Home   Diablo3   D2rozcestník   Median 2008   Odkazy   Archiv blogu 

Chaos Sanctuary

Diablo 3 asi nebude masově oblíbená hra ...

Sobota, 30. srpen 2008   Diablo3

oni totiž předpokládají vyšší inteligenci hráčů!


Q u o t e:
Is this possibly a confirmation of a much stronger minion AI?

Bashiok:
Hopefully it's confirmation of a much stronger player AI.

A ještě jeden rozhovor s Jay Wilsonem, tentokrát přeložený do češtiny, možná jste ho už viděli na diablo3.cz:


Diablo3 - počtvrté Jay Wilson z GC 2008

Středa, 27. srpen 2008   Diablo3

Stručný výtah z rozhovoru na 4players.de. Použila jsem google translator, tak to berte s lehkou nedůvěrou. Tím bych asi slídění po informacích z GC 2008 uzavřela :-)

Runy
Runová slova v diablo3 nebudou, runy nebudou mít vztah k věcem, budou dělat něco úplně jiného

Koule zdraví
regenerují 15% životů – takže pokud máte 1000 životů, zregeneruje se vám 150, pokud máte 100, zregeneruje se 15. Bossové mohou být nastavení tak, že pokaždé, když mu ubude určité % životů, třeba 5%, je šance, že pustí kouli zdraví

Proč nárameníky?
Přidali nárameníky a kalhoty, aby byla větší variabilita. Snaží se přiřadit věcem „obvyklé vlastnosti“ ale není to rigidní pravidlo, např výdrž na boty, životy na brnění apod. Ty ramenní bloky budou velké jen u barbara, protože se drželi předlohy Germánských barbarů, u witch doctora jsou docela malé.

Barbarky a příběh?
Obecně by mužské i ženské postavy měly mít stejný příběh, možná se pro ženy bude sem tam odlišovat v rozhovorech. NPC budou také různě reagovat na různé třídy, třeba witch doctor bude v civilizovaných městech chápán jako outsider, kdežto na barbara si nikdo netroufne.

Portály
Nechtějí, aby se hráči vraceli do města každé dvě minuty prodávat každou kravinu, chtějí, aby si věci museli vybrat, asi vymezí intervaly, v kterých se dá do města dostat. Nechtějí, aby si hráči mohli odskakovat do města při boji s bossem. Asi bude něco jako teleport k příteli v partě – ukáže se, kdo je ve hře a vy si vyberete, ke komu se chcete teleportovat.

Proč hrát v partě?
Každý dostane o trochu víc a trochu lepší věci, než kdyby hrál sám

LAN
Nebude

A z 4players.de

Léčivá kouzla nebo skilly?
Ano, jsou, např barbarův Bloodthirst – dočasné zlepšení vlastní regenerace, když zabíjí nepřátele

Horadrická kostka?
Máme jiný systém craftování a většina lidí stejně v kostce nosila věci, což bylo špané využití. Ale určitě se hře objeví nějaký horadrim

Diablo3 - potřetí Jay Wilson z GC 2008

Pondělí, 25. srpen 2008   Diablo3

Tentokrát velmi stručný výtah z rozhovoru na diablo3.ingame.de

Gamblování?
Není ještě rozhodnuto ale máme ho rádi, tak možná bude

Trade?
Zatím se používá trade okno jako v diablo 2 ale chtějí to vylepšit, aby hráči kvůli obchodu nemuseli zakládat novou hru, aby se lépe našli atd, ale ještě to není rozhodnuté

Kouzla jen pro určité prostředí? Např žádný blizard v místnosti?
Určitě ne, to by nikdo nechtěl, takové skilly

Penalizace při smrti?
Určitě nebude ztrácet experience, možná zlato, penalizace by neměla být vysoká, nikdo neumírá schválně. Možná nějaká ztráta času – zpoždění hráče.
Poznamenává, že zatím ve hře není durability

Stone of Jordan nebo Harlequin Crest apod?
Momentálně tam žádné legendární věci nejsou ale budou tam a pravděpodobně i nějaké věci z diablo 2 se tam objeví

Skilly potvor a hráčů?
Potvory budou mít většinou jiné skilly, možná nějaký ohnivý šíp nebo energy blast budou podobné ale jinak ne

Pomocníci (mercenary)?
Budou, nazývají se Followers, budou určitě lepší než byli v diablo 2 ale zatím o nich nic neřekne

Diablo3 - podruhé Jay Wilson na GC 2008

Neděle, 24. srpen 2008   Diablo3

Barbar bude jediná třída z diablo 2, která se dostane do diablo 3, ostatní třídy budou nové.

