Home   Diablo3   D2rozcestník   Median 2008   Odkazy   Archiv blogu 

Chaos Sanctuary

Diablo 3 - tajné artworky, screeny a wallpapír

Čtvrtek, 14. srpen 2008   Diablo3

Večerní update: Tak už je to i na oficiálních stránkách: 2 screenshoty, 1 wallpaper a 3 artworky :-)

Chjo, tak jsem ráno koukla na blizzardí RSS a koukám, že tam psali, že přidali artworky a screeny, koukám na ofic web, a fakt, tak jsem honem splácala novinku, a pak jsem si kontrolovala odkazy a víte co? Ty artworky ani screeny ani wallpapír už tam nebyly a zpráva taky zmizela ... zřejmě někdo postnul něco předčasně.

A mám po zprávě jak po žabě. Tož co včil? Ale když už jednou něco přes ten prohlížeč přejde, tak by to mělo být aspoň v cachi, ne? A bylo. Musela jsem to přejmenovat, protože to mělo takové ty názvy jako hchkrdtn, a jeden screenshot jsem nenašla. Tak tady máte můj ranní úlovek, vytažený ze žumpy, nedesinfikovaný :-)

Diablo 3 - trochu drobečků na váš stůl

Středa, 13. srpen 2008   Diablo3

Tentokrát lehce opožděně, on totiž přijel brácha v pondělí a přivezl sebou nějaký divný Fernet, co byl něco jako kombinace Becherovky a Fernetu a tak trošku tlamolep, ale moc dobře se to pilo a nebylo nám z toho blbě, a tak jsme s tou flaškou každý večer bojovali, dokud jsme nezvítězili. No ale zpět k věcem ďábelským:

Zprávu, že se něco chystá i po Diablo3, které sice bude uzavírat příběh Diablo 1 a Diablo 2, ale asi nebude úplně konečná záležitost ve světě diablo, přinesly dokonce už i české herní e-ziny, měla bych se nad sebou fakt zamyslet ... démon alkohol :-)

Podle Jay Wilsona budou v Diablo 3 i postavy z Diablo 1 a Diablo 2, a dokonce i z ďábelských knížek, a budou mít v příběhu velkou roli. Jak bylo řečeno výše, mají další plány, co bude po diablo 3.

Wilson se taky zamýšlel nad ďábelskými pohlavními problémy, zatímco v Diablo 2 bylo možné si vybrat třídu postavy a tím bylo dáno, zda jde o ženskou či mužskou postavu, zde bude možné si vybrat pohlaví pro každou třídu. Je to problém, protže je to mnohem složitější - všechny artworky i animace se musí dělat dvakrát, ale svět si to žádá.

A z indiablo.de - Podle všeho prezentace Blizzardu na Game convention v Lipsku bude zaměřená především na Starcrft a Lich kinga, a k Diablo 3 se prý nedá moc nového očekávat.

Asi si to nechávají až na Blizzcon, který je už prý vyprodaný, tam slíbili informace o třídách , prostředí i příběhu ... jo a prý AMD bude sponzorovat Blizzcon, prý spolu Blizzard a AMD uzavřeli nějakou smlouvu ... go, go, diablo 3 na ATI :-)

Apokalypsa v Tokiu

Pondělí, 11. srpen 2008   Obrázky

protože v ďábelském světě se nic neděje, přinášíme vaši denní dávku temnoty ze světa skutečného, tedy ze světa, jak by mohl vypadat, kdyby se "něco" stalo. Japonci mají asi dost jasné představy o budoucnosti, přece jen je to vyspělá země, zřejmě tam mají nějaký prognostický ústav ...

První představa je Tokio zarostlé zdivočelou vegetací , druhá je ještě ponuřejší, tam není živého nic - litografie po apokalypse v Tokiu.

Diablo 3 - soška barbara barevně - update

Pátek, 8. srpen 2008   Diablo3

na fotkách z ComicCon - wetacollectors.com. Vypadá to docela dobře, jen je stařík trochu šedivý v obličeji. Jo, jo, holt už to není jak za mlada, to se to řvávalo na lesy plné amazonek s čtverkama... (zdroj)

Update: Asi to takhle skutečně prezentovali, viz níže video s komentářem, ty barvy tam jsou taky, i když ještě trochu vyblitější než na fotkách

Watch more Diablo 3 Videos

Diablo3 - cow level, Morrisoe odchází a 1 artwork

Pátek, 8. srpen 2008   Diablo3
tržiště, nalezeno na diii.net

Nejdříve ve foru vyjádřil Bashiok znechucení z toho, jak byl cow level zneužíván pro hrabání věcí a poté jay Wilson odpovídá na mtv blogu na otázku, jestli v diablo 3 bude cow level (zkráceno): Ještě to nevíme, ale jestli tam bude, tak to bude takové, aby se to lidem líbilo. Cow level jsem měl rád, měl účel a bylo tam co dělat, nelíbilo se mi, že to pak nahradilo normální hru. Takže kdybychom tam něco takového přidali, udělali bychom to trochu chytřeji. Určitě bychom se vyhnuli scénářům jako "nezabíjej cow kinga, ať sem můžeš znova".

Art director Brian Morrisoe odchází, protže si chce založit vlastní společnost, a Blizzardi hledají nového. Hned se vyrojily domněnky, že se ve firmě porafali kvůli grafice hry, a Blizzardi to obratem dementovali, že grafika je cool a zůstane tak jak je, protože se jim to fakt líbí:

"this change won't impact the game... we're really pleased with the look and feel that Brian helped create for Diablo III."

