Home   D2rozcestník   Median 2008   Odkazy   Archiv blogu 

Chaos Sanctuary

D2LOD - mod pro vysoké rozlišení

Čtvrtek, 23. červenec 2009   Diablo2LOD

Na hellforge přinesli zprávu, že existuje mod, který umožní zahrát si diablo 2 ve vysokém rozlišení, takže to bude vypadat dobře i na 24" monitoru. Je tam přidaná podpora pro široké obrazovky pro Visty, XP a win 7. Ve vistách a win 7 to prý chodí o něco lépe než na XP. A prý byste měli zrušit software rendering, protože directx vypadá líp.

Stáhnout to lze tady.

Ještě jsem to nezkoušela, tak dobrodruzi, podělte se o své zkušenosti :-)

Jen tak si žiju

Úterý, 21. červenec 2009   Pokec

a když mi není moc horko, tak si čtu nebo se někde toulám, a když mi horko je, tak prskám na ty televizní rosničky, které slintají nad tím, jak zas "máme kráásné počasí", grrr. Nicméně, několik, byť nepřelomových, událostí se událo ...

Rozhodla jsem se, že budu muset přehodnotit svůj vztah k přírodě, protože my ji chráníme a obdivujem a ona co? Ona je agresivní! Začalo to těma třešněma, co zplesnivěly na stromě. A tuhle jsem na kraji lesa viděla jahůdky - co jahůdky - úplnou plantáž, jen se na mě smály. Jak to, že je ještě nikdo neotrhal? No, zjistila jsem to hned. Sotva jsem utrhla pár jahůdek, něco mě štíplo do nohy. Koukla jsem se pořádně a lezlo po mně asi 10 mravenců. Velkých, černých. Tak jsem je setřepala a popošla jsem o kousek dál. A byli tam zas. Byli prostě všude. Velká mravenčí stráž - zakázané území, asi ... Za minutku už jsem byla na cestě a vyhrabávala jsem mravence z bot a ponožek. Ale stejně budu mít hrozně zdravé kotníky, prý mravenčí kousnutí zahání regma, říkala moje babička.

A taky k tomu, ehm, pokroku se chci vyjádřit. Jasně, už su stará bréca a nemám do toho co mluvit, a svět jde dál a tak, ale to, že hospodu "Pod lipkama" přejmenovali na "Pepe restaurant", to jen tak neskousnu!

Jo a synáček z ostrova se konečně ozval, tak prý snad obhájil tu práci, kterou tam pro ostrovany psal. Prý si na to koupil i sako a kravatu. Ale boty si nekupoval, jen si prý nastříkal tenisky na černo. Musel to být opravdu impozantní pohled :-)

A dcera si pořídila účet na facebooku. Ne, to nebudu komentovat.

Na co se letos těším

Pátek, 3. červenec 2009   Knížky

Můj výběr fantasy, urban fantasy a sci-fi, kde jsou ženské jako hlavní postavy .. aneb ženy ženám :-)
Je to podle vydavatelství, kde je uvedeno, je i plánované datum vydání

Fantomprint
Patricia Briggs: Moon called - urban fantasy s vlkodlakama a upírama :-)

Trifid:
Anne Bishop: Dcera čisté krve září 2009 - dark fantasy
Petra Neomillnerová: Zaklínačka Lotta - povídky, dark fantasy

Brokilon
Tanya Huffová - upíří detektivky
- Cena krve červenec 2009
- Stopy krve podzim 2009
- Řádky krve zima 2009

Polaris
Gustainis, Justin: Žena černé magie (nějaká detektivka-čarodějnice tam je ...uvidíme)

Baronet
Charlaine Harris Upíři v Dallasu podzim 2009
Amanda Quick- paranormální jevy+ mix romance a detektivky, uvidíme
- Počestné lži podzim 2009
- Až na popel podzim 2009
- O život podzim 2009

Laser-books
Liz Williams
- Pán jedů - new weird, mix fantasy a scifi
- Banner of Souls - scifi, samé ženské se tam hemží :-)
Elizabeth Bearová: Zakalená - první díl z trilogie, space opera :-)