Bossové a koule zdraví - okolo bossů se budou v průběhu boje vyvolávat poskoci, z kterých budou padat koule zdraví, nebo ty koule padají i z bossů občas.

Tohle je z rozhovoru na gry.online.pl. Jsou tam polské titulky, možná jim budete rozumět více než angličtině, zajímavé to začíná být tak za půlkou. Hlavně k těm checkpointům, jestli jsem to pochopila správně - můj anglický poslech je ubohý :-(

 • Diablo 3 bude mít 4 akty, zhruba stejné délky diablo 2.
 • Kromě waypointů tam budou i checkpointy, které nejsou vidět ale když se na ně dostanete, přijde vám zpráva, že jste na checkpointu a můžete se dostat do jiných checkpointů, kterých bude hodně.
 • Nebude tak jednoduché utéct přes town portál z boje do města, chtěli by to udělat těžší ale v každém případě bude možné se vrátit pro kořist.
 • Každý akt nebude mít jedno hlavní město a taky nemusí tím městem začínat
 • Chtěli by diablo 3 udělat víc živé, víc RPG, takže se třeba může stát, že přijdou démoni a město vypálí.

Na diablo3.cz je stručný výtah s rozhovoru s Wilsonem na incgamers.com ale nic moc tam asi neřekl.

Cybook Gen 3, já a e-knihy

Sobota, 23. srpen 2008   Webovitosti

Misantropovi se nelíbí, že spousta lidí jásá nad iPhone, tedy, já nevím, jaký je to pocit, když ten teploučký iPhone držíte v dlani, ale vím, jaký je to pocit, když v dlani držíte Cybook Gen3 – jééé, jůůů a aaaach - to mi zas po 4 hodinách čtení zdřevěněla ruka ...

Dnes tedy na bložínku večerní chvilka rozjímání nad čtečkou elektronických knížek.

Pořídila jsem si ji asi před dvěma měsíci a od té doby čtu a čtu a webíky zanedbávám ... Proč zrovna Cybook? Chtěla jsem něco, co se dá snadno sehnat, má to záruku v ČR a umí nějaký formát s DRM, abych si mohla číst i koupené e-booky (což má smysl jen tehdy, pokud čtete anglicky, české e-knížky musíte „sehnat“). Ale taky to mělo umět jiné formáty, protože spousta knížek se kupovat nemusí, stačí hledat :-)

Proslídila jsem různá fora a wiki matrix a nakonec jsem se rozhodla, i přes vyšší cenu, pro Cybook Gen 3, protože umí Mobipocket s DRM, což je docela rozšířený formát, a má prodejce v ČR – acomp.cz, ofic stránky s popisem a fotkama jsou na bookeen.cz. Koupila jsem to na dobírku - domluvili jsme se s dovozcem, kdy bude u nás projíždět, a za 2 dny jsem ho měla doma.

Čte se z toho perfektně, vestavěná Verdana je celkem příjemná ale pokud k ní máte nějakou averzi, můžete si fonty změnit nebo si tam nahrát vlastní. Velikost stránky je zhruba jako paperbacky, obsah jedné stránky záleží na velikosti a typu písma. Je to založené na technologi e-Ink, nemá to podsvícený display a vypadá to jako trochu tmavší papír.

E-knihy si musíte do čtečky nahrát přes USB kabel z počítače. Umí to formáty pdb, prc, txt, html (htm musíte přejmenovat na html) a pdf. PDF je pro mě nečitelný, čtečka to celé zmenší a jsou z toho blechy, i když hodím na šířku.

Co čtečka umí: tvářit se jako knížka, tlačítkem otáčíte stránky a čtete. Můžete si udělat záložky ale při normálním použití to není potřeba, protože čtečka si pamatuje, kde jste skončili. Záložky jsou dobré pro vracení se na určité místo.

Co mi vadí:

 • stránkování - dole je pásový ukazatel, kde v knížce asi jste, ale číslo stránky tam není. Existuje sice volba skočit na zadanou stránku ale musíte to odhadnout. Neumí to listovat po víc stránkách. Jestli si chcete knížku „proskenovat“, tak tu udělejte na kompu, v čtečce je to opruz.
 • Nemá to adresářovou strukturu (ale prý v budoucnu snad bude). Jak je ve čtečce víc knížek, je hledání nepřehledné, protože když to procházíte po 20 knížkách, jsou názvy zkrácené a špatně vidět. Když procházíte po 5 knížkách, trvá to dlouho.
 • A taky to více směrové stránkovací tlačítko je otrava, lepší by bylo jednoúčelové - klikací - pro otočení stránky.

