Home   D2rozcestník   Median 2008   Odkazy   Archiv blogu 

Chaos Sanctuary

Interzen, chyby a komunisti

Neděle, 15. leden 2006   Webovitosti
Interzen je soutěž o nejlepší web, kterou vyhlásil webzine interval.cz. Protože interval je web zaměřený na programování a kódování webových stránek, je jednou z podmínek pro přijetí webu správnost kódu.

Nedávno se objevilo několik článků odmítnutých nadějných mladých webdesignérů, konkrétně tady a tady – hlavně ta diskuse .

I když pominu fakt zveřejnění soukromé korespondence a invektivy na hranici (nebo i za ní?) žalovatelnosti, zaujala mě nezlomná víra všech zúčastněných ve výše zmíněné diskusi, že žádná chyba jejich webů nemůže existovat a vše je zlovůle ďáblova ..

Tak já teda nevím, kdybych byla mladý nadějný webdesignér a někdo mi napsal toto:

Vas skript je chybne vystaven, takze nekterym klientum zasila chybne Content-Type a jinym dokonce jen hlavicku HTTP/1.1 302 Not Found. To je zasadni chyba, kterou nelze ignorovat, proto nelze web prijmout do souteze,

tak převrátím internet hore nohama, jak budu hledat, co by to mohlo být (třeba tohle?), jenže to já samozřejmě nejsem. Pokud bych vůbec měla u sebe použít slovo webdesignér, tak jedině starý a beznadějný, a jako taková bych asi hbitě změnila DTD na xhtml1.0, a drze se pokusila web procpat znova, a čekala bych, co z intervalu o té chybě teda vypadne.

Jenže to tak dneska nefunguje. Vilém Málek je komunista. Tečka. Proč cosi hledat, když je vše jasné? Což ale vyvolává hromadu jiných otázek.

  • Je každý, kdo najde v programu chybu, komunista?
  • Je možno chyby, které najde komunista, ignorovat?
  • Zakážeme-li komunisty, zmizí tyto chyby?
  • Jestliže nikdo chybu nenašel, znamená to, že v okolí žádný komunista není, nebo je autor taky komunista a ruka ruku? .. však to znáte..
  • Lze modifikovat známé pravidlo, že v každém programu je chyba, na rčení, Každý program má svého komunistu?

Proč to píšu sem a ne do té diskuse? Protože když jsem tam napsala jedovatý komentář v podobném duchu a zapomněla jsem captchu, tak mi to hodilo hlášku a šipečku, že se mám vrátit a doplnit ji, tak jsem na ni klikla, a komentář zmizel.

A teď řeším problém:
-Objevila jsem v tomto dokonalém webu chybu a jsem tedy komunista?
- Nebo systém odhalil, že šlo o nesouhlasný komentář a provedl cenzuru? Jenže cenzura .. je snad Pabi3 komunista?

tož já su fakt zmatená jak lesní včela ...

19 Komentáře

Zobrazit komentáře jako (Lineární | Vláknové)

#1 Spejbl v 15.01.2006 17:59
Řekl bych, že jsi jen "obyčejný" tvůrce neobyčejných stránek :), který si připouští omyly, kdežto odborníci z těch dizkusí jsou zřejmě neomylní. Docela sem se pobavil.
#2 PaBi3 http://pabi3.com/ v 15.01.2006 18:56
Ja som Vílema komunistou nenazval, tak by som z toho divadlo nerobil a nenazýval každého kto niečo negatívne napíše komunistou.

Ja by som ti ešte poradil najprv si odpísať captchu, ostatné údaje a až potom text komentáru. A to, že ti potom zmizol text z textarey určite chyba nebola. Možno treba presedlať od MSIE na iný prehliadač a potom sa ti podobné veci stávať nebudú.
#2.1 SuE v 15.01.2006 19:21
captcha: používám firefox. A zmizení komentáře chyba je v každém případě, to je porušení základního pravidla pro kontrolu formuláře. Stačilo by na kontrolu použít javascript a nebyl by problém, protže by se nemuselo vracet.

