Home   D2rozcestník   Median 2008   Odkazy   Archiv blogu 

Chaos Sanctuary

Nesuď knihu podle obalu

Středa, 18. červenec 2007   Knížky
obálka povětří

praví jedna moudrost, a většinou se používá ve smyslu "navrch huj, vespod fuj", aneb je-li krásná obálka, neznamená to, že je to ke čtení. Ale ono to platí i naopak.

Knížka Smolné povětří od Rachel Caine vyšla už loni, a protože její obálka je poměrně odporná - žena s vyžilými rysy z níž trčí jakási chapadla či hadi, ani jsem ji v knihkupectví nevzala do ruky. Před měsícem jsem při pročítání recenzí na Neviditelném psovi uviděla, že vyšel další díl - Úžeh, a byl tam odkaz na ukázku z prvního dílu, i začetla jsem se, a ten styl mě dostal. A tak jsem šla a koupila si oba díly a nelituju. Teď je na Fantasya.cz recenze na Úžeh a vidím, že na to mají podobný názor. Pozn: v té recenzi je v krátkosti shrnutý i obsah prvního dílu, jestli to nechcete vědět, neklikejte :-)

obálka ďábel Dalším případem, kdy mě obal skoro odradil, je knížka Ďábel v zeleném, jejíž obal vypadá jak z nějaké edice historických romantických milostných slaďáků z Harlekýna, ale je to zajímavá fantasy od Marka Chadbourna. A protože su kůže líná, a navíc to vedro, tak vás zas odkážu na recenzi. Nicméně něco mi na tom úplně nesedlo - je tam všechno, co tam má být, zápletka a filosofické kdesi cosi, a má to spád, ale přesto váhám, jestli si další díly (a ony budou) koupit. Nemám totiž potřebu se k tomu vracet, pročítat si znova nějaké úryvky či zvláště vypečené dialogy, jako tomu je u Rachel Caine - ten styl tomu chybí. Ale klidně se na to v knihkupectví případně koukněte, každý jsme jiný a třeba je to psáno právě pro vás :-)

3 Komentáře

Zobrazit komentáře jako (Lineární | Vláknové)

#1 kryska v 19.07.2007 11:28
no, ta ukázka ze Smolného povětří vypadala opravdu dobře! Teta teta, už zase půjdu mlsně obhlížet knihkupectví :o)
#2 Libor http://chords.kytara.cz/guitar-cords/ v 19.07.2007 14:54
Díky za tip, ale fantasy není nic pro mě.
#3 Bahen v 19.07.2007 22:51
Prelouskal sem prvni cast z ty trilogie Usvit noci od Hamiltona a hned sem koupil a rozecetl pokracovani :)

Chvili mi trvalo nez sem se zacal alespon trochu orientovat, ale je to cim dal tim lepsi. Tezko rict k cemu bych to prirovnal, takhle monstrozni sci-fi sem este necet.

Hned od zacatku autor casto preskakuje mezi jednotlivymi dejovymi liniemi, ktery se ale cim dal tim vic prolinaj. Hrdinove nejsou cerno-bili a uz mi celkem prirostli k srdci :)

Nechci tady nic prozrazovat z deje, takze uz jen doporuceni: komu nevadi sci-fi se stridmou akci (nic proti Kulhankovi :) a misty lehce smrncla hororem nemuze s Usvitem noci slapnout vedle :)

Snad to nebylo az zase tak off-topic :P

Autor neumožnil přidávat komentáře

Dál už to nevede, ale můžete se vrátit nahoru nebo proslídit archiv blogu nebo nakouknout do ďábelského fora nebo na odkazy. Kontakt: sue@centrum.cz TOPlist