Home   D2rozcestník   Median 2008   Odkazy   Archiv blogu 

Chaos Sanctuary

Angažovaný (čti nasraný) příspěvek o jaru

Úterý, 30. březen 2010   Pokec

Jo, tak to bychom měli, jaro. A suchý vítr, který zvedá závěje prachu, staré listí, jehličí, ulomené větvičky (je to ale v té přírodě bordel, že jo), a silnice a chodníky pokryté drobnými kamínky z ekologického (hm,hm) posypu. Na chodníkách ještě zaschlé rozšlapané zbytky psích hoven. Zkrátka jarní poezie jako obvykle.

A naše skvělé město se rozhodlo, že s tím něco udělá. A začalo úklidem té přírody - protože, co dělá největší bordel? No přece stromy! Tak šup s nima pryč. A kácí se u cest, na stráni pod kostelem, v sídlištích, u Bečvy ... Zkrátka my to přírodě zatrhnem, aby nám něco sypala na nově vydlážděné chodníky!

A na náměstí před pomníkem je potřeba vyrýt všechny keře (zřejmě těžké škůdce na tváři města, boť tam asi opilci chodili ... však víte co - tak teď už nebudou, no, teď budou chcát na zeď u školy). Ale k čemu keře, určitě tam bude nová krásná, čistá, ekologická dlažba místo té špinavé přírody ...

Grrr, vrrr a prsk!

D2LOD - obsah patche 1.13c

Středa, 24. březen 2010   Diablo2LOD

Nové tajemství odhaleno!
Někde v Monastery catacombs a Throne of destruction

Hlavní chyby
- Opraven item dupe bug (dupování věcí)
- Opraven TPPK (town player kill)
- Opraveno odpojování hráčů jinými hráči
- Opraveno skládání aur tam, kde to nebylo zamýšleno

Malé chyby
- Uber mefisto kontroluje, jestli byl zabitý uber baal i uber diablo, než vyvolá poskoky
- Opraveny chyby při běhu hry v okně
- Fangskin bude dávat správné věci v Hell
- Opraven problém, kdy se aury na žoldákovi neobnovily po jeho oživení a problém s aurama ze dvou věcí
- Opraveno runové slovo Principle u pladina
- Opraveno Charge, které se zaseklo, když skončil Holy shield při charge
- Opraven leap u barbara, který se zasekl, když byl při leap zasažen

Specifické změny/vylepšení
- Je možný respec. Po skončení Den of evil dostanete 1 respec, který si můžete schovat
- Zvýšeno padání vyšších run
- Podpora pro škálování při běhu v okně, hra může být maximalizována na největší možné rozlišení 4:3
- Některé vzácné věci mají oranžovou barvu (runy a věci potřebné pro Uber tristam)
- množství zlata má pevný limit nezávislý na úrovni
- Odstraněny požadavky před tvorbou HC postavy
- Snížena škoda dělaná Fire Enchanted monsters (ohnivé potvory)
- Vyvolaní poskoci Uber mefista a baala už nedávají zkušenosti
- Odstraněna kletba Iron maiden u Oblivion knights
- Hellfire Torch Firestorm proc rate sníženo na 5%.
- Lze přepínat zobrazení textu přes koule many a zdraví klikáním na spodní oblast každé koule.
- Při tvorbě single hry jsou přiřazeny klávesy : Normal 'R', Nightmare 'N', a Hell 'H'.
- 'Enter Chat' Button na battle.net je přiřazen na klávesu 'Enter'.
- Přidány systémové tlačítka pro hru v okně (MIN, MAX, CLOSE).
- Přidán nový řádkový příkaz '-nofixaspect' , který umožní roztáhnout hru na celé okno (zruší fixní poměr 4:3)
- přidána podpora pro zvuk na pozadí, příkaz '-sndbkg'
- Přidány následují aliasy příkazů -nosound', '-window', a '-windowed'.

Revize skillů
Amazon
- Immolation Arrow – zvýšený radius výbušného efektu o 33% a immolation o 50%.
- Immolation Arrow – výbušná škoda zvýšena o 20%.
- Immolation Arrow – zvýšeno základní trvání o 33%.

