Home   D2rozcestník   Median 2008   Odkazy   Archiv blogu 

Chaos Sanctuary

Knižní dilema

Čtvrtek, 25. červen 2009   Knížky

Njn, v diablo 3 se nic neděje, tak čtu. Nedávno jsem si z amazon.com objednala knížky od Jane Lindskold. Česky od ní vyšly asi jen povídky ve sbírkách o Honor Harrington. A to je škoda.

Loni dávali Tor books asi půl roku ke stažení první díly z různých svých fantasy a sci-fi sérií jako e-booky. A tam jsem narazila na Through wolf eyes, fantasy příběh holky, kterou vychová smečka "royal beasts" - inteligentních vlků, a která se vrací zpět k lidem a nahlíží na jejich svět "vlčíma očima". (sample chapter). Tahle serie má 6 dílů, no a teď mi přišly poslední dva, tak jsem je schroustala.

Současně s tím jsem si objednala ještě Brother to Dragons, Companion to Owls. Je to zvláštní příběh o lehce šílené sarah, která je trochu autistická a povídá si s věcma (ne že by jí to někdo věřil), a když se dostane z blázince ven, narazí na další sobě podobné, speciálně tlupu děcek, které žijí ve velkoměstě jako vlčí smečka podle Knihy džunglí. Knížka je prošpikovaná citáty z klasiky, protže Sarah umí používat jen "naučené fráze". Čte se to moc dobře, na tohle mě mě stačila nalákat jen ta sample chapter.

Ovšem kromě toho, že jsem četla, tak jsem i přemýšlela ... politicky, přátelé! Někde udělali soudruzi z EU chybu. Přece když jsme tam vstupovali, tak psali o zrušení celních bariér a volném pohybu zboží a jak to bude všechno levnější ... Tak ten balík 3 knížek z amazon.com z USA vyšel na 860 Kč a z amazon.co.uk (z Anglie) by vyšel na 1190 Kč. Huh? Radši nekomentovat ...

No a teď zas váhám, jestli si objednat knížku na papíře nebo jako e-book. Na papír bych musela měsíc čekat a stálo by to $25 z amazon i s dopravou, e-book bych měla hned a stál by $21. Já bych to moc chtělo hned ale za e-book se mi tolik fakt dávat nechce. Je to nová serie od Jacqueline Carey - Naamah's Kiss, odehrává se to o 100 let později než Kushiel a začíná to v Albě, ve staré čarodějnické rodince ... až si přečtete prvních 10 kapitol tady (klikejte na šipky nahoře), tak pochopíte, proč su takové vnitřně rozervané, a proč mi bložínek chátrá :-)

Update: Tak nakonec jsem se rozhodla, že zkusím ten ebook, mám tam nějaké bonusy z minulých nákupů, tak bych je mohla "vsáknout" a zjistila jsem, že je tento ebook omezený na US a Kanadu. Ebook! Který kretén něco takového vymýšlí? Takže nakonec jsem si to objednala jako papír, abych měla na dovolené co číst, ale příště .. příště si radši měsíc - dva počkám a sosnu to z torrentů, však ono se to tam jednou objeví, když už su ta nehodnotná non-US opice ...

Sladké třešně zrály

Pondělí, 8. červen 2009   Pokec

Jak tak jdu z práce okolo třešně u cesty, vidím, že v koruně se něco hemží. No jo, děcka ...
Pod třešní je tak 6-8 letý blonďatý andílek. Najednou zavřeští:
"Kurvá, kdo to po mně hodíl?"
Z koruny se ozve neméně hlasitá odpověď.
"Já ne, héj pičo, já to nežeru, vole, já sbírám"

Chm, to je dneska mládež nestydatá, to za mých mladých let, když my jsme kradli třešně, tak jsme byli aspoň potichu.

A když už jsme u těch třešní, vždycky si na něho vzpomenu - Waldemar Matuška - Jó, třešně zrály ...

Jeden opožděný překlad

Neděle, 7. červen 2009   Knížky

Nedá mi to a prostě musím se pochlubit. Jsem fakt dobrá! Konečně po třech letech jsem dodělala kdysi dávno započatý překlad propagačního komixu pro Hellgate:London. samozřejmě, že jsem to napsala i na hellgate web ale tam vy většinou nechodíte, tak abyste věděli, jak trávím čas, který bych měla věnovat domácnosti a rodině a psaní do bložínku .. . no jasně, dělám naprosto nedůležité blbosti :-)

Ten komiks ukazuje začátek vpádu démonů do Londýna. Prohlédnout si ho můžete v galerii (rozklikávejte jednotlivé obrázky, ta střední velikost se nedá číst). Nebo si to stáhněte sbalené tady.

