Home   D2rozcestník   Median 2008   Odkazy   Archiv blogu 

Chaos Sanctuary

Těžký je život staré matičky

Pondělí, 18. květen 2009   Pokec

Už jsem vás dlouho neinformovala o svých mláďatech. Původně jsem chtěla psát jak jsou skvělá, jedinečná a nedostižná a tak, abych pro změnu zněla trochu jako ty ostatní matky, co si do deníčků píšou, jak se jejich děťátka hezky vyspinkala a napapala, ale zas z toho bude brblání, možná proto, žeta moje mláďata z věku roztomilosti už dávno vyrostla.

Dcera mi svým nerozvážným chováním způsobila návrat drogové závislosti, protože asi před třemi týdny mi nechala u klávesnice nedojedenou Studentskou pečeť. Odolávala jsem asi půl hodiny a pak .. pak jsem ji sežrala. Doslova. Studentská pečeť byla vždycky moje droga a před několika lety jsem se rozhodla, že toho nechám. Děsivou silou vůle jsem se přinutila ji ignorovat v obchodech, odcházela jsem pryč, kdykoli ji děti dostaly od babiček a podařilo se mi skoro zapomenout, jak to chutná. Ale teď, teď už jsem v tom zas po uši. Od té doby jsem si ji asi čtyřikrát koupila a cestou z obchodu(!) jsem ji zblajzla. Naposled v neděli, no nekup to, když ji v Penny měli za 26 Kč. Donesla jsem ji sice domů, protže pršelo a neměla jsem volnou krmicí ruku, a doma jsem odolávala až do pozdních večerních hodin, a podlehla jsem až v devět večer. A pak jsem šla radši spát, abych se netrápila výčitkami svědomí, jak zanedbávám ten "hubnoucí" polystyrénový chleba, co se válel ve špajzu hned vedle :-)

Mládě nejen že se ke mně solidárně nepřipojilo, ono začalo dokonce sportovat! Po všech těch letech, kdy vcelku sdílela můj rezervovaný postoj k této nebezpečné formě pohybu, se zřejmě vyrazily dědovy sokolské geny, a ono to chodí běhat. A ještě dráždí tvrzením, jak to zhublo. Pfff.

A navíc už mají zkouškové. Ted, v půlce května... no to za mých mladých let, a dál to znáte ... grrr vrrr prsk.

Synáček si užívá na ostrově, na dotazy odpovídá jako obvykle stereotypně "dobrý", "jasně", "nic se neděje", jen občas se se rozpovídá o důležitých věcech jako "a víš, že tady je litr a třičtvrtě Jima Beama za čtyři stovky?" Hm. Bez komentáře. Je to divný ostrov.
Pak si zaletěli s kamarádama na Filipíny, vlezli tam do jeskyní, prošmejdili nějaké ostrovy, na net hodil fotky a na ICQ prohodil: "A víš, že tam je litr rumu za 30 Kč?".

Na těch fotkách je s nějakou jinou slečnou než loni. Tak jsem chtěla zjistit, co tam studuje, a přes ICQ jsem se zeptala: "A co dělá?"
A synáček odvětil: "Je ve sprše".

Chjo, mám takový pocit, že si ta mláďata snad myslí, že už jsou dospělá, nebo co. Je to depresivní, asi si udělám radost a zajdu si koupit Studentskou pečeť ...

D2LOD - v patchi 1.13 prý bude větší truhla

Středa, 13. květen 2009   Diablo2LOD

Bashiok po delší době (ne)odpověděl na otázky, co bude s patchem 1.13. Prý se na tom pořád pracuje, je tam hromada věcí, ale ještě se testují, a kdyby to nebylo dobré, tak to zas vyhodí, a proto nám neřekne, co tam má být, abysme nebyli zklamaní, když to tam třeba nebude.

Jednu změnu přece jen prozradil - truhla má být zvětšená na 12 x 10 (teď je 6 x 8 myslím), ale jisté to není, kdyby to dělalo problémy, tak zas nic ...

