tam turisty, to je jen takový tip, kdybyste náhodou měli cestu kolem ...

  Pohodové metalové odpoledne

  Sobota, 12. červenec 2008   Pokec

  Včera jsem to v práci zapíchla už ve dvě hodiny a vzhůru do Vizovic. Hned jak jsem vylezla z autobusu, uviděla jsem, že v tom ospalém městečku konečně přišli na to, že když někam přijede 20000 lidí, je potřeba otevřít stánky a obchůdky a nalévat pivo a péct frgály, a ne zavřít okenice a nadávat na tu bandu hladovou, jak tomu bylo před pár lety.

  A protože bylo horko, tak jsem si v jedné takové improvizované nálevně stvořené ze zadního traktu obchodu s elektronikou tuším, dala pivo, pokecala s klukama z Košic, kteří tam taky popíjeli, a pak teprve jsem se vydala k areálu Masters.

  Na Masters se můžete dívat různě, jako na zmatený dav, který se stále přelévá tam a zpět, opilce, kteří močí u každého plotu, hromady kelímků na zemi, zapáchající Toi-toi, smrad ze spálených klobásek a vedro, a nebo tohle všechno (kromě těch kadibudek teda, ty mi budou vadit pořád) můžete hodit za hlavu a užívat si líné letní odpoledne s bezvadnou hudbou, zaskákat si s oblíbenou kapelou a cítit, jak vám rachot bubnů rezonuje na hrudníku, nebo si sednout kus od tribuny na zem a jen tak poslouchat, popíjet pivko a prohlížet si dav.

  A že je co vidět. Třeba tu dámu s včerném síťovaném tílku s černou podprsenkou, pána v oranžové kostkované sukni s vyholeným čírem, holky v černém a v černých kozačkách - to v tom vedru už vyžaduje hodně zápalu pro věc, spoustu mladých mužů těhotných pivem, těch s vypracovanýma kostkama bylo žalostně málo, kluky s oranžovými, modrými, zelenými vlasy, "kiss" style líčení, kluky v černých sukních, holky v kraťasech a podprsenkách se spálenými zády, vysmáté mátožné postavy potácející se bez cíle s kalíškem piva v ruce, a spoustu úplně "normálních" lidí v kraťasech a tričkách, u nichž se metalová úchylka nijak neprojevuje na vzhledu :-)

  Když jsem přijela, byli tam Engel ze Švédska, docela se mi líbili, i když jsem slyšela jen pár posledních písniček, zato The Sorrow mě moc neoslovili, ty neuspořádané mrtvolné skřeky asi už nikdy nepochopím, a pak přišel Haggard, kvůli kterým jsem tam vlastně jela, a hráli staré písničky, a jediná chyba byla, že to bylo moc krátké. Sabaton byl milé překvapení, neznala jsem je předtím, je to takový tvrdý, rychlý metal, a lidi na to fakt skákali, trochu to připomíná některé dupáky od Manowaru, už se to sosá .. ehm :-)
  Tohle je z loňska ale letos to vypadalo podobně, jen ty basy tu nejsou pořádně slyšet ...


  A dnes pojedu asi odpoledne, až dovařím oběd, někteří členové rodiny totiž odmítají přinášet oběti na oltář kultury, bože, co za barbara si mě to vzalo ...

  D2: Blizzard koupen, EU obchod, Diablo archive a jiné drby

  Středa, 9. červenec 2008   Diablo2LOD

  Blizzard a Activision (vydavatel) se spojili, lépe řečeno, Activision koupil Blizzard a Vivendi games. O sloučení se jednalo dlouho, takže nejde o žádné "spolknutí" Blizzardu, spíše o výhodný obchodní tah, doufejme.

  Po oznámení Diablo3 prý prudce vzrostl prodej krabic s Diablo2 a Diablo2LOD, spousta lidí, kteří to už dávno vyhodili, se rozhodla si to znova zahrát, prý na 1.místě v PC hrách v US a na 4. v UK.