Následující trajler je úvod do hry a částečně se překrývá s komixem, bohužel není k dispozici česky. Ale začátek děje kopíruje komix a konec ... tam toho moc k mluvení není :-)

Já vím, že Hellgate je v podstatě mrtvá hra, protože zavřeli online servery, ale ten komix i trajler stojí za pohled i tak ...

Jak je možné, že Lyra přežila v tom kostele, se pak řešilo v několika questech ve hře :-)

Karel Čapek na netu

Čtvrtek, 4. červen 2009   Knížky

Ačkoli se to u zavilé čtenáčky "pokleslé" sci-fi a fantasy může zdát nepravděpodobné, mám ráda Karla Čapka. Samozřejmě, nachytala jsem se na RUR a Válku s mloky, ale pak jsem přechroustala kde co. Kromě divadelních her, ty mě moc neberou, možná proto, že jsem museli v češtině na gymplu "rozebrat" Matku na atomy ...

Je to zvláštní ale doma žádné jeho knížky nemám. Vždycky jsem si je půjčovala z knihovny nebo od své tety, která je má snad všechny. A teď je Městská knihovna v Praze zdigitalizovala a na jejím webu jsou díla Karla Čapka ke stažení v různých formátech. Je to pěkné, přehledné a já se asi zas nostalgicky začtu do povídek z některé kapsy :-)
(zdroj)

PS. Čapkovy knížky jsou na netu samozřejmě už dlouho ale tohle je asi první oficiální akce, protože loni uplynulo 70 let od jeho smrti, a na jeho díla se už nevztahují autorská práva.

Warbreaker ke stažení

Úterý, 2. červen 2009   Knížky

Příznivci fantasy možná jméno Brandon Sanderson znají. V češtině od něho doposud vyšly knížky Elantris a první díl trilogie ze série Finální říše - Mistborn (mimochodem, moc dobré počtení). Nebo, pokud jste neukojení čtenáři Kola času od Jordana, asi víte, že právě tento pán dostal za úkol cyklus dokončit.

Zatím všechny fantasy knihy od Sandersona byly poměrně pochmurné, jak co se týká děje, tak světů, ve kterých se odehrávaly. A tak editor jeho knih jednou nadhodil, že by to chtělo něco jiného, barevnějšího. Byla to jen taková mimoběžná poznámka ale autorovi utkvěla v hlavě tak, že v magii v jeho další knize, Warbreaker, hrají barvy význačnou úlohu. Taky se tam vyskytuje trochu tupý bůh a suchý humor, aspoň jak jsem tak namátkou proletěla jednu kapitolu.

Celou knížku Warbreaker nabízí autor na svém webu brandonsanderson volně ke stažení ve formátu .doc. Je to hned ten první kámen nahoře vlevo. Jsou tam i jiné verze ale ty nejsou úplné. Knížka má být 9. června vydána na papíře, tak není jisté, jak dlouho to tam ještě zůstane, neváhejte a sosejte :-)

Ještě jsem to nečetla, včera jsem to teprve stáhla, ale už se na to chystám, to zas tady bude pár dní blogískové ticho ...

D2LOD - paladin a diablo

Pondělí, 1. červen 2009   Diablo2LOD
moc pěkný fan art je na deviantart. Ctění hammerdinové zajisté ocení základní myšlenku díla :-)

via

Diablo webík

Ďábelské odkazy

Sekce blogu

Komentáře

parajumpers k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 14.10.2013 06:24
Pozdrav ze záhrobí :) - Chaos sanctuary
Rantalion k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 27.08.2013 09:39
Zdravím SuE. Čirou náhodou jsem se vráti l na Tvé stránky a vzpomenul, koli [...]
MartinXC k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Ne, 25.08.2013 13:49
Zdravím SuE, po letech okénko nostalgie. S Diablem 2 jsem skončil před let [...]
melcz k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Čt, 08.08.2013 23:41
dobra zprava, rad si prectu nove prispev ky :) A D3 je pro me takova oddych [...]
anonym k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
St, 17.07.2013 14:54
Zdravím SuE. Jsem rád že ještě žiješ:). Jinak všem diablistům co jsou zár [...]
Temno k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 24.06.2013 22:42
Jsem rád, že to tu neumřelo... A taky, ž e nejsem jedinej blázen, kterej už [...]
A.Jey k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 18.06.2013 23:26
ahoj .-)