Home   Diablo3   D2rozcestník   Median 2008   Odkazy   Archiv blogu 

Chaos Sanctuary

Web - SiFR generátor, typo plakátky a dokonce i videa

Pondělí, 1. prosinec 2008   Webovitosti

Bože, jak hluboko jsem klesla - ano, videa: 20 typo videí, kde hlavní úlohu hrají písmenka.

A po úvodním relaxu znova na sIFR3: siFR generátor teď už dělá .swf i pro poslední verzi sIFR 346. Není to tam nikde napsané ale při tvorbě .swf souboru se vás to zeptá, pro jakou verzi sIFR to chcete. To je sice lepší než u sIFR makeru, o kterém jsem psala minule, ale neposkytuje volbu znaků, které tam chcete mít (jen všechno nebo anglický základ). SIFR generátor funguje tak, že si najdete u sebe font, který chcete zpracovat, nahrajete ho na web a pak si stáhnete .swf soubor.

České fonty s diakritikou si můžete stáhnout na webu ceskefonty.cz ale pozor na licence, oni to sesbírali z různých webů.

Další pomůcka pro náhradu fontů je font burner, který funguje jako úložiště pro .swf, které má asi předpřipravené, takže vy si tam vyberete font, který chcete, zkopírujete k sobě na web kód, který to vygeneruje, a je vymalováno. Pravděpodobně budou problémy s diakritikou u většiny těch jejich fontů. Pro wordpress to má dokonce plugin. To už je vážně rozežranost, tohle ...

A teď něco pro fonty obyčejné: typechart.com je srovnávací tabulka pro obvyklé webové fonty, můžete tam zvolit font a jeho vlastnosti a ... uvidíte, že možná ani sIFR nepotřebujete :-)

A něco pro očička: typographic posters

A pro čtenáře: pěkný článek o vývoji nápisů v metru v New Yorku

2 Komentářů

Zobrazit komentáře jako (Lineární | Vláknové)

#1 coocey http://kukej.info v 18/03/2009 12.34 (Odpověď)
Zdravím tě a moc děkuji za článeky sIFRu. Skraje mně jen překvapila tvá reakce "bože jak hluboko jsem klesla" ... pro mně dost překvapujicí. Možná ani netušíš jak vysoko si se vynesla. Mějse se ..
#1.1 SuE v 18/03/2009 13.36 (Odpověď)
já normálně videa ani podcasty moc nemusím, a kdosi nedávno psal, že blogy, co linkují videa, to dělají proto, že jejich autoři nemají co říct, tak proto je tam to klesání :-)

Přidat komentář


Text uzavřený mezi hvězdičky se zobrazí tučně (*word*), podtržení se dělá takto: _word_.
E-Mail addresses will not be displayed and will only be used for E-Mail notifications
 
 

Dál už to nevede, ale můžete se vrátit nahoru nebo proslídit archiv blogu nebo nakouknout do ďábelského fora nebo na odkazy. Kontakt: sue@centrum.cz TOPlist