D2LOD - proč se zdržel patch 1.13 a že už bude

Středa, 1. červenec 2009   Diablo2LOD

Bashiok v obsáhlém příspěvku vysvětluje, proč byl ohlášen reset ladderu a patch 1.13 a pak se dlouho nic nedělo. Ohlášení proběhlo ve chvíli, kdy to reálně vypadalo, že patch bude hotový za dva týdny. Ale pak se objevil exploit v mapách pro Warcraft III a celý tým, který pracoval na patchi, byl převelen na zalátání díry, která umožňovala zlým hackerům strkat do map pro Warcraft III trojany a jinou havěť. Konečně se jim to povedlo zalepit, a tak teď opět lze patch 1.13 očekávat během dvou týdnů ...

Objektivní okolnosti

Středa, 1. červenec 2009   Pokec

nikoli moje lenost, můj milý deníčku, jsou vzácně příčinou, že se tu přes víkend nic neobjevilo.

Byla jsem totiž v Praze, a bylo tam hnusně dusno. Sice jsem si tam v metru přečetla reklamu, že chlapy proti bakteriím pachu a potu ochrání molekuly(!) stříbra v nějakém stříkacím blivajzíku, co si prostě musíte koupit ... mě teda nechránilo nic, takže jsem si to moc neužila a měla jsem velkou spotřebu propocených triček. Dcera měla stříbrné náušnice ale ty ji proti pocení nechránily - divné, asi tam nebyly ty správné molekuly ...

Jinak jsem v Praze dělala to, co obvykle, trochu jsem se poflakovala, předstírala jsem práci a se sappi jsme byly u našeho oblíbeného číňana ... mmmňam.

Ale na zpáteční cestě přátelé, jsem poprvé v životě jela klimatizovaným vlakem, no fakt. Obvykle do ECéček nacpou staré vagóny z první třídy ale tentokrát se nějak spletli, a tak jsem si konečně užívala chládek a četla a četla, až jsem skoro zapomněla vystoupit. Teď jen, aby jim to vydrželo :-)

Ale doma mě čekala strašná zvěst! "Nejde internet", pravil můj drahý, sotva jsem vkročila do dveří, a ani pod křížovým výslechem nepřipustil, že by do něčeho vrtal, něco spravoval, či dokonce pod stolem do něčeho kopl. Po bližším průzkumu jsem musela (nerada) přiznat, že je v tom nevinně, a že asi opravdu "to samo" - zdechla integrovaná síťová karta.

Druhý den ráno jsem zkombinovala návštěvu zubaře s nákupem karty, nalezla jsem vhodný šroubováček (to není tak jednoduché, jak to může znít, protože on si to všechno pečlivě schovává, oficiálně prý abych si neublížila, ale ve skutečnosti se bojí, že co vezmu do pracek, to už většinou nenajde ... no a? je to snad můj problém? nojo, chlapi, no), kartu jsem mocným úderem pěsti zasunula, nainstalovala, a celou půlhodinu internet fungoval. Pak začala bouřka a už nefungoval až do večera. A pak jsem jedli a pili (to hlavně) a na internet kašlali, a to tak, že úplně.

To jen aby bylo jasno, že su v tom úplně nevinně a to všechno "oni" :-)

Diablo webík

Ďábelské odkazy

Sekce blogu

Komentáře

parajumpers k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 14.10.2013 06:24
Pozdrav ze záhrobí :) - Chaos sanctuary
Rantalion k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 27.08.2013 09:39
Zdravím SuE. Čirou náhodou jsem se vráti l na Tvé stránky a vzpomenul, koli [...]
MartinXC k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Ne, 25.08.2013 13:49
Zdravím SuE, po letech okénko nostalgie. S Diablem 2 jsem skončil před let [...]
melcz k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Čt, 08.08.2013 23:41
dobra zprava, rad si prectu nove prispev ky :) A D3 je pro me takova oddych [...]
anonym k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
St, 17.07.2013 14:54
Zdravím SuE. Jsem rád že ještě žiješ:). Jinak všem diablistům co jsou zár [...]
Temno k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 24.06.2013 22:42
Jsem rád, že to tu neumřelo... A taky, ž e nejsem jedinej blázen, kterej už [...]
A.Jey k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 18.06.2013 23:26
ahoj .-)