Home   Diablo3   D2rozcestník   Median 2008   Odkazy   Archiv blogu 

Chaos Sanctuary

Diablo 3 - úkoly a questy - zážitky ze hry na gamespy

Pondělí, 13. říjen 2008   Diablo3

Výtah z diablo iii preview - první část, jak hráli na Blizzconu

Začali v malém táboře, který obývá jen jeden strážce. Tristram je jen svým stínem, oblast byla zaplavena nemrtvými. Poslední příznak odporu lidí je spalování těl přátel a příbuzných, protože jen tak se dá zabránit, aby se stali nemrtvými. Je to velmi temný úvod do hry.

V lesích jsme narazili na několik událostí, které podtrhovaly atmosféru. Našli jsme muže vylézajícího z hrobky, bojujícího o život, který byl potom opět násilně vtažen do hlubin. Během sekund jsme slyšeli křik a pak začala vytékat krev signalizující jeho krutý konec.

Pak jsme přišli ke studni, odkud se ozýval přízračný hlas malé holčičky, zjevně ztracené a hledající Miss Pretty. Hlas byl strašidelný, téměř srdceryvný. Zde jsme dostali první úkol, který se automaticky přidal do quest logu. Poblíž jsme narazili na ducha matky té holčičky, která nám na pokraji slz řekla, že její dcera se ztratila bez své panenky. V blízké truhle jsme našli panenku Miss Pretty a hodili jsme ji do studny. Jak ta holčička skončila ve studně, kde zemřela, po tom jsme raději nepátrali. Tím, že jsme duchovi holčičkyvrátili panenku, jsme jí umožnili, aby nalezla klid a možná se v posmrtném životě připojila ke své rodině.

Splnění tohoto a podobných úkolů nám přineslo hodně zkušeností, takže jsme získali úroveň a jeden bod do skillů. Napřed byla naše jediná možnost dát ho do pasivních bonusů ke skillu v první úrovni (tier) skillů ale v dalších úrovních už jsme mohli přidávat nové schopnosti. Pasivní bonusy ale vypadají užitečně, takže to není plýtvání body.

Když jsme prošli lesem, dostali jsme se ke katedrále, do velkého dungeonu v Tristramu. Tento kompletně náhodný dungeon byla podívaná sama o sobě, se spoustou interaktivních objektů, které se daly rozsekat. Jednotlivé stohy knih se daly rozházet, lavičky mohly být rozbity, mohli jste dokonce odhrnout závěs, abyste viděli, co je za ním. Lustry se dají shodit dolů a když to načasujete správně, mohou spadnout na nepřátele. Kamenné zdi mohou být rozsekány na kamenný déšť, který zasype tlupy nemrtvých.

Při průzkumu jsme narazili na hordy nemrtvých. Bavili jsme se na dalších příběhových sekvencích, jako konverzace mezi bídným služebníkem, který ukazoval nějaký zajímavý objekt temnému kouzelníkovi. Mohli jsme seshora slyšet jejich rozhovor a na konci cesty jsme tyhle postavy dokonce zabili, abychom získali korunu dávno mrtvého Skeleton kinga, pomocí které jsme ho přinutili přijmout fyzickou formu. Našli jsme také tři duchy strážců, kteří nás testovali, než nás odměnili pokladem, který střežili – párem magických rukavic. Doufejme, že v Diablo 3 bude takových skriptovaných sekvencí více.

Další část bude o věcech a potvorách, skillech, combech a umírání. Ale to zas až někdy :-)

8 Komentářů

Zobrazit komentáře jako (Lineární | Vláknové)

#1 delosombres v 13/10/2008 02.29 (Odpověď)
WOW. Tak tohle zní fakt slibně. Že by konečně taky nějaké questy a víc než pět a půl NPC? :o)
#2 Saesa v 13/10/2008 08.55 (Odpověď)
Je to stejné jako WoW, takže se nemusíš o questy bát. :)
#3 delosombres v 13/10/2008 15.55 (Odpověď)
Přečti si nějaké reporty z hraní demoverze, píšeš nemysly..
#4 blazen v 13/10/2008 18.16 (Odpověď)
omg, už mě tyhle příspěvky začínají lýzt krkem, stejné jako wow, akorát wow je pohádkové mmo s důrazem na questy, d3 krvavý hack'n'slash rpg. Některé prvky wow vycházely z d2, tak je logický ze d3 bude využívat osvědčené prvky z wow.. Jak řekl Jay Wilson na Blizzconu, "New doesn't mean better, better is better" :)
#5 Anonym v 14/10/2008 19.56 (Odpověď)
Pohádkový zlatý důl leda.
Házet panenky do studny není moc krvavý, ale o to nejde. Jen jsem se chtěl přidržet rámcově osnovy překladu.. pochopitelně to jinak vyzní v originále,...[ale takto si můžeme představovat pouze a jedině WoW.] Ostatně není na tom nic špatného - hra se prodává.

Ale že bude masová mi přecejen kapánek vadí. Zas se setřou rozdíly.
A naproti tomu bude velký rozdíl mezi casual playerem a addictem, rovněž jako ve zmíněné pohadkové hře.. ( tedy ten aspekt a trend, který v d2 prakticky neplatil a neplatí dodnes )
#5.1 SuE v 14/10/2008 20.26 (Odpověď)
krvavé ne ...ale přece jen, házet panenky do studny mrtvým holčičkám .. to neděláš každý den :-)
#5.2 delosombres v 14/10/2008 22.44 (Odpověď)
Nevidím, jak se vylučuje zlatý důl a MMORPG, opět nesmysly. Holt vždycky se najdou nepřející lidé s komplexy, kteří umí jen pomlouvat a vysílat negace na fórech....
#5.3 helljovany v 15/10/2008 08.54 (Odpověď)
když sem viděl ten quest s tou mrtvou holčičkou tak sem byl nadšenej..konečně taky trochu jiný prvky hororu než jenom litry krve a zubatý přerostlý obludy:-)..když to převedu na film tak horory kde teče jenom krev a lidi masakruje nějaká potvora sou většinou pěkný hovadiny...

Přidat komentář


Text uzavřený mezi hvězdičky se zobrazí tučně (*word*), podtržení se dělá takto: _word_.
E-Mail addresses will not be displayed and will only be used for E-Mail notifications
 
 

Dál už to nevede, ale můžete se vrátit nahoru nebo proslídit archiv blogu nebo nakouknout do ďábelského fora nebo na odkazy. Kontakt: sue@centrum.cz TOPlist