Tvrdím někde, že to ty jsi nazval viléma komunistou? Ne ale ani jsi se proti tomu neozval. Mně jen zaráží ta vaše neochota uznat, že by na tom něco mohlo být, když vám nepřijal weby.
#3 rony http://spravodaj.madaj.net/ v 15.01.2006 20:02
mna zaraza ako sa ti "spravodlivi" tlacia tam, kde ich nechcu, potazmo... ak niekde smrdi, preco sa tam hlasim?

su iste veci, ktore si mozete kritizovat kolko chcete, lenze je tu cosi, na co sa zabudlo: sutaz nevyhlasuje statny utvar. moze mat ake len chce vyberove pravidla. Ak nie som ochotny prijat fakt, ze sa nedostanem ani do vyberoveho kola, tak radsej sa nikam netlacim.

inak posobim ako trieska v riti.
#4 Matysek v 15.01.2006 20:21
SuE o Intervalu.cz mam sve mineni a kvalitnich clanku apod se tam clovek nedocka. Kvalitni informace jsou spise v diskusich, ktere jsou pod clankem.
#4.1 Gabriel_reaúer v 16.01.2006 18:13
To je na většině rádoby-profesionálních-webech.
Vlastně jediný web kterému věřím a odkud primárně čerpám informace je w3c.com ;)
#5 wert v 15.01.2006 22:16
"moze mat ake len chce vyberove pravidla. Ak nie som ochotny prijat fakt, ze sa nedostanem ani do vyberoveho kola, tak radsej sa nikam netlacim."

Souhlas, průser je v tom, že takhle to funguje v téměř každý "Horní Dolní". Bohužel takováto kauza v_"HD" není mediálně zajímavá, tudíž v podstatě neexistuje (takže nepřijede TV aby ty parchanty před zraky diváků dokopala k tomu, aby cosi začali vysvětlovat). Takže se odvolej na zákon. Pár let to bude trvat, než ti možná přiznají, že bys třeba mohl mít i pravdu, ale že to opravdu nelze dokázat. Takže "Co tady vlastně po nás chcete!? Rádi bychom Vám předali trestní oznámení pro pomluvu. Žalující strana po Vás požaduje omluvu a 750000 Kč satifakce". No musíš mít docela slušnej žaludek abys do toho šel, i v tý Horní Dolní.
#6 sappi v 15.01.2006 23:46
To Sue: Hehe, priste budes vedet, ze kdekoliv se vyskytuje spojeni "mlady, nadejny, dynamicky ap. neco", neni radno tam strkat nos. :-)

Btw ten obrazek dole vypada jak kulisa z Jany Eyrove. :-))
#6.1 SuE v 17.01.2006 13:44
Jana Eyrová byla někdy v Harrogathu? to je nejaké trendy pokračování od Knaaka?
harrogath - důkaz místo slipů: http://www.blizzard.com/diablo2exp/wallpapers/wall04.shtml
#7 pjotr http://sietook.druskova.sk v 15.01.2006 23:49
Haha, áno, nazval som ho komunistom, pretože mi Vilém Málek nepodal vysvetlenie, aké to magické zariadenie používa na overovanie webových stránok.

A prečo som písal o tom, keď po vojne je každý generál..? Pretože v tom okamihu ma to zaujalo. A keďže mám sklon ku skrášľovaniu, tak to bolo ;-). A energia sa uvoľnila a ja som zase v poriadku. Myslím si, že Interzen je blbosť a už sa tam neprihlásim.