Ten artwork (kuk nahoru vpravo a klik, no nestyďte se!) je opravdu z diablo3, ačkoli byl nalezen na stránkách věnovaných stracraftu. Jestli jste se dívali na ty fotky z blizzard muzeum, co jsem na ně dávala před nedávnem odkaz, tak tam byl v sekci diablo 3.

Diablo 3 - o battle.net a prostředí hry

Čtvrtek, 7. srpen 2008   Diablo3

Jay Wilson o battle.net:

  • Nikdo nebude nucen se hlásit na b.net, aby mohl hrát diablo 3, ale postavy ze single nepůjde převést na b.net kvůli cheatům (jako obvykle)
  • Kromě již ohlášených achievments bude asi vylepšené sdílení věcí mezi postavami, jeden návrh je, aby se daly tradovat nebo posílat přes whisper (šeptání). Bude i hlasový chat. Mody a modování nebude oficiálně podporováno kvůli náhodnému generování hry.
  • Platby dosud nejsou rozhodnuty, ale neočekávejte předplatné za přístup na battle.net. Je sice možnost, že budou různé úrovně členství později, ale zatím neuvažují vývojáři o ničem jiném než o free online hraní diablo 3.
  • Za dva týdny bude veletrh v Lipsku a Blizzardi tam budou, tak snad zas něco pustí.

Jay Wilson o prostředí, něco podobného už tu sice jedno bylo ale tohle je zas o kousek přesnější:

Mixují statické a dynamické prostředí. Vnější prostředí je statičtější, není tam kompletní náhodnost jako v diablo 2 ale jsou tam adventury, které umožňují vyřezat velké bloky venkovních oblastí a náhodně je umístit. Takže další město je vždy na severu ale nikdy nevíte, na co cestou narazíte – tábor u cesty, ztracená karavana nebo vyvolávací rituál. To je dobrý důvod pro průzkum oblastí.

Dungeony zabírají asi 60% hry a používají náhodný systém dvěma způsoby – mají skupiny layoutů s náhodnými vchody a východy nebo jsou úplně náhodně poskládané z různých komponent. A v nich ještě mohou taky být adventury.

Diablo3 - nekro a witch doctor

Středa, 6. srpen 2008   Diablo3

Stručný výtah z článku diablo iii necromancer.

Jay Wilson potvrdil, že Nekro v diablo 3 nebude. Rozhodli se pro novou postavu, Witch doctora. Nechceme mít ty samé postavy jako v diablo 2, cílem je dát lidem novou hru a ne přežvýkanou starou. Neděláme diablo 2 s grafikou diablo 3.

Barbar se do diablo 3 vrátí, protože si tým myslí, že je možné mu přidat nové elementy. Nekromancer je ale „oběť svého vlastního úspěchu“. Nejde ho moc vylepšit, něco by šlo přidat ale ten základ – kletby, corpse explosion, kostlivci – to je dáno. chtěli novou hru, proto udělali witch doctora.

Ačkoli witch doctor má podobné schopnosti jako nekro, neřídí se podobnými pravidly. Jeden velký rozdíl je, jak je skutečně dělána škoda. Nekro dělá škodu skrz těla, která leží na zemi nebo skrze své pomocníky. U witch doctora jsou pomocníci transientnější, když se díváte na herní video, vidíte, že jeho pomocníci se bláznivě objevují a mizí. Je tam zeď zombií, která jde dolů docela rychle nebo pomocníci, kteří náhodně zasahují. Je to záměrné – aby byl odlišný od nekra.

Ale pro všechny milovníky nekra je tu naděje, že nekra uvidíte v expansion k diablo 3. Expansion může být příležitost pro návrat některých původních tříd postav. Witch doctor je řešen tak, aby, když se vrátí nekro, bylo pro oba dost místa. Dívají se dopředu, aby mohli případně v expansion některé staré postavy vrátit.

Diablo webík

Sekce blogu

Komentáře

parajumpers k Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 14.10.2013 06:24
Pozdrav ze záhrobí :) - Chaos sanctuary


Wellensteyn Outlet k Pozdrav ze záhrobí :)
Pá, 27.09.2013 19:13
Deshalb vereinen diese Wellensteyn Jacke n auch viele praktische Details in [...]


Hermes Outlet k Pozdrav ze záhrobí :)
Ne, 01.09.2013 21:28
Nice job, I really like how your site lo oks.\nBuy Cheap Hermes Handbags Ou [...]


Rantalion k Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 27.08.2013 09:39
Zdravím SuE. Čirou náhodou jsem se vráti l na Tvé stránky a vzpomenul, koli [...]


MartinXC k Pozdrav ze záhrobí :)
Ne, 25.08.2013 13:49
Zdravím SuE, po letech okénko nostalgie. S Diablem 2 jsem skončil před let [...]


melcz k Pozdrav ze záhrobí :)
Čt, 08.08.2013 23:41
dobra zprava, rad si prectu nove prispev ky :) A D3 je pro me takova oddych [...]


anonym k Pozdrav ze záhrobí :)
St, 17.07.2013 14:54
Zdravím SuE. Jsem rád že ještě žiješ:). Jinak všem diablistům co jsou zár [...]