Home   D2rozcestník   Median 2008   Odkazy   Archiv blogu 

Chaos Sanctuary

O kupování e-booků

Čtvrtek, 22. leden 2009   Knížky

Jo, jo, až tak hluboko jsem klesla, že kromě bloudění po torrentech, to i kupuju. A za loňský rok jsem koupila asi 50 e-booků. Samé nehodnotné sci-fi a fantasy škváry po 6 - 7 dolarech, samozřejmě :-)

Zkoušela jsem různé e-bookové obchody a nakonec jsem pevně zakotvila (včetně členství, které dává nějaké slevy a vyplatí se, až když toho kupujete hodně) na fictionwise.

Proč o tom vůbec píšu? Jednak je teď dobrý čas něco na fictionwise koupit, protože do neděle 25. ledna tam mají 60% "slevu". Ono to není tak, že byste za zvolenou knížku zaplatili méně, zaplatíte celou cenu, ale 60% z té ceny se vám uloží na speciální rabatový účet, z kterého pak můžete nakupovat další knížky. Takže máte-li zálusk na nějakou knížku, a případně byste v budoucnu chtěli koupit i nějaké další, tohle by mohla být zajímavá nabídka i pro vás.

A druhak jsem se včera děsně nakrkla kvůli Microsoft readeru, a musím si postěžovat, můj milý deníčku! Většina knížek, které se prodávají s DRM, je k dostání v různých formátech, a většinou mají i můj oblíbený Mobipocket pro Cybook. Občas ale je něco jen v PDF nebo PDB, takže mám inicializovaný i Adobe reader a E-reader. Neuvědomuju si, že bych s některým měla při inicializaci DRM nějaké problémy.

Ale včera jsem poprvé a doufám, že i naposled, koupila jednu knížku ve formátu pro MS reader. A tak jsem ho teda stáhla a nainstalovala, a když jsem ho chtěla inicializovat, tak to chtělo, abych se přihlásila do nějakého microsoftího účtu, co vede do toho microsoftího ráje s živýma oknama, a ono jim to Windows Live zrovna včera nefungovalo! No teda, knížka zaplacená, závislák slintá a ono to nejde stáhnout, grrr. Dnes jsem si teda založila účet u MS, pak jsem to musela inicializovat přes Internet explorer, protože active X, a pak jsem se dokonce i kvůli stažení té knížky musela do fictionwise přihlásit v IE, a stejně jsem to stahovala asi natřikrát, než mi došlo, že musím mít MS reader nastavený jako výchozí program pro čtení lit souborů, no a na závěr jsem zjistila, že ta knížka je úplná kravina ... :-)

To je vždycky tak trochu riziko, protože většinou kupuju něco, co právě vyšlo, je to nové, autora neznám, úryvek vypadá lákavě, mát to slušné hodnocení, prolézám i recenze na amazon.com, a asi tak třetina takhle vybraných knížek je stejně blábol. Ale to se člověku stane, i když si knížku prolistuje v knihkupectví. Taková malá loterie, ale pořád je to lepší skóre než u hracích automatů :-)

Další nákupy jsem občas dělala na mobipocket, protože některé knížky jinde nejsou, a taky na diesel-ebook, ale tam teď mají nějak málo novinek. Nemáte nějaké tipy na další šikovné obchody pro sci-fi, fantasy?

8 Komentáře

Zobrazit komentáře jako (Lineární | Vláknové)

#1 Nev v 23.01.2009 09:43
No ja jsem tady kvuli nekterym zkousel udelat ucet na windows live a nikdy se mi to nepovedlo. Bud tam byly errory nebo to naopak bylo bez erroru, ale pro zmenu to nic nedelalo.
#2 Lupask v 23.01.2009 10:13
Windows live by som hodil z okna keby sa dalo, ale chcem odporucit - skuste Foxit Reader namiesto Adobe. Adobe reader zaradili na prve miesto rebricka elephantware , ja to mozem len a len potvrdit (hlavne na slabsich masinkach je to vidno) http://tinyurl.com/39bxu8
#2.1 SuE v 23.01.2009 11:01
foxit nebude fungovat na souborech chráněných přes DRM, to je vázané na konkrétní instalaci Adobe readeru na konkrétním PC :-(
#3 fudoshin v 23.01.2009 12:50
já nějak moc nestíhám číst ani noviny, natož knihy.a hlavně když už tak jsem klasik :-) jediný co mám stažený a to je tuším v pdf je zaklínač, protože je beznadějně vyprodanej a zkompletovat všechny díly ságy je téměř nemožné (jedině ojetiny).tak jsem onehdá někoho požádal.a snad si to i sám vytisknu, protože to je pro mě úplná klasika, legenda, skoro až bible :-) a dotisk v nedohlednu.jedině vlastním nákladem...
#4 Anonym v 23.01.2009 13:04
Zajímavý že před pár lety nikdo nevěděl ani co je zaklínač ale jen co je hra nasvěte každej na zaklínače nedá dopustit:-)Já miluju klasický tištěný knihyn,není nad to si prolistovat a otáčet stránky knihy a doufat co skělího se skrýva na další stránce...pokud smím doporučit...Gemmel,Feist,Howard,tolkien,Sapkowski,jordan a jeho nekonečné kolo času, je klasika fantasy spolu s mnoha dalšími(na který si zrovna nezpomenu)z čechu se najde třeba dokonalej Kulhának,Fabian,Žamboch...
#4.1 SuE v 23.01.2009 13:32
heh, české knížky taky kupuju papírové (a zaklínače mám všechny od doby, kdy to vyšlo poprvé).
A zrovna ty 10 dílné fantasy adventury mě moc neberou

Jenže anglické knížky se mi takhle kupovat nechce, protože to jednak už nemám kde dávat, a druhak u těchhle škvárů cena balného a poštovného skoro stejná jako cena knížky ... a když už ten cybook mám, tak ho využiju :-)
#5 Anonym v 23.01.2009 14:02
Pár ang. knížek sem přelouskal popravdě českej překlad mi přišel mnohdy lepší,barvitější,prostě čeština dokázala podle mě daleko líp vyjádřit některé momenty neš originál.
Jednak todle a skutečnost že moje angličtina není nejak závratná mě vede k tomu si anglicky psaný ebooky nekupovat.

Radši si nejakej ten malej peníz piplatím koupím knihu( a novou vědší knihovničku )nevíhoda je jediná čekat na překlad popřípadě dotisky.Ted napřiklad sem sehna konečně předehry k duně a opravdu nevím jestylbych těch cca2000 stránek dokázal jako ebook přelouskat a natož v angličtině:-)
Jo, tvoje češťyna je také velmi barvitá, tvoji angličtinu si vůbec nedovedu představit, z toho by jednomu musely implodovat oči.

No offense, fantasy & Diablo mate :).

Autor neumožnil přidávat komentáře

Dál už to nevede, ale můžete se vrátit nahoru nebo proslídit archiv blogu nebo nakouknout do ďábelského fora nebo na odkazy. Kontakt: sue@centrum.cz TOPlist