Dragon age - pěknej krvák

Pondělí, 11. květen 2009   Pokec

Dragon age od Bioware má být nástupce Baldurs gate - RPG, budou tam dialogy s rozhodováním podobně jako v Zaklínači, v podstatě je to tahovka, a prý to bude i podobně jak BG vypadat. Ale následující trajler ukazuje, že to fakt nebude procházka růžovým sadem .. já si to snad i pořídím :-)

via

Pochybnosti o efektivitě zlatého řezu na webu

Pátek, 8. květen 2009   Webovitosti

Jason Santa Maria píše v článku What's golden, že u zlatého řezu i rozdělení na třetiny jsou důležité nejen poměry částí, ale také hranice objektu, aby to mělo patřičný účinek na návštěvníka.

Ale jak tohle zajistit u obrazovky? Prohlížení obsahu na webu není vázáno na specifické zařízení, obrazovku, prohlížeč, ani na standardní velikost. Nemůžete předpokládat, že to návštěvník uvidí tak, jak jste to zamýšleli, například na zařízení návštěvníka se nezobrazí celá šířka stránky ...

A tak navrhuje se na to vykašlat a místo toho používat návrhové vzory pro web, které lépe vyhovují tomu, co od webu očekáváme. Dost zajímavý je odkaz na interaction patterns.
via

Máj - lásky čas

Úterý, 5. květen 2009   Pokec

Teď jsem narazila na pár článků v bložínkách, i na twitteru to lidi zmiňovali, že nemohli správně zahájit jarní láskovou sezónu, protože odkvetly třešně a nemohli se pod nima políbit. Tož to maj blbé, ale ono se to dá provozovat i bez polibků, že.

Takové hromadné nástupy na různé akce mě vždycky fascinovaly. První máj, šup na Petřín a líbat! U nás teda Petřín nemáme ale odpoledne jezdil po městě alegorický vůz, z kterého rozjásaně hlásali "první máj - lásky čas, milujte se a množte se", a asi to zabralo, protože ve městě nebyla ani noha. To my, staré struktury, co máme k organizovaným akcím odpor vypěstovaný v organizovaném mládí, my jsme nešli ani tu třešeň hledat a skončili jsme na pivu, no, taky už v našem věku máme jiné priority.

No ale vážně, pokud jste smutní, že s třešní nevyšlo, tak příště nečekejte na oficiální zahájení a začněte dřív, třeba každý den, ať kvete nebo nekvete, jednou se to podařit musí, ne?

To takoví důchodci, ti haraší už zimě i v autobusu, zrovna jsem si vzpomněla na takovou etudu v autobusu, bylo to asi tak v únoru. Jela jsem ráno do práce, a to jak sednu, tak mi spadne hlava a ještě honem ukrádám poslední kousky spánku, a moc nevnímám okolí, takže toho pána jsem viděla jen matně, byl to takový typický "strýc" v důchodu, trochu ježatý a proti němu seděla paní, řekněme, pozdně středního věku. Strýc zahalasil na celý autobus.
"A tož gde je ten váš? Zas odjél?"
"No .. ano", pípla paní
"A šak já vím, sem vás viděl na nádraží, a tož to ste sama doma, co?
"No ..."
"Tož já bych sa zastavíl, co povíte?"
Paní nepověděla nic
"A vzál bysem litr vína, abyste byla povolnější, ať vás nemusím dobývať jak Žižka hrad".
V to chvíli autobus zastavil a paní velmi rychle vystoupila. Strýc si stoupnul taky, ale než se dostal k východu, ještě se zastavil u nějakého mladíka, a dal mu dobrou radu do života:
"A ty sa ohol, si zarostený jak saděnica na Dušnej". A vystoupil. Zda zahájil stíhací závod a jak byl úspěšný, se už asi nedozvím, protže autobus se rozjel, a já jsem celý zbytek cesty řešila problém, co je "saděnica na Dušnéj". Dušná je vesnice na kopci, ale saděnica ...

Tak se nenechte těmi důchodci zahanbit :-)

D2 - bude testovací realm pro patch 1.13

Pondělí, 4. květen 2009   Diablo2LOD

Ačkoli mi někteří vyčítali, že jsem oznámila pozdě, že Blizzardi oznámili patch 1.13 na konec dubna, ve skutečnosti to bylo ještě pořád moc brzo, protože je květen a patch stále nikde.

Na oficiálním foru se lidi rozčilují, že je zruinovaná ekonomika, protože nikdo nehraje a všichni čekají na nový patch, a Bashiok řekl, že si sice mysleli, že by to mohli stihnout, ale nakonec to nestihli, a že stejně neřekli přesné datum, tak jako vo co jde, že.