Assassin
- Dragon Claw - Synergy získává 4% přídavné škody za bod v Claw Mastery.
- Dragon Talon – bonus pro Attack Rating za bod zvýšen na 35.
- Shadow Master – zvýšen rozsah resistence za bod z 5-80 na 5-90.
- Komba trvají 15 sekund místo 9.

Barbar
- Whirlwind – sníženy náklady na manu o 50%.
- Masteries – šance na kritický úder změněna z 0-25 na 0-35.

Paladin
- Blessed Hammer – už neignoruje resistence undead a démonů.

Druid
- Werebear – Bonus ke škodě zvýšeno o 15%.
- Werebear – zvýšeno zdraví o 25% a armor o 1% za bod.
- Shockwave – Synergie z Maul přidává 5% škody za bod.

Necromancer
- Blood Golem – odstraněn negativní sdílená vazba na životy (hráč už neztrácí životy, když golem absorbuje škodu)
- Corpse Explosion – zvýšena základní škoda z 60% - 100% na 70% - 120% bodů zdraví mrtvol
- Poison Nova – zvýšená základní škoda o 15%.

Sorceress
- Firewall – Synergie získává 1% škody za bod z Inferno a 4% z Warmth.
- Blaze – Synergie získává 1% škody za bod z Firewall a 4% z Warmth.
- Hydra – zvýšena základní škody o 15% za bod.
- Hydra – zvýšena základní rychlost střel hydry.
- Hydra – snížena prodleva o 25%.

Jak jsme si daly kulturní­ laté

Neděle, 21. březen 2010   Pokec

To když jsem byla minule v Praze a dcera mi zavolala, že bysme se mohly v pondělí odpoledne kulturně vyžít.

A myslela to vážně! A že bysme teda mohly někam do obrazárny, nejlíp do Národní galerie, že tam snad ještě nikdy nebyla.

Tak jsme to vzaly přes hrad, který byl příjemně prázdný, protože v takovém psím počasí i turisti seděli v hospodách, dokonce se dalo vlézt i do Víta a bylo tam moc hezky, protože sluneční světlo, jak procházelo těmi barevnými vitrážemi, vytvořilo na sloupech krásné vzory (trochu moc fialové na můj vkus, kdyby se někdo ptal).

A vzhůru do galerie .. kdo by to řekl, národní galerie je až do konce března zavřená. Tož teda, co včil? Mládě chtělo hlavně staré obrazy, tak jsme zkusily obrazárnu pražského hradu - tam otevřené měli, a dokonce tam bylo napsané, že v pondělky mají od 4 do 6 odpoledne zdarma. Byly tam sice nějaké výjimky pro zimní období, ale jestli vás to zajímá, tak zitra tam mají zrovna další zadarmo prohlídku...

Jenže byly teprve 3 hodiny odpoledne a přece za to nebudem platit, když za hoďku to bude zadara (áno, typické české socky, už vás slyším), tak že se teda ještě kulturně porozhlédnem po okolí, a hlavně zalezem někam do tepla na kafe ... prý ne na kafe ale na laté, povídalo mládě, protože přece nějaký turek už dávno není in. Tak jsem se nechala ukecat, že si rozšířím obzory na stará kolena, a vydaly jsme se od Hradu dále, že najdem nějakou hospůdku, kde peníze ušetřené za kulturu propijem. Haha.

Ne že by tam hospůdky nebyly, byly, ale takové pastičky na turisty, že malý český člověk (čti: slépka z Moravy) jen zírá. Třeba taková kavárnička, tvářilo se to jako hokynářský krámek - spousta "stylového haraburdí" jako mlýnky a válečky na nudle a tak. Nic proti tomu, u nás máme v hospodách kola od vozu a staré škrpále a parodie na krb a slámu ve starých džbáncích, a čím víc se to tváří jako stodola, tím je to dražší. Tak už to množství "stylovosti" mě mohlo varovat, ale 150 Kč za jedno laté jsem teda nečekala :-)

Tak jsme pokračovaly dál, až jsme nalezly další hospůdku, kde sice na stropě byly namalované pavučiny a v poličkách taky byly kafemlejnky, ale bylo jich tam tak polovina, a opravdu, i ceny byly poloviční, a tak jsem si poprvé, a asi i naposled, dala laté - další věc, bez které dokážu žít.