Vilém Málek ale mohol napísať, že Interzen nie je pre weby s použitým jazykom XHTML 1.1.
#7.1 SuE v 16.01.2006 09:04
myslím, že ti to neřekl proto, že bys měl výhodu oproti všem ostatním, kteří se přihlásili a měli to taky blbě (#9 viz níže).
#8 cM http://www.pilates.sk v 16.01.2006 02:34
Zdravicko...
takze takto :
ad interval a jeho clanky - uznavam ze je trochu uhorkova sezona v poslednom case, ale kvalitnych informacii je na intervalne nepreberne mnozstvo, css knihovna tiez prispieva sovjou "troskou"..

ad interzen - mne bola tiez odmietnuta ucast na interzene (mojou chybou)- koli potrzitkovemu hacku... myslel som si totiz ze je validny, naposledy co som o nom cital tak to este pisal pixy. Samozrejme viem o roznych validnych sposoboch napravy, ale povedal som si ze mam do 15. cas. A spomenul som si na to az dnes. Niekedy si myslim ze som fakt trochu kreten..
Spät k veci.. podla mna voobec nieje v zaujme pana Malka aby bola ucast co najnizsia. A celkom divim ze si dal tu namahu sa s vami vykecavat. Ja byt na jeho mieste kaslem na vas. Mozno preto niesom na jeho mieste :)
#8.1 von Banhoff http://vfb.bloguje.cz v 16.01.2006 07:12
nevím, čím dál si záčínám myslet že Interval je minulost, už někdy od listopadu přibývají články s kadencí jeden za půl měsíce, tedy pokud nepočítám kritiku webů (které jsou někdy neuvěřitelné) a knihovny css (která je jen "pod křídly intervalu a navíc se novinky neukazují na titulce, tekže se moc nedají sledovat)
#9 SuE v 16.01.2006 08:30
o tom, že úroveň intervalu je v poslední době špatná, není asi sporu. Ale to nebylo předmětem článku.

Předmětem článku byla neotřesitelná víra, že pabi a sietook to mají dobře a VM je blbec

*Mám pro vás špatnou zprávu, pánové, VM má pravdu*. Je to ta chyba, kterou popisuje pacholini - viz odkaz v článku.

Stručně, když su za proxy, pustím si váš web pod ff a pak pod ie, dostane ie informace z cache - špatný mime pro xml, protože ji nečistíte (viz návod u pacholiniho) a pak to u obou vašich webů vypadá takto:

http://suewebik.net/sklad/pabi.jpg
http://suewebik.net/sklad/sietook.jpg

Upřímně řečeno, je to docela běžný problém, když ve firmě má někdo ff a někdo ie, a jdou na stejný web, dělá to třeba i centrum, nejste v tom sami ale centrum zas nejde do interzenu, že :-)

Včera jsem to nemohla vyzkoušet, protže doma proxy nemám, a tak až dnes plýtvám drahoceným časem svého zaměstnavatele ... ouch, stydím se a jdu makat :-)
#9.1 pjotr http://sietook.druskova.sk v 16.01.2006 09:34
SuE, keby to takto napísal aj Vilém Málek, nič by sa nestalo a inak by som sa k tomu postavil.
#9.2 Anonym v 16.01.2006 14:06
Moc to resite...
#10 Pachollini http://seky.nahory.net/ v 16.01.2006 18:18
BTW: dá se použít i anonymní proxy, seznam je třeba na http://www.steganos.com/?area=updateproxylist - některé ovšem občas nefungují. Pak stačí otevřít stránku a dát ve FF shift + reload - tím se pošlou hlavičky, které přikazují proxy, aby nic nekešovala a načetla pěkně čerstvou odpověď. Při dalším požadavku (třeba i z IE) přijde znovu tato odpověď, teď už ne tak čerstvá.
Aspoň teoreticky ;-)
#10.1 SuE v 17.01.2006 13:47
díky :-)
#11 Vodnik v 18.01.2006 23:35
Pěkný článek i diskuze, asi sem začnu nahlížet nejen z nostalgie po Diablu :-)

Autor neumožnil přidávat komentáře

Dál už to nevede, ale můžete se vrátit nahoru nebo proslídit archiv blogu nebo nakouknout do ďábelského fora nebo na odkazy. Kontakt: sue@centrum.cz TOPlist