Ale abychom nebyli smutní, tak nám dovolí jim ten patch otestovat na testovacím realmu, a až to bude, tak nám řekne, jak se tam dostat. Což je na jednu stranu špatné, protže to znamená, že se patch 1.13 ještě o něco oddálí, na druhou stranu to napovídá, že by v něm mohlo být i něco zajímavějšího, než jen drobné opravy. zdroj

Kdo moc hledá, moc se dozví

Neděle, 3. květen 2009   Pokec

Můj milý deníčku,
venku je tak hezky a mně je tak smutno. Už jsem ti dlouho nic nenapsala, já vím, ale to je proto, že pořád čtu, a když nečtu, tak mám depresi, a může za to ten fejsbůk. To jsem takhle zas jednou byla na návštěvě u našich, jsou to už důchodci a technický pokrok přijímají opatrně, takže jsou vůči internetu a těmhletěm počítačům poměrně ostražití, a pečlivě v novinách sledují všechna varování, která se internetu týkají.

A když přijdu na návštěvu, maminka mi vysvětlí, že ten fejsbůk je nebezpečný, protože v něm lidi všechno vykecají a potom mají problémy, a ať se neošklíbám, psali to v novinách. A taky ty nahaté fotky na internetu, to prý nikdy nepochopí, jak to někdo může vystavit, a ať se neopovažuju něco o sobě někde napsat, protože pak nikde nedostanu práci, protže zaměstnavatelé to čtou (hlavně ty nahaté fotky, ehm) ...

No, co se týká fotek, tak ty opravdu nehrozí, ty by mohly zajímat snad jen klub nekrofilů. A fejsbůk nemám, ujistila jsem maminku, a nic o sobě nepíšu, tak co. Na což mi odpověděla, že mě stejně zavřou, protže se dočetla, že bude nějaký zákon, že počítačníky budou žalovat, když se do firmy dostane nějaký vir. No to mám fakt blbé teda, to už tu dlouho nebudu, protže prý na klávesnici je víc virů než na záchodovém prkénku (to taky psali v novinách, fakt). No, tak to je už jen otázka času, než si pro mě přijdou, protže klávesnici zásadně čistím tak, že z ní jen vysypu drobečky.

No ale tuhle mi to nedalo a zadala jsem do gůglu svoje jméno. Tak copak to tu máme. Suewebík, ok, to se dalo čekat, nějaké překlady, to taky.
Ale učitelka na ZŠ? Tak to je jasné, že to nejsu já, protože pedegogicko-výchovná hodnota tohoto webu se blíží nule, aspoň doufám.
Další stránka vyhledávání ... stíhána za podvod a v dubnu bude soud ... WTF? Obyčejný popisek pod obrázkem a hleďme, do jakého bahna to vede.

Njn, to mi maminka říkala, hned jak jsem se vdávala, „neber si ho, takové divné příjmení má“, a já jsem naivně a hrdě prohlašovala, že je to tady ve městě příjmení úplně obvyklé, a je jich tu moc, a teď to teda mám.

Chjo, a to jsem se tak snažila působit důvěryhodně a ani jsem tady na bložínku nepoužívala žádné sprosté slova, a stejně je moje pověst v troskách, tak teď už je to jedno, teď už konečně můžu i napsat, co mi nejvíc utkvělo ze South parku, je to takové příhodné: kurvadrát! :-)

PS: google is evil :-)

Diablo webík

Ďábelské odkazy

Sekce blogu

Komentáře

parajumpers k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 14.10.2013 06:24
Pozdrav ze záhrobí :) - Chaos sanctuary
Rantalion k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 27.08.2013 09:39
Zdravím SuE. Čirou náhodou jsem se vráti l na Tvé stránky a vzpomenul, koli [...]
MartinXC k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Ne, 25.08.2013 13:49
Zdravím SuE, po letech okénko nostalgie. S Diablem 2 jsem skončil před let [...]
melcz k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Čt, 08.08.2013 23:41
dobra zprava, rad si prectu nove prispev ky :) A D3 je pro me takova oddych [...]
anonym k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
St, 17.07.2013 14:54
Zdravím SuE. Jsem rád že ještě žiješ:). Jinak všem diablistům co jsou zár [...]
Temno k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 24.06.2013 22:42
Jsem rád, že to tu neumřelo... A taky, ž e nejsem jedinej blázen, kterej už [...]
A.Jey k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 18.06.2013 23:26
ahoj .-)