  Blizzardi to zřejmě čekali a nedávno otevřeli obchod i pro EU , můžete si tam třeba koupit trička, figurky nebo knížky. Mají tam i hry ale jestli si chcete koupit Diablo2 + Expansion, tak si radši v google zadejte "diablo complete koupit" a vyjedou vám hromady obchodů s cenou okolo 500-600 Kč a s českým manuálem (ne že by vám k něčemu byl po patchi 1.10).

  Máte-li u Blizzardů svůj účet (potřebujete platný CD key), můžete si stáhnout digitální verze svých zakoupených her, takže konečně šance pro ty, kdo si poškrábali, někomu půjčili, či jinak přišli o své legální CD … již nemusíte skuhrat ve forech, kde se dá stáhnout diablo … ehm :-)

  Blizzardi se rozhodli ještě trošku přitopit pod kotlem a nabízejí knížku ze světa Diablo pod názvem Diablo archive. Obsahuje 2 knížky od Knaaka, jednu od Mela Odoma a jednu od R.Marka. Více na blizzplanet.com. Myslím, že to už znáte, jen ten Mark – Demonsbane asi česky nevyšel

  Reklamy pro spokojený život

  Úterý, 8. červenec 2008   Pokec

  Reklamy nás prý ovlivňují, ať chceme nebo ne. I já jsem podlehla a na dvě z nich netrpělivě čekám každý den :-)

  První je ta, jak taková vyzáblá osoba v zeleném čemsi s psím pohledem vemlouvavě říká něco jako: „Nejste tlustá jste jen nafouklá, při trávení se objem pasu zvětší až o 5 centimetrů!“ Jo to je ono, jsem jen nafouklá. A jestli si myslíte, že si teď dám nějaký ten zázračný blivajzík, co mám sníst, abych nafouklá nebyla, tak jste na omylu. To bych totiž mohla zjistit, že jsem se o těch 5 centimetrů nescvrkla, a to by znamenalo .. ne, nechci to zkoušet, já VÍM, že jsem jen nafouklá.

  Druhá reklama hovoří uklidňujícím hlasem o tom, že „ženy po čtyřicítce přibírají na váze a nemohou za to, je to přece přirozené, to dělají ty hormony“. Dál už to neposlouchám, proč se protivit přírodě nějakým přípravky na hubnutí, mně stačí vědět, že je to normální, a jsem spokojená, že nemusím hubnout a mohu se věnovat jiným důležitým věcem jako je třeba .. třeba diablo3.

  Diablo tetris

  Pátek, 4. červenec 2008   Diablo2LOD
  ukázka

  Muhaha, tak než přijde diablo3, můžete si hezky hrát. Úvodní stránka se skore je sice z diablo3 ale tetris mřížka i věci jsou z d2 .... tak schválně, vrahouni, jak jste na tom s kombinací a rychlostí?

  Jen si zkuste diablo tetris
  (zdroj)

  Diablo webík

  Ďábelské odkazy

  Sekce blogu

  Komentáře

  parajumpers k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
  Po, 14.10.2013 06:24
  Pozdrav ze záhrobí :) - Chaos sanctuary
  Rantalion k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
  Út, 27.08.2013 09:39
  Zdravím SuE. Čirou náhodou jsem se vráti l na Tvé stránky a vzpomenul, koli [...]
  MartinXC k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
  Ne, 25.08.2013 13:49
  Zdravím SuE, po letech okénko nostalgie. S Diablem 2 jsem skončil před let [...]
  melcz k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
  Čt, 08.08.2013 23:41
  dobra zprava, rad si prectu nove prispev ky :) A D3 je pro me takova oddych [...]
  anonym k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
  St, 17.07.2013 14:54
  Zdravím SuE. Jsem rád že ještě žiješ:). Jinak všem diablistům co jsou zár [...]
  Temno k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
  Po, 24.06.2013 22:42
  Jsem rád, že to tu neumřelo... A taky, ž e nejsem jedinej blázen, kterej už [...]
  A.Jey k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
  Út, 18.06.2013 23:26
  ahoj .-)