Co mi nevadí ale je dobré vědět:

Nemá to připojení na wifi, neumí to stahovat poštu ani zprávy, nemá to organizér, není to PDA. Je to jen čtečka knížek a její hlavní přednost je, že má velký displej, slušnou výdrž a dobře se z ní čte.

Na ofic stránkách se píše, že to vydrží otočení 8000 stránek na jedno nabití. Moje zkušenost je tak 2000-2500, což je prý dáno tím, že mám nastavenou volbu „vyčištění stránky“ po každém otočení, text je pak bez „smetí“. Nabíjí se to přes USB kablík z počítače nebo ze síťové nabíječky (jako bývají pro mp3 přehrávače).

Cybook Gen3 má 512MB vnitřní paměti a k tomu nějakou SD kartu. Zatím si vystačím s tou vnitřní pamětí, protože když je tam těch knížek moc, zpomalí se inicializace čtečky po zapnutí, takže to přečtené průběžně mažu (tohle se musí dělat přes počítač – připojenou čtečku vidíte jako další USB zařízení).

Cena čtečky za tu dobu, co ji mám, slezla o 500 Kč dolů, členové ebookfora mají teď nárok na nějakou slevu - nevím jak pro nové členy, mně to přišlo asi před týdnem. Vypadá to, aspoň na foru acompu, že už testují i Jinke Hanlin eReader, ta by mohla být levnější, případně by mohla prý v září klesnout i cena Cybooku. Pokud uvažujete o koupi, možná bude lepší počkat, ale záleží na tom, jak moc čtete a co - kdybych měla všechny ty knížky, co jsem přečetla na čtečce, číst na kompu, tak mám zatuhnutý krk, a kdybych měla ty "nalezené na netu" kupovat v papírové podobě, tak nemám ani na chleba :-)

Tak, to bychom měli ke čtečce, kterou si stejně nekoupíte, a teď kde sehnat knížky, které se dají číst i na kompu nebo PDA, a neplatit za ně. Přidejte případně svoje tipy do komentářů :-)

Česky:

Anglické a ruské - sci-fi, fantasy

Konvertory:

 • .lit, je to pro MS reader. Pokud to vaše čtečka/pda to neumí, dá se zkonvertovat na html jednoduše pomocí convertlit
 • .pdf je pro čtení na počítači fajn ale pro čtečku je lepší to převést na txt. Zatím všechny moje pokusy s konverzí narazily na problémy s konci řádků, takže radši hledám jiný formát nebo to čtu na kompu, víte o nějakém free konvertoru?
 • .pdb (palm reader) – tady může být problém spíš na PC, stáhněte si třeba palm reader, je to už starší program, už se nedá nikde sehnat ale můj oblíbený .. tedy, dokud jsem si nekoupila cybook :-)

No a já si jdu číst ...

Diablo 3 - Jay Wilson na GC 2008

Čtvrtek, 21. srpen 2008   Diablo3

Ign.com na GC 2008 v Lipsku vyzpovídali Jay Wilsona a něco málo nových informací z něho vymáčkli, nové informace si totiž Blizzardi šetří až na září, na Blizzcon Takže stručně k tomu novému:

Lahvičky (opět). – když byly ve hře lahvičky, muselo se počítat s tím, že hráč se bude pořád dopovat, a proto musela k tomu být přizpůsobená i škoda potvor - aby se překonal účinek lahvičky, musely by potvory mít tolik škody, aby mohly hráče zabít na jeden zásah- to ale není zajímavá potvora, to je hnusná potvora. Odstranění lahviček umožnilo, aby potvory mohly dělat menší škodu a být „vynalézavější“ v boji nebo vás prostě mohou vás „utahat“, což hráče bude nutit ke strategickému rozhodování.

Diablo treasure systém je podle Wilsona perfektní, sem tam něco vylepší, ale v zásadě to bude jako to bylo.

Počáteční fáze hry v Diablo 3 bude podobná jako v Diablo 2 asi až do levlu 10, pak bude hráč potřebovat více skillů proti tlupám. Např je budete muset nějak odlákat, nebo omráčit, abyste se dostali ke koulím zdraví.