No obrazárna byla fajn, ale protože jde o staré obrazy, je tam hodně biblických a řeckých motivů, a ačkoli většinou vím, která bije, tak děti Niobiny mě dostaly. A teď nevím, jestli mám sklerózu a zapomněla jsem to, nebo jsem to nikdy nevěděla ... neboli: blbnu anebo su ignorant? Toť otázka :-)

O webu diablovodoupe.cz

Neděle, 21. březen 2010   Diablo2LOD

Doména diablovodoupe.cz má od ledna 2010 nového vlastníka a nemá nic společného s původním webem a forem, které založili sir Ggorash a Horadric. Ten nový web vypadá spíš jako eshop k diablo hrám - nic proti tomu ale taky nic, co by mě zaujalo.

Původně suewebik vznikl jako textová záloha diablova doupěte pod názvem Diablovodoupe Lite, protože tam byly časté výpadky hostingu, posléze se specializoval na technické překlady a návody k diablo 2, a nakonec, když už z toho začala být taková slátanina kdečeho, jsem to přejmenovala na Chaos sanctuary - což lépe vystihuje podstatu téhle neuspořádané hromady slov, a vlastně je to ten pravý název doupěte diablova :-)

Ve starých návodech a článcích k d2 stále ještě najdete původní hlavičky a nebudu to měnit. S novým webem diablovodoupe.cz nemám žádné vztahy a veškeré odkazy, které se tu určitě někde vyskytují, jsou jen důkaz mé nesmírné lenosti a chaosu zde panujícího a neberte je vážně ... spíš jako když po rozvodu pořád nacházíte jeho fusekle ve skříni :-)

Trochu historických fakt o potomstvu

Sobota, 20. březen 2010   Pokec

na úvod nové blogovací sezóny :-)

Tak tedy, co se od vánoc s mláďatama dělo.

Na vánoce byli doma, pak synáček jel do sousední země na severu za svojí kočičkou, se kterou se seznámil na tom východním ostrově za dalekým mořem (normálka, ne? matko, ty naděláš ...) a pak zrovna do Prahy na zkouškové. Pak přijel na pár dní, behem nichž stačil navštívit kamarády, jet na vesnický ples, z kterého přijel až ráno, a zjistil, že tam nechal pohorky (no, to bylo ještě docela dost sněhu, tak si černé křusky nesl v tašce) a přijel v černých polobotkách, které byly celé prosolené, patrně jak se hoši potáceli po vesnické silnici. Ale protože tatínek měl svoje pohorky vyčištěné a naimpregnované, nic synáčkovi nebránilo, aby si je "půjčil" a bez průtahů opět odcestoval na daleký sever za dívkou svého srdce. Poté se opět odklidil do Prahy a předstírá, že studuje, a my předstíráme, že mu to věříme. Ty boty ještě nemá, někde tam na té vesnici prý ale budou ...

Dcera odjela po vánocích opět na západ, do té divné země u moře, kde vůbec nepadal sníh, a dodělávala tam zkoušky, a poté se, zcela samozřejmě (no přece spolu bydlíme) odstěhovala do Prahy ke svému přítelovi (musí to být lááska, když mu vaří! To doma nikdy nedělala, fnjuk ...). A do školy jezdí jen jeden den v týdnu, no totok, to za našich mladých let ... grrr a tak podobně.

Takže to bychom měli stručný přehled, který ukazuje, jak hluboce jsem strádala, dětí nemaje, a proto jsem se musela (to je snad jasné, ne?) ponořit do čtení, protože jinak syndrom prázdného hnízda ... hele to jsou jen takové psychologické kecy, tady je takový božský klid a nikdo mě neruší od detektivky, ale taky to vysvětluje, proč jsem při poslední návštěvě Prahy dceři skočila na špek, že se budeme kulturně vyžívat, ač to podle všech minulých zkušeností znamenalo důkladný a hluboký průzkum některého pražského nákupního centra. Ale o tom až příště, teď jdu dodělat oběd a pak na návštěvu .. oslavovat ... to můžu!

