Home   D2rozcestník   Median 2008   Odkazy   Archiv blogu 

Chaos Sanctuary

Lama mezi elitou aneb PWP

Neděle, 2. září 2007   Webovitosti

O PWP, malém kousku Ajaxu, proč Microsoft vyhrál v Číně, na co kliká Plaváček a kolik vydělává DGX.

Tento víkend se konal PWP - Poslední Webdesignérský Potlach, a protože su lamka zvědavá, nenechala jsem si ujít PPPNČW (poslední příležitost pohlédnout na české webdesignéry), a vypravila jsem se tam. Sobotní odpoledne jsem tedy strávila ve společnosti webdesignérů všeho druhu, SEO šamanů, misantropa a prasete.

Prase bylo růžovoučké, roztomilé a voňavé, prostě k sežrání, a ačkoli intelektuálně se nijak neprojevovalo, každý s ním strávil několik spokojených chvilek.

Misantrop byl velký a bezvadně se s ním kecalo, a už mu to baštit nebudu (že je misantrop), ale měl 70% obličeje špatně, což se prý na setkání sebestředných elitářů misantropům stává.

S Plaváčkem jsme si povídali chvíli o webdesignu, a on vyjádřil pochybnosti o užitečnosti Ajaxu, a já jsem vyjádřila pochybnosti o jeho pochybnostech, a slíbila jsem odkaz na článek, kde je ukázka použití Ajaxu na zaškrtávací boxík. Web app without makeup: iterations of TeamSnap. V tom článku se popisuje, jak dělali aplikaci pro přihlašování hráčů na turnaje. Zajímavé je tam i to, že nedělají wireframes, protože klienti si pod tím nedovedou nic představit, radši udělají nějaký primitivní návrh, nad kterým je možné dál diskutovat. Je tam vidět vývoj toho návrhu a na konci narazili na problém, že jim nestačily dvě možnosti pro radio button, potřebovali 3. To mohli udlělat buď třema radio buttonama, ale vypadalo by to hrozně, nebo mohli udělat rozbalovací seznam, ale to je otrava. Tak na to použili AJAX a každé to zaškrtávátko cyklí přes 3 možnosti. Lehkou nevýhodu to má, že se při každém prokliknutí aktualizuje databáze, ale u aplikace tohoto druhu to z hlediska zátěže nevadí.

A někomu (kdo to jen byl?) - njn, su sklerotik - jsem slíbila odkaz na článek o tom, jak Microsoft zlikvidoval v Číně Linux. Pěkné čtení o nepěkné obchodní strategii.

Plaváček se ve slabé chvilce přiznal, že mu dělá dobře, když kliká na jablíčka na stránkách webmasterové, njn, to jsou ty drobné životní radosti, ale ty stránky se mi líbí taky, protže jsou tak odlišné od „běžných designérských stránek“ :-)

DGX prozradil své výdělky z blogování, a ačkoli si částku už nepamatuju, je jisté, že je velká, protože TO už nestíhá doma přehazovat lopatou a uvažuje o nějaké mechanizaci. Jestli máte zájem o podrobnosti, tak se ho zeptejte.

Bohužel mi DGX taky zničil představu, že by se lama, podobně jako mravenec či žirafka, mohla uplatnit ve webdesignu, protže webdesign je lam plný ale maskují se za jiná zvířata, jenže to o nich každý ví, a to je vlastně nekalá konkurence. Myslím, že na ně podám trestní oznámení (zatížené), to dnes elita dělá běžně, že.

Spousta webdesignérů hraje na cokoli, takže tam pořád někdo hrál a zpíval (a ROJ mi na dobrou noc zazpíval písničku, milý deníčku), a spousta nehraje na nic, takže tam pořád někdo povídal, a taky se tam pilo, a pak už někteří nepovídali :-)

Jo, a za všechno může Žirafka :-)

11 Komentáře

Zobrazit komentáře jako (Lineární | Vláknové)

#1 Filosof http://blog.filosof.biz/ v 02.09.2007 22:13
Asi začnu po PWP nahlížet na trestní oznámení jako na normální formu komunikace :-)
#1.1 Malis http://www.malenek.cz v 03.09.2007 00:12
A máte někdo razítko policie pro zpracování výstupu ve photoshopu?
#1.1.1 Pavel Kout http://www.webface.cz/ v 03.09.2007 00:41
Well done, pičmundlínci, well done :-) Mimochodem, ta fotka je u Jardy na Flickru.
#2 Plaváček http://www.plavacek.net v 03.09.2007 10:26
Jo, dlužím odkaz na zahraniční konkurenci našich českých Weblogů. Zde je: http://cssglobe.com/ .
#2.1 TimJ http://www.alphanumeric.cz v 03.09.2007 17:07
A wdnews.net nic? ;).
#2.1.1 Honza Brašna v 05.09.2007 18:27
CCSGloba je na WDNews taky ;)
#2.1.1.1 SuE v 05.09.2007 18:30
jj vcera jsem si vsimla, ste jednicky :-)
#3 Malis http://www.malenek.cz v 03.09.2007 19:09
Ehm... která že jablíčka to Plaváček myslel? Doufám, že ty na stromě.
... to jen taková pubertální asociace.
#3.1 webmasterová http://www.webmasterova.cz v 03.09.2007 22:38
Plaváček říkal modrá. Ale každopádně není třeba mít starost, je to všechno ošetřené.
#3.1.1 SuE v 04.09.2007 19:02
ta věta původně byla :
"njn, to jsou ty drobné životní radosti pozdního věku", takže bylo zřejmější, že jde jen o modrá jablíčka, ale pak jsem řekla, že to ode mě není vůbec hezké a vypustila jsem to, a teď jsou z toho takové spekulace .. příště dostojím své žurnalistické povinnosti a nic zamlčovat nebudu :-)
#3.1.2 SuE v 05.09.2007 12:44
no fakt, já si klikla, kam jsem neměla, a hned mě to odhalilo jako chlípníka .. no totok? Dyť je tam těch hlášek víc, proč hned tak tvrdě na mě, já přece nic, já jen zkoušela ... :-)

Autor neumožnil přidávat komentáře

Dál už to nevede, ale můžete se vrátit nahoru nebo proslídit archiv blogu nebo nakouknout do ďábelského fora nebo na odkazy. Kontakt: sue@centrum.cz TOPlist