Inventář určitě nebude „tetris systém“ ale momentálně se jim nelíbí, že i ty velké věci jsou mrňavé, chtěli by ty ikony udělat větší (mnohem větší než ve WoW), experimentují třeba s různými typy „pytlů“ pro různě velké věci

Craftovací systém tam taky bude ale bude úplně jiný než v diablo 2, nic takového zatím v žádné hře neměli.

Prostředí – vypadá to na invazi démonů do Sanctuary, jak je vidět ve filmovém trajleru. V Diablo 2 byli démoni jen jako stopy po příchodu Diabla na svět - bylo to v relativně malém měřítku, trochu více bylo v LOD - Baalova invaze už byla větší, ale v Diablo 3 to bude mnohem horší.

Příběh – když budete s někým v partě, kdo je třeba o 3 questy dál, můžete s ním procházet hru a pak se vrátit a „dodělat si to“, o nic nepřijdete. Tohle má podporovat společnou hru, nemusíte se bát, že vám něco zmizí

Gamespy se Jay Wilsona ptali také ale s poněkud horšími výsledky:

O nových fičurách na battle.net neřekl nic, jen že budou, a že to oznámí někdo jiný a jinde. Pak jsou tam obecné plky o tom, jak je těžké udělat randomizaci a dobré RPG. Připouští, že by mohly být (v některých regionech) mikroplatby za věci či dokonce pay-to-play, závisí to na "zvyku" v příslušných oblastech. PvP určitě nebude player killing - to už je jisté, chtěli by dobré PvP ale o ničem dalším zatím nerozhodli.

PS: taky jsou tam nové screenshoty ale protože mám momentálně rozečtených moc knížek, tak se mi nějak nedostaly do galerie ... zatím (teprve jsem u 2 .dílu čtyřdílné serie, sry). Můžete si je prohlédnout třeba na spřátelených českých webech - diablo3.cz nebo diablocz.com

Diablo 3 - Bashiok o krvi

Pondělí, 18. srpen 2008   Diablo3
výřez ze screenu - zkrvavený barbar

V ofic foru se strhla diskuse, zda se grafika diablo 3 už náhodou nezačala postupně měnit. Vzniklo to vlastně kvůli posledním dvěma oficiálním screenshotům, které se zdály (to sklepní zákoutí) temnější a krvavější (viz barbar vpravo) než video.

Bashiok toto tvrzení vyvrátil. I nové screenshoty jsou ze stejné fáze hry jako video, jen některá místa jsou prostě světlejší jiná tmavší. Pokud se týká toho zkrvaveného barbara, jsou to stopy po "spršce krve" z nějakého dřívějšího kritického zásahu, kdy potvora po smrti způsobené zblízka a fyzickým (nikoli elementálním) útokem, obhodí hrdinu krví. Ty stopy po krvi postupně vybledávají do takových "čar" a pak zmizí úplně. To co je vidět na obrázku, jsou už hodně staré vybledlé "stopy".

Bashiok také uvedl, že k poctě Diablo 2 budou podporovat tradiční 2D i zlepšenou grafiku Glide* API technology for 3D PC.
*2D a Glide podporovány nebudou

Diablo webík

Sekce blogu

Komentáře

parajumpers k Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 14.10.2013 06:24
Pozdrav ze záhrobí :) - Chaos sanctuary


Wellensteyn Outlet k Pozdrav ze záhrobí :)
Pá, 27.09.2013 19:13
Deshalb vereinen diese Wellensteyn Jacke n auch viele praktische Details in [...]


Hermes Outlet k Pozdrav ze záhrobí :)
Ne, 01.09.2013 21:28
Nice job, I really like how your site lo oks.\nBuy Cheap Hermes Handbags Ou [...]


Rantalion k Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 27.08.2013 09:39
Zdravím SuE. Čirou náhodou jsem se vráti l na Tvé stránky a vzpomenul, koli [...]


MartinXC k Pozdrav ze záhrobí :)
Ne, 25.08.2013 13:49
Zdravím SuE, po letech okénko nostalgie. S Diablem 2 jsem skončil před let [...]


melcz k Pozdrav ze záhrobí :)
Čt, 08.08.2013 23:41
dobra zprava, rad si prectu nove prispev ky :) A D3 je pro me takova oddych [...]


anonym k Pozdrav ze záhrobí :)
St, 17.07.2013 14:54
Zdravím SuE. Jsem rád že ještě žiješ:). Jinak všem diablistům co jsou zár [...]