D2LOD - reset ladderu 23.3. a patch 1.13, update

Středa, 17. březen 2010   Diablo2LOD

Jak praví nadpis - 23.března bude reset ladderu a současně bude aplikovaný patch 1.13. Výpadek všech d2 realmů by měl být asi 6 hodin.

Změny v patchi 1.13c budou minimální, nic tak velkého jak v 1.13b (to jsem nějak zaspala ale vy určitě ne, takže na rozdíl ode mně víte, o čem mluvím)

Update:
Na dii.net mají úryvek z diskuse na test foru, kde Blizzardi potvrzují, že budou další patche - 1.14 atd,, kde bude nový obsah, prý mají hromadu ďábelských nápadů.
Odmítli tam, že by se měly expy na cow levelu zvýšit jak byly dřív, prý vědí, že to trvá dlouho dostat se na level 99, a že křivka získávání zkušeností není dobrá, ale je spousta jiných důležitějších věcí, které by se měly ve hře vylepšit.

Diablovo doupě varuje: uklizené chodníky mohou poškodit vaše zdraví

Sobota, 6. březen 2010   Pokec

A myslím to vážně. To jsem si takhle v lednu (njn, už je to nějaká chvilka) šla po chodníku, bylo kluzko, ale protože chodník nebyl odhrnutý, sníh se pěkně prošlapoval a já se kochala okolím (to zrovna poprvé pořádně nasněžilo v novém roce) a najednou odházený úsek .. a hned se válím na zemi jak pytel zemáků. Na tom rovném úseku se udělala ledovka - takový tenký průhledný film, a vůbec to nebylo vidět ... Tak jsem si odrazila zadek, že mě úplně přešla chuť na blogování! Někdo by mohl spekulovat, kde že mám to sídlo myšlení .. doufám, že vy k těm některým nepatříte :-)

A teď jak to bylo doopravdy? Jak jsem se stala tou nezaměstnanou ženou nad 50 (tedy skoro nezaměstnatelnou, jak uvádějí statistiky), rozhodla jsem se, že jednak musím dohonit své čtenářské dluhy, a druhak začnu žít zdravě - jako pohyb a míň jíst a tak. A to byla ta zásadní chyba. Zas mi nafoukalo na krk a moje chromlavé rameno se opět ozvalo, což vedlo k frustraci, kterou řeším zásadně jídlem ... a taky jsem si zároveň řekla, že, abych nepodlehla pokušení, nebudu na webík radši ani chodit a o diablo ani číst, když už ho nemůžu ani hrát.

Fakt je, že mi dělalo dost velké problémy vůbec něco psát, takže i když jsem trávila dny u kompu, bylo to hlavně při čtení "nalezených" knížek na netu ... ti piráti fakt nemají trošku vkusu a všechno hážou do pdf, takže se to nedá číst na cybooku, chjo ...

No ale už je to trochu lepší, i nějaká práce se rýsuje na obzoru .. snad, takže je na čase přestat se flákat ... a ani už mě to nebaví, divné, vždycky jsem si o sobě myslela, že su spíš lenoch :-)

A taky mi sappi dala kapky, že nic nepíšu, tak já se už polepším.

Diablo webík

Ďábelské odkazy

Sekce blogu

Komentáře

parajumpers k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 14.10.2013 06:24
Pozdrav ze záhrobí :) - Chaos sanctuary
Rantalion k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 27.08.2013 09:39
Zdravím SuE. Čirou náhodou jsem se vráti l na Tvé stránky a vzpomenul, koli [...]
MartinXC k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Ne, 25.08.2013 13:49
Zdravím SuE, po letech okénko nostalgie. S Diablem 2 jsem skončil před let [...]
melcz k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Čt, 08.08.2013 23:41
dobra zprava, rad si prectu nove prispev ky :) A D3 je pro me takova oddych [...]
anonym k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
St, 17.07.2013 14:54
Zdravím SuE. Jsem rád že ještě žiješ:). Jinak všem diablistům co jsou zár [...]
Temno k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 24.06.2013 22:42
Jsem rád, že to tu neumřelo... A taky, ž e nejsem jedinej blázen, kterej už [...]
A.Jey k příspěvku Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 18.06.2013 23:26
ahoj .-)